صفحه 264 از 290 نخستنخست ... 164214254255256257258259260261262263264265266267268269270271272273274 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,631 تا 2,640 , از مجموع 2897

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

Senior Member

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

بسته به رشته تحصیلی داره. واسه خیلی از رشته های مهندسی، پرتلند انتخاب بهتریه چون اونجا شرکتهای بزرگی هستن. امکان پیداکردن اینترنشیپ و جاب بعد از فارق التحصیلی اونجا ممکنه بهتر باشه. به نظر من پرتلند انتخاب بهتریه نسبت به شیکاگو.

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering- Sharif university of technology

سلام دوستان. من از به زودی به شهر Warren, MI می رم که در شمال Detroit هست. خیلی از نظرات دوستان به خصوص Mehrdad عزیز استفاده کردم در مورد ساختار جمعیتی Detroit و حومه هایی که به مزاج ما شرقی ها بیش تر خوش میاد مثل Dearborn. اما می خواستم ببینم در نقاطی که بیشتر به Warren نزدیکترند کدوم ها را پیشنهاد می کنید؟ من علاقه ای به دیدن ساختمان های بلند و downtown ندارم در شهرا و تو تحقیقی که کردم به نظر میاد مناطقی مثل Birmingham, Royal Oak, Berkley و Clawson بد نیستند. می خواستم تجربه دوستانی که اطلاعات بیشتری راجع به این مناطق یا مناطق دیگه ای دارن بدونم.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط m_firoz نمایش پست ها
    سلام دوستان. من از به زودی به شهر Warren, MI می رم که در شمال Detroit هست. خیلی از نظرات دوستان به خصوص Mehrdad عزیز استفاده کردم در مورد ساختار جمعیتی Detroit و حومه هایی که به مزاج ما شرقی ها بیش تر خوش میاد مثل Dearborn. اما می خواستم ببینم در نقاطی که بیشتر به Warren نزدیکترند کدوم ها را پیشنهاد می کنید؟ من علاقه ای به دیدن ساختمان های بلند و downtown ندارم در شهرا و تو تحقیقی که کردم به نظر میاد مناطقی مثل Birmingham, Royal Oak, Berkley و Clawson بد نیستند. می خواستم تجربه دوستانی که اطلاعات بیشتری راجع به این مناطق یا مناطق دیگه ای دارن بدونم.
    جاهایی که گفتید مناطق خوبی هستن ولی پولدار نشین و نسبتا گرونن. وقتی محل کارتون وارن هست خود وارن خونه بگیرید که راحت ترید. وارن هم جای خوبیه برای زندگی.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

سلام دوستان

ممنون میشم در مورد ایالت ویرجینیا و شهرهاش یه توضیح بدین

مهاجر پذیریشون،اوضاع کار(به خصوص کارهای عمرانی) و ...

ممنونم

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط medal نمایش پست ها
    سلام دوستان

ممنون میشم در مورد ایالت ویرجینیا و شهرهاش یه توضیح بدین

مهاجر پذیریشون،اوضاع کار(به خصوص کارهای عمرانی) و ...

ممنونم
    ویرجینیا یکی از پولدارترین ایالت های شرقی آمریکا است و اهمیت زیادی هم داره به دلیل محله های شمال ویرجینیا (NOVA) نزدیک DC، به دلیل وجود ساختمان های دولتی و شرکت های فراوان خصوصی. اگر به خاطر داشته باشید در انتخابات ریاست جمهوری قبلی این رای ویرجینیا بود که باعث رئیس جمهور شدن دوباره اوباما در لحظات پایانی شد. شهر ریچموند پایتخت ویرجینیا است که خوب اهمیت زیادی داره و همچنین از جمله شهرهای جنوب ویرجینیا رونوک هست که اونهم اهمیت خاص خودش رو داره از لحاظ جغرافیایی. جمعیت مهاجران در نزدیک DC خیلی زیاد هست ولی هرچی به سمت جنوب میرید افراد به اصطلاح گردن قرمز و خارجی ندیده بیشتر هستند. اوضاع کاری عمران همیشه خوب بوده تو این ایالت چون هم ایالت بزرگی است و هم پروژه های عمرانی دولتی زیادی هست.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    هیوستون برخلاف سایر شهرهای بزرگ آمریکا، با اینکه شهر بزرگی هست اما هزینه هاش مث شهرهای بزرگ، بالا نیست و واسه زندگی دانشجویی از نظر هزینه تا حدودی مناسبه و ارزون بودن خونه بزرگترین مزیتش هست. تو یه تاپیک دیگه دیدم که به پرستاری علاقه مندین که از این نظر، تکزاس مدیکال سنتر که بزرگترین مرکز پزشکی دنیاست هم تو هیوستون هست و با داشتن بیش از 70-60 تا بیمارستان و انستیتو و مراکزدرمانی، ممکنه از نظر پیدا کردن کار، هم گزینه ی خوبی براتون باشه.
    سلام
    من هم مدتی در هیوستون بودم. در اینجا از تجربیاتم براتون میگم.
    مزایا:
    1- اجاره خونه و بنزین توی هیوستون نسبتا ارزونه.
    2- شهر بسیار بزرگ که هم مناطق مدرن و برج سازی داره و هم محله های با خونه های حیاط دار و سرسبز.
    3- در تمام ماه های سال بارندگی داره. به طور متوسط مدت ده روز در هر ماه به صورت متناوب بارون میاد.
    4- خیلی سر سبزه و هوای تمیزی داره.
    5- رستوران های ایرانی داره
    6- سیستم اتوبوسرانی هم در این شهر بد نیست.
    7- بزرگراه ها و پل های بسیار بسیار بزرگی داره و به همین دلیل گیر افتادن در ترافیک تقریبا وجود نداره.

