صفحه 233 از 290 نخستنخست ... 133183223224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,321 تا 2,330 , از مجموع 2897

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

پیش فرض پاسخ : اطلس ارزشهای آمریکایی

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    Unaffiliated یا None (اصطلاح دیگه ای که در این مورد به کار میره) لزوما به معنی بی دین نیست. میتونه شامل کسانی باشه که عضو یا تابع هیچ کلیسا یا فرقه مذهبی خاصی نیستن ولی ممکنه اعتقادات مذهبی شخصی داشته باشن.
    با توجه به اینکه انواع شاخه های مسحیت و یهودیت حتی بودایی و مهتر از اون گزینه "other religion" رو هم داره، با تقریب خوبی میشه گفت unaffiliated اینجا معنی بی دین حداقل as far as Iranians are concerned میده ضمنا نتایجش در مورد دین همبستگی خیلی بالایی با تحقیق Gallup داره: http://www.gallup.com/poll/161543/pr...etro-area.aspx

البته این سایت یه نقطه ضعف خیلی بزرگ داره که تعداد متروها و شهرهایی که آمار داده خیلی کمه. مثلا san deigo یا salt lake city و خیلی مناطق بالای حتی 1 میلیون رو نداره. همون تحقیق گلوپ برای دین سنجی آمار خوبی از 189 منطقه داره.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : اطلس ارزشهای آمریکایی

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    با توجه به اینکه انواع شاخه های مسحیت و یهودیت حتی بودایی و مهتر از اون گزینه "other religion" رو هم داره، با تقریب خوبی میشه گفت unaffiliated اینجا معنی بی دین حداقل as far as Iranians are concerned میده ضمنا نتایجش در مورد دین همبستگی خیلی بالایی با تحقیق Gallup داره: http://www.gallup.com/poll/161543/pr...etro-area.aspx

البته این سایت یه نقطه ضعف خیلی بزرگ داره که تعداد متروها و شهرهایی که آمار داده خیلی کمه. مثلا san deigo یا salt lake city و خیلی مناطق بالای حتی 1 میلیون رو نداره. همون تحقیق گلوپ برای دین سنجی آمار خوبی از 189 منطقه داره.
    Other religion یعنی هر فرقه مذهبی که در گزینه های نظرسنجی‌ ذکر نشده. منظور از unaffiliated یا none همونی هست که در پست قبلی توضیح دادم. شامل بی دین ها هست ولی مترادف با بی دینی نیست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

سلام دوستان میشه کمی به مقایسه شهر دیترویت و شیکاگو بپردازید و بگید چجور هستش برای یک تازه وارد؟ آب و هوا مردم شرایط اقتصادیش در حال حاضر و کار پیدا کردن داخلش. کلا چه نظراتی دارید.
    کلا شما دوستان بین دیترویت و شیکاگو کدوم یک رو انتخاب میکنید؟ کدوم یک مناسبتره از لحاظ هزینه ها و دیگر جوانبش؟

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

نقل قول نوشته اصلی توسط hmf_4919 نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه کمی به مقایسه شهر دیترویت و شیکاگو بپردازید و بگید چجور هستش برای یک تازه وارد؟ آب و هوا مردم شرایط اقتصادیش در حال حاضر و کار پیدا کردن داخلش. کلا چه نظراتی دارید.
    کلا شما دوستان بین دیترویت و شیکاگو کدوم یک رو انتخاب میکنید؟ کدوم یک مناسبتره از لحاظ هزینه ها و دیگر جوانبش؟
    شخصا بین این دو شهر Chicago رو انتخاب میکنم. Detroit یکی از نا امن ترین شهرهای امریکاست. من حدود یک سال پیش اونجا بودم کلا یه جو عجیبی داره، شهرش خیلی ساکت و مرده هست و به جز یه سری construction workers هیچکس توی خیابونا نیست. از نظر آب و هوایی مشابه هستن، از نظر هزینه Detroit پایین تر هست. من اگر مجبور بودم در Detroit کار کنم یا درس بخونم، حداقل خونه ام رو در Ann Arbor میگرفتم که یه 45 دقیقه با Detroit فاصله داره ولی خیلی جای خوب و زنده ای هست برای زندگی.

