صفحه 274 از 290 نخستنخست ... 174224264265266267268269270271272273274275276277278279280281282283284 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,731 تا 2,740 , از مجموع 2897

موضوع: پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Engr/ ShirazU

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد شهر‌های امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط kasra-dan نمایش پست ها
    این بحث می تونه به کسایی که در آینده می خوان راجع به محل زندگی و تحصیلشون تصمیم بگیرن خیلی کمک کنه. اطلاعاتی که pimi عزیز میده با اطلاعات قبلی خود من منطبق هست اما برای خود من این اطلاعات مجموعه ای از اطلاعات مدیا و صحبت های پراکنده ی دوستام هست. صد در صد مذهبی تر و متعصب تر هستن (صحبت های یکی از فرماندارهاشون رو بشنوید و اون رو با فرماندار کالیفرنیا مقایسه کنید به یه تفاوت هایی پی می برید) اما واقعا چون از نزدیک نبودم و ندیدم نمیشه با قطعیت گفت. حالا من چند تا سوال دارم.

مثلا تگزاس رو که نمیشه جنوبی فرض کرد. درسته؟ چون اونها هم هب شدت مذهبی هستن اما خب مقصد خیلی از دانشجوهای خارجی هم هستن
    ایالت های کنزاس و آرکنزاس هم جزو همین دسته محسوب میشن؟ (دو تا دانشگاهی که من می خوام براشون اقدام کنم توی این ایالت ها هستن و بقیه یا سمت بوستون و نیویورک هستن و یا اورگن و کالیفرنیا اما این دو تا دانشگاه هم هب نظر خوب میان و گفتم شانسم رو براشون امتحان کنم اما اگه قرار باشه این ایالت ها یه مدل پیشرفته تر یه جای جهان سومی باشن شاید بشه تجدید نظر کرد)
    اگر از دیده ی تاریخی بخوایم تقسیم بندی کنیم هم تگزاس و هم فلوریدا نیز جز ایالات جنوبی قرار می گیرند (Confederate State of America) این رو با یه سرچ خیلی ساده می تونید پیدا کنید. این که منطق نست که گفته بشه چون ایالت های تگزاس و فلوریدا از ایالات جورجیا، آلاباما، تنه سی، می سی سی پی و لوییزیانا بهتر هستن، پس جز جنوب جساب نمیشن! مثل این هست که کسی از تهران کینه داشته باشه و برای اینکه اون رو زیر سوال ببره از نظر شهریت، بگه که تهران همون میدون خراسان، دروازه دولاب و قلعه مرغیه و ولنجک و پاسداران و زعفرانیه جز تهران نیستن! این که تگزاس و فلوریدا جنوب نیستن هم منطقش دقیقا همینطوره

