صفحه 11 از 20 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 192

موضوع: مشکل گرفتن اصل مدرک به خاطر مشمول بودن

پیش فرض پاسخ : مشکل گرفتن اصل مدرک به خاطر مشمول بودن

نقل قول نوشته اصلی توسط lahiji نمایش پست ها
    با سلام
    من ترم 4 ارشد هستم و می خوام از مهر امسال شروع به اپلای کنم.
    هنوز مدرکمو آزاد نکردم و ریزنمراتی نگرفتم. می خواستم بپرسم آیا بهتره که خودمو 5 ترمه کنم تا بتونم تا بهمن ماه از اشتغال به تحصیلم استفاده کنم؟ یا اینکه نیازی به این کار نیست؟
    اگه 4 ترمه تموم کنم آیا احتمال داره پروسه ی آزاد سازی مدرکم و خروج از کشور در سال آینده با مشکل مواجه بشه و تا سپتامبر نتونم برم؟ (با توجه به اینکه در صورت فراغت از تحصیل برای آزاد سازی مدرک و گرفتن ریزنمرات باید از طریق نظام وظیفه اقدام کرد)
    سلام

مدارک لیسانس تون رو الان که دانشجو هستید می تونید آزاد کنید با داشتن گواهی اشتغال به تحصیل ارشد. اما مدارک ارشدو تا پذیرش نگیرید و یا اینکه برگ سبز سربازی دستتون نباشه نمی تونید آزاد کنید. اما اگر توی ارشد در حال تحصیل باشید می تونید ریز نمرات ارشدتون و گواهی از دانشگاه برای اپلای کردن بگیرید.

پ.ن1: توجه کنید که وقتی فارغ التحصیل می شید دانشگاه هیچ خدماتی به شما ارئه نمی ده و هیچ چیزیو برای شما گواهی نمی کنه.
    پ.ن2: شما لزوما برای اپلای کردن به مدارک 100 درصد تایید شده توسط دانشگاه ارشد و کارشناسیتون نیاز ندارید می تونین کارنامتون رو توی سربرگ دانشگاه پرینت بگیرین و ترجمه کنید و از اون استفاده کنید.
    پ.ن3: توجه کنید دانشگا های اونور می گن ترجمه اصل مدارک باید باشه اما مورد 2 رو بعضی ها انجام دادن و جواب گرفتن اما من نمی تونم با قاطعیت بگم برای شما هم جواب می ده.
    پ.ن4: بهتره اگر نیت شما جدی هست از همین الان که دانشجو هستید تا جایی که می تونید گواهی و ریزنمرات بگیریدتوی سربرگ و با مهر دانشگاه

Junior Member

سلام
    من یه سوال دارم و این سوال ممکنه به درد خیلیا بخوره
    من واسه پاییز امسال برای دکترا پذیرش دارم. واسه خرید مدرک کارشناسیم اقدام کردم ولی هنوز از ارشد فارغ التحصیل نشدم. اوایل مرداد دفاع میکنم و فارغ التحصیل میشم.
    سربازی هم دارم.
    با استاد انور صحبت کردم و بهم گفته اگه نتونستی دانشنامه ارشدتو بیاری مشکلی نیس. همون ریز نمرتو قبول میکنم ولی تا قبل از فارغ التحصیلیت از اینجا باید بیاری برامون.
    حالا سوالم اینه که آیا من میتونم فقط با دانشنامه کارشناسیم مراحل مربوط به سامانه نشا و وثیقه گذاشتن برای نظام وظیفه رو انجام بدم؟؟
    یا نه حتما باید مدرک ارشدمم بخرم؟
    واسم این موضوع خیلی مهمه چون واقعا 8 میلیون پول ارشد خیلی زوره.
    اگه کسی واقعا جواب سوالمو میدونه یا راهی به ذهنش میرسه راهنماییم کنه.
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط mosal92 نمایش پست ها
    سلام
    من یه سوال دارم و این سوال ممکنه به درد خیلیا بخوره
    من واسه پاییز امسال برای دکترا پذیرش دارم. واسه خرید مدرک کارشناسیم اقدام کردم ولی هنوز از ارشد فارغ التحصیل نشدم. اوایل مرداد دفاع میکنم و فارغ التحصیل میشم.
    سربازی هم دارم.
    با استاد انور صحبت کردم و بهم گفته اگه نتونستی دانشنامه ارشدتو بیاری مشکلی نیس. همون ریز نمرتو قبول میکنم ولی تا قبل از فارغ التحصیلیت از اینجا باید بیاری برامون.
    حالا سوالم اینه که آیا من میتونم فقط با دانشنامه کارشناسیم مراحل مربوط به سامانه نشا و وثیقه گذاشتن برای نظام وظیفه رو انجام بدم؟؟
    یا نه حتما باید مدرک ارشدمم بخرم؟
    واسم این موضوع خیلی مهمه چون واقعا 8 میلیون پول ارشد خیلی زوره.
    اگه کسی واقعا جواب سوالمو میدونه یا راهی به ذهنش میرسه راهنماییم کنه.
    مرسی
    سلام

