صفحه 271 از 290 نخستنخست ... 171221261262263264265266267268269270271272273274275276277278279280281 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,701 تا 2,710 , از مجموع 2897

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط akbari نمایش پست ها
    با سلام. آیا آریزونا جزو ایالت های جنوبی هست؟
    نه آریزونا جزو ایلتهای جنوبی نیست. فلوریدا هم نیست.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Engr/ ShirazU

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    دوست عزیز من هیچ وقت نظری در مورد دانشگاها و یا دانشجوهای شاغل به تحصیل در جنوب ندادم. تمام نظرات من در مورد هر و ایلات و مردم بوده و تمام مقایسات هم نسبت به جاهای دیگه ی آمریکا. دوستان خیلی خوبی هم دارم که تو همون دانشگاه ها درس خوندن من جمله همین آلاباما.

این که کسی فقط رنکینگ دانشگاه براش معیار بوده یا به هر دلیلی به جای کلیفرنیا سر از آلاباما درآورده مشکل من نیست. این دلیل نمیشه که من بیام اینجا داستان ببافم تا دل مردم شاد شه. مشکل شما اینه که نمی خواید با واقعیت روبرو بشید.

برای اینکه مساله براون روشن شه جواب تک تک سوالاتتون رو بار دیگه هم میدم:

1- کلا تو جنوب آمریکا اگر آتلانتا و دالاس رو با یک خط مستقیم به هم وصل کنید،
    اون وسط هیچی نیست!!!!
    بله هیچی نیست. تعارف دارم مگه من با شما یا با مردم اونجا؟ من نزدیک به 10 هزار مایل تو اون منطقه رانندگی کردم. دو فرودگاه ATL و DEW این منطقه رو هم به لحاظ صنعتی و هم به لحاظ توریسیتی بای پس کردن. عوامل دیگه هم هست.

2-
    اگر فامیل و کس و کاری اونجا ندارید و درس هم قرار نیست اونجا بخونید و کاری هم بهتون پیشنهاد نشده
    تو LA تو پارک بخواید بهتره از Bessember
    اولا که شما باید از کنایه منظوز مطلب رو بگیرید. قطعا "زندگی سخت" در LA بهتر از بی کس و بی کار بودن تو یه شهر کوچکه تو جنوب آمریکا. تعارف مگه دارم با شما؟

1- طبیعت بسیار بسیار زیبا
    مگر شما قراره در طبیعت زندگی کنید؟ کسانی که تو این فروم میان دنبال تحصیل و پیشرفت علمی و شغلی هستن نه شکار گوزن. در ثانی مگر سیاتل یا LA یا منطقه New England یا همین میشگان طبیعت نداره؟
    طبیعتی هم نداره آلاباما. باز تنسسی یه چیزی.

2- مرکز ناسا در آلاباما
    Marshall Space Flight Center
    3- مرکز ناسا در می سی سی پی Stennis Space Center
    4- مرکز ناسا در لوییزیانا Michoud Assembly Facility

این مراکز به دلایل امنیتی تو اون مناطق ساخته شدن و تحت مراقبت شدید هستن و سایه شما رو هم با تیر میزین نزدیک این جور جاها بشید. ناسا چه ربطی به یه دانشجوی ایرانی با ویزا داره؟ خود دکتر فیروز نادری مگر رفته آلاباما زندگ کنه که شما میخواید برید اونجا؟

5- الاباما 5مین تولید کننده ی وسایل نقلیه در سال 2013
    https://www.neighborhoodscout.com/al/
    بله چون رمین و انرژی و حمل و نقل مفته اونجا. کارخانه ی بزرگ کیا رو هم من رفتم دیدم. ولی این به شما چه ربطی داره؟ اونجا که مرکز R&D یا دیزاین نیست. کار production می کنن.