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanphd نمایش پست ها
    اگر از دیده ی تاریخی بخوایم تقسیم بندی کنیم هم تگزاس و هم فلوریدا نیز جز ایالات جنوبی قرار می گیرند (Confederate State of America) این رو با یه سرچ خیلی ساده می تونید پیدا کنید. این که منطق نست که گفته بشه چون ایالت های تگزاس و فلوریدا از ایالات جورجیا، آلاباما، تنه سی، می سی سی پی و لوییزیانا بهتر هستن، پس جز جنوب جساب نمیشن! مثل این هست که کسی از تهران کینه داشته باشه و برای اینکه اون رو زیر سوال ببره از نظر شهریت، بگه که تهران همون میدون خراسان، دروازه دولاب و قلعه مرغیه و ولنجک و پاسداران و زعفرانیه جز تهران نیستن! این که تگزاس و فلوریدا جنوب نیستن هم منطقش دقیقا همینطوره
    تگزاس چه از منظر جغرافیایی و چه تاریخی یه ایالت جنوبی هست اما عوامل مختلفی طی زمان می تونه حال و هوای یک ایالت یا شهرو تغییر بده. در مورد تگزاس شاید دلیل اصلیش رو به اکتشاف نفت در 100 سال پیش در جنوب این ایالت منتسب کرد که باعث شد به دلیل فراهم آمدن شرایط مناسب شغلی و رشد روز افزون فرصتهای شغلی این ایالت رو به دومین قدرت اقتصادی بعد از کالیفرنیا و 12 یا 13همین قدرت اقتصادی دنیا تبدیل کنه (کالیفرنیا در دنیا هفتم هست) و شهرهایی مثل هیوستون، آستین و دالاس رو به شهرهای fast growing تبدیل کنه. طبیعیه با مهاجرت جمعیت از نقاط مختلف به این شهرها اون حال و هوای جنوبی که ازش صحبت می شه به تدریج کمرنگ تر می شه (نسبت به ایالتهای همجوار) نه اینکه اصلاً وجود نداره و البته این حال و هوای جنوبی در شمال تگزاس بیشتر از جنوبش هست. به صورتیکه از آستین به عنوان شهری لیبرال یاد می شه و یا اینکه در شهری مثل هیوستون یه همجنسگرای دمکرات برای دو دوره ی متوالی شهردار می شه یا اینکه در انتخابات قبل، اگه اشتباه نکنم، دمکراتها از جمهوریخواهها در خود هیوستون، با اندکی اختلاف بیشتر رأی میارن. در مورد فلوریدا هم همینطور. به دلیل زیرساختهای اقتصادی موجود و همینطور جاذبه ی توریستی، فلوریدا هم به عنوان 4همین قدرت اقتصادی بعد از کالیفرنیا، تگزاس و نیویورک، اون حال و هوای جنوبی به خصوص در جنوب فلوریدا کمرنگ شده و کمتر از تمام ایالتهای جنوبی. یه spring break کافیه کلی رو حال و هوای فلوریدا اثر بذاره حالا ایالتهایی که تونستن به دلالیل مختلف جذب مهاجر یا توریست کنن و خودشونو از اون حالت ایزوله دربیارن طبیعتاً تغییرات فرهنگی توشون بیشتر به چشم می خوره. منظور pimi هم این بوده که این شهرها نسبت به سایر نقاط تگزاس و ایالتهای همجوار جنوبی، در مقایسه با شرق و غرب، حالت بینایبنی پیدا کردن و گرنه در جنوبی بودنش که بحثی نیست.
    Never Say Never

نقل قول نوشته اصلی توسط apply1361 نمایش پست ها
    دوست من
    بحث فرصتهای شغلی و درامد و ... نیست. یکی از کابران که داره میره الاباما خودش تعداد زیادی شرکت و ... معرفی کرد در جواب pimi که حالا نمیدونم تا چه حد مبتنی بر واقعیته. بحث اینه که نژادپرستی و دین پرستی و این قبیل مسایل چقدر شما رو اذیت میکنه. من مشاهده خودم رو گفتم و عرض کردم ممکنه کسی هر رفتاری براش ازاردهنده باشه.
    باید در گفته هامون دقت کنیم. افراد زیادی اینجا دارن تصمیم میگیرن واسه اومدن به امریکا جنوب و شمال و ممکنه صحبتهای ما اونها رو گمراه بکنه چون دیدی که مثلا pimi از زندگی در امریکا داره با دید دیگری فرق داره.
    آره خوب ببین اینکه ما کجای آمریکا میریم خیلی‌ دست ما نیست بسته به این داره کجا فاند بگیریم و خوب نمی‌شه همه چی‌ رو همزمان بهینه کرد یکی‌ ممکن بیفته آلاسکا یکی‌ آریزونا یکی‌ نورث داکوتا، واسه کار هم همینه منظورم ما انعطاف زیادی نداریم. ولی‌ کلا واسه خارجی‌ بهتره جایی‌ برید که بهتر جذب جامعه اونجا بشین و خوب مثلا می‌سی‌سی‌پی به اندازهٔ کلیفرینا توانایی جذب خارجی‌ نداره به خاطر کلی‌ عوامل

ولی‌ خوب مثلا ممکن با شما نایس باشن ولی‌ در عمل اگه بخواین جذب جامعه بشین کارتون سخت تر باشه نسبت به نیویورک یا مثلا سیاتل

