صفحه 10 از 20 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 192

موضوع: مشکل گرفتن اصل مدرک به خاطر مشمول بودن

Junior Member abolfazl_av آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شیمی

پیش فرض پاسخ : مشکل گرفتن اصل مدرک به خاطر مشمول بودن

نقل قول نوشته اصلی توسط BEHNAM1986 نمایش پست ها
    سلام
    مشکل منم شبیه این پست بالایی هستش
    من مشکل سربازی دارم. من برای فال 2013 نتونستم اقدام کنم و می خوام برای فال 2014 اقدام کنم. و بهمن ماه امسال فارغ التحصیل می شم. وقتی نتایج فال 2014 مشخص می شه قاعدتا از تاریخ فارغ التحصیلی من بیشتر از یک سال گذشته و معافیت تحصیلی نمی دن. باید چیکار کنم؟

و اگه راهی وجود نداره به نظرتون اگه از پایان نامم دفاع نکنم تا یه ترم دیرتر فارغ التحصیل بشم بهتره یا اینکه برم یه کشور ثالث مثلا ترکیه برای دکترا بعد از اونجا برا آمریکا اپلای کنم؟
    مسلما بهترین کار که میتونی بکنی اینه که دفاع رو به تاخیر بندازی با هر ترفندی که میشه ولی در صورتی که این کار واقعا امکان پذیر نباشه هیچ مشکلی وجود نداره شما دفترچه خدمت رو پست میکنی و صبر میکنی تا جواب بیاد در صورتی که اعزامت زود تر از مرداد باشه مجبوری مدتی رو بری خدمت و اگه پذیرش دانشگاه دستت برسه می تونی از طریق سایت http://nesha.msrt.gov.ir یا خود وزارت علوم با گرفتن گواهی از محل خدمتت، معافیت تحصیلی موقت بگیری و برای خروج از کشور اقدام کنی.
    ولی در صورتی که تاریخ اعزامت بعد از مرداد باشه از طریق همون سایت یا وزارت علوم و برگه اعزام سبز رنگ برای معافیت اقدام کنی

Member sitdong آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology

دوستان از زمانی که نامه ای از وزازت علوم به دانشگاه ازاد برای تسریع در ارایه اصل دانشنامه دریافت می کنی و به دانشگاه تحویل می دی چقدر زمان می بره تا مدرک اماده شه؟ و در صورتی که در دانشگاه اشنا داشته باشی چقدر می شه این پروسه رو تسریع کرد؟
    !!!No pain, No gain' is not false, But 'No enjoy, No gain' is truer'

سلام دوستان. من این پست رو میزام که دوستانی که مشکلی مشابه مشکل بنده رو دارند کارشون سریع تر انجام بشه.
    من برای یکی از دانشگاه های آمریکا اقدام کردم و براشون قبلاً ریز نمرات غیر رسمی فرستاده بودم اما الان این دانشگاه به من گفته که باید ریز نمره های رسمیت رو بفرستی تا ما پذیرشتون رو رسمی کنیم و فرم I-20 رو واستون بفرستیم. از طرفی هم چون من مشمول هستم و باید ماه مهر برم سربازی وزارت علوم باید واسه من نامه معافیت تحصیلی رد کنه که من بتونم ریز نمره های رسمیم رو خریداری کنم. اما مشکل از اینجا شروع میشه که وزارت علوم به هیچ عنوان بدون I-20 چیزی رو قبول نمیکنه و معافیتی هم صادر نمیکنه.
    حالا کاری که به من گفتند میتونی انجام بدی اینه که یه نامه بنویسی به خانم آتشی که معاون اداره کل بورس تو امور دانشجویان هستش و توی اون نامه تمام جزئیات پذیرش و مشکلتون رو بنوسید من هم همین کار رو کردم و اونم پاراف کرد برای آقای پاداشی توی خود امور دانشجویان. لازم به ذکر هستش که من علاوه بر این نامه فرم قرارداد فاندم، Recommendation Letter از استاد راهنمای اونورم و ایمیلی که رئیس دپارتمان مبنی بر پذیرش من زده بود رو هم ضمیمه کردم. حالا اینا یه هیئت کارشناسی دارن که این شرایط رو اونجا بررسی میکنند و چهارشنبه های هر هفته یا شنبه های هر هفته نتیجه اون جلسه رو عنوان میکنند. امیدوارم که نتیجه مثبت باشه و این پست هم بتونه کمکی باشه واسه دوستانی مثل من که این مشکل رو دارند.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

سلام ببخشید من یه سوال دارم که جوابش میتونه به خیلی ها کمک کنه: دانشگاه مقصدم قبول کرده یه گواهی که فقط توش با مهر و امضا ثابت کنه من فارق شدم رو بهشون برای اپلای بدم تا بهم پذیرش بدن. حالا من این جور که پرسیدم شما میتونی بری دانشگاه بگی من میخوام برم سربازی و یه معرفی به نظام وظیفه میده که همون رو میدم به دانشگاه مقصد. اما سوال من اینه که اگه اون برگه رو بگیرم و دفترچه سربازی رو نفرستم مشکلی پیش نمیاد؟بعنی بعد از اومدن جواب پذیرش میشه مثل ادم برم معافیت تحصیلی بگیرم و از کشور خارج شم مدرک لیسانسمم بگیرم...؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadnaseri66 نمایش پست ها
    سلام.از دوستان کسی خبرداره هزینه آزاد کردن مدرک دکتری داروسازی بعد از اتمام خدمت سربازی برای منطقه 2حدودا چقدر میشه؟
    عزیزم این سوال با یک تماس با دانشکده تون معلوم میشه !