من متوجه وضع موجود هستم. می دونم همه از جاهای خوب آمریکا پذیرش نمی گیرن. اما اینکه شما بیاد یک جهان خیالی برای خودتون بسازید خورد میشید تو آمریکا دوست من. خیلی دیدتون غیر واقعبینانه ست. مواظب خودتون باشید.
    مطمئنا هیچ آدم عاقلی با تعریف و تمجید کسی توی فضای مجازی از ایالت، شهر ویا دانشگاهی که قرار هست بره، ذوق زده نمیشه و خیال نمی کنه که داره وارد بهشت میشه و بالعکس. اتفاقا من همیشه کاملا با واقعیات رو به رو می شم. دلیل خیلی ساده ش هم این که در مورد ویژگی های مثبت منطقه تعدادی fact مستند آوردم. نه این که از روی حب و بغض و سلیقه ی شخصی بیام در موردش حرف های بی پایه و اساس بزنم.
    اولا که من حرف های شما رو جدی نمی گیرم و برای من بی اهمیت هست و تاثیری روی تصمیم من نداره. فقط به لحن بیان شما انتقاد دارم. انتظار میره که مثل یه آدم آکادمیک صحبت و نقد بشه نه مثل بچه های دبیرستانی که سر تیم های فوتبال کل کل می کنن با هم.
    نتاقض بزرگی در صحبت های شما وجود داره. شما می فرمایید که ". دو فرودگاه ATL وDEW این منطقه رو هم به لحاظ صنعتی و هم به لحاظ توریسیتی بای پس کردن". خب مراکز ناسا که بهش اشاره شد و صنعت خودرو که شما هم مثال زدید، این ها اسمشون صنعته دیگه. من حتم دارم این ها فقط لیست کوچکی هست از صنایع فعال در اون منطقه. چه طور ممکن هست در یک منطقه ای که صنعتش تعطیل باشه، دومین پارک تحقیقاتی بزرگ آمریکا قرار بگیره؟ در حالی که می دونیم در آمریکا تحقیقات و صنعت مثل حلقه های زنجیر در هم تنیده اند.
    نکته ی دیگر این که مگر بودن مرکز ناسا در یک ایالت فقط وقتی مزیت حساب میشه که من دانشجو بتونم حین دانشجوییم برم و اون جا مشغول به کار بشم؟ اصلا و ابدا! وقتی چنین تاسیساتی بنا میشه، بودجه های کلان و نیروی انسانی باکیفیت رو هم با خودش وارد منطقه می کنه و باعث درصدی رشد و توسعه در اون منطقه میشه. یعنی برای اینکه کسی دانشمند و محقق توی ناسا به حساب بیاد حتما باید مثل فیروز نادری توی مرکزش توی کلیفرنیا مشغول شد؟ اینایی که اومدن توی این مراکز در این سه ایالت همه دیپلمه و نهایتا لیسانس دارن؟
    در مورد طبیعت هم، این که آلاباما طبیعت زیبایی داره ناقض این نیست که سایر جاها هم از چنین موهبتی برخوردارهستن. مسلما زندگی در یک مکان زیبا در روحیه ی افراد تاثیر شگرف مثبت داره و طبیعت گردی هم برای خیلی از افراد تفریح بسیار دل پذیرتری از متر کردن خیابون های بوستون هست. برای چی هست تا یه تعطیلی 3، 4 روزه میشه ملت از تهران راهی شمال میشن؟ عمدتا برای همین طبیعتش هست دیگه. چرا نمیرن سمت اراک مثلا؟ پس طبیعت زیبا یک فاکتور واقعا مثبت هست.
    آفرین به شما که از دانشگاه توی شهر بزرگ پذیرش گرفتی. مطمئنم اگر قدرت استدلال کردنتون رو قوی کنید برای پست داک می تونید توی برکلی هم پذیرش بگیرید و حالش رو ببرید.
    اصلا و ابدا من تصورات غیرواقعی ندارم از جایی که قرارهست برم. هر مطلبی رو هم که ارائه کردم برمبنای واقعیاتی هست که توی تحقیقاتم بهش دست رسیدم. در ذهن خودم از هیچ حا بهشت نمی سازم. اما این که جایی که قرار هست برم از جایی که فعلا درش زندگی می کنم بهتر هست،درش شک ندارم واین رو یک پیشرفت می دونم و از این بابت خوشحالم.