من این مورد رو تا جامعه ایران هم دیدم و خوب از لحاظه روانی‌ واسم سخت بود زندگی‌ کردن تو این جو و کلا از شهرهای محافظه کار دوری می‌کنم حالا چه ایران باشه چه آمریکا. ولی‌ خوب ممکن به مذاق یکی‌ خوش بیاد
    ویرایش توسط esi_eng : September 1st, 2016 در ساعت 11:17 PM

ApplyAbroad Hero robotic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rond نمایش پست ها
    تگزاس چه از منظر جغرافیایی و چه تاریخی یه ایالت جنوبی هست اما عوامل مختلفی طی زمان می تونه حال و هوای یک ایالت یا شهرو تغییر بده. در مورد تگزاس شاید دلیل اصلیش رو به اکتشاف نفت در 100 سال پیش در جنوب این ایالت منتسب کرد که باعث شد به دلیل فراهم آمدن شرایط مناسب شغلی و رشد روز افزون فرصتهای شغلی این ایالت رو به دومین قدرت اقتصادی بعد از کالیفرنیا و 12 یا 13همین قدرت اقتصادی دنیا تبدیل کنه (کالیفرنیا در دنیا هفتم هست) و شهرهایی مثل هیوستون، آستین و دالاس رو به شهرهای fast growing تبدیل کنه. طبیعیه با مهاجرت جمعیت از نقاط مختلف به این شهرها اون حال و هوای جنوبی که ازش صحبت می شه به تدریج کمرنگ تر می شه (نسبت به ایالتهای همجوار) نه اینکه اصلاً وجود نداره و البته این حال و هوای جنوبی در شمال تگزاس بیشتر از جنوبش هست. به صورتیکه از آستین به عنوان شهری لیبرال یاد می شه و یا اینکه در شهری مثل هیوستون یه همجنسگرای دمکرات برای دو دوره ی متوالی شهردار می شه یا اینکه در انتخابات قبل، اگه اشتباه نکنم، دمکراتها از جمهوریخواهها در خود هیوستون، با اندکی اختلاف بیشتر رأی میارن. در مورد فلوریدا هم همینطور. به دلیل زیرساختهای اقتصادی موجود و همینطور جاذبه ی توریستی، فلوریدا هم به عنوان 4همین قدرت اقتصادی بعد از کالیفرنیا، تگزاس و نیویورک، اون حال و هوای جنوبی به خصوص در جنوب فلوریدا کمرنگ شده و کمتر از تمام ایالتهای جنوبی. یه spring break کافیه کلی رو حال و هوای فلوریدا اثر بذاره حالا ایالتهایی که تونستن به دلالیل مختلف جذب مهاجر یا توریست کنن و خودشونو از اون حالت ایزوله دربیارن طبیعتاً تغییرات فرهنگی توشون بیشتر به چشم می خوره. منظور pimi هم این بوده که این شهرها نسبت به سایر نقاط تگزاس و ایالتهای همجوار جنوبی، در مقایسه با شرق و غرب، حالت بینایبنی پیدا کردن و گرنه در جنوبی بودنش که بحثی نیست.
    ولی من هر دفعه از تگزاس رفتم فلوریدا، تفاوت محسوسی حس کردم. کاملا دو برخورد متفاوت با من در این دو ایالت شده! اورلندو بهتر از دالاس است و میامی بهتر از اورلندو! آخرین باری که رفتم میامی، خاطرات کالیفرنیا در من زنده شد! از ساکنین شنیدم که دالاس نسبت به ۲۰ سال پیش خیلی بهتر شده! یعنی ببین ۲۰ سال پیش چی بوده که تازه این شده! شاید ۱۰۰ سال طول بکشد که دالاس بشود اورلندو و ۱۰۰ سال بعدش بشود میامی!

