صفحه 262 از 290 نخستنخست ... 162212252253254255256257258259260261262263264265266267268269270271272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,611 تا 2,620 , از مجموع 2897

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

سلام
    کسی اینجا راجع به orlando چیزی میدونه؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط Radioseeker نمایش پست ها
    نظرتون در مورد آتلانتا چی ه؟ و مقایسه اش با شیکاگو. اگه کسی برای یه موقعیت شغلی تقریباً یکسان (یا یه کم بهتر در آتلانتا) حق انتخاب داشته باشه، کدوم توصیه میشه؟
    تو مقایسه های تو اینترنت، خب همه شیکاگو رو بالاتر میگن. بیشتر از نظر امکانات تفریحی و سرزندگی شهر. ولی میخوام بدونم برای زندگی روزمره برای افرادی تو سن و سال 30 تا 40 ساله آتلانتا چقد خوب یا بد ه؟
    بستگی داره به ذایقه شما! آتلانتا به نظر من شهر خوبیه هم مغازه فراوان داره و هم اب و هواش معتدل و البته بارش بارانش زیاده. ولی خوب از نظر امکانات هم کم نداره. ولی اگر سرزندگی براتون مهمه همانطور که دوستمون گفتن شیکاگو بهتره خوب.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط mayd نمایش پست ها
    سلام
    کسی اینجا راجع به orlando چیزی میدونه؟
    شهر خوش آب و هوایی است. گرم و مرطوب و پر باران. خیلی دریاچه دارد
    جانوراش یکم زیاد است اگر وسواسی هستی بهتر است نروی. اما اگر طبیعت دوستی خوب است
    متاسفانه آزاد راه هایش همه پولی است و اگر مسیر غیر پولی بروید راهتان خیلی طولانی می شود
    رستوران حلال و فروشگاه حلال هم هست از این بابت نگران نباشید. کیفت غذا های حلالش از دالاس بهتر است اما به حد کالیفرنیا نمی رسد. توی فلوریدا ، اول میامی بعد تامپا و بعد اورلندو بیشترین مسلمان را دارد. اورلندو به تنهایی بیش از ۲۵ هزار مسلمان دارد که هر سال بیشتر نیز می شوند. ایالت فلوریدا یکی از ایالت های پر مسلمان است.
    دیزنی در غرب شهر قرار دارد. خیلی ها از کل آمریکا به این شهر می آیند که فقط بروند دیزنی! (دانشگاه در شرق شهر) و داونتاون در مرکز. چشمه و جنگل در شمال. برای رسیدن به ساحل باید یک ساعت نیم رانندگی کنی.
    فاصله خانه ها تا دانشگاه کمی زیاد است بهتر است ماشین داشته باشی

از نظر برخورد مردم ، خیلی خیلی بهتر از دالاس (تگزاس) است. درست است که از نظر جغرافیایی جنوب آمریکا است ولی از نظر فرهنگی جنوب نیست
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    من اینجا می خواهم از Mehrad تشکر کنم.ایشون از معدود کاربر های گذر آمریکاست که تجربیاتش رو به تفصیل بیان می کنه و نکات کلیدی زندگی در آمریکا رو بیان می کنه. من مدت هاست این فرم آمریکا رو دنبال می کنم ونمی دونم چرا اخیرا عده ای جو علیه این اطلاعات راه انداختن. من چندروز پیش روز پیش در بحبوحه بحث کالیفرنیا یک سوال در مورد دیترویت پرسیدم. هیچکس جواب نداد تا چندروز قبل که ایشون لطف کرد و مطلبی نوشت. به محض این جواب دوستانی که ساکت بودن شروع کردن به انتقاد و طعنه. دوستی پرسیده بود اینجا هم جای زندگیه؟ در جواب باید بگم که من هم شنیدم امار جرم وجنایتش بالاست ولی رشته من و شرایط من مثل شما دوست محترم نیست که به کالیفرنیا و لس انجلس فکر کنم.همینجا هم درست بشه راضی هستم وقانع.اگر نمی تونی کمکی بکنی زخم زبان زدن و بارمنفی دادن درست نیست . دوست دیگه ای از عرب ها و محلشون بد گفت و شاکی بود که از عرب ها و مراسم ایرانی ها فراری هست و چرا اینجا این اطلاعات رو می گذاری.دوست عزیز، نظر شخصی هر کس قابل احترامه ولی حق نداریم بقیه رو از گفتن عقیده شون منع کنیم. خواننده ها به فراخور احوال خودشون از این اطلاعات استفاده می کنند. فکر می کنم به جای اینکه عقاید همدیگه رو سخیف بشماریم به حرف های هم گوش کنیم که انتخاب های بهتری در اینده داشته باشیم.
    موفق باشید.
    دوست عزیز شما گواهی نامه داری؟ ماشین داری؟ راه و چاه رو بلدی؟ میدونی تهیه کردن هر کدوم از این موارد چه قدر ممکنه طول بکشه؟ چه مسیری باید برای گرفتن گواهی نامه طی بشه؟ اینها سوالاتی هست که کسی که واقعا قصدش کمک کردن به شما هست باید جوابشو اگر داره (من ندارم) به اشتراک بگذاره.

