صفحه 63 از 290 نخستنخست ... 13535455565758596061626364656667686970717273113163 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 621 تا 630 , از مجموع 2897

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

Senior Member m_rond آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بهترین شهرهای آمریکا برای زندگی کردن

کسی اطلاعات یا تجربه ای از پورتلند تو ایالت اورگن داره؟ نکات مثبت و منفی!
    Never Say Never

Member Kingsalar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PETE/ChE

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    کسی اطلاعات یا تجربه ای از پورتلند تو ایالت اورگن داره؟ نکات مثبت و منفی!
    سلام
    شهر خیلی خیلی خوبیه با آب و هوای بسیار عالی و معتدل. ایرانی هم به نسبت زیاد داره. دو تا دانشگاه هم داره ولی زیاد مطرح نیستن اما دانشگاه ایالتی پرتلند ( با دانشگاه ایالتی ارگان اشتباه نشه ) پر جمعیت ترین دانشگاه این ایالته. این شهر که به شهر گل رز معروفه یکی از بهترین شهر های آمریکا برای زندگی کردنه. در کل این شهر به همراه سیاتل شکل و شمایلی مانند شهر های نمونه ی منطقه مید وست مانند مینیاپولیس و میلواکی دارن.
    نکات منفی این شهر هم هزینه های به نسبت بالا و بارش باران مداوم در طول پاییز و زمستونه.
    موفق باشید.
    .One cannot reach Paradise by creating Hell for others

Dear Friends,

How do you compare life conditions in Amherst, MA and Iowa City, Iowa?

Thanks

Junior Member

سلام دوستان یه نفس 37صفحه رو خوندم اون قدر اطلاعات توش هست که الان می دونم که :
    لس آنجلس هم بهشته و هم جهنم هم خوبه هم بد!
    تگزاس کارش خوبه مردمش بد !
    شمال شرق گرونه شمال غرب سرد!
    دور اون وسطای آمریکار و که کلا خط بکشین که ممکنه یهویی برین زیر پیکاب یا ممکنه با دسته موتور هارلی دیویسیون مشکل پیدا کنین!
    نیو یورک قربونش بشم اونقدر گرونه که فعلا بی خیال !
    حس نژاد پرستیمونم که گل کرده هرجا سیاه زیاد (با عرض پوزش البته حمل بر نژاد پرستی نشه)داره می گن نریم!
    یه دوستی می گه بیا ویرجینیا اینجا هواتو دارم - دوست دیگه می گه نیای کالیفرنیا بزرگترین اشتباهتو کردی!
    من حسابی گیج شدم واقعا بهترین جا برای زندگی - کار - تحصیل کجاست؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط emran_no نمایش پست ها
    دور اون وسطای آمریکار و که کلا خط بکشین که ممکنه یهویی برین زیر پیکاب یا ممکنه با دسته موتور هارلی دیویسیون مشکل پیدا کنین!
    حس نژاد پرستیمونم که گل کرده هرجا سیاه زیاد (با عرض پوزش البته حمل بر نژاد پرستی نشه)داره می گن نریم!
    یه دوستی می گه بیا ویرجینیا اینجا هواتو دارم - دوست دیگه می گه نیای کالیفرنیا بزرگترین اشتباهتو کردی!
    با توجه به چیزایی که گفتی . همین ایران خودمون ! :دی

ApplyAbroad Hero reg2 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering, UNC Charlotte

دوست گلم...انسان آخرین مرتبه بهشت برین هم بره...میگه اه اه ...اینجا چقدر سفته من نرمتر از این می خوام!!!
    مگه شما فکر میکنی امریکا بهشته که همه چی خوب مطلق باشه!!! اتفاقا بذا برسی اونجا...مطئنم انقدر برات سختی و مشکلات ایجاد میشه که اصلا زده میشی از اونجا و می آی اینجا مثل خیلی های دیگه بدیش رو میگی!!!!
    همینه عزیز همینه...زندگی سخته و بدون سختی به هیچ چیزی نمیشه رسید !!!!......اگه اینو دوس نداری و با روحیاتت نمی خونه!!!! بگیر بشین تو یه خونه ی ویلائی ...صبح تا شب بخور و بنوش و خوشی کن و تو استخر باشو و یه عده بیان ماساژت بدن و بانوان زیبا بیان برات خدمت کنن!!!!! اگه بهش فکر کنی بهشم میرسی ..... اما اینجوری هیچ چیز ی تجربه نمی کنی!!!
    فکر میکنی امریکائی ها که به این همه رفا ه و خوشی و تکنولوزی دست پیدا کردن ...به همین راحتی بوده؟ نه عزیز....به جان خودم سخت کوش ترین آدمای دنیا همین ها هستند!!!
    قدر عافیت کسی داند ....... که به مصیبتی گرفتار آيد!!
    I love you USA