از نظر تنوع نژادی (بر اساس آمار سایت سیتی دیتا) دالاس بهتر از اورنج کانتی (کالیفرنیا) وسن دیگو (کالیفرنیا) و بسیار بهتر از میامی است. بر اساس آمار سایت های دیگر یک چهارم دالاسی ها متولد کشور های دیگر هستند! همچنین دالاسی ها (بر اساس آمار سایت سیتی دیتا) در دوره های اخیر به دمکورات ها رای دادند! حالا این چه چیزی را ثابت می کند؟؟؟؟
    هرکه را اسرار حق آموختند
    مهر کردند و دهانش دوختند

Senior Member m_rond آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط robotic نمایش پست ها
    ولی من هر دفعه از تگزاس رفتم فلوریدا، تفاوت محسوسی حس کردم. کاملا دو برخورد متفاوت با من در این دو ایالت شده! اورلندو بهتر از دالاس است و میامی بهتر از اورلندو! آخرین باری که رفتم میامی، خاطرات کالیفرنیا در من زنده شد! از ساکنین شنیدم که دالاس نسبت به ۲۰ سال پیش خیلی بهتر شده! یعنی ببین ۲۰ سال پیش چی بوده که تازه این شده! شاید ۱۰۰ سال طول بکشد که دالاس بشود اورلندو و ۱۰۰ سال بعدش بشود میامی!

از نظر تنوع نژادی (بر اساس آمار سایت سیتی دیتا) دالاس بهتر از اورنج کانتی (کالیفرنیا) وسن دیگو (کالیفرنیا) و بسیار بهتر از میامی است. بر اساس آمار سایت های دیگر یک چهارم دالاسی ها متولد کشور های دیگر هستند! همچنین دالاسی ها (بر اساس آمار سایت سیتی دیتا) در دوره های اخیر به دمکورات ها رای دادند! حالا این چه چیزی را ثابت می کند؟؟؟؟
    البته من در هیچ کجای پستم مقایسه ای بین دالاس و میامی یا تگزاس و فلوریدا انجام ندادم و اشاره کردم که اون چند شهر بزرگ تگزاس به همراه جنوب فلوریدا به دلایلی که اشاره شد تغییرات بیشتری داشته اند که این تغییرات در فلوریدا بیشتر هم بوده. حالا چرا سرعت و شدت تحولات در شهرهایی که شما ذکر کردید متفاوته چیزیه که عوامل مختلف مثل آب و هوا، فرصت شغلی، جاذبه های توریستی، امنیت و ... روش تأثیر می ذاره و وزن اینها در نقاط مختلف متفاوته و باعث می شه یه جا سرعت بیشتری بگیره و یه جا با سرعت و شدت کمتری این اتفاق بیفته. مثل اینکه بگیم فلانقدر از جمعیت عسلویه را افراد غیر بومی که جویای کار هم هستند تشکیل دادن که تنوعش از فلان شهر همتراز جمعیتی که هم جاذبه ی توریستی داره، هم آب و هوای بهتری داره و هم فرصت شغلی مناسب، بیشتره اما چرا سیر تحولات در مقایسه ی این دو شهر یکی نیست.
    اینکه اکثریت یک شهر یا ایالت با دموکراتها یا جمهوریخوهها باشه معیار 100 درصدی قضاوت نیست اما کم هم در شناخت کلی از جو اون ایالت یا شهر به ما کمک نمی کنه. در مورد جو دموکراتیک و جمهوریخواه بودن یه شهر یا ایالت هم ما به صورت کلی و ریشه ای بحث می کنیم و در این بین می شه مثال نقض هم کم پیدا نکرد. اما همه می دونیم که رنگ و بوی مذهبی و تا حدودی اون نژادپرستی زیرپوستی در شهرها و ایالتهای قرمزی که همیشه با جمهوریخواهها همراه هستند بیشتره. حالا یکی ممکنه بیاد بگه من رفتم فلان شهر یا ایالت قرمز با یکی سلام و علیک کردم و خیلی آدم نایسی بود و رفتم اون ایالت آبی یارو از من خواست به مسیحیت کانورت کنم پس حرف من از اساس غلطه. آبی بودن آستین و آبی شدن دالاس در یک ایالت جنوبی و پایگاه اصلی قرمزها هم نشان از تحولات به سمت لیبرال شدن داره که طبیعتاً تحولات فرهنگی را هم همراه داره. من در این مورد 3-2 پاراگرف دیگه هم نوشته بودم و برای اینکه بحث منحرف نشه از پست کردنشون منصرف شدم.
    Never Say Never

