صفحه 154 از 290 نخستنخست ... 54104144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164204254 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,531 تا 1,540 , از مجموع 2897

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

Member
    رشته و دانشگاه
    Pennsylvania State University

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد شهر های امریکا

سلام
    داشتم پستا رو میخوندم بلکه جوابی برای سوالم پیدا کنم دیدم کسی راجع به اون شهر چیزی نگفته بعد پست قدیمی خودمو دیدم که راجع به لگزینگتون کنتاکی پرسیده بودم و کسی جوابی نداده بود (حدود یه سال پیش) دیدم دو نفر باز امسال پرسیدن گفتم بذار اینا بی جواب نمونن
    من الان یه ترمه اینجام (از spring 2014)، دخترم و برای دکترام اومدم. در مورد حجاب و این مسائل برای خانوما اینجا محجبه می بینین تو دانشگاه و حتی تو شهر اما نه خیلی زیاد، مردمش هم خیلی دید بازی دارن در این مورد و تا حالا من نه دیدم نه شنیدم که تفاوتی قائل بشن بین محجبه و غیر محجبه
    در مورد ایرانیای اینجا، دانشگاه اینجا پر از ایرانیه، یعنی هر دپارتمانی برین ایرانی پیدا می کنین توش و بعضیا هستن که کلا سالهاست دارن اینجا زندگی می کنن، من هنوز همشونو نمی شناسم اما اونایی که تا حالا دیدم همشون خیلی خیلی خوبن
    در مورد هوا که امسال یکم سرما عجیب غریب بود اما معمولا اینجا خیلی سرد نمیشه، خیلی منظورم اینکه از طرفای شهرک غرب و سعادت آباد تهران سرد تر نمیشه، اما گرم که میشه شرجی میشه، همین الانش خیلی گرم نیست و هوا میشه گفت بهاریه اما من امروز بیرون رطوبتو حس می کردم، یه چیز دیگه هم اینکه خیلی باد میاد اینجا چه تو هوای سرد و چه گرم، یه مقدارم هواش خله، یه دیقه آفتابه یه دیقه بعد داره شر شر بارون میاد یا کلا دما میره زیر صفر اما هرچی بیشتر میره به سمت گرما بهتر میشه
    راجع به خود شهرم، شهرش کوچیکه، حدود 300 هزار نفر جمعیت داره که تقریبا نصفشون یه جوری به دانشگاه مربوط می شن حالا یا دانشجوان یا کارمند یا استاد....، خیلی سبزه، خیلی قشنگه اصلا مناظر داره در حد بهشت اما downtown کلا 4 تا ساختمون بیشتر نیست و کلشو میشه تو 1 ساعت چرخ زد، بیشتر مردم تو حومه شهر زندگی می کنن و دانشگاه هم تقریبا تو حومه است. سیستم حمل و نقل عمومیش فقط اتوبوسه که کلا به درد هیچ کس نمی خوره، اگر اهل پیاده روی نیستین در این حد که برین خرید بعد با یه کوله سنگین پیاده برگردین (حدود نیم ساعت اگر تو خونه های دانشگاه زندگی می کنین) و اهل اینم نیستین که مردمو خفت کنین ببرنتون خرید (بچه های اینجا خیلی لطف دارن به همه و همیشه کسی هست که به شما ride بده اگر بخواید) و اهل دوچرخه هم نیستین باید به فکر ماشین باشین. مردمش هم خیلی خیلی خوبن، خونگرم و مهربونن، یه چیزی که هست اینه که یه مقدار کشدار حرف می زنن و لهجه اشون به تندی شمال آمریکا نیست. به علاوه این شهر پر کلیساست و تقریبا همه مردم یکشنبه ها میرن کلیسا خیلیم در این زمینه مسئولن اما من تا حالا ندیدم سعی کنن تو رو هم بکشونن تو خودشون با اینکه من دوست مذهبی هم زیاد دارم.
    هزینه زندگی به نسبت پایینه و فاندی که دانشگاه می ده می تونه یه آدم مجردو خوب ساپورت کنه که ساپورت از نظر من خونه دانشگاه، ماشین و هزینه هاش، خورد و خوراک معمولی (نه اینکه تو هفته 5 روز برین رستوران، بلکه اینکه خودتون تو خونه درست کنین) و تفریحات در حد پارکای دور و بر شهر (که خیلی بزرگو قشنگن) و حالا به تکپا لوییول (1:30 اینا فاصله داره) یا سینسیناتی برین (2 ساعت اینا فکر کنم) حالا یه دو سه بار سینما تو ماه و این حرفا (اینجا downtown ای به اون نسبت نداره که بگم پاشین برین downtown)
    هست. دانشگاه خیلی نقش پررنگی تو این شهر داره، هرجا برین یه اثری ازش میبینید، توی فروشگاه توی پارک توی پیاده رو حتی و توی اکثر مراکز دولتی، این چند وقته که مسابقات بسکتباله کلا هردفعه UK می بره کل شهر میریزن بیرون و شهری که اصلا ترافیک توش معنی نداره ترافیک می شه خیابوناش ( اگر ترافیک و بودن 15-10 تا ماشین پشت چراغ قرمز تعریف کنین)