برای من قابل هضم نیست کسی که تصورات dogmatic خاصی نداره و agenda خاصی رو هم دنبال نمیکنه به یک نفر که تازه میخواد در یک مکان ساکن بشه توصیه بکنه در 20-30 کیلومتری اونجا بره در حومه های با شرایط نامعلوم "به خصوص دیربورن" یا هر خراب شده دیگه ای که بدون داشتن ماشین و گواهی نامه و هزار یک جور پیش درآمد دیگه (که فراهم کردنش برای یک تازه وارد غیرممکن یا خیلی سخت هست) ساکن شدن درشون عملی نیست خونه بگیره. من اتفاقا در پست های قبلیم در مورد wayne state توضیح دادم. دانشگاه تعداد زیادی خوابگاه در وسط campus داره و تعدادی هم در نواحی نزدیک. اینکه آیا میشه به راحتی و بدون لیست انتظار گرفتشون رو من اطلاع ندارم ولی هزینه هاش برای یک نفر فکر کنم حدودا ترمی سه هزار میشه که شما اگه فاند داشته باشی به راحتی قابل پرداخت هست. پلیس خیلی خوبی هم تدارک دیدند و اطراف دانشگاه وضعش کلا خوبه. در همون پست بالایی هم من اشاره کردم که به هر حال شما وقتی داری جایی مثل Detroit میری، پی یک سری مسایل رو باید به تن خودت بمالی ولی چاره ای نیست و باید مدتی رو سرکنی تا یه مقدار اوضاع به ثبات بیشتری برسه. بعدش اگه خواستی میتونی بری از مراسمات سینه زنی و نوحه خوانی و بقیه برنامه های "فرهنگی" دیربورن و جاهای دیگه هم استفاده کنی.

خواندن دوجمله زیر در پست های قدیمیه فروم خالی از لطف نیست :

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    امریکا کشور وسیعی است و شما اونجا میتونید جاهایی مثل قم هم پیدا کنید! برای افراد خیلی مذهبی من دیربورن میشیگان رو پیشنهاد میکنم...
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    ديترويت با همه بديهايي كه داره، چيزهاي خوب هم داره. يكيش از نظر من حومه هاي خوب هست منجمله ديربورن....خود محيط ديربورن هم كاملا احساس توي وطن بودن رو بهتون ميده
    حالا نظر من (و گویا قشر عمده کاربران سایت) به نظر اولی نزدیک تره. از کی تا حالا اظهار نظر در مورد یک مسئله مساوی شده با کارد و چاقو و ساطور و تبر بیرون کشیدن؟

Senior Member m_rond آواتار ها

ماهیت این تاپیک اینه که هر کس نظراتشو در مورد شهری که ازش تجربه ای داره برای بقیه به اشتراک می ذاره و افراد بر اساس نظرات مختلف تصمییم گیری می کنند و این وسط هیچ اجباری وجود نداره. حالا اون دوست پرسشگر اگه براشون ماهیت مذهبی دیربورن مهم باشه می رن اونجا خونه می گیرن. اگه زمینه ی مذهببی ندارن دور اونجارو خط می کشن. یا اگه فاصله و حمل و نقل مهمه تصمیم دیگه ای می گیرن. به هر حال به اشتراک گذاشتن نظرات به منظله ی تحمیل نظر نیست.
    Never Say Never

