صفحه 174 از 290 نخستنخست ... 74124164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184224274 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,731 تا 1,740 , از مجموع 2897

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد شهر های امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    من به توضيحات آقا نيما يك نكته رو اضافه كنم. اين آمارهايي كه در وبسايتها مي بينيد حتي اگه به فرض درست هم باشه (كه در مورد خيلي وبسايتها درست يا دقيق نيست) آمارهاي "ميانگين" هست. در پستهاي قبليم تاكيد كردم كه موقع ارزيابي يك شهر بايد ديد توزيع جغرافيايي اين آمارها در سطح شهر چطوره. وقتي در يك شهر اختلاف طبقاتي زياد باشه (كه در مورد شيكاگو اينطوره) معمولا هم توزيع جغرافيايي امكانات خيلي تفاوت داره و هم توزيع جغرافيايي مشكلات. نگاه كردن به آمارهاي "ميانگين" هم بدون در نظر گرفتن توزيع جغرافيايي اين پارامترها هيچ فايده عملي نداره. در مورد توزيع شغلها آقا نيما مطلب رو روشن كرد. همين مطلب رو در مورد همه پارامترها در نظر بگيريد با توجه به تفاوتهاي شديد در توزيع جغرافيايي اين پارامترها. به همين دليل گاهي وقتها كيفيت زندگي در برخي شهرهاي كوچك كه از نظر توزيع جغرافيايي امكانات وضعيت مناسب تري دارن، مي تونه به مراتب از برخي شهرهاي بزرگتر از خودشون (با توزيع نامناسب جغرافيايي امكانات) بهتر باشه. بحث نسبت هزينه به درآمد براي يك شغل خاص رو هم براي يك شهر به قضيه اضافه كنيد. بديهيه كه خيليها ترجيح ميدن برن يك شهر كوچكتر كه كيفيت زندگي بهتري بهشون بده. ديروز داشتم يك گزارش ميخوندم در همين مورد. يك بنده خدايي از نيويورك مهاجرت كرده بود به اكلاهماسيتي. مي گفت درسته كه توي نيويورك امكانات بيشتري براي لذت بردن از زندگي وجود داره ولي اينجا پولي بيشتري توي دستم باقي ميمونه كه بخوام خرج لذتهاي زندگي موجود در اينجا بكنم. كس ديگه اي از لس آنجلس مهاجرت كرده بود و مي گفت اونجا بايد با بدبختي توي گاراژ زندگي مي كردم بدون اينكه پولي براي بمونه ولي اينجا دارم راحت توي خونه زندگي مي كنم.
    اینا همه درست، من قبول دارم.
    ولی بحث من بیشتر سر امنیت و احتمال قربانی شدن یه شخص هست. این کاملا درست که توی یه محله ی خوب امنیت خوبه و محله ی بد تعریفی نداره، به فرهنگ مردم اون نقطه بستگی داره.
    ولی ببینید اینکه آمار میگه توی فلان شهر جرم خیلی زیاده و دعوا و قتل و ... خیلی بالاست اینا به خاطر مناطق خیلی بدیه که اون شهر داره، اگرنه همون شهر جاهایی داره که آدم فکر میکنه تو سوئد داره زندگی میکنه از بس امن و ساکته !
    ولی چیزی که مد نظر منه اینه :
    خب همین تعداد زیاد خز و لات ها اوباش که بیشترشونم توی محله های بد حضور دارن خب اینا که درخت نیستن ؟! بالاخره همه جا میتونن رفت و آمد داشته باشن ! همون آدم بیمار که همه جای دنیا هم ازشون هست ممکنه ازا ون محله ی بدی که توش زندگی میکنه مثلا به داون تاونم بیاد ! یا هرجای دیگه ای !
    مثلا توی ایران و شهری خود من زندگی میکنم توی محله ی امنی هستم خز و لات زیاد نداره، ولی محله هایی هست که اصلا نمیشه پا بذاری ! :| فوری 4 نفر جلوت سبز میشن که از اینجا رد میشی باید مالیات بدی مثلا ! )) یا الی آخر ...
    خب همینا متاسفانه از اونجایی که بی کار و بی عار هستن توی مراکز شهر بیشتر میپلکن تا تو محله ی خودشون ! هر لحظه ممکنه واسه کسی مزاحمت ایجاد کنن یا با قلدری و خز و لات بازی دعوا درست کنن با کسی که همه مون دیدم حتی توی مراکز شهر هم یه گنده لات وایساده داره خط و نشون میکشه واسه مردم.
    حالا توی یه شهری که تعداد اینا زیاد باشه خط طبیعتا ینا رونده هستن دیگه پس ممکنه هر جای شهر هم که باشی قربانی یکی از همینا بشی ! حالا ماها زیاد نه، ولی زن و بچه ها چرا !
    اینا در زمینه ی قلدری و ... بود ! حالا همین آدما هرجا باشن نمیتونن مفید باشن، همش یا دزدی میکنن یا تخریب میکنن یا هرکاری که ازشون بر بیاد !
    من از خیلیا شنیدم که حتی توی محله های امن هم مثلا دوچرخه شو دزدیدن یا ماشینشو خط انداختن یا خیلی شنیدم مورد عنایت گنگ ها قرار گرفتن ! خب همین عناصر از محله های نا امن اومدن اونجا، پس شهری که ازاین محله و ها و ازاین آدما توش زیاد باشه تقریبا همه ی نقاطشو تحت تاثیر قرار میده !! حالا اینکه کجا بیشتر و کجا کمتر دیگه بستگی به محله داره ! ولی داخل داون تاون به خاطر حضور اونا باید نا امن باشه با اینکه محل زندگیاشون جاهای دیگست !
    یا از این مهمتر، وقتی تعداد این آدما مخصوصا مسلح هاشون زیاد باشه شما تو هر محله ای که یه مغازه داشته باشی احتمالش زیاده که یه دفعه چند نفر بریزن بهت شلیک کنن یا آسیب بزنن به خاطر پولی که تو دخل مغازه هست ! طبعا اون دزدای مسلح از محله هایی میان که کیلومتر ها با اونجا فاصله داره !
    امیدوارم منظورمو رسونده باشم ! D:

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نه اينجوري نيست كه اراذل و اوباش مثل موش و گربه همه جاي شهر بچرخن. گنگ ها قلمرو خودشون رو دارن. مقداري از اين تيراندازي ها مربوط به مواردي هست كه اعضاي يك گنگ ميرن توي قلمرو گنگ ديگه. به قول اينجا turf. اينها كلا توي محلات داغون شهر هستن. توي محلات خوب شهرها خبري از گنگ نيست. خود من توي توليدو در يكي از بهترين محلات زندگي مي كردم. گاهي وقتها كه ساعت ٣-٤ بعد از نصفه شب از دانشگاه ميرفتم خونه نگرانيم امنيت نبود، نگرانيم اين بود كه پليس محله منو ميكشه كنار و سين جيم ميكنه كه اين موقع شب اينجا چكار مي كني. توي اينجور محله ها گاهي وقتها دزدي هم ميشه وقتي به قول شما از محله هاي داغون پا ميشن ميان اونجا ولي آمار جرائم توي اينجور محله ها اصلا قابل مقايسه نيست با محله هاي ديگه. در بيشتر موارد ميشه آمار و تو يع جغرافيايي اينها رو با كمي گوگل كردن پيدا كرد. مثلا توزيع جغرافيايي جرايم به تفكيك نوع جرم. يا توي يكي از پستهاي قبليم لينك گذاشته بودم به نقشه توزيع نژادي در همه جاي آمريكا.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Moderator
    mehrdad_m آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science UAlbany

توی آلبانی در ایالت نیویورک اگه دیروقت از دانشگاه بخواین برید خونه ( مثلا ۱۲ شب به بعد) میتونید زنگ بزنید پلیس. میان دنبالتون و شمارو میرسونن خونه.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    پیش از هر نکته و سؤالی، ممنونم از دوستانی که زمان میگذارند و اشتراک اطلاعات انجام میدند.

