صفحه 273 از 290 نخستنخست ... 173223263264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,721 تا 2,730 , از مجموع 2897

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط AFTER نمایش پست ها
    من خیلی حس اینکه نسبی صحبت کرده باشین رو نگرفتم از پستهاتون، در واقع همونطور که قبلا گفتم پستهای شما خیلی کوتاه هست. در واقع مشکل از اینجاست که خیلی توضیح نمیدین و دلیل نمیارین
    فرمودین که ایرانی هایی که با جنوب مشکل ندارند توی کامینوتی ایرانی حل شدن، خوب باید بگم توی مونترال کانادا هم که من هستم، همین هست ایرانی ها عملا توی کامنیوتی خودشون هستند، چینی ها هم همین طور در کامینوتی ، عربها و بقیه هم همین طور. اینجا هم فاصله ای با کانادایی ها وجود داره.
    در واقع فکر نمی کنم، با این حساب واقعا زندگی به عنوان دانشجو، در ایالت جنوبی، مثل آلاباما، اونقدری با زندگی در کانادا یا ایالتهای شمالی فرق کنه (به لحاظ جنوب بودن). شاید درصد فاصله با جامعه بیشتر باشه، ولی نباید اونقدری فرق کنه که خیلی نگران از اومدن به جنوب بود. مگه اینکه شما بنا به تجربه اتون مسائل دیگه رو دیده باشین که امیدوارم اگه هست در میون بذارین چون واقعا علاقه مند هستم که به اطلاعاتم اضافه بشه.
    من که صحبتی در مورد محدود بودن زندگی یک دانشجوی دکتری به لب نکردم
    به نظر شما نژاد پرستی و تعصب مذهبی به توضیح نیاز داره؟ من اصلا به شما می گم یه جایی از دنیا دین و نژادشون با شما فرق داره و از کسی هم که دین و نژادش شبیه اونا نباشه خوششون نمیاد. شما آیا برای رفتن به اونحا کمی تردید نمی کنید؟
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    به نظر شما نژاد پرستی و تعصب مذهبی به توضیح نیاز داره؟ من اصلا به شما می گم یه جایی از دنیا دین و نژادشون با شما فرق داره و از کسی هم که دین و نژادش شبیه اونا نباشه خوششون نمیاد. شما آیا برای رفتن به اونحا کمی تردید نمی کنید؟
    خوب بحث این هست که این قضیه تا چه اندازه جدی هست، آیا همه اینجوری هستن؟ شدت اینکه خوششون نمیاد چقدرهست؟ فقط در حد اینکه قاطی نمیشن، اگه در این حد هست که بقیه جاهای آمریکای شمالی هم با آدم قاطی نمیشن (البته نه اینکه حتما به خاطر نژاد پرستی باشه) یا اینکه با آدم بر خوردهای بد میشه و توهین می کنند؟ من به طور خاص ازتون خواستم که یک مثال بزنید یا تجربه ای بگین، چیزی که بعید باشه در شمال آمریکا اتفاق بیفته.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

ApplyAbroad Veteran
    kasra-dan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Marketing @ BI

این بحث می تونه به کسایی که در آینده می خوان راجع به محل زندگی و تحصیلشون تصمیم بگیرن خیلی کمک کنه. اطلاعاتی که pimi عزیز میده با اطلاعات قبلی خود من منطبق هست اما برای خود من این اطلاعات مجموعه ای از اطلاعات مدیا و صحبت های پراکنده ی دوستام هست. صد در صد مذهبی تر و متعصب تر هستن (صحبت های یکی از فرماندارهاشون رو بشنوید و اون رو با فرماندار کالیفرنیا مقایسه کنید به یه تفاوت هایی پی می برید) اما واقعا چون از نزدیک نبودم و ندیدم نمیشه با قطعیت گفت. حالا من چند تا سوال دارم.

