صفحه 270 از 290 نخستنخست ... 170220260261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,691 تا 2,700 , از مجموع 2897

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Ph.D

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

واسه كسي كه تازه اومده و هنوز كار نداره كدوم شهر رو براي زندگي پيشنهاد ميكنيد كه ايراني پسندتر باشه ؟ خيلي ممنونم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Engr/ ShirazU

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    چرا باید انتقاد از مثلا آلاباما محدود به متولدین مثلا بوستون باشه؟ مگر یک جهان سومی چشم نداره و نمیتونه بوستون رو با آلاباما مقایسه کنه؟ یا مثلا باید بچه نیاوران بود تا از نیاوران تعریف کرد؟
    محل تولد ربطی به قضاوت راجع به شهر ها و مناطق نداره. اگر اینطور می بود همه ماها که متولد ایران هستیم اصلا نمی بایست حق نظر راجع به امریکا و کانادا می داشتیم مگر به به و چه چه.

در مورد محل دانشگاه هم قبلا دیده بودم افراد نسبت به دانشگاهشون تعصب و غیرت نشان بدهند ولی نه نسبت به شهر و ایالتی که دانشگاه در آن واقع شده است. انتقاد از محیط ایالت آلاباما به معنی انتقاد از دانشجویان یا دانشگاه آلاباما که نیست.
    اولا که این شخص انتقاد نکرده مقایسه ی عقلانی نکرده، بلکه همواره توهین، تمسخر و تخریب کرده فقط به دو نمونه ش اینجا اشاره می کنم، تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل:
    1- کلا تو جنوب آمریکا اگر آتلانتا و دالاس رو با یک خط مستقیم به هم وصل کنید، اون وسط هیچی نیست!!!!
    2- اگر فامیل و کس و کاری اونجا ندارید و درس هم قرار نیست اونجا بخونید و کاری هم بهتون پیشنهاد نشده تو LA تو پارک بخواید بهتره از Bessember
    مطمئنا هیچ عقل سلیمی اسم این طوراظهار نظرها رو نمی ذاره انتقاد!
    انتقاد در این مورد یعنی اینکه شخصی بیاد و با استدلال بر مبنای تجریه ی شخصیش، به نقطه ی صعف مکانی اشاره کنه. یا آمار و ارقام از منابع معتبر ارایه بده و بر اساس اون نتیجه بگیره که فلان مکان از بهمان نقط نظر دارای نقطه صعف هست یا نقطه قوت.
    در پست من هیچ نشانه ای از تعصب دیده نمیشه! من با تعصب مخالفم. برای من هیچ جا حتی بوستون بهشت و بی ایراد نیست.
    دقیقا وقتی شخصی یک شهر یا یک ایالت رو زیر سوال میره، به راحتی می شه infer کرد که متعاقبا شایستگی های دانشجوهایی که از دانشگاه هایی در اون شهر یا ایالت پذیرش گرفتن زیر سوال میره. یعنی شما اینقدر خوب نیستید که بهتر از این جا نتونستید پذیرش بگیرید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Engr/ ShirazU

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    نه این تو NC هستش بغل شارلوت.

کلا تو جنوب آمریکا اگر آتلانتا و دالاس رو با یک خط مستقیم به هم وصل کنید، اون وسط هیچی نیست!!!! ATL و DFW بای پس کردن این منطقه رو.
    تعجب می کنم! بالاخره کسی که برای تحصیل به آمریکا می ره، امتحان جی آر ای گذرونده! یکی ازهدف های جی آر ای این هست که فرد بتونه محکم تر استدلال کنه و از زدن حرف های بی پایه و اساس بیشتر بپرهیزه. البته کسانی که فقط حفظ می کنن برای این امتحان، خوب طبیعتا به این هدف دست پیدا نمی کنن.
    بین دالاس و آتلانتا خیلی چیزها هم هست که فقط به چند نمونه ش اشاره می کنم:
    1- طبیعت بسیار بسیار زیبا
    2- مرکز ناسا در آلاباما Marshall Space Flight Center
    3- مرکز ناسا در می سی سی پی Stennis Space Center
    4- مرکز ناسا در لوییزیانا Michoud Assembly Facility
    5- الاباما 5مین تولید کننده ی وسایل نقلیه در سال 2013 https://www.neighborhoodscout.com/al/
    6- دومین پارک تحقیقاتی آمریکا و چهارمین در جهان در هانتزویل آلاباما Cummings Research Park
    مطمئنا این فقط بخش کوچکی از لیست ویژیگی های این منطقه هست که به قول شما هیچی نداره

