صفحه 289 از 290 نخستنخست ... 189239279280281282283284285286287288289290 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,881 تا 2,890 , از مجموع 2897

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    خیلی‌ روی اینکه در همون شهری که تحصیل می‌کنید بمونید، حساب نکنید. ممکنه بعد از اتمام تحصیل، موقعیت کاری خیلی‌ عالی‌ در یک ایالت دیگه براتون پیدا بشه. از الان قابل پیشبینی‌ نیست. ولی‌ در بین گزینه‌هایی‌ که گفتید، ایندیاناپلیس شرایط بهتری نسبت به بقیه داره و شهری هست که احتمالا بعد از تحصیل دوست داشته باشید بمونید و زندگی‌ کنید. Wayne State هم در دیترویت هست و ممکنه شنیده‌های شما در مورد دیترویت شما رو بترسونه. ولی‌ در حومه‌های دیترویت جاهای خوبی برای زندگی‌ پیدا میشه. حتی در خود شهر دیترویت هم همه جاش بد نیست و محله‌های خوب هم داره. منطقه جنوب شرق میشیگان در حوزه پزشکی‌ و علوم مرتبط بازار کار خیلی‌ خوبی داره. اگه فاند‌ها شبیه هم هستن و استاد‌هایی‌ که قراره باهاشون کار کنید در ایندیاناپلیس و دیترویت تفاوت قابل ملاحظه ندارن، شاید بتونید روی دیترویت بیشتر فکر کنید. چون هزینه‌های زندگی‌ در دیترویت پایین تره و با این رقمی که گفتید، شرایط مالی‌ خوبی در دیترویت خواهید داشت. ولی‌ همونطور که گفتم الان خیلی‌ به بعد از تحصیل فکر نکنید. بیشتر تمرکز کنید روی اینکه در کدوم دانشگاه استاد‌هایی‌ که قراره باهاشون کار کنید بهترن.

خیلی خیلی از راهنماییتون ممنونم. بله در واقع همش درمورد دیترویت بد شنیدم و نگران شدم. من چون با اساتید قبل اپلای هیچ تماسی نداشتم استاد خاصی مد نظرم نیست که بخوام حتما باهاش کار کنم. فقط اگر یکی مدیکال اسکول باشه یکی علوم پایه.. ارزش مدرک نهاییم فرق میکنه؟ و یک سوال دیگه هم داشتم رییس دپارتمانی که توی آیوا بهم پذیرش داده خودش ایمیل زد که بهت 5000 تا بیشتر هم میدیم به خاطر روز دختران محقق...... میخواستم بدونم این نشوندهنده ساپورت بیشتر این دپارتمان از منه؟ یعنی ممکنه علامتی باشه که اگه اینجا رو انتخاب کنم احتمالا حمایت بهتری خواهم داشت؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط ayleen123 نمایش پست ها
    خیلی خیلی از راهنماییتون ممنونم. بله در واقع همش درمورد دیترویت بد شنیدم و نگران شدم. من چون با اساتید قبل اپلای هیچ تماسی نداشتم استاد خاصی مد نظرم نیست که بخوام حتما باهاش کار کنم. فقط اگر یکی مدیکال اسکول باشه یکی علوم پایه.. ارزش مدرک نهاییم فرق میکنه؟ و یک سوال دیگه هم داشتم رییس دپارتمانی که توی آیوا بهم پذیرش داده خودش ایمیل زد که بهت 5000 تا بیشتر هم میدیم به خاطر روز دختران محقق...... میخواستم بدونم این نشوندهنده ساپورت بیشتر این دپارتمان از منه؟ یعنی ممکنه علامتی باشه که اگه اینجا رو انتخاب کنم احتمالا حمایت بهتری خواهم داشت؟
    در مورد جزئیات رشته و مدرک شما نمیتونم اظهار نظر تخصصی کنم و مرتبط با این تاپیک هم نیست. ولی‌ همونطور که گفتم شنیده‌های شما از دیترویت نباید شما رو بترسونه. اون ۵۰۰۰ دلار رو نمی‌دونم چه جوری باید تفسیر کرد. فکر نکنم منظورش این باشه که هر سال ۵۰۰۰ دلار بیشتر از رقم اولیه ۲۸۰۰۰ دلار بهتون بدن. احتمالا یک اسکالرشیپ هست که امسال ۵۰۰۰ دلار بهتون میدن نه هر سال. هزینه زندگی‌ در ایندیاناپلیس از بقیه شهر‌هایی‌ که گفتید بیشتره ولی‌ با حدود ۱۵۰۰۰ دلار در سال در همه شهر‌های ذکر شده میتونید زندگی‌ دانشجویی راحتی‌ داشته باشید. ۲۸۰۰۰ دلار در سال خیلی‌ بیشتر از نیاز شما در این شهر هاست، حتی در ایندیاناپلیس. بیشتر به دانشگاه و مسائل آکادمیک و رشته تخصصی خودتون فکر کنید. میتونید روی استاد‌هایی‌ که احتمالا قراره باهاشون کار کنید متمرکز بشید و کارها و تحقیقات چاپ شده و مورد رفرنس اون استاد‌ها رو بررسی‌ کنید. گاهی‌ وقت‌ها وزن علمی‌ یک استاد شناخته شده میتونه بیشتر از رنک دانشگاه به شما در پیدا کردن کار بعد از اتمام تحصیل کمک کنه.