حالا سوال خودم: من هیچی در مورد شهر نشویل تنسی اینجا ندیدم، آمار جرم و جنایت و هوا و سیاه پوستا و اینا رو می تونم از تو ویکی پدیا پیدا کنم اما می خوام ببینم کسی هست که اونجا زندگی کنه و یا کسی رو بشناسه که داره اونجا زندگی می کنه؟ شرایط زندگی اونجا چجوریه؟ با ماهی 2000 تا بدون احتساب tax میشه زندگی کرد؟ کدوم بخشش در عین ارزونی و نزدیکی نسبی به دانشگاه (vanderbilt) جای خوبیه برای خونه اجاره کردن؟
    خواهشا نذارین این سوالم هم مثل قبلیم انقدر بی جواب بمونه که خودم بیام جوابشو بدم....
    مرسی

Junior Member

سلام ببخشید کشی در مورد شهر دنور اطلاعاتی داره؟

سلام
    اطلاعاتی راجع به شهر Ames میخواستم:
    - فضاهای سبز و طبیعت
    - مکان های دیدنی
    - فروشگاه های بزرگ و ارزان قیمت برای خرید
    - تمیزی شهر
    - تعداد خانم های محجبه در شهر و دانشگاه
    - امکان محجبه بودن خانم ها
    - حمل و نقل عمومی داخل شهر
    - حمل و نقل عمومی (قطار یا اتوبوس) به شهرهای مجاور

کسی میتونه کمک کنه؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Leyla_Bahari نمایش پست ها
    سلام
    - فضاهای سبز و طبیعت
    - مکان های دیدنی
    - تمیزی شهر

کسی میتونه کمک کنه؟

اطلاعات کلی در مورد این شهر رو میتونید اینجا پیدا کنید
    http://en.wikipedia.org/wiki/Ames,_Iowa

بقیه موارد رو دوستان ساکن باید بگن
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Leyla_Bahari نمایش پست ها
    سلام
    - فضاهای سبز و طبیعت
    - مکان های دیدنی
    - تمیزی شهر

کسی میتونه کمک کنه؟
    24 مایل مربع که حمل و نقل عمومی نمی خواد
    6 شهر خیلی خوب در شعاع 400 مایلی اینجا هست، و این واقعا دردناکه برای کسی که به شهر بزرگ عادت داره!
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

سلام
    وقتتون بخیر
    این سوال و از طرف یکی از دوستانم می پرسم.
    هزینه ی زندگی دانشجویی یه زوج چقدره تو کالیفرنیا و شهری مثل Davis ؟ برکلی هم اگه بگین حدودی ممنون میشم .
    یه زندگی دانشجویی معمولی و اینکه فقط یکی شون فاند داشته باشه ؟

ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    24 مایل مربع که حمل و نقل عمومی نمی خواد
    6 شهر خیلی خوب در شعاع 400 مایلی اینجا هست، و این واقعا دردناکه برای کسی که به شهر بزرگ عادت داره!
    ممکنه اسامی این 6 شهر رو بگید؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : University of North Carolina Charlotte

سلام دوستان، می شه لطفا یکی در مورد شهر نشویل در ایالت تنسی نظرش رو بده (چون من فقط یک گزینه دارم و اونم اینه که برم در دانشگاه ایالتی تنسی درس بخونم.) مرسی

Member
    رشته و دانشگاه
    Pennsylvania State University

دوستان لطفا جواب منو sadeghin رو بدین خوب آخه :-)

من یه سوال دیگه هم دارم میشه دو شهر state college پنسیلوانیا (Penn state Univ.) و نشویل تنسی (vanderbilt Univ.) را با هم یه مقایسه ای بکنید، از هر نظری که می تونین، من دو تا آفر دارم از هر دوی این دانشگاه ها برای همین فال و هیچ گونه نظری ندارم که کدومو انتخاب کنم (رنکشون تقریبا تو مهندسی یکیه پس نمی تونم خیلی با توجه به رنک برم جلو) مرسی

ApplyAbroad Hero

دوست عزیز ، معمولا کسی جواب سوالی را بدونه جواب میده ! اون دوستمون که فقط همین یه آفر را دارن از نشویل و خب همین را انتخاب میکنن ! نشویل نرفتم ولی خیلی از بچه ها واسه سفر دو سه روزه بعضی وقتها از اینجا میرن نشویل..ظاهرا مرکز موسیقی country music و ایناس..باید بارها و موسیقی ها و نایت لایف خوبی داشته باشه ( نه مثل شهرهای بزرگ آمریکا) ولی به نسبت خودش تو جنوب و اونم تنسی خیلی خوبه...بنظر شهر قشنگی میاد ....
    از لحاظ ایالت، "من" پنسیلوانیا را ترجیح میدم. بالاخره آمار خیلی چیزا را میشه در آورد از اینترنت و مقایسه کرد ...
    من خودم اگه بخوام بین این دو انتخاب کنم میرم Penn state .....شما اساتید و زمینه ها کاری و اینا را هم در نظر بگیر. ..

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)