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanphd نمایش پست ها
    تعجب می کنم! بالاخره کسی که برای تحصیل به آمریکا می ره، امتحان جی آر ای گذرونده! یکی ازهدف های جی آر ای این هست که فرد بتونه محکم تر استدلال کنه و از زدن حرف های بی پایه و اساس بیشتر بپرهیزه. البته کسانی که فقط حفظ می کنن برای این امتحان، خوب طبیعتا به این هدف دست پیدا نمی کنن.
    بین دالاس و آتلانتا خیلی چیزها هم هست که فقط به چند نمونه ش اشاره می کنم:
    2- مرکز ناسا در آلاباما Marshall Space Flight Center
    5- الاباما 5مین تولید کننده ی وسایل نقلیه در سال 2013 https://www.neighborhoodscout.com/al/
    6- دومین پارک تحقیقاتی آمریکا و چهارمین در جهان در هانتزویل آلاباما Cummings Research Park
    مطمئنا این فقط بخش کوچکی از لیست ویژیگی های این منطقه هست که به قول شما هیچی نداره
    دوست عزیز اینجا اسمش فروم هست و هر کس با اعتقادی که هست نظرشو می ده و فقط مدیر فروم می تونه اگه حرفی یا پستی بر خلاف قوانین بود پست هارو حذف کنه
    و درست نیست کسی اینجوری مقابله با افکار فرد دیگه ای بکنه و بحث رو شخصی کنه
    شاید چیزهایی که ایشون تجربه کردن این بوده
    هستن کاربرای دیگه ای که لحن خیلی بدی دارن داخل همین تاپیک
    ولی من از همون ها هم بابت اینکه تجربه خودشون رو انتقال می دهند تشکر می کنم و از شما می خوام خویشتن دارانه تر راجع به این مسائل نظر بدهید و می خوام اگه شما هم اطلاعات خوبی دارید بیاید و بیان کنید که فردی مثل من استفاده کنه و یه مقایسه ای بین نظرات شما و سایر دوستان انجام بشه
    باتشکر

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط donya2014 نمایش پست ها
    واسه كسي كه تازه اومده و هنوز كار نداره كدوم شهر رو براي زندگي پيشنهاد ميكنيد كه ايراني پسندتر باشه ؟ خيلي ممنونم
    any city in Southern California and South Florida
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanphd نمایش پست ها
    من در این چند روزه تمام صفحات این تاپیک رو خوندم. شما یکی از افرادی بودید که بیشترین پست ها رو گذاشته بودید. با شما موافقم که کلا ایالت های شمال شرق و غرب، بهتر از ایالات جنوبی هستن. اما، غرور، تکبر، از بالا به پایین نگاه کردن بی دلیل و بی جهت و توهین های شما توی پست هاتون به ایالت های جنوبی و مردم اون جا واقعا زننده هست. اگر یک فرد متولد و بزرگ شده ی بوستون، نیویورک یا سن دیه گو این طور در مورد این ایالت ها صحبت می کرد، باز قابل قبول بود. این که فردی که از یک کشور جهان سومی رفته آمریکا، با مدتی بودن توی بوستون، این طور از خود بی خود میشه که همه چیز رو زیر سوال می بره واقعا متاسف کننده هست. شبیه این می مونه که یه نفر از خزانه بره تهران پارس مدتی اون جا باشه بعد بره نیاوران و یعد بیاد و کلی از تهران پارس بد گویی کنه. در این موقعیت یکی باید بهش یادآوری کنه که پسر! تو که این طور از تهران پارس بد می گی، یادت نره که خودت بچه ی خزانه هستی، لطفا سکوت کن و با چند صباحی تو نیاوران بودن، خیال نکن که بچه نیاوران شدی!
    ضمنا، تعداد زیادی از دانشجوهای پرتلاش و بااستعداد ایرانی توی دانشگاه های ایالت های جنوبی مشغول تحصیل هستن. این طور بدگویی مفرط و کورکورانه شما از این ایالت ها، زیر سوال بردن شایستگی اون دانشجوها هم هست. یعنی اینکه اون ها اینقدر خوب نبودن که در ایالت های به زعم شما بهتری پذیرش بگیرن با فاند(در مورد اون هایی که بدون فاند میان حرفی ندارم چون وضعشون معلومه). می دونیم که همه ی فرآیند اپلای مخصوصا برای دانشجویی که می خواد فاند بگیره، دست خودش نیست و شانس هم عامل مهمی هست. بسیاری از این دانشجوها در ایالات جنوبی، حتما حتما لیاقت تحصیل در دانشگاه های تاپ 20 آمریکا رو داشتن، منتها به هر دلیلی، در اون زمانی که می خواستن اپلای کنن پوزیشن مناسب برای اون ها وجود نداشته. پس این دلیل نمیشه که اگر کسی در دانشگاهی در محل بهتری تحصیل می کنه، محل تحصیل دیگران رو از روی برداشت شخصیش مورد تمسخر و تخریب قرار بده. در حالی که عوامل خارج از اختیار دانشجوی پذیرفته شده با فاند بزرگترین دلیل بوده که باعث این اختلاف در محل تحصیل شده نه صرفا شایستگی ها علمی.
    دوست عزیز من هیچ وقت نظری در مورد دانشگاها و یا دانشجوهای شاغل به تحصیل در جنوب ندادم. تمام نظرات من در مورد هر و ایلات و مردم بوده و تمام مقایسات هم نسبت به جاهای دیگه ی آمریکا. دوستان خیلی خوبی هم دارم که تو همون دانشگاه ها درس خوندن من جمله همین آلاباما.