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Gela نمایش پست ها
    شخصا بین این دو شهر Chicago رو انتخاب میکنم. Detroit یکی از نا امن ترین شهرهای امریکاست. من حدود یک سال پیش اونجا بودم کلا یه جو عجیبی داره، شهرش خیلی ساکت و مرده هست و به جز یه سری construction workers هیچکس توی خیابونا نیست. از نظر آب و هوایی مشابه هستن، از نظر هزینه Detroit پایین تر هست. من اگر مجبور بودم در Detroit کار کنم یا درس بخونم، حداقل خونه ام رو در Ann Arbor میگرفتم که یه 45 دقیقه با Detroit فاصله داره ولی خیلی جای خوب و زنده ای هست برای زندگی.
    سپاسگزارم از پاسختون. میشه این سوال رو هم جواب بدید که آیا شما در دورانی که در اونجا زندگی میکردید آیا نا امنیی مشاهده کردید که مبفرمایید؟ من واقعا سر این قضیه نا امنی که همه ی بچه های این سایت میگن گیج شدم. مثلا چه اتفاقایی میفته؟ اگر منظور یه چیزی در حد همین ایران خودمون هستش که مشکلی نیست. مثلا شب بیرون رفتن و اینا. بعد اینکه آیا تمامی مناطقش اینجور هست؟ حتی مناطق دانشجوییش؟ علت اینکه من سوال بیش از حد میپرسم میخام واقعا مطمئن بشم قضیه از چه قراره. من خودم تمایل به دترویت دارم به علت فراهم بودن موقعت کارش و جنرال موترز. چون رشتم هم در واقع در همین زمینه در دانشگاه هست و خود دانشگاه نوشته ارتباط نزدیکی با این کارخونه داره. من دارم فکره بعد از تحصیل رو میکنم کجا راحت میشه پول در بیارم. اما در شیکاگو هیچ موقعیت کار امید بخشی ندیدم. ببخشید پر حرفی کردم

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

سپاسگزارم از پاسختون. میشه این سوال رو هم جواب بدید که آیا شما در دورانی که در اونجا زندگی میکردید آیا نا امنیی مشاهده کردید که مبفرمایید؟ من واقعا سر این قضیه نا امنی که همه ی بچه های این سایت میگن گیج شدم. مثلا چه اتفاقایی میفته؟ اگر منظور یه چیزی در حد همین ایران خودمون هستش که مشکلی نیست. مثلا شب بیرون رفتن و اینا. بعد اینکه آیا تمامی مناطقش اینجور هست؟ حتی مناطق دانشجوییش؟ علت اینکه من سوال بیش از حد میپرسم میخام واقعا مطمئن بشم قضیه از چه قراره. من خودم تمایل به دترویت دارم به علت فراهم بودن موقعت کارش و جنرال موترز. چون رشتم هم در واقع در همین زمینه در دانشگاه هست و خود دانشگاه نوشته ارتباط نزدیکی با این کارخونه داره. من دارم فکره بعد از تحصیل رو میکنم کجا راحت میشه پول در بیارم. اما در شیکاگو هیچ موقعیت کار امید بخشی ندیدم. ببخشید پر حرفی کردم

من 3-4 روز بیشتر در Detroit نبودم، به خاطر یه Fraternity party با چند تا از دوستام یه آخر هفته رفتیم اونجا D:
    از ایران خیلی بدتر هست، آمار قتل و دزدی بالاست، در اکثر نقاط امریکا وقتی هوا تاریک میشه بهتره که تنها بیرون نرید مخصوصا جاهای خلوت تر ولی حساب دیترویت کلا جداست. شما برو سرچ کن خطرناک ترین شهر امریکا دیترویت تقریبا همیشه اول هست. اینجا یه سری آمار هست: http://www.neighborhoodscout.com/mi/detroit/crime/

ولی همونطور که گفتم اگر تصمیم دارید ماشین بگیرید من پیشنهاد میکنم جایی نزدیک Ann Arbor خونه بگیرید و رفت و آمد کنید چون اونجا واقعا خیلی امن تر و nice تر هستش.
    اگر تصمیم دارید داخل Detroit زندگی کنید این لینک رو چک کنین: http://www.greatamericancountry.com/...ods-in-detroit

و از این مناطق دوری کنید: http://michiganradio.org/post/6-most...higan#stream/0

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

رشته و دانشگاه

همه جای دیترویت یه جور نیست. من توی این چند سالی که تولیدو زندگی کردم رفت و آمدهای زیادی به دیترویت داشتم و دارم. غیر از رفت و آمدهای مکرر، شخصا ۲ هفته در دیربورن (یکی از حومه های دیترویت) زندگی کردم. توی بعضی مناطق دیترویت آدم احساس می کنه توی یک کشور جنگزده آفریقایی راه میره ولی بعضی حومه های دیترویت مثل اروپا هست انقدر که شیک و باکلاسه. لازم نیست آدم بره Ann Arbor زندگی کنه و هر روز از اونجا بیاد دیترویت. حتی حومه های شیک و لوکس دیترویت به کنار، میشه در دیربورن زندگی کرد که کاملا امنیت داره و با توجه به فراوانی رستورانها و مغازه های عربی برای دوستانی که خورد و خوراک براشون مهمه جای خوبیه. غیر از دیربورن حومه های دیگه ای هم هستن که برای زندگی مناسبن و امنیت دارن.