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    نه آریزونا جزو ایلتهای جنوبی نیست. فلوریدا هم نیست.
    من فکر کنم اصولاً فلوریدا جزء ایالتهای جنوبی به حساب میاد. ایالتهای جنوبی به 11 ایالتی گفته می شه که در civil war با هم کنفدراسیون تشکیل داده بودند و در دفاع از برده داری با ایالتهای شمالی می جنگیدند که فلوریدا هم جزء اونها بوده. حالا فلوریدا احتمالاً به خاطر شرایط جغرافیایی و توریستی مناسب تر نسبت به سایر ایالتهای جنوبی، طی 150 سال گذشته بیشتر دستخوش تغییر شده و اون حال هوای جنوبی که محور اصلی این تاپیک شده در اونجا کمتر به چشم می خوره.
    Never Say Never

نقل قول نوشته اصلی توسط donya2014 نمایش پست ها
    واسه كسي كه تازه اومده و هنوز كار نداره كدوم شهر رو براي زندگي پيشنهاد ميكنيد كه ايراني پسندتر باشه ؟ خيلي ممنونم
    کلاً در دنیا هیچ جایی وجود نداره که ایرانیها بپسندن. عمده ی ایرانیها اگه بهشت هم برن از دِبی کم نهرهای شیر و ویسکازیته ی بالای نهرهای عسل هم شاکی هستن. اما آمار نشون می ده که گرایش بیشتری به کالیفرنیا دارن. در انتخاب شهر، یه اصل کلی وجود داره و اون اینکه کلاً هرجا که دیدین خارجی زیاد داره برید اونجا چون یه دلیلی داره حتماً.
    Never Say Never

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    من فکر کنم اصولاً فلوریدا جزء ایالتهای جنوبی به حساب میاد. ایالتهای جنوبی به 11 ایالتی گفته می شه که در civil war با هم کنفدراسیون تشکیل داده بودند و در دفاع از برده داری با ایالتهای شمالی می جنگیدند که فلوریدا هم جزء اونها بوده. حالا فلوریدا احتمالاً به خاطر شرایط جغرافیایی و توریستی مناسب تر نسبت به سایر ایالتهای جنوبی، طی 150 سال گذشته بیشتر دستخوش تغییر شده و اون حال هوای جنوبی که محور اصلی این تاپیک شده در اونجا کمتر به چشم می خوره.
    شما یک سفر به دالاس (تگزاس) و یک سفر به میامی (فلوریدا) برو. البته سفرت یک روزه نباشد!
    بعد خودت معنی جنوب را لمس می کنیی و به جای فکر کردن ، ایمان می آوری که فلوریدا جنوب نیست!

من دو گروه شهر بهت معرفی می کنم هر گروه ده شهر از ایالت های متفاوت.
    سفر های مختلفی به این شهر ها برو و بعد گروه ها را مقایسه کن

گروه اول
    دالاس (تگزاس) ، شارلوت (کالورینای شمالی) ، بیرمینگهام (آلاباما) ، ناکسویل (تنسی) ، لکسینگتون (کنتاکی) ، اسپرینگفیلد (مونتانا) ، بتون روج (لوئیزانا) ، اکلهاما سیتی (اکلاهاما) ، جکسون (می سی سی پی) ، کلمبیا (کالرینای جنوبی)

گروه دوم
    میامی (فلوریدا) ، سن دیگو (کالبفرنیا) ، نیویورک سیتی (نیویورک) ، سیاتل (واشنگتون) ، بوستون (ماساچوست) ، پورتلند (ارگان) ، دنور (کلرادو) ، فونیکس (آریزونا) ، کلومبوس (اوهایو) ، دیترویت (میشیگان)
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanphd نمایش پست ها
    نکته ی دیگر این که مگر بودن مرکز ناسا در یک ایالت فقط وقتی مزیت حساب میشه که من دانشجو بتونم حین دانشجوییم برم و اون جا مشغول به کار بشم؟ اصلا و ابدا! وقتی چنین تاسیساتی بنا میشه، بودجه های کلان و نیروی انسانی باکیفیت رو هم با خودش وارد منطقه می کنه و باعث درصدی رشد و توسعه در اون منطقه میشه. یعنی برای اینکه کسی دانشمند و محقق توی ناسا به حساب بیاد حتما باید مثل فیروز نادری توی مرکزش توی کلیفرنیا مشغول شد؟ اینایی که اومدن توی این مراکز در این سه ایالت همه دیپلمه و نهایتا لیسانس دارن؟
    همه چیز که صنعت نیست!
    آیا شما دالاس را به عنوان یکی شهر های صنعتی آمریکا قبول دارید؟ دالاس صنعتی ترین و بزرگترین شهر جنوب است
    شما یک سفر یک هقته ای به دالاس بیا بعد یک سفر به لس آنجلس، نیویورک ، میامی
    بعد خودت تجربه ات را در مقایسه دالاس و این سه شهر بگو. آیا برحورد یکسانی با شما می شود؟
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Engr/ ShirazU