در شرایط آکادمیک مساوی، اگه من میخواستم تصمیم بگیرم از نظر محل زندگی‌ و ادامه زندگی‌ در همون منطقه بعد از اتمام تحصیل، بین Wayne State و IUPUI انتخاب می‌کردم.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

انتظار نداشتم این تاپیک اینقدر بزرگ و چامع باشه
    به شدت از نظرات و گفته هاتون استفاده کردم
    سپاس

Junior Member

سلام به همه، من یه سوال داشتم و ممنون میشم اگه راهنماییم کنین
    من از UIUC- Champaign, با 15 هزارتا و از - State College Penn State با 21 هزارتا و از- Blacksburg Virginia Tech با 23 هزارتا پذیرش گرفتم. از بین این سه شهر کدوم یکی برای زندگی از لحاظ امنیت و هزینه مناسبتر هستش؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

تبریک فراوان برای این خبر خوب یاشاسین! امید که بقیه مراحل هم به خوبی و سلامتی انجام و از اورتا دوگو به اوزک باتی راهی شوید

منابع مختلف را چک بفرمایید. تا دوستان این شهرها پاسخ میدهند این لینکها هم یک برآورد اولیه حضورتان میدهند.

https://www.epi.org/resources/budget...xoCGjkQAvD_BwE

https://www.epi.org/resources/budget/budget-map/

خودتان حدود 30% کم بفرمایید که به واقعیت نزدیک تر باشد.

پایدار باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط NeDa87 نمایش پست ها
    من از UIUC- Champaign, با 15 هزارتا و از - State College Penn State با 21 هزارتا و از- Blacksburg Virginia Tech با 23 هزارتا پذیرش گرفتم. از بین این سه شهر کدوم یکی برای زندگی از لحاظ امنیت و هزینه مناسبتر هستش؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

تبریک فراوان برای این خبر خوب یاشاسین! امید که بقیه مراحل هم به خوبی و سلامتی انجام و از اورتا دوگو به اوزک باتی راهی شوید

منابع مختلف را چک بفرمایید. تا دوستان این شهرها پاسخ میدهند این لینکها هم یک برآورد اولیه حضورتان میدهند.

https://www.epi.org/resources/budget...xoCGjkQAvD_BwE

https://www.epi.org/resources/budget/budget-map/

خودتان حدود 30% کم بفرمایید که به واقعیت نزدیک تر باشد.

