صفحه 204 از 290 نخستنخست ... 104154194195196197198199200201202203204205206207208209210211212213214254 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,031 تا 2,040 , از مجموع 2897

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    PSYc-NSR University of Columbia

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

سلام دوستان محترم ساکن یا اشنا با شیکاگو در مورد این شهر اطلاعات خاصی بدن، من با زندگی تو فلوریدا-ارلاندو کامل اشنام اما در خصوص مقصد جدبد اطلاعات خاصی ندارم. هر کسی چیز خاصی در خصوص این شهر می دونه بگه.ممنون
    از پاسخ به سوالات عمومی در بخش پیغام خصوصی معدوزم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Hajirkhan نمایش پست ها
    سلام دوستان در مورد شهر دیربورن و دانشگاه university of michigan-dearborn سوال داشتم. اگه کسی می تونه به این سوالات من جدا جدا جواب بده. اینجوری فکر کنم سوالات بقیه بچه ها هم جواب داده بشه در مورد این مسائل. ممنون از همگی

1) داستان امنیت این شهر چطوره؟ خیلی نگران این موضوع هستم. شنیدم جزو شهرهای ناامن امریکاست. :-(

2) امنیت در مقایسه با دیترویت چجوری؟ اگه میشه در مورد دیترویت هم توضیح بدین.

3) هزینه های زندگی توی این شهر چجوری هست؟ من شرایط فاندم به این صورت هست که: ( annual salary: $14,325 +insurance and other benefits) و شهریه هم نمی دم. می خواستن بدونم آیا این مقدار کافیه واسه یه زندگی دانشجویی؟؟؟

4) آیا نیاز هست که ماشین تهیه کنیم برای رفت و امد؟ آیا این فاند می تونه هزینه های بنزین و ماشین رو بده. به خدا هیچ دیدی ندارم.

5) آیا ایرانی توش هست. آیا کسی از شما دانشجوی ایرانی توی این دانشگاه رو می شناسه؟ چطور میشه همخونه ای گیر آورد.؟؟؟ :-(

6) یه سوال م بپرسم خواهشا بهم نخندید. از فرودگاه بیرون اومدیم باید بریم هتل اتاق بگیریم یا بریم مستقیم دانشگاه و پیگیر اتاق توی campus بشیم. آخه من اونجا هیچ آشنایی ندارم و هر چقدر هم توی این فروم گشتم کسی رو پیدا نکردم تا باهاش هماهنگ کنم ببینم اوضاع چطوره و ازش راهنمایی بگیرم.

دیربورن یه شهر کوچیکه تو 7 مایلی دیترویت که ما هستیم و منطقه عرب هاست بیشتر
    از نظر امنیتی از دیترویت باید بهتر باشه ولی اینتورم نیست که مشکل خواصی باشه میتونید جایی خونه بگیرین که امن تره این قضیه تقریبا واسه بیشتر شهرهای امریکا صدق میکنه
    هزینه های زندگی نسبت به شهرهای بزرگ کمتره و مسلما بستگی به سبک زندگیتون داره که کفاف بده من قیمت های دقیق اون شهر رو نمیدونم ولی ایرانی داره و میتونید از فیسبوک پیدا کنید و معمولا تو هر دانشگاهی بچه های ایرانی یه پیج دارن تو فیسبوک.

با دانشگاه خودتون مکاتبه کنید و حداقل یه جا تو خوابگاه کمپس رزرو کنید که اگه کسی رو پیدا نکردید واسه شیر کردن خونه جا داشته باشید, و برای ترم اول بد هم نیست کمپس بمونید که در اینصورت می تونید ماشین هم نخرید اگه خیلی اهل گشتن نباشین و هر زمان هم لازم داشتید میتونید راحت ماشین رنت کنین. برای فرودگاه به دانشگاه هم باز از سایت دانشگاه چک کنین شاید پیکاپ داشته باشن
    ببخشید من اطلاعاتم کامل نیست فقط خواستم حداقل اطلاعاتی داده باشم

Junior Member

سلام دوستان،
    درباره شهر Athens ایالت اوهایو میتونین اطلاعات به من بدین. من از ohio universityتوی این شهر پذیرش دارم.
    همچنین من از university of kentucky تو شهر Lexington هم پذیرش دارم. از دوستان کسی میتونه مقایسه ای بین این دو شهر انجام بده. ممنون

