صفحه 234 از 290 نخستنخست ... 134184224225226227228229230231232233234235236237238239240241242243244284 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,331 تا 2,340 , از مجموع 2897

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    همین Chicago مثلا:
    تعطیلی UoC به خاطر تهدید حمله:https://www.insidehighered.com/news/...y-developments
    UIC مقام اول بیشترین جرم : http://lawstreetmedia.com/blogs/crim...large-colleges
    درهمون بالایی USC Hawaii UCB مشترک با این یکی که UCLA Hawaii UCB رو داره:http://crimewatchdaily.com/2015/09/0...ses-in-america
    دانشگاه شیکاگو که جنوب شیکاگو هست نه مرکز شهر. منطقه جنوب شیکاگو معروفه به ناجور بودن ولی پلیس دائما توی منطقه اطراف دانشگاه در حال گشت زنیه. البته لینکی که گذاشتید به خودی خود نشون دهنده ناامن بودن منطقه نیست. دانشگاهها در همه جای آمریکا در معرض تیراندازی یا تهدید به تیراندازی هستن و ربطی به کوچکی و بزرگی نداره. اینجور تهدیدها یا حوادث مقطعی تعریف کننده ناامنی دانشگاه نیست. البته گفتم که منطقه جنوب شیکاگو منطقه خوبی نیست. صحبت من اینه که چه معیارهایی رو باید در نظر گرفت برای سنجش ناامنی.

UIC هم مرکز شهر شیکاگو نیست و با نگاه کردن به جزییات جدول آماری لینک دوم خطرناک ترین دانشگاه آمریکا نیست. هر وقت رتبه بندی می بینید بد نیست به جزییات و فرمول رتبه بندی هم نگاه کنید.

دانشگاههای دیگه ای که در صدر در این رتبه بندی ذکر شدن (صرف نظر از اعتبار روش رتبه بندی) در مرکز شهرهای بزرگ نیستن. به استثنای USC که نزدیکی داونتاون لس آنجلس هست.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

این ادعا که دانشگاهی که به خاطر تهدید حمله مسلحانه کلا تعطیل شده است، جای امن و خوبی است چون "من می گویم که حمله مسلحانه معیار درستی نیست" در نوع خودش بسیار جالب است البته در همان پست اول هم گفتم که امنیت دانشگاه و اطرافش برای کسانی که آن را می چرخانند مهم است و پلیس مخصوص دارند که همیشه در حال مراقبت است و اینها عین جملات بنده بود! اما از لحاظ امنیتی این سوال همیشه هست که آیا این دانشگاه امن هست یا نیست. قطعا این سوال در مورد دانشگاهی مثل کرنل بسیار کمتر پیش می آید.

بعضی از دوستان ادعاهای جالبی دارند. "من چند روز فلان جا بودم برای یک جلسه ای یا کنفرانسی کیف من را زدند پس جای بدی است"! "یک بار به شیکاگو رفتم و کسی به من تجاوز نکرد پس جای خوبی است"! کم کم بعضی از دوستان ممکن است ادعا کنند "هواپیمای من از بالای فلان شهر رد شد و من آنجا را جای امنی دیدم"

دقیقا به همین خاطر بنده همیشه از چند منبع استفاده می کنم که نظریات و تزهای یک نفر نیست و برمبنای صدها و هزارها نمونه بوده و تازه بین آنها میانگین میگیرم که مثلا برکلی در این میانگین بالا بود. حالا ممکن است بگویید برکلی در داونتاون نیست یا مثلا در شمال Oakland است یا در جنوب آن است یا در شرق آن است اما Oakland از لحاظ جرم بسیار مشهور است و این موضوع به وضوح به دانشگاهی که عملا جزیی از این شهر است سرایت کرده. فواصل کوتاه در جنوب و غرب و ... مفهوم "حومه" که عرض کردم رو نمیدند. داونتاون لزوما به معنی مرکز یا محل خطرناک شهر نیست! حالا آیا دانشگاه برکلی جای خطرناکی است؟ قطعا خیر. به همان دلیل پست اولم که گفتم. آیا در مقام مقایسه امنیت آن نسبت به مثلا تگزاس A&M زیر سوال می رود؟ قطعا بله.

البته احتمالا همه کسانی که این لیست ها و امارها را میسازند یک مشت بی سواد با روش های غلط و بی اعتبار هستند و حتما شما بهتر میدانید... بنده به شخصه چیزی نمیدانم و مبنای من امارهای موجود است...

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

من ادعا نکردم که چون دانشگاهی به دلیل تیراندازی یا تهدید به حمله تعطیل شده جای خوبی است. تنها مدرکی که شما برای نا امن بودن دانشگاه شیکاگو ارائه کردید، تعطیل شدن دانشگاه به دلیل دریافت تهدید بود. حرف من این بود که اینجور اتفاقها در همه جای آمریکا می افته، از دانشگاههای کوچک در مناطق ایزوله گرفته تا دانشگاههای بزرگ در شهرهای بزرگ. اخبار تیراندازی در سالهای گذشته رو بخونید متوجه میشید که هیچ رابطه خاصی بین امنیت دانشگاه و کوچکی و بزرگی شهر وجود نداره.

نکته این بود که شما ادعای کلی کردید در مورد ناامنی دانشگاهها در شهرهای بزرگ:

«البته هر دانشگاهی که در وسط یه شهر خیلی بزرگه امنیتش همیشه در معرضه سواله.»

