خوب قضيه ازين قراره كه شما بعد از اينكه فرم تصفيه حساب گرفتي و اون همه امضاهاي كذايي(شايدم كزايي!!!!)رو جمع كردي نهايتا يك نامه بهت ميدن خطاب به نظام وظيفه كه توش نوشته اين آقا درسش تو اين رشته تموم شده و شماره معافيت تحصيلي قبلي شما هم توش نوشته شده كه اونو نظام وظيفه باطل مي كنه و براتون دفترچه آماده بخدمت مقدس ترين شغل روي زمين صادر ميشه!!!! :P
و اما نكته اينجاست كه نامه اي كه به شما ميدن نسخه اي هست كه شما بايد يادگاري نگهش دارين كه بعد از 4 سال درس خوتدن و زجر كشيدن تنها مدركي كه دانشگاه به شما ميده همون يدونه نامه هست.يك نسخه ازين نامه رو دانشگاه خودش مي فرسته به نظام وظيفه.خوب حالا اگه شما بخواين زودتر دفترچه آماده بخدمت بگيري اشكال اينجاست كه تا دانشگاه اون نامه رو بفرسته و برسه بدست نظام وظيفه و اونا كلي منت رو سر من وشما بذارن لااقل 1 ماه طول ميكشه.من خودم تو صف نظام وظيفه بودم خيليا اومده بودن و مشكلشون اين بود كه بعد از 4 ماه پست كردن مدارك هنوز دفترچه اي بدستشون نرسيده بود و اومده بودن پيگيري كنن كه غيبت نخورن!!!
من چيكار كردم؟
والا ما ديديم هيچ جاي اين مملكت نه قانون داره نه آدمي كه حرفه مارو گوش كنه ببينه واسه چي بايد اين دفترچه زود صادر بشه!اون نامه اي كه دانشگاه خودش ميفرسته رو شما بگير ازشون و بگو من خودم حضوري مي برم نظام وظيفه.من همين كارو كردم.ساعت 5 صبح در حاليكه صبحانه كامل خوردي ميري ميدونه سپاه تو صف!!!!!
توجه كن كه شما بايد روز دوشنبه هر هفته كه ملاقات عمومي با سرهنگ و سرتنگ و نميدونم ازين چيزا هست بري تووصف!
اونجا فرم بگير براي ملاقات عمومي و بعد از اينكه از هفت خوان رستم رد شدي ميري پيشه همون جناب سرتيپ يا سرهنگي كه قراره باهاش ملاقات داشته باشي.جريان رو بهش بگو.من گفتم چون پذيرش مشروط دارم و زمان خيلي كوتاهي مونده كه ترجمه مدرك رسمي رو براشون بفرستم خواهشا اين مداركه مارو امروز دستور بدين دستي تحويل بگيرن و دفترچمو صادر كنن.طرف يكم بامبول درآورد ولي آخرش زير نامه ملاقات عمومي به واحد مركز عمليات نوشت كه مداركه اين بدبختو دستي قبول كنيد!و خلاصه بقيه روال طي ميشه و شما با يكم زرنگي ميتوني يه روزه دفترچه رو بگيري.

زيرنويس:
1-قبل از رفتن تمام مداركت كامل باشه.حتما واكسن هم بزن كه سر اين قضيه خيلي گيرن!
2-اين مراحل واسه كسي بود كه دفترچشو فوري مي خواد تا بتونه اصله مدركشو زودتر بگيره, اگه شما وقته كافي داري همونطوري پست كن تا خودشون دفترچه رو برات بفرستن.