Member mhmd123 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering-Power

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepidbarfii نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    کسی در مورد شهر baton rouge در ایالت لویزیانا اطلاعی داره؟ در مورد هزینه ها و سیستم حمل و نقل و صد البته امنیت شهر.
    من شنیدم در بعضی از شهر ها، دانشجوها با کارت دانشجویی به طور مجانی از اتوبوس های شهری استفاده میکنند. آیا این موضوع در مورد این شهر و کارت دانشجویی LSU هم صدق میکنه؟
    پیشاپیش از وقتی که برای پاسخگویی میذارید ممنون.
    سلام
    شهر نسبتا ارزونی هست و برعکس اون چیزی که خیلیا فکر میکنن (نزدیکی به نیواورلئان) شهر کاملا امنی هست. در مورد سیستم حمل و نقل هم خیلی خوب نیست و مثل بقیه شهرهای کوچیک و متوسط امریکاس.
    نکته دیگه اینه که تا دلتون بخواد ایرانی داره. دانشگاه Louisiana State ایرانی زیاد داره به خصوص تو رشته برق که 2 تا استاد ایرانی داره و تقریبا اکثر دانشجوهای این استادا هم ایرانین (3 تاشون از همکلاسیهای قبلی من هستن). مردم خوبی هم داره و در کل جو شهرش خوبه. تنها نکته منفیش هوای گرم و شرجیه اونجاس و تغییرات شدید اب و هوایی تو طول روز.

سلام. دوستان با ماهی 1800 دلار در شیکاگو می شه راحت زندگی کرد؟ یعنی احیاناً دچار کمبود مالی نمی شه آدم؟
    ویرایش توسط peyman90 : April 7th, 2015 در ساعت 09:39 PM

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman90 نمایش پست ها
    سلام. دوستان با ماهی 1800 دلار در شیکاگو می شه راحت زندگی کرد؟ یعنی احیاناً دچار کمبود مالی نمی شه آدم؟
    اگه منظورتون ١٨٠٠ دلار بعد از كسر ماليات و بيمه هست براي زندگي دانشجويي كاملا كافيه. در صورت مديريت درست مخارج حتي با ماهي ١٢٠٠ دلار هم ميشه زندگي كرد. من در دوره متاهليم با ماهي ١٣٠٠ دلار زندگي مي كردم. البته در خود شيكاگو نبوديم و در حومه هاي غربيش زندگي مي كرديم كه هزينه كرايه خونه نسبت به خود شيكاگو مقداري ارزونتره. براي توضيح بيشتر در مورد روشهاي صرفه جويي مي تونيد پستهايي كه در تاپيك روشهاي صرفه جويي نوشتم بخونيد.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Hajirkhan نمایش پست ها
    سلام دوستان در مورد شهر دیربورن و دانشگاه university of michigan-dearborn سوال داشتم. اگه کسی می تونه به این سوالات من جدا جدا جواب بده. اینجوری فکر کنم سوالات بقیه بچه ها هم جواب داده بشه در مورد این مسائل. ممنون از همگی

1) داستان امنیت این شهر چطوره؟ خیلی نگران این موضوع هستم. شنیدم جزو شهرهای ناامن امریکاست. :-(

2) امنیت در مقایسه با دیترویت چجوری؟ اگه میشه در مورد دیترویت هم توضیح بدین.

3) هزینه های زندگی توی این شهر چجوری هست؟ من شرایط فاندم به این صورت هست که: ( annual salary: $14,325 +insurance and other benefits) و شهریه هم نمی دم. می خواستن بدونم آیا این مقدار کافیه واسه یه زندگی دانشجویی؟؟؟

4) آیا نیاز هست که ماشین تهیه کنیم برای رفت و امد؟ آیا این فاند می تونه هزینه های بنزین و ماشین رو بده. به خدا هیچ دیدی ندارم.

5) آیا ایرانی توش هست. آیا کسی از شما دانشجوی ایرانی توی این دانشگاه رو می شناسه؟ چطور میشه همخونه ای گیر آورد.؟؟؟ :-(

6) یه سوال م بپرسم خواهشا بهم نخندید. از فرودگاه بیرون اومدیم باید بریم هتل اتاق بگیریم یا بریم مستقیم دانشگاه و پیگیر اتاق توی campus بشیم. آخه من اونجا هیچ آشنایی ندارم و هر چقدر هم توی این فروم گشتم کسی رو پیدا نکردم تا باهاش هماهنگ کنم ببینم اوضاع چطوره و ازش راهنمایی بگیرم.
    ديربورن يكي از حومه هاي غربي ديترويت هست. به طور كلي جاي امني هست به خصوص محله هاي غربي ديربورن كه دانشگاه هم همونجا هست. برخي محله هاي شرقي و شمال شرق و جنوب شرق ديربورن كه در مجاورت ديترويت هستن وضعيت خوبي ندارن كه مي تونيد از اون محله ها اجتناب كنيد. خود ديترويت هم با اينكه اسمش به عنوان ناامن در رفته همه جاش ناامن نيست و محله هاي قابل زندگي هم داره. در پستهاي قبلي همين تاپيك در مورد ديترويت و توابعش توضيح دادم.