البته با کلیت این حرف موافقم که شیکاگو از هر لحاظ جای بهتری هست برای زندگی. مشکل گرونیشه که هزینه زندگی بین ۱/۵ تا ۲ برابر زندگی در دیترویت میشه (بسته به اینکه کجای دیترویت یا شیکاگو زندگی کنید). با حدود ۸۰۰-۱۰۰۰ دلار در ماه میشه در مناطق معمولی و قابل سکونت دیترویت زندگی کرد. هزینه زندگی برای مناطق معمولی و قابل سکونت شیکاگو حدود ۱۱۰۰-۱۳۰۰ دلار در ماه هست. اگه بخواهید در مناطق شیک دیترویت یا شیکاگو زندگی کنید از این تخمینهایی که گفتم خیلی بیشتر میشه.

اگه موقعیت دانشگاهی خوب در دیترویت دارید و پتانسیل کار پیدا کردن در صنایع اتومبیل براتون مهمه، دیترویت رو به راحتی کنار نذارید و روش فکر کنید.
    ویرایش توسط Mehrad : January 20th, 2016 در ساعت 01:04 AM
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

من 3-4 روز بیشتر در Detroit نبودم، به خاطر یه Fraternity party با چند تا از دوستام یه آخر هفته رفتیم اونجا D:
    از ایران خیلی بدتر هست، آمار قتل و دزدی بالاست، در اکثر نقاط امریکا وقتی هوا تاریک میشه بهتره که تنها بیرون نرید مخصوصا جاهای خلوت تر ولی حساب دیترویت کلا جداست. شما برو سرچ کن خطرناک ترین شهر امریکا دیترویت تقریبا همیشه اول هست. اینجا یه سری آمار هست: http://www.neighborhoodscout.com/mi/detroit/crime/

ولی همونطور که گفتم اگر تصمیم دارید ماشین بگیرید من پیشنهاد میکنم جایی نزدیک Ann Arbor خونه بگیرید و رفت و آمد کنید چون اونجا واقعا خیلی امن تر و nice تر هستش.
    اگر تصمیم دارید داخل Detroit زندگی کنید این لینک رو چک کنین: http://www.greatamericancountry.com/...ods-in-detroit

و از این مناطق دوری کنید: http://michiganradio.org/post/6-most...higan#stream/0
    نزدیک Ann Arbor خونه بگیرن؟؟!!! Detroit نا امن هست و Chicago امنه؟؟؟؟

محض اطلاع: برخلاف دانشگاه های وزین داخله که چند نفر سر خ.ر. دم در دانشگاه گذاشته اند برای رسیدگی به امور محوله! تمام دانشگاه ها در امریکا پلیس مخصوص به خودشون رو دارند که همیشه در حال گشت زنی هستند و وظیفشون امن نگه داشتن campus ها و مناطق اطرافشون هست.
    Detroit قطعا جاهای نا امن و بسیار و خوفی داره اما میزان خوفیت انها به جرات بگم اصلا به خوفی گانگسترهای Chicago نمیرسه. ولی تمام این اشخاص در مناطق خودشان می پلکند و به جاهای دیگه رفت و آمد نمیکنند.
    البته هر دانشگاهی که در وسط یه شهر خیلی بزرگه امنیتش همیشه در معرضه سواله. برای همین هم اکثر دانشگاه های خوب در حومه شهرها واقعند.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    نزدیک Ann Arbor خونه بگیرن؟؟!!! Detroit نا امن هست و Chicago امنه؟؟؟؟

محض اطلاع: برخلاف دانشگاه های وزین داخله که چند نفر سر خ.ر. دم در دانشگاه گذاشته اند برای رسیدگی به امور محوله! تمام دانشگاه ها در امریکا پلیس مخصوص به خودشون رو دارند که همیشه در حال گشت زنی هستند و وظیفشون امن نگه داشتن campus ها و مناطق اطرافشون هست.
    Detroit قطعا جاهای نا امن و بسیار و خوفی داره اما میزان خوفیت انها به جرات بگم اصلا به خوفی گانگسترهای Chicago نمیرسه. ولی تمام این اشخاص در مناطق خودشان می پلکند و به جاهای دیگه رفت و آمد نمیکنند.
    البته هر دانشگاهی که در وسط یه شهر خیلی بزرگه امنیتش همیشه در معرضه سواله. برای همین هم اکثر دانشگاه های خوب در حومه شهرها واقعند.
    هر شهری محلات خوب و بد داره و نمیشه بر مبنای محلات بد یک شهر در مورد کل شهر قضاوت کرد. ولی محلات بد دیترویت واقعا بده و نمیشه گفت شیکاگو از این لحاظ بدتره.