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

دوست عزیز. من آمریکا نیستم و زیاد هم در موردش نمیدونم ولی یه مورد کلی هست. اینکه هیچ جای دنیا نیست که بهشت مطلق باشه، همه جا خوبی و بدی رو باهم داره. این شمایید که باید ببینید با چه شرایطی میتونید خودتون رو بهتر وفق بدید... مثلا با آب و هوای بد راحت تر کنار میای یا با بی پولی؟ حاضری بی پولی بکشی ولی آرامش داشته باشی یا مرفه باشی ولی اعصاب خوردی؟ و الی آخر... اینایی که مثال زدم واقعا استثنائاش بسیار نادره و حتی میشه گفت نیست! پس با توجه به یه دید کلی از کشور مقصد باید تصمیم گرفت. موشکافی زیاد باعث میشه آدم در یه مواردی عقب نشینی کنه از تصمیمش...
    در هر صورت امیدوارم در تصمیمتون موفق باشین و انتخاب درستی داشته باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reg2 نمایش پست ها
    دوست گلم...انسان آخرین مرتبه بهشت برین هم بره...میگه اه اه ...اینجا چقدر سفته من نرمتر از این می خوام!!!
    مگه شما فکر میکنی امریکا بهشته که همه چی خوب مطلق باشه!!! اتفاقا بذا برسی اونجا...مطئنم انقدر برات سختی و مشکلات ایجاد میشه که اصلا زده میشی از اونجا و می آی اینجا مثل خیلی های دیگه بدیش رو میگی!!!!
    همینه عزیز همینه...زندگی سخته و بدون سختی به هیچ چیزی نمیشه رسید !!!!......اگه اینو دوس نداری و با روحیاتت نمی خونه!!!! بگیر بشین تو یه خونه ی ویلائی ...صبح تا شب بخور و بنوش و خوشی کن و تو استخر باشو و یه عده بیان ماساژت بدن و بانوان زیبا بیان برات خدمت کنن!!!!! اگه بهش فکر کنی بهشم میرسی ..... اما اینجوری هیچ چیز ی تجربه نمی کنی!!!
    فکر میکنی امریکائی ها که به این همه رفا ه و خوشی و تکنولوزی دست پیدا کردن ...به همین راحتی بوده؟ نه عزیز....به جان خودم سخت کوش ترین آدمای دنیا همین ها هستند!!!
    قدر عافیت کسی داند ....... که به مصیبتی گرفتار آيد!!
    نقل قول نوشته اصلی توسط le-ciel نمایش پست ها
    دوست عزیز. من آمریکا نیستم و زیاد هم در موردش نمیدونم ولی یه مورد کلی هست. اینکه هیچ جای دنیا نیست که بهشت مطلق باشه، همه جا خوبی و بدی رو باهم داره. این شمایید که باید ببینید با چه شرایطی میتونید خودتون رو بهتر وفق بدید... مثلا با آب و هوای بد راحت تر کنار میای یا با بی پولی؟ حاضری بی پولی بکشی ولی آرامش داشته باشی یا مرفه باشی ولی اعصاب خوردی؟ و الی آخر... اینایی که مثال زدم واقعا استثنائاش بسیار نادره و حتی میشه گفت نیست! پس با توجه به یه دید کلی از کشور مقصد باید تصمیم گرفت. موشکافی زیاد باعث میشه آدم در یه مواردی عقب نشینی کنه از تصمیمش...
    در هر صورت امیدوارم در تصمیمتون موفق باشین و انتخاب درستی داشته باشید.
    ممنون از دوستانی که راهنمایی کردن
    می دونم که هرکه دلش طاووس خواهد جورهندوستان کشد . این حرفها که زدین همه کاملا درست ولی قبول کنین با این همه حرفهایی که در مورد شهرهای مختلف آمریکا هست (بعضا ضد و نقیض) تصمیم گیری سخت می شه آدمی موفقه که بتونه از همون روز اول مسیرشو درست انتخاب کنه و بره جلو اگه نه تا چشم بهم بزنی می بینی چند سال گذشته و هیچی نکردی که بکار بیاد . اینه که آدم وسواس می گیره که چی کار کنه !
    من به قصد یه زندگی بهتر دارم می رم( البته همه همین نیتو دارن )و پی خیلی چیزا رو به تنم مالیدم .
    اگه کسی بتونه یه راهه خوب و مطمئن پیش پای آدم بزاره خیلی کمک بزرگیه البته خوبی این انجمن همینه که دوستانی هستن که همیشه می شه رو هم فکری و کمکشون حساب کرد.
    با این اوصاف می تونین چندتا پیشنهاد خوب بدین برای شهری که شرایطش برایر زندگی - کار - تحصیل قابل تحمل تر باشه