مخارج زندگي نسبتا پايينه و در صورت مديريت درست مخارج مي تونيد با بودجه ٨٠٠ تا ١٠٠٠ دلار در ماه زندگي دانشجويي راحتي داشته باشيد. در مورد روشهاي صرفه جويي مي تونيد توضيحات من رو در تاپيك روشهاي صرفه جويي بخونيد.

وضعيت حمل و نقل عمومي در منطقه ديترويت و توابعش خيلي جالب نيست و اگه خونه تون نزديك دانشگاه نباشه (يعني شعاع ١-٢ مايلي دانشگاه) بهتره ماشين داشته باشيد. با فاندي كه به شما ميدن مي تونيد از عهده هزينه ماشين بر بياييد. اگه هزينه قسط ماشين نداشته باشيد، با حدود ١٠٠-٢٠٠ دلار در ماه ميشه جمعش كرد. البته به شرط اينكه ماشين نسبتا سالم داشته باشيد كه دائما مهمون تعميرگاه نباشه. توضيحات بيشتر در مورد ماشين رو مي تونيد در تاپيك مرتبط دنبال كنيد.

ايرانيهاي منطقه ديترويت بيشتر در حومه هاي پولدار نشين (مثل ليوونيا و نوواي و فارمينگتون و امثالهم) ساكن هستن ولي در ديربورن و ديربورن هايتس هم ايراني هست. البته همونطور كه دوستمون گفت بيشتر عربها در منطقه ديربورن ساكن هستن. البته يك مزيت عمده اش اينه كه تعداد زيادي مغازه هاي عربي اونجا هست و از نظر پيدا كردن خوراكيهاي مورد علاقه تون با قيمت مناسب به مشكل نمي خوريد. يك مسجد ايراني در منطقه ديربورن هايتس هست كه ايرانيها برنامه هاي مذهبي و نوروز رو اونجا مي گيرن.

در مورد سوال آخرتون بهتره توي دانشگاه دنبال انجمن دانشجويان ايراني بگرديد. البته با توجه به اينكه منطقه ديربورن جزء مناطقي هست كه بيشترين تمركز شيعه ها رو در آمريكا داره و شيعه هاي لبناني اين منطقه به ايرانيها خيلي علاقه دارن، شايد بتونيد از طريق اونها هم كمك بگيريد. در مورد انتقال از فرودگاه به شهر هم شايد بتونيد از طريق اينترنشنال آفيس دانشگاه هم كمك بگيريد. فرودگاه ديترويت فاصله زيادي از ديربورن نداره.
    ویرایش توسط Mehrad : April 8th, 2015 در ساعت 02:42 AM
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    اگه منظورتون ١٨٠٠ دلار بعد از كسر ماليات و بيمه هست براي زندگي دانشجويي كاملا كافيه. در صورت مديريت درست مخارج حتي با ماهي ١٢٠٠ دلار هم ميشه زندگي كرد. من در دوره متاهليم با ماهي ١٣٠٠ دلار زندگي مي كردم. البته در خود شيكاگو نبوديم و در حومه هاي غربيش زندگي مي كرديم كه هزينه كرايه خونه نسبت به خود شيكاگو مقداري ارزونتره. براي توضيح بيشتر در مورد روشهاي صرفه جويي مي تونيد پستهايي كه در تاپيك روشهاي صرفه جويي نوشتم بخونيد.
    من کسر مالیات رو حساب نکردم. احتمالا باید حوالی Rogers Park خونه بگیرم. به نظر شما بعد از کسر مالیات، کافیه این مبلغ؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman90 نمایش پست ها
    من کسر مالیات رو حساب نکردم. احتمالا باید حوالی Rogers Park خونه بگیرم. به نظر شما بعد از کسر مالیات، کافیه این مبلغ؟
    كرايه خونه در مناطق مختلف راجر پارك فرق مي كنه ولي با توجه به نكاتي كه در تاپيك روشهاي صرفه جويي نوشتم حقوق شما كاملا كافيه.

Junior Member

Wink پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

من از Hult business school برای رشته MBA پذیرش گرفتم , برای کمپس سان فرانسیسکو , 3500.00$ هم پیش پرداخت دادم . داشتیم با خانمم کارامونو میکردیم که با هم بریم که خانمم از University of Miami پذیرش گرفت با scholarship و TA برای دکترا در رشته شیمی.

کسیکه زندگی تو ایالتهای California و Florida رو میشناسه کدوم و ترجیه میده؟ با اینکه هر کدوم هم دانشگاه خودمونو بریم هم میتونیم کنار بیایم ولی باید زودتر تصمیم بگیریم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)