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    همه چیز که صنعت نیست!
    آیا شما دالاس را به عنوان یکی شهر های صنعتی آمریکا قبول دارید؟ دالاس صنعتی ترین و بزرگترین شهر جنوب است
    شما یک سفر یک هقته ای به دالاس بیا بعد یک سفر به لس آنجلس، نیویورک ، میامی
    بعد خودت تجربه ات را در مقایسه دالاس و این سه شهر بگو. آیا برحورد یکسانی با شما می شود؟
    کاملا موافقم که همه جیز صنعت نیست.
    ببینید اصلا من روی بهتر بودن لوس آنجلس، نیویورک، میامی، پورتلند و امثال این ها حرفی ندارم.
    من فقط توضیح دادم که به فلان دلایل، اون آقا در مورد وضعیت ایالات جنوبی داره سیاه نمایی می کنه. و این بخش حتما از نقاط قوتی برخوردار هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    شما یک سفر به دالاس (تگزاس) و یک سفر به میامی (فلوریدا) برو. البته سفرت یک روزه نباشد!
    بعد خودت معنی جنوب را لمس می کنیی و به جای فکر کردن ، ایمان می آوری که فلوریدا جنوب نیست!

من دو گروه شهر بهت معرفی می کنم هر گروه ده شهر از ایالت های متفاوت.
    سفر های مختلفی به این شهر ها برو و بعد گروه ها را مقایسه کن

گروه اول
    دالاس (تگزاس) ، شارلوت (کالورینای شمالی) ، بیرمینگهام (آلاباما) ، ناکسویل (تنسی) ، لکسینگتون (کنتاکی) ، اسپرینگفیلد (مونتانا) ، بتون روج (لوئیزانا) ، اکلهاما سیتی (اکلاهاما) ، جکسون (می سی سی پی) ، کلمبیا (کالرینای جنوبی)

گروه دوم
    میامی (فلوریدا) ، سن دیگو (کالبفرنیا) ، نیویورک سیتی (نیویورک) ، سیاتل (واشنگتون) ، بوستون (ماساچوست) ، پورتلند (ارگان) ، دنور (کلرادو) ، فونیکس (آریزونا) ، کلومبوس (اوهایو) ، دیترویت (میشیگان)
    جنوب در آمریکا بر اساس باحالی و درب و داغونی یا بافرهنگ بودن و بی فرهنگ بودن (اونطور که تو این تاپیک شده متر و معیار) تفیک نمی شه. لفظ ایالتهای جنوبی در آمریکا از جنگهای داخلی اون ریشه می گیره و ارتباطی با اینکه شهر خوب یا درب و دارغونی هست یا اینه مردم این شهر بافرهنگتر از اون یکی هستن نداره. وگرنه اگه بخواهید با یه خط جنوب آمریکا رو روی نقشه جدا کنید آریزونا و نیومکزیکو هم می افتن تو جنوب ولی این ایالتها، ایالتهای جنوبی به حساب نمیان چون در جنگهای داخلی جزء کنفدراسیون جنوب نبودن. به همین دلیل هم اگه یکی میاد می گه جنوبی ها نژادپرست تر هستن و کمتر با خارجی ها قاطی می شن، یکی از دلالیش در همون ریشه ی جنگهای داخلی هست که این ایالتها از قدیم الایام طرفدار برده داری و برتری نژادی بودن. فلوریدا هم ایالت جنوبی هست حالا اگه میامی بهترین شهر آمریکا هم باشه دلیل نمی شه جنوبی نباشه.
    Never Say Never

ApplyAbroad Guru

کاملا موافقم که همه جیز صنعت نیست.
    ببینید اصلا من روی بهتر بودن لوس آنجلس، نیویورک، میامی، پورتلند و امثال این ها حرفی ندارم.
    من فقط توضیح دادم که به فلان دلایل، اون آقا در مورد وضعیت ایالات جنوبی داره سیاه نمایی می کنه. و این بخش حتما از نقاط قوتی برخوردار هست.
    دلیل ایشون بر مبنای اینه که آیا زندگی در ان ایالتها برای یک مهاجر خارجی مناسب هست یا نه، و جواب ایشون منفی است. سیاه نمایی نیست چون اگر غیر از این می بود مهاجران به آن مناطق هجوم می آوردند. تراکم اندک جمعیت مهاجر در ایالتهای جنوبی در مقایسه با ایالتهای شمالی و غربی بعنوان دلیل و شاهد کفایت میکند.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