این که کسی فقط رنکینگ دانشگاه براش معیار بوده یا به هر دلیلی به جای کلیفرنیا سر از آلاباما درآورده مشکل من نیست. این دلیل نمیشه که من بیام اینجا داستان ببافم تا دل مردم شاد شه. مشکل شما اینه که نمی خواید با واقعیت روبرو بشید.

برای اینکه مساله براون روشن شه جواب تک تک سوالاتتون رو بار دیگه هم میدم:

1- کلا تو جنوب آمریکا اگر آتلانتا و دالاس رو با یک خط مستقیم به هم وصل کنید،
    اون وسط هیچی نیست!!!!
    بله هیچی نیست. تعارف دارم مگه من با شما یا با مردم اونجا؟ من نزدیک به 10 هزار مایل تو اون منطقه رانندگی کردم. دو فرودگاه ATL و DEW این منطقه رو هم به لحاظ صنعتی و هم به لحاظ توریسیتی بای پس کردن. عوامل دیگه هم هست.

2-
    اگر فامیل و کس و کاری اونجا ندارید و درس هم قرار نیست اونجا بخونید و کاری هم بهتون پیشنهاد نشده
    تو LA تو پارک بخواید بهتره از Bessember
    اولا که شما باید از کنایه منظوز مطلب رو بگیرید. قطعا "زندگی سخت" در LA بهتر از بی کس و بی کار بودن تو یه شهر کوچکه تو جنوب آمریکا. تعارف مگه دارم با شما؟

مگر شما قراره در طبیعت زندگی کنید؟ کسانی که تو این فروم میان دنبال تحصیل و پیشرفت علمی و شغلی هستن نه شکار گوزن. در ثانی مگر سیاتل یا LA یا منطقه New England یا همین میشگان طبیعت نداره؟
    طبیعتی هم نداره آلاباما. باز تنسسی یه چیزی.

2- مرکز ناسا در آلاباما
    Marshall Space Flight Center

این مراکز به دلایل امنیتی تو اون مناطق ساخته شدن و تحت مراقبت شدید هستن و سایه شما رو هم با تیر میزین نزدیک این جور جاها بشید. ناسا چه ربطی به یه دانشجوی ایرانی با ویزا داره؟ خود دکتر فیروز نادری مگر رفته آلاباما زندگ کنه که شما میخواید برید اونجا؟

5- الاباما 5مین تولید کننده ی وسایل نقلیه در سال 2013
    https://www.neighborhoodscout.com/al/
    بله چون رمین و انرژی و حمل و نقل مفته اونجا. کارخانه ی بزرگ کیا رو هم من رفتم دیدم. ولی این به شما چه ربطی داره؟ اونجا که مرکز R&D یا دیزاین نیست. کار production می کنن.

