البته کاملا اتفاقی وارد این پست شدم ولی به عنوان کسی که الان بیشتر از شش ماه هست در آمریکا زندگی می کنم( البته دانشجو نیستم ولی برای امتحان برد دارم آماده میشم) دوست دارم به چند موضوع اشاره کنم. اولا اینکه زیاد بودن سیاه پوست در شهر چیز بدی نیست و همونطور که یکی از دوستان هم اشاره کردند اگه اینجا همچین چیزی از دهنتون دراد کارتون با کرام الکاتبین هست. چیزی که شما از امنیت و نا امنی میشنوید همیشه دیدگاه مردم اون کشور هست به مقوله امنیت. از دید من و شما آمریکا امن تر از چیزی هست که تصورش رو بکنید. پلیس اینجا وقعا خداست. اگه آزادی حمل اسلحه که اینجا هست در هر جای دنیا بود هر شب جنگ شهری راه میافتاد. البته اینکه در شهرهای بزرگ اونم توی محلات خاص باید مراقب بود حرفی درست هست. ولی مطمئن باشید هر کجا که باشید مشکل شما مشکل امنیت نخواهد بود. ولی چیزی که اکثر دوستان دانشجو بهش دقت نمیکنند بافت شهری دانشگاه و در حقیقت محلی که دانشگاه درش قرار داره هست. مثلا یه وقت میبینی دانشگاه وسط دشت وسیعی مملو از چراگاههای زیبا هست ولی نزدیک ترین شهر درست حسابی حد اقل 5 ساعت رانندگی راه داره. اونم شهر که چه عرض کنم. توجه داشته باشید که میخواین چندین سال از عمرتون رو اونجا تحت استرس درس و تحقیق بگذرونید. نگین من فولادم و طوریم نمیشه. منی که نزدیک 5 سال توی محروم ترین نقاط مرزی کشور بدون آب لوله کشی و اینجور چیزا کار کرده ام گاها توی مناطق خوش آب و هوای بی ایریا ( حوالی سانفرانسیسکو) کم میارم. چه برسه به برهوت تگزاس. منظورم ترساندن شما نیست منظورم اینه که فقط امنیت و یا آب و هوا و باد و طوفان رو درنظر نگیرید. گاها شهرهای آمریکا به شدت خسته کننده و افسرده کننده میشن. مخصوصا توی ایالات مرکزی.