در فرایند گرفتن اجازه ی خروج قبل از معرفی به اداره گذرنامه، سازمان امور دانشجویان از شما گواهی عدم تعهد رو می خواد که یعنی شما باید هزینه تحصیل رایگانتون رو پرداخت کرده باشید.
    در مورد اینکه راهی داره من چیزی به ذهنم نمی رسه بقیه دوستان شاید راهی بلد باشن.

با سلام
    امیدوارم حال همگی خوب باشه.
    ببخشید سوال من شاید یه کم تکراری باشه ولی واقعا گیجم!! اگر دوستی لطف منه به من جواب بده واقعا ممنون میشم.
    من داشجوی ترم 4 ارشد هستم. احتمالا تا آذر ماه ارشدم رو دفاع کنم. سربازی هم دارم.
    سوال اولم اینکه الان برای گرفتن مدرک کارشناسی با نامه اشتغال به تحصیل در ارشد میتونم اقدام کنم؟ و این آیا به نظام وظیفه مربوطه؟
    سوال دوم اینکه فرض کنید برای اپلای من همچنان فارغ نشده بودم. اونوقت برای گرفتن ریز نمرات باز دانشگاه همکاری میکنه و یا باید حتما فارغ بشم.؟
    کلا مشکل زیادی با سربازی دارم. آیا گرفتن ریز نمرات قبل از فارغی ربطی به نظام وظیفه پیدا میکنه.
    واقعا ممنونم از کمکتون

با عرض سلام خدمت دوستان.
    آقا من ارشد دانشگاه صنعتی اصفهان قبول شدم و با توجه به این که در حین خدمت سربازی نیز هستم .
    الان دانشگاه برای ثبت نام اصل مدرک لیسانس من رو می خواد و من نمیخواهم که مدرک لیسانس رو به دانشگاه ارشد بدم.
    آیا کسی راهکاری برای این مورد داره که چه مدرکی رو به جای اصل لیسانسم برای ثبت نام ارشدم میتونم ببرم ؟؟؟

و اینکه اگر من مدرک رو ببرم براشون میتونم بعد برای پذیرش گرفتن و ترجمه نمرات بگیرمش یا الان قبل از تحویل ببرم برای ترجمه نمرات اصل مدرک لیسانس ؟؟؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidacademy نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت دوستان.
    آقا من ارشد دانشگاه صنعتی اصفهان قبول شدم و با توجه به این که در حین خدمت سربازی نیز هستم .
    الان دانشگاه برای ثبت نام اصل مدرک لیسانس من رو می خواد و من نمیخواهم که مدرک لیسانس رو به دانشگاه ارشد بدم.
    آیا کسی راهکاری برای این مورد داره که چه مدرکی رو به جای اصل لیسانسم برای ثبت نام ارشدم میتونم ببرم ؟؟؟

و اینکه اگر من مدرک رو ببرم براشون میتونم بعد برای پذیرش گرفتن و ترجمه نمرات بگیرمش یا الان قبل از تحویل ببرم برای ترجمه نمرات اصل مدرک لیسانس ؟؟؟
    شما زمانی که پول مدرک کارشناسی رو داده باشید مدرک برای شماست و دانشگاه نمیتونه نگهش داره، اگر هم نداده باشید که نمیتونه ازتون اصل مدرک رو درخواست کنه.
    در هر دو صورت مدرک مال شماست به کسی هم تحویلش ندید! (البته در هر صورت ترجمه کردن مدرک همین الآن حرکت بسیار معقولیه).