نظری هم که در مورد دانشگاهها وسط شهرهای بزرگ گفتید همیشه درست نیست. دانشگاههایی که در محدوده مرکزی شهرهای بزرگی مثل نیویورک و شیکاگو هستن، مناطق کاملا امنی هستن. یا توی اهایو، دانشگاه Ohio State وسط شهر کلمبوس هست و منطقه ناامنی نیست. مشخصا کدوم شهر بزرگ غیر از دیترویت مورد نظرتون هست که وسط شهرش دانشگاه داره و اون منطقه ناامنه؟ البته محدوده دور و بر دانشگاه Wayne State خیلی بد نیست و مناطق خطرناک دیترویت با اونجا فاصله داره.

ساختار شهرهای آمریکا جوری هست که معمولا وسط شهر ادارات دولتی و شرکتها هستن و جای زیادی برای دانشگاه وجود نداره (به استثنای شهرهایی مثل شیکاگو و نیویورک که ساختار شهریشون با شهرهای بزرگ دیگه آمریکا متفاوته). دلیل اینکه در قرنهای گذشته دانشگاههای بزرگ رو در حومه های شهرها یا در مناطق کاملا پرت و دورافتاده می ساختن این بوده که زمین های گسترده برای ساختن پردیس دانشگاه به راحتی بیشتری در دسترس بوده نسبت به هسته مرکزی شهر. مشکل امنیت در هسته مرکزی شهرهای بزرگ یک پدیده قرن بیستمی هست و در زمانی که اون دانشگاهها رو در قرنهای گذشته می ساختن این وضعیت فعلی وجود نداشته. اون قدیمها بیشتر براشون مهم بوده که دانشگاهها محوطه درندشت و باصفا داشته باشن و از ازدحام شهری دور باشن. به تدریج که شهرها گسترش پیدا کردن، برخی از این دانشگاهها که قبلا حومه شهر یا کاملا خارج شهر بودن افتادن توی محدوده شهری.

یک نکته کلی رو هم بگم که شهر کوچک باشه یا بزرگ، قشر زحمتکش دزد دور و بر دانشگاهها بیشتر فعالیت می کنن به دلیل اینکه می دونن دانشجو جماعت لپ تاپ و تبلت و موبایل هوشمند و اینجور چیزا دارن و همیشه هم هدفون توی گوششونه و سرشون گرم تکست چک کردنه و خیلی راحت غافلگیر میشن در مورد زورگیری. پلیس دانشگاه همیشه توصیه می کنه به دانشجوها که موقع راه رفتن (به خصوص شب) هدفون توی گوششون نباشه و به دور و برشون توجه داشته باشن. که چقدر هم دانشجوها اهمیت میدن به توصیه های ایمنی. یا اینکه در و پنجره ها رو شب ببندن. یکی از دوستای من که خونه اش نزدیک دانشگاه بود، پنجره رو شب باز گذاشته بود که هوا بیاد. بعد یک روز کله سحر همراه هوای تازه صبحگاهی یک برادر زحمتکش دزد هم از پنجره اومده بود و مقداری وسائل اضافی رو جمع آوری کرده بود. این دوستمون هم بیدار شد و سعی کرد با آقا دزده گفتمان کنه که آقا دزده گفتمانش پرزور تر بود و یک بادمجون کاشت پای چشم رفیقمون و لپ تاپ رو برداشت و برد.
    ویرایش توسط Mehrad : January 20th, 2016 در ساعت 11:11 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    مشخصا کدوم شهر بزرگ غیر از دیترویت مورد نظرتون هست که وسط شهرش دانشگاه داره و اون منطقه ناامنه؟
    همین Chicago مثلا:
    تعطیلی UoC به خاطر تهدید حمله:https://www.insidehighered.com/news/...y-developments
    UIC مقام اول بیشترین جرم : http://lawstreetmedia.com/blogs/crim...large-colleges
    درهمون بالایی USC Hawaii UCB مشترک با این یکی که UCLA Hawaii UCB رو داره:http://crimewatchdaily.com/2015/09/0...ses-in-america

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)