پایدار باشید
    ممنونم، ساغولون .
    مرسی برای لینکها، هزینه هایی که این سایت نشون میده خیلی زیاد حتی با کسر 30% (بیشتر از مبلغی هستش که دانشگاه به عنوان فول فاند بهم داده). تو این سایت برای براورد هزینه واقعی من مبلغ دانشگاه penn state ملاک قرار دادم. چون ماهانه این دانشگاه درست معادل هزینه براورد شده دانشگاه برای یک ماه هستش در نتیجه مبلغ مطرح شده تو این سایت رو باید 52% کم کنم!! تا هزینه واقعی باشه. حالا این 52% هم خیلی زیاد شد و شک بر انگیز هستش!!!
    چون خیلی دلم میخواد که UIUC رو انتخاب کنم برای این دانشگاه از یه لینک دیگه
    https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Champaign
    بروارد هزینه برای یه سال رو کردم که تقریبا 17000 تا شد. میخواستم بپرسم این مبلغ به واقعیت نزدیک هستش یا نه؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

من فکر میکنم باید کمی صبر کنیم تا دوستانی که در این شهرها زندگی میکنند مشارکت کنند.

ولی واقعیت این است که این برآوردها که توسط دانشگاهها و سایتها انجام میشود شامل یک سبک زندگی خاص میشود که معمولا با زندگی دانشجویی بچه های ما تفاوت دارد و زندگی دانشجویی را معمولا بدون مشکل حاذ تا همان 50% که اشاره فرمودید میشود اداره کرد.

مساله اصلی هم کرایه محل اسکان است که عمده پول دانشجو را میبلعد.

بچه ها معمولا با هم یک جایی را اجاره میکنند و این هزینه مسکن را قابل توجه پایین می اورد. هزینه 800 دلاری برای یک اپارتمان یک خوابه اگر باشد برای دو خوابه و سه خوابه به نسبت کمتر است که در این صورت مسکن تا نصف در واقع برای هر دانشجو ممکن است پایین بیاید.

اینها که عرض کردم کلی است. امید که دوستان ساکن مشارکت کنند و تصویر دقیق تری برای شما ترسیم شود.

در هر صورت خبر خیلی خوبی به همه بچه های انجمن دادید. به قولی دست مریزاد .امید که خبرهای بهتر را به زودی اینجا هم شما و هم بچه های دیگر به اشتراک بگذارید.

پایدار باشید

ممنونم، ساغولون .
    مرسی برای لینکها، هزینه هایی که این سایت نشون میده خیلی زیاد حتی با کسر 30% (بیشتر از مبلغی هستش که دانشگاه به عنوان فول فاند بهم داده). تو این سایت برای براورد هزینه واقعی من مبلغ دانشگاه penn state ملاک قرار دادم. چون ماهانه این دانشگاه درست معادل هزینه براورد شده دانشگاه برای یک ماه هستش در نتیجه مبلغ مطرح شده تو این سایت رو باید 52% کم کنم!! تا هزینه واقعی باشه. حالا این 52% هم خیلی زیاد شد و شک بر انگیز هستش!!!
    بروارد هزینه برای یه سال رو کردم که تقریبا 17000 تا شد. میخواستم بپرسم این مبلغ به واقعیت نزدیک هستش یا نه؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

ممنونم، ساغولون .
    آره numbeo اعدادش معمولا دقیقا. منتها اون Share کردن رو لحاظ نمیکنه.