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD Candidate in Law, University of Fribourg, Switzerland

سلام دوستان محترم , من روند اپلای رو شروع کرده ام , ولی سوالاتی به شدت ذهن من رو مشغول خودش کرده که ترجیح می دم اینجا با شما دوستان در میان بذارم تا شاید کسی مانند من باشه بتونه کمک کنه . من قسمت ویکی اپلای , تاپیک ها و کامنت های زیادی رو در مورد شرایطی که الان باهاش مواجه هستم خوندم ولی متاسفانه نظرات اونقد پراکنده و مختلفه که کاملا گیج شدم و الان در پی یک راه حل قاطع و جامع می گردم.اول شرایطم رو توضیح می دم بعد سوالات رو می پرسم , باعث افتخار من هستش اگر نظرتون رو بگید . پیشاپیش عذر خواهی می کنم که سوالاتم طولانی می شه .

ده شهریور امسال تاریخ فراغت از تحصیل من از مقطع کارشناسی دانشگاه سراسری دوره ی شبانه هستش , هیچ گونه بدهی پولی به دانشگاه هم ندارم.از اونجا که که شرایط معافیت از خدمت رو ندارم , الان در فرجه ی یک ساله ی بعد از فراغت از تحصیل قرار دارم و قصد دارم برای مقطع کارشناسی ارشد به چند دانشگاه خارجی اپلیکیشن بفرستم . تا مدت کوتاه دیگه ای مدرک موقت(نه اصلی) کارشناسی رو دریافت می کنم .

1-مشکل اول : با یک تعارض در مقررات مواجه هستم و اون هم اینه که اوّلا : دانشگاه های مقصد من برای پذیرش دادن به افراد اصل مدرک کارشناسی که ترجمه ی رسمی شده باشه رو می خوان دوما : در صورتی که مطابق مقررات داخلی تا شما سربازی نری یا اینکه در یک مقطع بالاتر تحصیلی قبول نشی اصل مدرک رو بهت نمی دن . در واقع مطابق شرایط من , گرفتن پذیرش منوط هست به داشتن مدرک اصلی کارشناسی که مطابق مقررات داخلی ظاهرا اون رو به من نمی دن .

2-مشکل دوم : فرض کنیم عده ای به من می گن خب چرا با مدرک موقت کارشناسی پذیرش نمی گیری ؟ مطابق نظر بسیاری از دوستان در این فروم مهر وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه بر روی مدرک موقت کارشناسی و ریز نمرات نمی خوره و به علاوه , وزارت علوم مدرک موقت رو تایید نمی کنه و این مدرک موقت قابل ترجمه رسمی هم نیست . پس چطور می شه مدرک موقتی که ارزش ترجمه رسمی رو نداره و مهر روش نمی خوره رو به خارج فرستاد و پذیرش گرفت ؟

3- مشکل سوم : به فرض محال همین مدرک موقت رو ترجمه کردیم به یه روش های عجیبی و فرستادیم دانشگاه خارجی . ببینید خیلی از دانشگاه ها اگه دقیقا اون چیزی که از شما خواستن رو بهشون ندید یا اصن رد می کنن درخواست پذیرش شما رو یا بهتون پذیرش مشروط می دن . مشکل تازه از اینجا شروع می شه : مطابق سایت سامانه ی نشا وزارت علوم یکی از شرایط ثبت نام در این سامانه داشتن پذیرش غیرمشروط از دانشگاه خارجی است(برای ادامه ی پروسه ی داخلی صدور مجوز خروج از کشور) . یعنی چی ؟ یعنی بنده که در فرجه ی یک ساله قرار دارم و معافیت تحصیلی دوره ی کارشناسیم ابطال شده برای اینکه بتونم دوباره معافیت تحصیلی بگیرم(از سایت نشا و سازمان وظیفه ) تا بتونم از کشور خارج شم باید پذیرش قطعی داشته باشم در حالی که همین پذیرش قطعی منوط است به داشتن اصل دانشنامه کارشناسی رسمی و تایید شده که قابل ترجمه باشه و مطابق مواردی که گفتم این اصل ها رو به من نمی دن و تاییدش نمی کنن ! جالبه نه ؟