Junior Member

سلام
    هرکسی درمورد شیکاگو وهرچی که درموردش میدونه و تجربه داره لطفا اطلاعات بده

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Engr/ ShirazU

نقل قول نوشته اصلی توسط saharkf نمایش پست ها
    سلام
    هرکسی درمورد شیکاگو وهرچی که درموردش میدونه و تجربه داره لطفا اطلاعات بده
    دوست عزیز، در مورد شهر شیکاگو در این بخش اطلاعات بسیاری به اشتراک گذاشته شده. فقط کافی هست کمی وقت بگذارید و صفحات قبلی رو مطالعه بفرمایید. یکی از شهرهایی که بیشترین پست در مورد اون گذاشته شده شیکاگو هست. مطمئنا اطلاعات جالبی خواهید یافت.

پیش فرض پاسخ : پرسش و پاسخ در مورد شهر های امریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط sby نمایش پست ها
    دوستان در مورد شهر ساوانا در ایالت جورجیا اطلاعاتی دارین؟مردمش چه جورین؟و اب و هواش چه طوریه ؟شنیدم توی زمستون هم هوا به 30 درجه هم میرسه؟
    بهتر هست به سايت فرمانداري ايالت جورجيا و ويكيپديا سر بزنين..........موفق باشين.
    رمز موفقيت اونكه وقتي همه دارن نقش همديگه رو بازي ميكنن تو با تمام وجود نقش خودت رو بازي كني!

نقل قول نوشته اصلی توسط hbg نمایش پست ها
    اصولا نگاه جامعه آمریکا به مسلمانان مثبت نیست، مسلمانان عمدتا سعی می کنند در جامعه نامرئی شوند و زیاد روی مسلمان بودنشان مانور ندهند، در مورد مشکل برای زنان محجبه باید بگوبم، به صورت کلی مردم آمریکا با زنان محجبه مشکلی ندارند ولی در آمریکا افرادی حضور دارند که در صورت مشاهده افراد محجبه شروع به فحاشی یا فریاد زدن می کنند شما اگر در گوگل سرچ کنید میتوانید به اخبار این گونه حملات لفظی دست پیدا کنید و گاهی اوقات نیز ممکن است مورد حملات فیزیکی قرار بگیرند.
    در مورد ایرانیها هم باید گفت نگاه مثبتی به زنان با حجاب ندارند و بارها پیش آمده است که تیکه و متلک بیندازند.
    اين جمله درست هست چرا كه تقريبا سه ماه پيش يعني بعد از تيراندازي در كلوب شبانه نگاه به اسلام و مسلمانها بدتر شد بطوريكه در يكي از خطوط هوايي امريكا يك خانم محجبه و مرد مسلماني كه حضور داشتند بعلت مخالفت شديد حضار امريكايي مجبور به ترك هواپيما جهت بلند شدن پرواز شدند. اين خانم و آقا پاكستاني هايي بودند كه دكترا داشتند و همينطور از اتباع امريكايي بودند جالب اينكه پس از شكايت از خط هوايي به اونها چند دلار جهت پوزش و خريد يك بليت ديگه داده شد.....پس مسلمانان امريكايي هم در امان نيستند واي به حال بقيه.......
    رمز موفقيت اونكه وقتي همه دارن نقش همديگه رو بازي ميكنن تو با تمام وجود نقش خودت رو بازي كني!

Banned
    رشته و دانشگاه
    ME - WVU

نقل قول نوشته اصلی توسط Maximilian نمایش پست ها
    بطوريكه در يكي از خطوط هوايي امريكا يك خانم محجبه و مرد مسلماني كه حضور داشتند بعلت مخالفت شديد حضار امريكايي مجبور به ترك هواپيما جهت بلند شدن پرواز شدند. اين خانم و آقا پاكستاني هايي بودند كه دكترا داشتند ...
    منبع این خبر رو میزارید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)