در کل شهر ارزونی هست Urbana و Champaign. فقط اینکه شهر نیست ولی با معیارهای ما . بیشتر یه روستایی هست که تقریبا ۲ ساعت تا شیکاگو فاصله داره خواستم بگم که رفتین تو ذوقتون نخوره یه وقت.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

سلام

این وبسایت epi نمی‌دونم چه جوری هزینه‌های زندگی‌ رو محاسبه میکنه، ولی‌ من چند تا از شهر‌هایی‌ که خودم مدتی‌ زندگی‌ کردم (مجردی و متاهلی) دادم و میبینم براوردی که برای هزینه‌های زندگی‌ میده خیلی‌ پرته، حتی برای زندگی‌ غیر دانشجویی. numbeo واقع بینانه تره هر چند اون هم مقداری دست بالا میگیره. به طور کلی‌ سالی‌ ۱۵۰۰۰ دلار برای زندگی‌ دانشجویی در بیشتر شهر‌های دانشگاهی کافیه. بعضی‌ شهر‌ها با کمتر از ۱۵۰۰۰ دلار در سال هم میشه زندگی‌ کرد ولی‌ ۱۵۰۰۰ در سال تقریبا یک رقم میانگین قابل قبول هست. اگه محل دانشگاه در شهر بزرگ باشه، باید مقداری به هزینه اجاره و رفت و آمد (و گاهی‌ وقت‌ها برق و گرمایش) اضافه کنید. بقیه هزینه‌ها در شهر‌های مختلف آمریکا تفاوت خیلی‌ فاحش نداره. مثلا در خیلی‌ شهر‌ها میشه با ماهی‌ ۵۰۰ یک آپارتمان قابل قبول (نه لوکس) اجاره کرد ولی‌ به فرض اگه در شیکاگو باشید، در محدوده شهری نمیتونید جای قابل قبول با کمتر از ۱۰۰۰ دلار پیدا کنید. در حومه‌های شیکاگو میشه با ماهی‌ ۸۰۰ هم چیزی پیدا کرد. ولی‌ اگه به فرض در نیویورک باشید حتی با ماهی‌ ۱۵۰۰ دلار هم نمیتونید جای قابل سکونت پیدا کنید.

پاسخی که من در اینجور موارد میدم اینه که ببینید از نظر دانشگاهی کجا به حوزه تخصصی شما نزدیکتره و کدوم دانشگاه استاد‌های بهتری داره. پست قبلی‌ من رو در جواب سوال مشابه بخونید. در این مواقع بیشتر از اینکه به اسم و رسم دانشگاه نگاه کنید، باید ببینید تجربه شما در اون دپارتمان خاص چطور خواهد بود و با چه جور استاد‌هایی‌ باید کار کنید. Penn State دانشگاه خیلی‌ خوبیه ولی‌ شهرش به معنی‌ واقعی‌ کلمه in the middle of nowhere هست و اگه شرایط آکادمیک دپارتمانتون براتون راضی‌ کننده نباشه، دچار افسردگی میشید. Virginia Tech هم تا اندازه‌ای همینجوریه. دانشگاه خیلی‌ خوب در یک منطقه پرت. در شرایط مساوی از نظر دانشگاهی اگه بخوام فقط به محل زندگی‌ فکر کنم، من باشم UIUC رو انتخاب می‌کنم. هزینه زندگی‌ در اونجا از شهر‌های دانشگاهی دیگه مقداری بیشتره و با سالی‌ ۱۵۰۰۰ ممکنه مقداری بهتون از لحاظ مالی‌ فشار بیاد. اگه صرفه جویی کنید می‌شه با ۱۵۰۰۰ تا اونجا زندگی کرد. Champaign رو باید همونجوری که هست نگاه کرد،یعنی‌ یک شهر دانشگاهی. ولی‌ در مقایسه با شهر‌های دانشگاهی جای خوبیه و با تجربه شخصی‌ معتقدم که دهات نیست. به خصوص که میتونید به راحتی‌ به شیکاگو رفت و آمد کنید. اون موقعی که من ایلینوی زندگی‌ می‌کردم روزانه سه قطار بین شیکاگو و Champaign وجود داشت.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام... کسی درمورد کانزاس سیتی و هزینه های زندگی و تحصیلی در این شهر اطلاعی داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)