در کنار تمام بحث های خوبی که در حال انجام هست، شاید بد نباشه که کمی هم به دوستانی که به اینجا مراجعه می کنند، روش درست بدست آوردن اطلاعات موثق در مورد شهرهای امریکا، گفته بشه.
    اگر براتون مقدور هست، نمونه هایی از وب سایت های قابل اعتماد رو ذکر کنید که به اعتقاد شما، اطلاعات موثق تر و واقعی تری ارائه می کنند. وب سایت وزارت کار امریکا به سادگی پیدا میشه اما فکر میکنم که مخاطب شما [از جمله خود من ]، براش جالب باشه که روال استخراج آمار مورد اشارۀ شما رو هم یاد بگیره. ضمناً بحث نرخ بیکاری و خصوصاً سرعت ریکاوری، حاوی نکات قابل تأملی هست که در این مورد هم اگر آدرس دهی دقیق کنید، اطلاعات بسیار خوبی به دوستان مشتاقمون منتقل خواهد شد.
    والله هیچ منبع شسته رفته ای وجود نداره که شامل همه این اطلاعات باشه، اما به نظر من در کل اطلاعات رسمی خیلی قابل استناد تر هستن تا سایت های معمولی، مثلا برای میران درآمد یا نرخ بیکاری در هر رشته میشه مرجعه کرد به سایت وزارت کار که تو پست قبلی لینک کردم، یا در مورد نرخ بیکاری شهرها و سرعت ریکاوری، هر ماه آمار رسمی اعلام میشه که یک راه راحت برای بدست آوردنش سرچ گوگل هست، چون گوگل این اطلاعات را هر ماه بر اساس آمار رسمی آپدیت می کنه و در نتیجه سرچ به شما ارائه می دهد، حتی با 3-4 شهر دیگه هم مقایسه اش می کند(مثلا سرچ کنید Chicago Unemployment rate)، در مورد باقی چیز ها هم خوب باید اطلاعات را از سایت های مختلف به دست آورد و با یک نگاه علمی با هم مقایسشون کرد.

نقل قول نوشته اصلی توسط mrfoad89 نمایش پست ها
    اینا همه درست، من قبول دارم.
    ولی بحث من بیشتر سر امنیت و احتمال قربانی شدن یه شخص هست. این کاملا درست که توی یه محله ی خوب امنیت خوبه و محله ی بد تعریفی نداره، به فرهنگ مردم اون نقطه بستگی داره.
    ولی ببینید اینکه آمار میگه توی فلان شهر جرم خیلی زیاده و دعوا و قتل و ... خیلی بالاست اینا به خاطر مناطق خیلی بدیه که اون شهر داره، اگرنه همون شهر جاهایی داره که آدم فکر میکنه تو سوئد داره زندگی میکنه از بس امن و ساکته !
    ولی چیزی که مد نظر منه اینه :
    خب همین تعداد زیاد خز و لات ها اوباش که بیشترشونم توی محله های بد حضور دارن خب اینا که درخت نیستن ؟! بالاخره همه جا میتونن رفت و آمد داشته باشن ! همون آدم بیمار که همه جای دنیا هم ازشون هست ممکنه ازا ون محله ی بدی که توش زندگی میکنه مثلا به داون تاونم بیاد ! یا هرجای دیگه ای !
    مثلا توی ایران و شهری خود من زندگی میکنم توی محله ی امنی هستم خز و لات زیاد نداره، ولی محله هایی هست که اصلا نمیشه پا بذاری ! :| فوری 4 نفر جلوت سبز میشن که از اینجا رد میشی باید مالیات بدی مثلا ! )) یا الی آخر ...
    خب همینا متاسفانه از اونجایی که بی کار و بی عار هستن توی مراکز شهر بیشتر میپلکن تا تو محله ی خودشون ! هر لحظه ممکنه واسه کسی مزاحمت ایجاد کنن یا با قلدری و خز و لات بازی دعوا درست کنن با کسی که همه مون دیدم حتی توی مراکز شهر هم یه گنده لات وایساده داره خط و نشون میکشه واسه مردم.
    حالا توی یه شهری که تعداد اینا زیاد باشه خط طبیعتا ینا رونده هستن دیگه پس ممکنه هر جای شهر هم که باشی قربانی یکی از همینا بشی ! حالا ماها زیاد نه، ولی زن و بچه ها چرا !
    اینا در زمینه ی قلدری و ... بود ! حالا همین آدما هرجا باشن نمیتونن مفید باشن، همش یا دزدی میکنن یا تخریب میکنن یا هرکاری که ازشون بر بیاد !
    من از خیلیا شنیدم که حتی توی محله های امن هم مثلا دوچرخه شو دزدیدن یا ماشینشو خط انداختن یا خیلی شنیدم مورد عنایت گنگ ها قرار گرفتن ! خب همین عناصر از محله های نا امن اومدن اونجا، پس شهری که ازاین محله و ها و ازاین آدما توش زیاد باشه تقریبا همه ی نقاطشو تحت تاثیر قرار میده !! حالا اینکه کجا بیشتر و کجا کمتر دیگه بستگی به محله داره ! ولی داخل داون تاون به خاطر حضور اونا باید نا امن باشه با اینکه محل زندگیاشون جاهای دیگست !
    یا از این مهمتر، وقتی تعداد این آدما مخصوصا مسلح هاشون زیاد باشه شما تو هر محله ای که یه مغازه داشته باشی احتمالش زیاده که یه دفعه چند نفر بریزن بهت شلیک کنن یا آسیب بزنن به خاطر پولی که تو دخل مغازه هست ! طبعا اون دزدای مسلح از محله هایی میان که کیلومتر ها با اونجا فاصله داره !
    امیدوارم منظورمو رسونده باشم ! D:
    اتفاقا خیر، اینجا برعکس مملکت ما که مثلا تعداد ارازل و اوباش در میدان تجریش یا پارک ملت که واقع در بهترین مناطق شهر تهران هست شاید خیلی بیشتر از مثلا میدون ولی عصر باشه که وسط شهره، اینجا این مدلی نیست. به علت اینکه پلیس تو یک محله داغون معمولا زیاد با جماعت کار نداره، مگر اینکه اتفاقی بیوفته یا تیراندازی بشه، ولی تو یک محله خوب شما اگه حتی مدل ماشینت به اون محل نخوره 3 سوت پول اور میشی، به همین خاطر معمولا خلاف ها زیاد جرات نمی کنند بیان محلات خوب، چون میدونند احتمال دستگیر شدنشون خیلی بیشتره.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