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

ممنون از دوستانی که راهنمایی کردن
    می دونم که هرکه دلش طاووس خواهد جورهندوستان کشد . این حرفها که زدین همه درست ولی قبول کنین با این همه حرفهایی که در مورد شهرهای مختلف آمریکا هست (بعضا ضد و نقیض) تصمیم گیری سخت می شه آدمی موفقه که بتونه از همون روز اول مسیرشو درست انتخاب کنه و بره جلو اگه نه تا چشم بهم بزنی می بینی چند سال گذشته و هیچی نکردی که بکار بیاد . اینه که آدم وسواس می گیره که چی کار کنه !
    من به قصد یه زندگی بهتر دارم می رم( البته همه همین نیتو دارن )و پی خیلی چیزا رو به تنم مالیدم .
    اگه کسی بتونه یه راهه خوب و مطمئن پیش پای آدم بزاره خیلی کمک بزرگیه البته خوبی این انجمن همینه که دوستانی هستن که همیشه می شه رو هم فکری و کمکشون حساب کرد.
    با این اوصاف بهترین جا برای زندگی - کار - تحصیل کجاست؟!

دوست من کلا کندن از وطن و رفتن به هرجای دیگه ای حتی دبی که نزدیکه یه ریسکه! احتمال بهتر و بدتر بودنش 50-50 است. من کسی رو میشناسم که الان 40 سا آمریکاست و 30 ساله که تو همون آمریکا تو زندانه!!! ایشونم جز به نیت زندگی بهتر داشتن نرفته بودن!
    شخص دیگه ای رو میشناسم (یکی از استادامون) که بعد از 35 سال زندگی تو سن دیگو برگشتن ایران واسه تدریس!
    کسی رو میشناسم که بعد از چندین سال زندگی تو آلمان کامل برگشته ایران زندگی میکنه...
    شخصی توی لندن که بازگشت به ایران واسش حسرت شده
    و یه نفر دیگه که تو فرانسه است و آرزوی ایران رو داره...و خیلیای دیگه که آرزوی برگشت دارن به وطن ولی نمیتونن(حالا بنا به هردلیلی)
    از این مثال ها زیاده ولی خیلیای دیگه رو هم میشناسم که رفتن اونجا، بعضا بهترین دانشگاه های درس خوندن، از دید خیلی ها بهترین زندگی رو دارن و مرتبا هم میگن واقعا خوب شد اومدیم و ...
    چند نفر از دوستان خودم هستن که یکیشون تا چند مدت پیش پرینستون درس میداد، بعد رفت پنسیلوانیا، الان هم برکلی درس میده...تازه بچه دار شدن و واقعا احساس خوشبختی میکنه اونجا...
    یکی دیگه از دوستانم ازدواج کرد رفت کالیفرنیا و روزی نیست که به خونوادش نگه جمع کنید و بیاید اینجا...و الی آخر
    واقعا شما هم مثل خیلیای دیگه باید ریسک کنید، هیچ چاره دیگه ای نیست! دوستان هرچقدر هم بگن که فلان ایالت یا شهر خوبه یا بهتره یا بهترین بر اساس ذائقه شخصیشونه و هیچوقت نمیتونه واسه شما اونقدرها ملاک باشه، بله واقعا لطف میکنن که راهنمایی میکنن ولی تصمیم اینکه با چه ویژگی شهر مقصد میسازین با شماست...
    شما هم اگه همه این 37 صفحه رو خونده باشین باید دلتون بیشتر به یه سمت خاص باشه! این همه راهنمایی نتیجه نداشته باشه دیگه بقیه بیان چی بگن؟
    در هر صورت آرزوی موفقیتتون رو دارم.
    ویرایش توسط le-ciel : March 23rd, 2012 در ساعت 08:02 PM

Junior Member

دوستان، من 7 ماهه اومدم امریکا و در کارولینای شمالی زندگی میکنم. خیلی بحث های خوبی اینجا هست. ولی بزارین نظر خودم رو بگم. جایی که ما هستیم عملا بیشتر مردم سیاه پوست هستند. ولی من تا حالا به مشکلی برنخوردم و خیلی ادمای ارومی هستند. اینجا شهر کوچیکیه، و عملا ساعت 8 یا 9 شب کسی بیرون نیست. بچه هایی که میکن نگران امنیت هستند بدونن که سیستتم زندگی امریکا با مثلا تهران فرق میکنه که مثلا 11 شب هم ادم توی خیابون پیاده میبینید. اینجا مردم از سرکار برمیکردن و میرن خونه و شب ساعت 8 و نیم به بعد کسی بیرون نیست! من البته یه دزدی رو از یه خانم امریکایی در همین جا شنیدم که شبانه با اسلحه اتفاق افتاد. یعنی شبها امنیت زیاد نیست!
    در مجموع به نظرم میاد زندگی درامریکا خیلی خیلی بهتر از ایرانه، فقط باید کمی تطبیق پذیر باشین و در هزینه ها صرفه جویی کنین تا کم نیارین. در مورد اب و هوا هم به هر حال هر جایی یه جوره. توی خود ایران هم یه جا مثل یزد هست و یه جا مثل تبریز. اگر هم ایران بودیم ممکن بود محل کارمون یکی از این شهرها باشه. پس ادم نباید نگران هوا باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)