مثلا تگزاس رو که نمیشه جنوبی فرض کرد. درسته؟ چون اونها هم هب شدت مذهبی هستن اما خب مقصد خیلی از دانشجوهای خارجی هم هستن
    ایالت های کنزاس و آرکنزاس هم جزو همین دسته محسوب میشن؟ (دو تا دانشگاهی که من می خوام براشون اقدام کنم توی این ایالت ها هستن و بقیه یا سمت بوستون و نیویورک هستن و یا اورگن و کالیفرنیا اما این دو تا دانشگاه هم هب نظر خوب میان و گفتم شانسم رو براشون امتحان کنم اما اگه قرار باشه این ایالت ها یه مدل پیشرفته تر یه جای جهان سومی باشن شاید بشه تجدید نظر کرد)
    Galaxy Lights, Solar Echoes and Dark Matters Calling Us to Sth Bigger

John Oliver Explains Everything That is Wrong With Standardized Testing

خوب بحث این هست که این قضیه تا چه اندازه جدی هست، آیا همه اینجوری هستن؟ شدت اینکه خوششون نمیاد چقدرهست؟ فقط در حد اینکه قاطی نمیشن، اگه در این حد هست که بقیه جاهای آمریکای شمالی هم با آدم قاطی نمیشن (البته نه اینکه حتما به خاطر نژاد پرستی باشه) یا اینکه با آدم بر خوردهای بد میشه و توهین می کنند؟ من به طور خاص ازتون خواستم که یک مثال بزنید یا تجربه ای بگین، چیزی که بعید باشه در شمال آمریکا اتفاق بیفته.
    خیلی جدیه. تو نیویرک شما یک انسان هستید مثل بقیه. هر جا دلتون خواست میرید و کلا روابط نرماله. تو جنوب از شما فاصله میگیرن چون اعتقاد دارن شما به جهنم خواهید رفت. تلاش زیاد هم دارن که شما رو به دینشون دعوت کنن. کلا یک فضای منفی داره که خارحی ها رو به انزوا میبره.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    دلیل ایشون بر مبنای اینه که آیا زندگی در ان ایالتها برای یک مهاجر خارجی مناسب هست یا نه، و جواب ایشون منفی است. سیاه نمایی نیست چون اگر غیر از این می بود مهاجران به آن مناطق هجوم می آوردند. تراکم اندک جمعیت مهاجر در ایالتهای جنوبی در مقایسه با ایالتهای شمالی و غربی بعنوان دلیل و شاهد کفایت میکند.
    این تراکم جمعیت مهاجر که شما می فرمایین تراکم جمعیت سنتی که ریشش به ده ها سال پیش بر می گرده که عمدتا تراکم افراد با سطح تحصیلات پایین هست که در طول زمان از طریق پناهندگی و لاتاری و خانوداگی و کلا سیستم ساده اقامتی کولونی ایجاد کردن. ایرانیهایی که در جنوب کالیفورنیا کولونی زده اند زمانی که اولین بار آنجا ساکن شدند به خاطر اینکه آنجا مهاجر پذیر بوده یا جمعیت خارجی اش بیشتر از جمعیت خارجی دیگر جاها بوده آنجا جمع نشدند بلکه دلیل اصلیش رشد اقتصادی سریع آن قسمت در دهه 60 و 70 بوده که باعث شده به خاطر وجود کار یا مثلا آب و هوا به آنجا بروند. لاتین ها و آسیایی و غیره هم به همین صورت.
    به همین دلیل هم شما باید بحث مهاجرت تحصیلی در سال 2016 رو با اون تراکم جمعیت ها قاطی نکنید. همان منطقه هانتزویل که اشاره شد بهش و من هم قبلا در موردش نوشته بودم الان دقیقا یک هاب های تک مثل سیلیکون ولی شده البته در مقیاس هزار بار کوچک تر ولی به هر حال سیستم همان است و تعداد زیادی شرکت در زمینه های مختلف یک جا جمع شده اند. حالا شما آماری دارید که ترکیب جمعیتی این شرکت ها از مهاجر و غیر مهاجر تفاوتی با جاهای به اصطلاح خوب و مهاجر پذیر داشته باشه؟ اینکه تعداد خارجی وِلو در بار یا وسط خیابان کمتره فکر نکنم تاثیر زیادی در زندگی فرد تحصیل کرده داشته باشه.