من متوجه وضع موجود هستم. می دونم همه از جاهای خوب آمریکا پذیرش نمی گیرن. اما اینکه شما بیاد یک جهان خیالی برای خودتون بسازید خورد میشید تو آمریکا دوست من. خیلی دیدتون غیر واقعبینانه ست. مواظب خودتون باشید.
    ویرایش توسط pimi810 : August 31st, 2016 در ساعت 02:44 AM
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

نقل قول نوشته اصلی توسط donya2014 نمایش پست ها
    اگر مقیم هستید و مشکل مالی ندارید و دوست دارید ایرانی دور و برتون باشه منطقه ی مریلند، LA و دی سی جاهای خوبی خوبی هستن. اگر مثلا خواستید درس بخونید هم همونجا آپشن دارید.
    اگرم کار دغدغه ی اصلیتونه که سعی تون رو بکنید و هر جا کار پیدا شد برید.

با سلام. آیا آریزونا جزو ایالت های جنوبی هست؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    دوست عزیز من هیچ وقت نظری در مورد دانشگاها و یا دانشجوهای شاغل به تحصیل در جنوب ندادم. تمام نظرات من در مورد هر و ایلات و مردم بوده و تمام مقایسات هم نسبت به جاهای دیگه ی آمریکا. دوستان خیلی خوبی هم دارم که تو همون دانشگاه ها درس خوندن من جمله همین آلاباما.

این که کسی فقط رنکینگ دانشگاه براش معیار بوده یا به هر دلیلی به جای کلیفرنیا سر از آلاباما درآورده مشکل من نیست. این دلیل نمیشه که من بیام اینجا داستان ببافم تا دل مردم شاد شه. مشکل شما اینه که نمی خواید با واقعیت روبرو بشید.

برای اینکه مساله براون روشن شه جواب تک تک سوالاتتون رو بار دیگه هم میدم:

1- کلا تو جنوب آمریکا اگر آتلانتا و دالاس رو با یک خط مستقیم به هم وصل کنید،
    اون وسط هیچی نیست!!!!
    بله هیچی نیست. تعارف دارم مگه من با شما یا با مردم اونجا؟ من نزدیک به 10 هزار مایل تو اون منطقه رانندگی کردم. دو فرودگاه ATL و DEW این منطقه رو هم به لحاظ صنعتی و هم به لحاظ توریسیتی بای پس کردن. عوامل دیگه هم هست.

2-
    اگر فامیل و کس و کاری اونجا ندارید و درس هم قرار نیست اونجا بخونید و کاری هم بهتون پیشنهاد نشده
    تو LA تو پارک بخواید بهتره از Bessember
    اولا که شما باید از کنایه منظوز مطلب رو بگیرید. قطعا "زندگی سخت" در LA بهتر از بی کس و بی کار بودن تو یه شهر کوچکه تو جنوب آمریکا. تعارف مگه دارم با شما؟

مگر شما قراره در طبیعت زندگی کنید؟ کسانی که تو این فروم میان دنبال تحصیل و پیشرفت علمی و شغلی هستن نه شکار گوزن. در ثانی مگر سیاتل یا LA یا منطقه New England یا همین میشگان طبیعت نداره؟
    طبیعتی هم نداره آلاباما. باز تنسسی یه چیزی.

2- مرکز ناسا در آلاباما
    Marshall Space Flight Center

این مراکز به دلایل امنیتی تو اون مناطق ساخته شدن و تحت مراقبت شدید هستن و سایه شما رو هم با تیر میزین نزدیک این جور جاها بشید. ناسا چه ربطی به یه دانشجوی ایرانی با ویزا داره؟ خود دکتر فیروز نادری مگر رفته آلاباما زندگ کنه که شما میخواید برید اونجا؟

5- الاباما 5مین تولید کننده ی وسایل نقلیه در سال 2013
    https://www.neighborhoodscout.com/al/
    بله چون رمین و انرژی و حمل و نقل مفته اونجا. کارخانه ی بزرگ کیا رو هم من رفتم دیدم. ولی این به شما چه ربطی داره؟ اونجا که مرکز R&D یا دیزاین نیست. کار production می کنن.