پیش فرض پاسخ : بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی کردن

شاید کمی ربطش به موضوع کم باشه ولی می شه برای انتخاب شهر خوب ازش استفاده کرد:
    10 most tax-friendly states in the U.S.
    http://finance.yahoo.com/news/10-mos...040001906.html

Junior Member omidsameie آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics, UC at Riverside

دوستان کسی در مورد ریورساید، کلیفرنیا اطلاعات عمومی داره؟ آب و هوا در مقایسه با تهران؟ سطح رفاه و مخارج؟ جرم و جنایت؟ واضخه که همه اینها در مقایسه با شهرهای دیگه معنی داره مثلا ال ای.
    گناه یک پدیده جغرافیایی است.
    -برتراند راسل

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط vita_nuova نمایش پست ها
    شاید کمی ربطش به موضوع کم باشه ولی می شه برای انتخاب شهر خوب ازش استفاده کرد:
    10 most tax-friendly states in the U.S.
    http://finance.yahoo.com/news/10-mos...040001906.html
    ماليات يكي از فاكتورها ميتونه باشه. ولي من چهارتا از بدبخت ترين ايالتهاي آمريكا رو كه واقعا جهان سومي هستن توي اين ليست مي بينم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

ماليات يكي از فاكتورها ميتونه باشه. ولي من چهارتا از بدبخت ترين ايالتهاي آمريكا رو كه واقعا جهان سومي هستن توي اين ليست مي بينم.
    اساساً بهترین و بدترین، مطلق نمیتونه باشه و به معیارهای هر فرد بستگی داره. از دید یک سری از دوستان، همین که مالیات کمتری از حقوقشون کسر بشه، شاخص رضایتمندی بیشتر هست. از دید دیگرانی مثل شما، مالیات به تنهایی کافی نیست. ولی به نظر میاد که شما اطلاعی از چهار ایالت موجود در لیست دارید که اونها رو جهان سومی و دارای وضعیت نامناسب میدونید.

میشه چهار شهر مورد نظرتون رو ذکر کنید و بگید که چرا علیرغم مالیات کم، نمیتونند گزینه های قابل قبولی باشند؟
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Medicine

چه جالب، من اصلا فكر نمي كردم امريكا ايالت بد بخت داشته باشه مي شه بيشتر توضيح يدين؟
    شخصا تا حالا خيلي با مونتانا حال مي كردم چون ماليات بر خريدش صفر هست ولي چون ماليات بر درآمدش بالاست تو اين ليست نبود، خيلي ها به مونتانا رد نك مي گن ولي خداييش من تا حالا هيچ احساس كمبودي توش نكردم، چيزي مبني بر فقر فرهنگي هم نديدم، اتفاقا به نظرم چون درصد امريكايي هاش از مهاجراش بيشتره فرهنگ يك دست تري داره و مثلا شهر ما كه يه شهر ٤٠ هزار نفري دانشگاهيه محله هايي با فرهنگ هاي خاص نداره. بنابراين نمي دونم منظور شما از بدبخت چي مي تونه باشه و چه ملاك هايي رو در نظر گرفتين براش؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)