معایب:
    1- خیلی هوا گرمه و شرجی
    2- به قول یکی از دوستان، به خاطر گرما، مردم در هیوستون زندانی هستند. یا همیشه توی ساختمان ها یا توی ماشین!
    3- معمولا کسی توی این شهر پیاده روی نمیکنه، یعنی واقعا دل آدم میگیره. چون همه سوار ماشینن و فقط دارن گاز میدن
    4- سر چهار راه ها و چراغ قرمز ها گدا مشاهده می شود
    5- به خاطر بزرگی شهر، مسافت ها بسیار طولانیه و دسترسی به فروشگاهها بدون ماشین تقریبا غیر ممکنه (در این شهر، با پای پیاده هرگز به جایی نمی رسید)

دوستان گرامی اصلاح و تکمیل نمایید. با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    Souri_RS آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Atmospheric Physicist at Harvard-Smithsonian

نقل قول نوشته اصلی توسط adiadi نمایش پست ها
    سلام
    من هم مدتی در هیوستون بودم. در اینجا از تجربیاتم براتون میگم.
    مزایا:
    1- اجاره خونه و بنزین توی هیوستون نسبتا ارزونه.
    2- شهر بسیار بزرگ که هم مناطق مدرن و برج سازی داره و هم محله های با خونه های حیاط دار و سرسبز.
    3- در تمام ماه های سال بارندگی داره. به طور متوسط مدت ده روز در هر ماه به صورت متناوب بارون میاد.
    4- خیلی سر سبزه و هوای تمیزی داره.
    5- رستوران های ایرانی داره
    6- سیستم اتوبوسرانی هم در این شهر بد نیست.
    7- بزرگراه ها و پل های بسیار بسیار بزرگی داره و به همین دلیل گیر افتادن در ترافیک تقریبا وجود نداره.

معایب:
    1- خیلی هوا گرمه و شرجی
    2- به قول یکی از دوستان، به خاطر گرما، مردم در هیوستون زندانی هستند. یا همیشه توی ساختمان ها یا توی ماشین!
    3- معمولا کسی توی این شهر پیاده روی نمیکنه، یعنی واقعا دل آدم میگیره. چون همه سوار ماشینن و فقط دارن گاز میدن
    4- سر چهار راه ها و چراغ قرمز ها گدا مشاهده می شود
    5- به خاطر بزرگی شهر، مسافت ها بسیار طولانیه و دسترسی به فروشگاهها بدون ماشین تقریبا غیر ممکنه (در این شهر، با پای پیاده هرگز به جایی نمی رسید)

دوستان گرامی اصلاح و تکمیل نمایید. با تشکر
    سلام دوست عزیز

با چند بند موافقم ولی بعضی هاش رو کمی اصلاح میکنن، با اجازه،

یکی اجاره خونه، در برابر شهرهای بزرگ مثل LA و NY بله بسیار ارزون تر هست ولی تک خوابه حداقل با جوانب ماهی 700-800 باید پیاده بشین تو بیشتر مناطق معقول (مثلا loop 610). حتما باید ماشین داشته باشین تو این شهر که هزینه هاش (چه نو به خاطر قسط یا استهلاک، چه دست دوم به خاطر خرابی ها) زیاده و اگر روی خونه بذارین به نظرم تقریبا شبیه شهرهای پرهزینه ای میشه که ماشین حیاتی نیست.