من متوجه وضع موجود هستم. می دونم همه از جاهای خوب آمریکا پذیرش نمی گیرن. اما اینکه شما بیاد یک جهان خیالی برای خودتون بسازید خورد میشید تو آمریکا دوست من. خیلی دیدتون غیر واقعبینانه ست. مواظب خودتون باشید.
    سلام
    کلا این پستها رو قبول کنید که خیلی تلگرافی و کوتاه نوشتین، برای کسی که خودش توی آمریکا بوده احتمالا مشکلی نیست، زود متوجه میشه منظور شما رو به عنوان مثال اینکه فرمودین "
    کلا تو جنوب آمریکا اگر آتلانتا و دالاس رو با یک خط مستقیم به هم وصل کنید، اون وسط هیچی نیست!!!! ATL و DFW بای پس کردن این منطقه رو."
    برایمن روشن نبود که منظورتون چی هست، این دوتا چه طوری بای پس کردن منطقه رو؟
    یا این بحث ایالتهای جنوبی دقیقا برای من که کانادا زندگی می کنم و تا الان آمریکا نیومدم روشن نیست، که منظورتون چی هست از اینکه زندگی برای خارجی هایی مثل ما ایرانی ها سخته. آیا برخورد نژادپرستانه اونجا میشه؟ یا گرم گرفتن و دوست شدن با مردم اونجا سخته؟ برخورد نژادپرستانه که بعید میدونم به صورت علنی و مکرر اتفاق بیفته. گرم گرفتن و دوست شدن که توی همین کانادا هم اونقدرها راحت نیست، کانادایی ها خیلی مودب هستند ولی دوست صمیمی شدن به این راحتی ها اتفاق نمی افته.
    پستهای شما و سایر دوستان خیلی مفیده، ولی این رو هم بدونید که خیلی از خواننده های پستها، اون تجربه ای که شما از آمریکا دارین رو ندارن، و هنوز به آمریکا نیومدند، بنابراین لطفا بیشتر توی پستهاتون توضیح بدین.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    سلام
    کلا این پستها رو قبول کنید که خیلی تلگرافی و کوتاه نوشتین، برای کسی که خودش توی آمریکا بوده احتمالا مشکلی نیست، زود متوجه میشه منظور شما رو به عنوان مثال اینکه فرمودین "
    کلا تو جنوب آمریکا اگر آتلانتا و دالاس رو با یک خط مستقیم به هم وصل کنید، اون وسط هیچی نیست!!!! ATL و DFW بای پس کردن این منطقه رو."
    برایمن روشن نبود که منظورتون چی هست، این دوتا چه طوری بای پس کردن منطقه رو؟
    یا این بحث ایالتهای جنوبی دقیقا برای من که کانادا زندگی می کنم و تا الان آمریکا نیومدم روشن نیست، که منظورتون چی هست از اینکه زندگی برای خارجی هایی مثل ما ایرانی ها سخته. آیا برخورد نژادپرستانه اونجا میشه؟ یا گرم گرفتن و دوست شدن با مردم اونجا سخته؟ برخورد نژادپرستانه که بعید میدونم به صورت علنی و مکرر اتفاق بیفته. گرم گرفتن و دوست شدن که توی همین کانادا هم اونقدرها راحت نیست، کانادایی ها خیلی مودب هستند ولی دوست صمیمی شدن به این راحتی ها اتفاق نمی افته.
    پستهای شما و سایر دوستان خیلی مفیده، ولی این رو هم بدونید که خیلی از خواننده های پستها، اون تجربه ای که شما از آمریکا دارین رو ندارن، و هنوز به آمریکا نیومدند، بنابراین لطفا بیشتر توی پستهاتون توضیح بدین.
    انتقاد پذیرفته میشه. خواننده هم خوب یک مقدار باید تلاش کنه دیگه. گوگل مپ و ستریت ویو که هست.

آمریکا کشور بزرگی دوست من. یک عده آدم اینجا از قدیم الایام خواستن مذهب و یکپارچگی نژادشون رو حفظ کنن و رفتن برای خودشون تو جنوب آمریکا ساکن شدن. دوست ندارن خارجی بره بینشون و قاطی هم نمی شن. من هیچ ایرادی هم نمی بینم کاملا حق طبیعیشونه اگه این شیوه ی زندگی رو مناسب می دونن. تمام حرف من اینه که یک دانشجوی خارجی از این ایلاتها بهتره دوری کنه.

بای پس کرده یعنی بین اون دو شهر مرکز تجاری و علمی و یا متروی شهری بزرگ وجود نداره و حالت روستایی پراکنده داره. یعنی از آتلانتا تا دالاس مثلا. از جورجا تک تا آستین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)