من با اینجور عمومیت دادنها و فرضیه هایی که شواهدی برای اثباتش وجود نداره مشکل دارم. طبق لینکهایی که خود شما گذاشته بودید، این فرضیه که بیشتر یا همه دانشگاهها در شهرهای بزرگ ناامن هستن تایید نمیشه. چون طبق همون رده بندی، دانشگاههایی در صدر جدول بودن که در مرکز شهرهای بزرگ نیستن و اتفاقا بعضیهاشون در شهرهای کوچک هستن. البته نکته ای که در مورد روش رده بندی گفتم به قوت خودش باقیه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

دوستان کسی در مورد شهر سن خوزه کالیفرنیا اطلاعات داره شهره خوبیه ایا برای کسی که برای مقطع کارشناسی میخواد بره

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz_flh نمایش پست ها
    دوستان کسی در مورد شهر سن خوزه کالیفرنیا اطلاعات داره شهره خوبیه ایا برای کسی که برای مقطع کارشناسی میخواد بره
    if you can afford it, yeah
    it's amazing
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

ApplyAbroad Superstar houtcivil آواتار ها

در واقع، شاید به اصطلاح ما، همون منطقه سن فرانسیسکو است.
    بسیار منطقه با کلاسی در آمریکا محسوب میشود. فقط نکته مهم هزینه بسیار زیاد زندگی در این منطقه است. یکی از گرون ترین شهرهای آمریکا محسوب میشود.

دوستان میدونم هزینش چقده فقط سوال اخرم اگه کارشناسیمو امریکا بخونم اتحمال داره برای ارشدم فاند بتونم بگیرم خرج زندگی چقده بیشتر از ماهی 1200-1500 نمیشه که ؟؟

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

دوستان میدونم هزینش چقده فقط سوال اخرم اگه کارشناسیمو امریکا بخونم اتحمال داره برای ارشدم فاند بتونم بگیرم خرج زندگی چقده بیشتر از ماهی 1200-1500 نمیشه که ؟؟
    اگر بعد از لیسانس مستقیم وارد PhD program بشید فاند گرفتن ساده تر هست.
    هزینه هم بستگی داره کجا زندگی کنید ولی برای مثال:

600 دلار اجاره خونه
    120 بیمه ماشین + ماهی 65 برای بنزین
    450 هزینه غذا
    100 هزینه های جانبی

همون حدود 1400-1500 هست

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

نا امنی شیکاگو بستگی به محل زندگی داره. سمت جنوب و سمت غربش نا امن میتونه باشه. دانشگاههای UIC و University of Chicago هم به ترتیب تو غرب و جنوبن و اطرافشون میتونه نا امن باشه. دانشگاه Northwestern کمپس اصلی ش تو شهر Evanston ه که یه حومه ی خیلی سرسبز و خوشگل و خوبی ه تو شمال شیکاگو که حدودن یک ساعت فاصله داره با مرکز شهر شیکاگو. دانشکده پزشکی و حقوق و یه بخش کوچیکی از دانکده مدیریت نورث وسترن تو داون تاون شیکاگو ه که یه محله ی بسیار خوب و زیبا و البته گرون ه که من هستم و واقعاً مشکلی از لحاظ امنیتی ندیدم ولی خب آدم همیشه باید مراقب هم باشه.
    مشکل تیراندازی ها یا آمار جرم و جنایتی که تو شیکاگو میشنوید لزوماً گریبانگیر قشر دانشجو نیست. خیلی از این تیراندازی ها درگیری های درون و برون گروهی ه خود دوستان دزد و قاچاقچی ه. خودشون با خودشون درگیر ن. شما اگه بدشانس باشی ممکنه در حال گذر از اون جا بوده باشی و یه تیری هم ناغافل بخوره بهت! وگرنه اینجوری نیست که یهو یکی بیاد رو شما اسلحه بکشه. مگه اینکه خودت رفته باشی تو زمان تاریکی و خلوتی تو محله ی نا مناسب و خطرناک. در غیر این صورت شیکاگو شهر بسسسیار قشنگ و زیبا با امکانات بالا و حمل و نقل عمومی عالی ه و نسبت به امکاناتی که میتونید تو این شهر داشته باشین، هزینه ی زندگی اونقدرها هم بالا نیست. در مقایسه با نیویورک و سن فرانسیسکو یا مثلاً بوستون که خیلی گرون ن.
    البته Evanston همونطور که گفتم بیشتر یه کالج تاون هست و لزوماً زیبایی برج و بارو و امکانات تفریحی خود شهر رو نداره ولی دسترسی با حمل و نقل عمومی و سرویس های دانشگاه خیلی خوبه.

من دیترویت نبودم ولی قاعدتا هزینه های زندگی از شیکاگو کمتره. همونطور که آقا مهراد هم گفتن

نقل قول نوشته اصلی توسط hmf_4919 نمایش پست ها
    سلام دوستان میشه کمی به مقایسه شهر دیترویت و شیکاگو بپردازید و بگید چجور هستش برای یک تازه وارد؟ آب و هوا مردم شرایط اقتصادیش در حال حاضر و کار پیدا کردن داخلش. کلا چه نظراتی دارید.
    کلا شما دوستان بین دیترویت و شیکاگو کدوم یک رو انتخاب میکنید؟ کدوم یک مناسبتره از لحاظ هزینه ها و دیگر جوانبش؟

Member mrtt66 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Florida state university

سلام دوستان اگر کسی بتونه راهنمایی کنه خیلی ممنون میشم بنده پذیرش از دانشگاه فلوریدا استیت در ایالت تالاهاسی گرفتم و قرار نهایت تا فردا نامه financial support استاد برام ارسال بشه بنظرتون با توجه به تاهل بنده و سرمایه اولیه نهایت 25k پیشنهاد چه فاندی رو قبول کنم که به مشکل نخورم منظورم اینه در شهر تالاهاسی با چه فاندی میشه زندگی کرد یک زندگی نرمال. آیا 20k کافیه؟ ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)