به عنوان یک Atmospheric Scientist (!)، باید بگم drought flash هم میزنه تو تابستون، مثل سال پیش که دو ماه بارون نیومد تو تابستون. Thunderstorm , Tropical cyclone هم تو اپریل و می زیاد اتفاق میفته که باعث میشه سیل ها وحشتناک تو کمتر از 5 ساعت شمارو غافل گیر کنه. امسال حداقل 4 بار سیل اومد، سال پیش هم یک سیل مرگبار دیگه. تقریبا ماه پیش بود که نزدیک بود ماشینم بره زیر آب. دوستان زیادی flooded میشه ماشینشون. از دید Air quality هم، مشکل اوزون تروپسفری داره و با چشم دیده نمیشه. نمیدونم پیغام ozone action day رو دیدین یا نه؟ تقریبا 20 روز از سال ozone میانگین هشت ساعته ماکزیمم، بالای 70ppbv میره و مشکلات ریوی ایجاد میکنه که البته رو به بهبوده (اینجا)

ترافیک هم داره تو ساعت شلوغی و خیلی جاها مجبور شدم از یه راه دیگه برم. خصوصا باید بگم مزخرف ترین رانندگی مخصوص هیوستونه!!! اصلا قوانین سرعت انگار تعریف نشده..علت این کیفیت بد رانندگی یه چیزه: اینجا آدمایی که بلد نیستند رانندگی کنن ؛مجبورن رانندگی کنن!

از دید Climate، مثل شمال ایرانه. فکر کنین اومدین رامسر. دو سه ماه از June تا Aug گرم هست و بعد ازظهرش آدم کلافه میشه اگر خیلی بیرون باشه. دما به ندرت بالای 36-38 میره، ولی به خاطر شرجی بودن Heat-Index ممکنه به 55 درجه برسه. که البته شما همیشه زیر کولر هستین! اما در عوض 9 ماه خوش آب و هوا رو به شما هدیه میده. زمستون ملایم و بهار دل انگیز!

یک بدی عجیبی که کلا تگزاس داره و خیلی دلتون تنگ میشه براش یه چیزه:

"کوه"!

ارادتمند
    امیر
    از هرگونه پاسخ گویی به سوالاتی که در سطح انجمن قابل پرسش‌اند به شکل پیام خصوصی معذورم.

ApplyAbroad Veteran

هیوستون تنها شهری در آمریکا است که اکثریت مردم اصلا قوانین سرعت رو رعایت نمی کنند، که البته جالبه برای من. تنهای جایی بود که من در آمریکا با سرعت 95 تا 100 مایل در ساعت رانندگی کردم، چون بتونم خودم رو با ترافیک وفق بدم. هیچ شهر دیگه این اتفاق نیافتاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط Souri_RS نمایش پست ها

یک بدی عجیبی که کلا تگزاس داره و خیلی دلتون تنگ میشه براش یه چیزه:

"کوه"!

ارادتمند
    امیر
    البته این فقط منحصر به تگزاس نیست. کانزاس، میزوری، تنسی، ارکانزا، میسیسیپی، و یه سری ایالتای همجوار دیگه که من رفتم همشون فلت هستن البته کوه و ..بعضی نواحیشون داره مثل شرق تنسی یا یه جاهایی از ارکانزا و ... ولی بطور کلی اون کوهی که مد نظر ماست رو نداره. من شنیدم واسه ماهایی که به کوه دیدن عادت داریم کالرادو و یوتا خیلی از این لحاظ خوبن.

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط milad1988 نمایش پست ها
    هیوستون تنها شهری در آمریکا است که اکثریت مردم اصلا قوانین سرعت رو رعایت نمی کنند، که البته جالبه برای من. تنهای جایی بود که من در آمریکا با سرعت 95 تا 100 مایل در ساعت رانندگی کردم، چون بتونم خودم رو با ترافیک وفق بدم. هیچ شهر دیگه این اتفاق نیافتاد.
    جنوب کالیفرنیا
    البته با سرعت ۸۰ کارت راه می افتد و بیشتر لازم نیست مگر این که لاین چپ باشی
    وقتی حداکثر سرعت ۳۰ است می بینی مردم با ۶۰ هم می روند
    بدترین جاها هم ورودی و خروجی آزادراه ها هستند که بیشترین تصادف آنجا اتفاق می افتد و بار ها شده به من راه ورود یا خروج ندادند و مجبورشدم از بعدی یا بعدیش وارد یا خارج شوم

---------------

در مورد دالاس من رفتار ثابت ندیدم!
    یک روز همه رعایت می کنند. یک روز دیگر همه بسیار کمتر می روند، یک روز دیگر همه بسیار بیشتر می روند
    مثلا وقتی یک خیابان مشخص حداکثر ۴۰ هست من سرعت های ۲۰ و ۴۰ و ۶۰ را تجربه داشتم
    تعداد کثیری از مردم نیز نمی دانند باید هنگام گردش یا تغییر لاین باید راهنما بزنند
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)