4-البته من قبل از اینکه فارغ التحصیل بشم ریز نمراتم رو گرفتم : الان یک گواهی دارم به اسم گواهی ریز نمرات که روش امضاء مدیر کل آموزشی دانشگاهمونه و مهر دانشگاهمون روش خورده و حاوی اینه که آقای فلانی با فلان مشخصات با این عکس با فلان معدل کل در این دانشگاه مشغول تحصیله . در 2 صفحه هم ریز نمراتم به همین گواهی پیوست شده که روی هر دوی این دو برگ مجددا هم مهر مدیریت آموزشی دانشگاه خورده هم امضاء همون آقا. ولی در صفحه ی آخر ریز نمرات نوشته شده که " این کارنامه بدون مهر و امضاء فقط برای اطلاع دانشجو صادر شده است و ارزش دیگری ندارد " . مسوول دانشگاه گفت علیرغم اینکه این عبارت روش نوشته شده وقتی ما این رو مهر و امضاء کرده ایم یعنی ارزش ترجمه رسمی داره ! اینجا سوال اینه که : الان این گواهی و پیوست هاش " رسمی و تایید شده " محسوب می شه و مرجعی که اون رو تایید کرده دانشگاه خودمون بوده ؟ یا اینکه این مدرک رسمی هستش ولی تایید شده نیست و مرجع تایید کنندش وزارت علومه ؟ و احیانا اگر تایید شده نیس و باید وزارت علوم تاییدش کنه , چنین چیزی که من دارم رو اصن تایید می کنن یا مطابق پاراگراف های بالا که من نوشتم تایید کردنش منوط به اینه که من اصل مدرک رو داشته باشم و الان که اصل مدرک رو ندارم اون رو تایید نمی کنن و در نتیجه با همون مشکلات فوق الذکر مواجه می شم و نمی تونم اون رو ترجمه رسمی کنم ؟

یهو وزارت علوم بیاد بگه که آقا شما حق تحصیل در خارج اصن نداری بدّو برو سربازی ! اینطوری بهتره بخدا آدم رو هم این شکلی روانی نمی کنه ! دوستان من اکثر کامنت های تاپیک های مختلف رو خوندم که راجع به کسانی بوده که یا هنوز فارغ التحصیل نشدن , یا دانشگاه آزاد درس خوندن ( که روندش متفاوته) یا اصن معافند یا .... شرایط امثال بنده متفاوته به نظرم , لطفا کسی که همانند من بوده یا هست و راه حلی برای این قضیه می دونه من رو کمک کنه .

با سپاس , کیارش .

Junior Member

لطفا کمک کنید
    من برای سال دیگه میخوام برای ارشد آلمان اپلای کنم ولی مشکل اینه تازگی فهمیدم چون میخوام با زبان آلمانی پذیرش بگیرم پذیرش ها مشروط هست...و چون باید مدرکمو بخرم و وثیقه هم بذارم شنیدم که ی سریا مشکل خوردن و وزارت علوم تنها به پذیرش غیر مشروط نامه آزاد سازی مدرک میده(
    منم اومدم تهران دارم زبان میخونم...لطفا هرکی میتونه و میدونه کمک کنه

مشکل فوری!
    سلام دوستان.
    من واسه دستیابی به ریزنمرات و دانشنامه، قصد دارم از ترم زمستون، ارشد آزاد ثبت نام کنم. آیا در صورت پذیرش از خارج از کشور، می تونم وسط فوق لیسانس، از دانشگاه انصراف بدم و از معافیت تحصیلی خارج از کشور استفاده کنم؟
    واسه اپلای کردن، حداقل باید ریزنمرات رو داشته باشم و متاسفانه دانشگاه بهم نمیده

Junior Member

سلام ،
    من الان ترم آخر لیسانس در دانشگاه آزادم.
    آیا اگه هر دانشگاهی برای فوق قبول شم میتونم با معافیت تحصیلی دانشگاه فوقم اصل مدرک لیسانسمو بگیرم یا نه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)