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    ماهیت این تاپیک اینه که هر کس نظراتشو در مورد شهری که ازش تجربه ای داره برای بقیه به اشتراک می ذاره و افراد بر اساس نظرات مختلف تصمییم گیری می کنند و این وسط هیچ اجباری وجود نداره. حالا اون دوست پرسشگر اگه براشون ماهیت مذهبی شهر مهم باشه می رن اونجا خونه می گیرن. اگه زمینه ی مذهببی ندارن دور اونجارو خط می کشن. یا اگه فاصله و حمل و نقل مهمه تصمیم دیگه ای می گیرن. به هر حال به اشتراک گذاشتن نظرات به منظله ی تحمیل نظر نیست.
    دقیقا همین طور هست. منتها بعضی از دوستان اعتقاد دارند نظرات افراد دیگه رو نادیده بگیرند. ایشون پیشنهادی کردند و من گفتم اون مکان این شرایط خاص رو داره و لینکی هم دادم به سایت که اطلاعات درمورد حضور 40-50%ی اعراب و وضعیت خالی شدن منطقه از سکنه بود. ایشون خیلی راحت تمام اطلاعات رو مردود اعلام کردند به سلیقه خودشون حتی آمارهای census.gov! همیشه برای رد نظرات دیگران یکی دوتا talking point دارند از جمله اینکه "من این رشته را خوانده ام و می فهمم و شما نمی فهمی" یا "من یک بار با دوچرخه به آنجا رفته ام و شما تجربه ای نداری و حرف نزن"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    شهر خوش آب و هوایی است. گرم و مرطوب و پر باران. خیلی دریاچه دارد
    جانوراش یکم زیاد است اگر وسواسی هستی بهتر است نروی. اما اگر طبیعت دوستی خوب است
    متاسفانه آزاد راه هایش همه پولی است و اگر مسیر غیر پولی بروید راهتان خیلی طولانی می شود
    رستوران حلال و فروشگاه حلال هم هست از این بابت نگران نباشید. کیفت غذا های حلالش از دالاس بهتر است اما به حد کالیفرنیا نمی رسد. توی فلوریدا ، اول میامی بعد تامپا و بعد اورلندو بیشترین مسلمان را دارد. اورلندو به تنهایی بیش از ۲۵ هزار مسلمان دارد که هر سال بیشتر نیز می شوند. ایالت فلوریدا یکی از ایالت های پر مسلمان است.
    دیزنی در غرب شهر قرار دارد. خیلی ها از کل آمریکا به این شهر می آیند که فقط بروند دیزنی! (دانشگاه در شرق شهر) و داونتاون در مرکز. چشمه و جنگل در شمال. برای رسیدن به ساحل باید یک ساعت نیم رانندگی کنی.
    فاصله خانه ها تا دانشگاه کمی زیاد است بهتر است ماشین داشته باشی

از نظر برخورد مردم ، خیلی خیلی بهتر از دالاس (تگزاس) است. درست است که از نظر جغرافیایی جنوب آمریکا است ولی از نظر فرهنگی جنوب نیست

خیلی ممنونم از کمکتون، راجع به خرج و مخارج هم اطلاعاتی دارید؟ حدودا با ماهی چقدر میشه گذروند واسه یه زندگی دانشجویی؟

Junior Member

دوستان عزيز ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.
    بين شيكاگو و پرتلند شما عزيزان كدوم يك رو پيشنهاد ميكنيد؟بنده با هزينه شخصي ميخوام برم يكي از اين دو شهر براي مقطع فوق ليسانس.شما بوديد كجا رو انتخاب ميكرديد كه آينده بهتري داشته باشيد؟گرچه رنك دانشگاه شيكاگو ٥٠ هستش و پرتلند اصلا رنك نداره اما خب هزينش نصف شيكاگو هستش.آيا شيكاگو ارزش داره اين مقدار هزينه كنم ؟
    ممنون ميشم كمك كنيد.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