مطمئنا هیچ آدم عاقلی با تعریف و تمجید کسی توی فضای مجازی از ایالت، شهر ویا دانشگاهی که قرار هست بره، ذوق زده نمیشه و خیال نمی کنه که داره وارد بهشت میشه و بالعکس. اتفاقا من همیشه کاملا با واقعیات رو به رو می شم. دلیل خیلی ساده ش هم این که در مورد ویژگی های مثبت منطقه تعدادی fact مستند آوردم. نه این که از روی حب و بغض و سلیقه ی شخصی بیام در موردش حرف های بی پایه و اساس بزنم.
    اولا که من حرف های شما رو جدی نمی گیرم و برای من بی اهمیت هست و تاثیری روی تصمیم من نداره. فقط به لحن بیان شما انتقاد دارم. انتظار میره که مثل یه آدم آکادمیک صحبت و نقد بشه نه مثل بچه های دبیرستانی که سر تیم های فوتبال کل کل می کنن با هم.
    نتاقض بزرگی در صحبت های شما وجود داره. شما می فرمایید که ". دو فرودگاه ATL وDEW این منطقه رو هم به لحاظ صنعتی و هم به لحاظ توریسیتی بای پس کردن". خب مراکز ناسا که بهش اشاره شد و صنعت خودرو که شما هم مثال زدید، این ها اسمشون صنعته دیگه. من حتم دارم این ها فقط لیست کوچکی هست از صنایع فعال در اون منطقه. چه طور ممکن هست در یک منطقه ای که صنعتش تعطیل باشه، دومین پارک تحقیقاتی بزرگ آمریکا قرار بگیره؟ در حالی که می دونیم در آمریکا تحقیقات و صنعت مثل حلقه های زنجیر در هم تنیده اند.
    در مورد طبیعت هم، این که آلاباما طبیعت زیبایی داره ناقض این نیست که سایر جاها هم از چنین موهبتی برخوردارهستن. مسلما زندگی در یک مکان زیبا در روحیه ی افراد تاثیر شگرف مثبت داره و طبیعت گردی هم برای خیلی از افراد تفریح بسیار دل پذیرتری از متر کردن خیابون های بوستون هست. برای چی هست تا یه تعطیلی 3، 4 روزه میشه ملت از تهران راهی شمال میشن؟ عمدتا برای همین طبیعتش هست دیگه. چرا نمیرن سمت اراک مثلا؟ پس طبیعت زیبا یک فاکتور واقعا مثبت هست.
    آفرین به شما که از دانشگاه توی شهر بزرگ پذیرش گرفتی. مطمئنم اگر قدرت استدلال کردنتون رو قوی کنید برای پست داک می تونید توی برکلی هم پذیرش بگیرید و حالش رو ببرید.
    اصلا و ابدا من تصورات غیرواقعی ندارم از جایی که قرارهست برم. هر مطلبی رو هم که ارائه کردم برمبنای واقعیاتی هست که توی تحقیقاتم بهش دست رسیدم. در ذهن خودم از هیچ حا بهشت نمی سازم. اما این که جایی که قرار هست برم از جایی که فعلا درش زندگی می کنم بهتر هست،درش شک ندارم واین رو یک پیشرفت می دونم و از این بابت خوشحالم.
    دوست عزیز شما از ایران یک جهان خیالی از آمریکا برای خودتون ساختید و تو این جهان خیالیتون جنوب و شرق و غرب آمریکا تفات چندانی نداره.

من فقط برای دوستانی که بعدها این پستها رو می خونن باید بگم که تصورات شما کاملا اشتباهه.

شما یک آدم خیال پرداز هستید در حال اوج گرفتن با هواپیمایی که خودتون ساختید و نکته اینه که حتی حواستون به گیج سوخت هم نیست! وقتی اون بالا بنزین تمام کردید به شدت سقوط می کنید.
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)