بحث دیگه بحث شیرینه رزومه است. خب مسلما کسی که 26 سالشه و دکترا از استنفورد داره چه ایرانی چه آمریکایی چه مغولستانی بهترین آفرهای شغلی در انتظارشه و احتمال زیاد فردای فارغ التحصیلی اش در چند متری همان دانشگاهش سر کار خواهد رفت. اما کسی که رزومش از هر نظره صفره در جایگاهی که امکان انتخاب زیاد داشته باشه نیست حالا هرچقدر در رویاهاش LA NY SF جاهای خوبی باشن!

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها

مثلا تگزاس رو که نمیشه جنوبی فرض کرد. درسته؟ چون اونها هم هب شدت مذهبی هستن اما خب مقصد خیلی از دانشجوهای خارجی هم هستن
    ایالت های کنزاس و آرکنزاس هم جزو همین دسته محسوب میشن؟ (دو تا دانشگاهی که من می خوام براشون اقدام کنم توی این ایالت ها هستن و بقیه یا سمت بوستون و نیویورک هستن و یا اورگن و کالیفرنیا اما این دو تا دانشگاه هم هب نظر خوب میان و گفتم شانسم رو براشون امتحان کنم اما اگه قرار باشه این ایالت ها یه مدل پیشرفته تر یه جای جهان سومی باشن شاید بشه تجدید نظر کرد)
    تگزاس شهر آستین که به هیچ وجه خصوصیات جنوب رو نداره. دالاس و هیوستن هم چون بزرگه و خارجی زیادتر رفته باز خیلی خیلی بهتر از آلاباماست اما مثل کلیفرنیا هم نیست. یک چیزی ما بینه.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

من خیلی حس اینکه نسبی صحبت کرده باشین رو نگرفتم از پستهاتون، در واقع همونطور که قبلا گفتم پستهای شما خیلی کوتاه هست. در واقع مشکل از اینجاست که خیلی توضیح نمیدین و دلیل نمیارین
    فرمودین که ایرانی هایی که با جنوب مشکل ندارند توی کامینوتی ایرانی حل شدن، خوب باید بگم توی مونترال کانادا هم که من هستم، همین هست ایرانی ها عملا توی کامنیوتی خودشون هستند، چینی ها هم همین طور در کامینوتی خودشون ، عربها و بقیه هم همین طور. اینجا هم فاصله ای با کانادایی ها وجود داره.
    در واقع فکر نمی کنم، با این حساب واقعا زندگی به عنوان دانشجو، در ایالت جنوبی، مثل آلاباما، اونقدری با زندگی در کانادا یا ایالتهای شمالی فرق کنه (به لحاظ جنوب بودن). شاید درصد فاصله با جامعه بیشتر باشه، ولی نباید اونقدری فرق کنه که خیلی نگران از اومدن به جنوب بود. مگه اینکه شما بنا به تجربه اتون مسائل دیگه رو دیده باشین که امیدوارم اگه هست در میون بذارین چون واقعا علاقه مند هستم که به اطلاعاتم اضافه بشه.
    من که صحبتی در مورد محدود بودن زندگی یک دانشجوی دکتری به لب نکردم
    ببینید من اصلا با ایرانی ها کاری ندارم و در جنوب هم زندگی کردم دو سالی و مشکلی نداشتم چون مثل بعضیها به بعضی مسایل اهمیت نمیدم. متاسفانه اطلاعاتی که میدن باعث گمراهی دوستان میشه. 80 درصد دانشگاهها در جاهای مناسبی از نظر بعضیا قرار نداره و در نتیجه شمال و جنوب نداره شما هر جا دانشجو باشی خیلی عذر میخوام اندکی بدبختی رو حس میکنی