نقل قول نوشته اصلی توسط hmf_4919 نمایش پست ها
    دوستان عزيز ممنون ميشم راهنمايي بفرماييد.
    بين شيكاگو و پرتلند شما عزيزان كدوم يك رو پيشنهاد ميكنيد؟بنده با هزينه شخصي ميخوام برم يكي از اين دو شهر براي مقطع فوق ليسانس.شما بوديد كجا رو انتخاب ميكرديد كه آينده بهتري داشته باشيد؟گرچه رنك دانشگاه شيكاگو ٥٠ هستش و پرتلند اصلا رنك نداره اما خب هزينش نصف شيكاگو هستش.آيا شيكاگو ارزش داره اين مقدار هزينه كنم ؟
    ممنون ميشم كمك كنيد.
    به رنک دانشگاه رد رشته خودتون توجه کنید. در کل شیکاگو از نظر دانشگاهی بهتره و از نظر سطح شهر و زندگی هم هر دو بسیار خوبن
    نمیدونم چرا وقتی جواب یکی رو مستقیم هم میدیم امتیاز نمی دن و اگر حال داشتن و دوباره اومدن تو سایت و جواب رو خوندن در پست بعدی میگن: ممنون!!!! بجای نوشتن «ممنون» ....

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    دوست عزیز شما گواهی نامه داری؟ ماشین داری؟ راه و چاه رو بلدی؟ میدونی تهیه کردن هر کدوم از این موارد چه قدر ممکنه طول بکشه؟ چه مسیری باید برای گرفتن گواهی نامه طی بشه؟ اینها سوالاتی هست که کسی که واقعا قصدش کمک کردن به شما هست باید جوابشو اگر داره (من ندارم) به اشتراک بگذاره.

برای من قابل هضم نیست کسی که تصورات dogmatic خاصی نداره و agenda خاصی رو هم دنبال نمیکنه به یک نفر که تازه میخواد در یک مکان ساکن بشه توصیه بکنه در 20-30 کیلومتری اونجا بره در حومه های با شرایط نامعلوم "به خصوص دیربورن" یا هر خراب شده دیگه ای که بدون داشتن ماشین و گواهی نامه و هزار یک جور پیش درآمد دیگه (که فراهم کردنش برای یک تازه وارد غیرممکن یا خیلی سخت هست) ساکن شدن درشون عملی نیست خونه بگیره. من اتفاقا در پست های قبلیم در مورد wayne state توضیح دادم. دانشگاه تعداد زیادی خوابگاه در وسط campus داره و تعدادی هم در نواحی نزدیک. اینکه آیا میشه به راحتی و بدون لیست انتظار گرفتشون رو من اطلاع ندارم ولی هزینه هاش برای یک نفر فکر کنم حدودا ترمی سه هزار میشه که شما اگه فاند داشته باشی به راحتی قابل پرداخت هست. پلیس خیلی خوبی هم تدارک دیدند و اطراف دانشگاه وضعش کلا خوبه. در همون پست بالایی هم من اشاره کردم که به هر حال شما وقتی داری جایی مثل Detroit میری، پی یک سری مسایل رو باید به تن خودت بمالی ولی چاره ای نیست و باید مدتی رو سرکنی تا یه مقدار اوضاع به ثبات بیشتری برسه. بعدش اگه خواستی میتونی بری از مراسمات سینه زنی و نوحه خوانی و بقیه برنامه های "فرهنگی" دیربورن و جاهای دیگه هم استفاده کنی.

خواندن دوجمله زیر در پست های قدیمیه فروم خالی از لطف نیست :

حالا نظر من (و گویا قشر عمده کاربران سایت) به نظر اولی نزدیک تره. از کی تا حالا اظهار نظر در مورد یک مسئله مساوی شده با کارد و چاقو و ساطور و تبر بیرون کشیدن؟
    بنجامین جان
    مساله گواهی نامه و ماشین و اینا نیست. واقعا اینها رو میشه حتی در یک ماه اگر کمی زرنگ باشی اماده کنی. مساله اصلی رو دوستان فراموش کردند و چسبیدند به فرعیات. فکر کنم دعوا و جنجال هم از پست من راجع به خشکه مذهبی بودن شروع شد. خوب این یک واقعیته که کسی که مذهبی هست در دیربورن راحت تره تا مثلا وگاس! خوب این یک واقعیته نمیدونم ناراحتیش چی هست.
    من بارها هم گفتم کسی منکر کمک های فرد خاصی نیست و خیلی هم خوشحالیم ولی اینکه بیاییم نوع زندگی خودمون در یک فضا رو به همه تعمیم بدیم واقعا میتونه بعضی ها رو دچار اشتباه بکنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)