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi626 نمایش پست ها
    با سلام به شما دوستان
    من به تازگی برای دوره دکترا از یک دانشگاه خارجی پذیرش گرفته ام، فرجه فراغت از تحصیل من تا 11 اسفند 91 هستش اما نامه پذیرشم برای شروع به تحصیل در فروردین 91. وقتی برای تشکیل پرونده در وزارت علوم رفتم تا معافیت دوره دکترا بگیرم و بتونم اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو آزاد کنم خانم خسروی بهم گفت که نظام وظیفه قبول نمی کنه چون زمان شروع به تحصیلم برای دکترا بیش از 1 سال از فارغ التحصیلی ارشدم گذشته!
    به نظر شما دوستان من باید چیکار کنم؟
    با تشکر
    درود به شما
    من هم همچین شرایطی قراره آخر امسال(92) برام بوجود بیادو خواستم ببینم که اگه مشکل شما حل نشده که بیخیال پذیرش بشم .البته من برای کارشناسی ارشد اقدام میخاستم بکنم.ممنون میشم کمک کنید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UPM

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl_av نمایش پست ها
    مسلما بهترین کار که میتونی بکنی اینه که دفاع رو به تاخیر بندازی با هر ترفندی که میشه ولی در صورتی که این کار واقعا امکان پذیر نباشه هیچ مشکلی وجود نداره شما دفترچه خدمت رو پست میکنی و صبر میکنی تا جواب بیاد در صورتی که اعزامت زود تر از مرداد باشه مجبوری مدتی رو بری خدمت و اگه پذیرش دانشگاه دستت برسه می تونی از طریق سایت http://nesha.msrt.gov.ir یا خود وزارت علوم با گرفتن گواهی از محل خدمتت، معافیت تحصیلی موقت بگیری و برای خروج از کشور اقدام کنی.
    ولی در صورتی که تاریخ اعزامت بعد از مرداد باشه از طریق همون سایت یا وزارت علوم و برگه اعزام سبز رنگ برای معافیت اقدام کنی
    آره پست کردن دفترچه فکر خوبیه،تازه وقتی تاریخ اعزامت معلوم شد،می شه درخواست بدی دو ماه هم به تاخیر بندازیش.اگر هم آموزشی رو برین شنیدم که اگر پذیرش داشته باشی از خذمت ترخیصت می کنن.

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering, Sahand University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Mori65 نمایش پست ها
    آره پست کردن دفترچه فکر خوبیه،تازه وقتی تاریخ اعزامت معلوم شد،می شه درخواست بدی دو ماه هم به تاخیر بندازیش.اگر هم آموزشی رو برین شنیدم که اگر پذیرش داشته باشی از خذمت ترخیصت می کنن.
    وقتی تاریخ اعزام معلوم بشه، میشه ریزنمرات رسمی رو واسه ترجمه گرفت؟ من هم میخوام همین کار رو بکنم و 2 ماه هم به تاخیر بندازم اعزامم رو تا بتونم پروسه اپلای رو انجام بدم.
    هر بحران ممکن است در جهت مثبت یا منفی حرکت کند، این وظیفه شماست که بحران را به موفقیت تبدیل کنید.

"کیم ووچونگ"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_golkaram نمایش پست ها
    سلام ببخشید من یه سوال دارم که جوابش میتونه به خیلی ها کمک کنه: دانشگاه مقصدم قبول کرده یه گواهی که فقط توش با مهر و امضا ثابت کنه من فارق شدم رو بهشون برای اپلای بدم تا بهم پذیرش بدن. حالا من این جور که پرسیدم شما میتونی بری دانشگاه بگی من میخوام برم سربازی و یه معرفی به نظام وظیفه میده که همون رو میدم به دانشگاه مقصد. اما سوال من اینه که اگه اون برگه رو بگیرم و دفترچه سربازی رو نفرستم مشکلی پیش نمیاد؟بعنی بعد از اومدن جواب پذیرش میشه مثل ادم برم معافیت تحصیلی بگیرم و از کشور خارج شم مدرک لیسانسمم بگیرم...؟
    سلام دوست عزیز
    من هم همین کارو کردم و مشکلی الان ندارم. اون نامه فقط برای اینه که وضعیت نظام وظیفت + اتمام تحصیلت مشخص بشه. طبق قانون شما یک سال وقت داری پس خیالت راحت باشه. از اون برگه کپی برابر اصل بگیر و هرجا رفتی کپی شو بده و اصلشو پیش خودت نگهدار چون ممکنه همزمان چندجا لازم بشه. قیمیت کپی برابر اصل = 1000 تومن

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد حقوق تجارت بین الملل دانشگاه شهید بهشتی

با سلام
    من ترم 4 ارشد هستم و می خوام از مهر امسال شروع به اپلای کنم.
    هنوز مدرکمو آزاد نکردم و ریزنمراتی نگرفتم. می خواستم بپرسم آیا بهتره که خودمو 5 ترمه کنم تا بتونم تا بهمن ماه از اشتغال به تحصیلم استفاده کنم؟ یا اینکه نیازی به این کار نیست؟
    اگه 4 ترمه تموم کنم آیا احتمال داره پروسه ی آزاد سازی مدرکم و خروج از کشور در سال آینده با مشکل مواجه بشه و تا سپتامبر نتونم برم؟ (با توجه به اینکه در صورت فراغت از تحصیل برای آزاد سازی مدرک و گرفتن ریزنمرات باید از طریق نظام وظیفه اقدام کرد)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)