من با صحبتای پیمان موافقم، من از يك ایالت دیگه اومدم کالیفرنیا و این تفاوتو کامل متوجه میشم. بنظرم اینکه شما کجا درس میخونین تاثیر زیادی تو آینده شغلی‌ داره و میگم من اینو بوضوح دیدم و میبینم اینکه پیمان میگه از این ایالتا دری کنین واسه دو چیزه یک شما تو ایالتي مثل کالیفرنیا فرصتهاي شغلی‌ بیشتری پیدا می‌کنید تا مثلا آلاباما، نتورک بیشتر درامد بیشتر فرصت بیشتر، دو اگه بخواین با خارجی‌‌ها قاطی‌ بشین تو ایالتهاي مثل کالیفرنیا راحت تره و من این تفاوت رو احساس می‌کنم. شما احساس نزدیکی‌ بیشتری میكنين و خوب این به سلامت روان شما کمک می‌کنه. ولی‌ اگه زیاد این چیزا اهمیت نداره واسه شما، اینکه کجا بخونین فرق زیادی نمی‌کنه، مثلا یکی‌ بیشتر تو لب کار می‌کنه و وقت زبادي واسه معاشرت اجتماعي نداره يا واسش مهم نيست یا دوست داره با هموطن خودش معاشرت كنه
    ویرایش توسط Simon : September 23rd, 2016 در ساعت 06:35 PM دلیل: حذف نقل قول خلاف مقررات انجمن.

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط esi_eng نمایش پست ها
    من با صحبتای پیمان موافقم، من از يك ایالت دیگه اومدم کالیفرنیا و این تفاوتو کامل متوجه میشم. بنظرم اینکه شما کجا درس میخونین تاثیر زیادی تو آینده شغلی‌ داره و میگم من اینو بوضوح دیدم و میبینم اینکه پیمان میگه از این ایالتا دری کنین واسه دو چیزه یک شما تو ایالتي مثل کالیفرنیا فرصتهاي شغلی‌ بیشتری پیدا می‌کنید تا مثلا آلاباما، نتورک بیشتر درامد بیشتر فرصت بیشتر، دو اگه بخواین با خارجی‌‌ها قاطی‌ بشین تو ایالتهاي مثل کالیفرنیا راحت تره و من این تفاوت رو احساس می‌کنم. شما احساس نزدیکی‌ بیشتری میكنين و خوب این به سلامت روان شما کمک می‌کنه. ولی‌ اگه زیاد این چیزا اهمیت نداره واسه شما، اینکه کجا بخونین فرق زیادی نمی‌کنه، مثلا یکی‌ بیشتر تو لب کار می‌کنه و وقت زبادي واسه معاشرت اجتماعي نداره يا واسش مهم نيست یا دوست داره با هموطن خودش معاشرت كنه
    دوست من
    بحث فرصتهای شغلی و درامد و ... نیست. یکی از کابران که داره میره الاباما خودش تعداد زیادی شرکت و ... معرفی کرد در جواب pimi که حالا نمیدونم تا چه حد مبتنی بر واقعیته. بحث اینه که نژادپرستی و دین پرستی و این قبیل مسایل چقدر شما رو اذیت میکنه. من مشاهده خودم رو گفتم و عرض کردم ممکنه کسی هر رفتاری براش ازاردهنده باشه.
    باید در گفته هامون دقت کنیم. افراد زیادی اینجا دارن تصمیم میگیرن واسه اومدن به امریکا جنوب و شمال و ممکنه صحبتهای ما اونها رو گمراه بکنه چون دیدی که مثلا pimi از زندگی در امریکا داره با دید دیگری فرق داره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Engr/ ShirazU

تگزاس شهر آستین که به هیچ وجه خصوصیات جنوب رو نداره. دالاس و هیوستن هم چون بزرگه و خارجی زیادتر رفته باز خیلی خیلی بهتر از آلاباماست اما مثل کلیفرنیا هم نیست. یک چیزی ما بینه.
    کلا منطق این هست: هر بخشی که من از اون خوشم بیاد، میشه شمال، شرق و غرب. هر قسمتی که من از اونجا خوشم نیاد میشه جنوب

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)