صفحه 12 از 20 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 192

موضوع: مشکل گرفتن اصل مدرک به خاطر مشمول بودن

ApplyAbroad Veteran
    Alan_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Washington university in St. Louis/Biomedical Engineering

پیش فرض پاسخ : مشکل گرفتن اصل مدرک به خاطر مشمول بودن

سلام

ببخشید شما با این که مشمول بودید چطور تونستید دانشنامه ی کارشناسیتون رو بگیرید؟

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

نقل قول نوشته اصلی توسط khaahayar نمایش پست ها
    سلام ،
    من الان ترم آخر لیسانس در دانشگاه آزادم.
    آیا اگه هر دانشگاهی برای فوق قبول شم میتونم با معافیت تحصیلی دانشگاه فوقم اصل مدرک لیسانسمو بگیرم یا نه؟
    بله دانشگاه آزاد با داشتن پایان خدمت یا قبولی در مقطع بالاتر اصل دانشنامه رو خواهد داد
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Junior Member

باسلام و خسته نباشید به همه ممنون میشم اگه به سوالم جواب بدید نگید پست ها رو خوندی؟ بله تا حدودی خوندم یا مشکلشون نزدیک بوده یا اینکه جواب ها جامع نبوده
    همسرم تازه فارغ التحصیل شده و برای پذیرش اقدام کرده ریزنمرات و گواهی فارغ التحصیلی و عدم منع تحصیلی خواستن که چون سربازی نرفته یه گواهی فارغ التحصیلی بش دادن و یک نامه معرفی به نظام ریزنمرات هم داره گواهی فارغ التحصیلی و که بردیم برای تائید مدارک گفتن نمیتوانیم تائید کنیم و فقط ریز نمرات و تائید کردن و گفتن با ریز نمرات پذیرش مشروط بگیره پذیرش تو سایت بذاره وثیقه که گذاشت مدرکش و ازاد می کنیم بعد پذیرش قطعی بگیره با مدرکش حالا مشکل اینجاست دانشگاه اتریش با ریزنمرات پذیرش نمیده حالا ۲ تا سوال دارم اینکه:
    1. گواهی فارغ التحصیلی که داره مهر دانشگاه خورد بدون تائید سازمان تائید مدارک میتونیم ترجمه کنیم و همین و با ریز نمرات برای گرفتن پذیرش بفرستیم؟
    2.با نامه معرفی به نظام چه طوری میشه مدرکش و ازاد کنیم؟
    بی نهایت سپاسگذارم

سلام
    اونایی که سربازن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هم نمیدن بشون ؟
    یا تایییدش نمی کنن ؟ درواقع اونایی که دانشجوی لیسانس هستن ولی مشمولن، برای خارج از کشور رفتن به صورت دانشجویی تو مقطع لیسانس، دقیقا در کدوم مرحله و کجا پیش کی به بن بست می خورن ؟
    مرسی

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط kingzegon نمایش پست ها
    سلام
    اونایی که سربازن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی هم نمیدن بشون ؟
    یا تایییدش نمی کنن ؟ درواقع اونایی که دانشجوی لیسانس هستن ولی مشمولن، برای خارج از کشور رفتن به صورت دانشجویی تو مقطع لیسانس، دقیقا در کدوم مرحله و کجا پیش کی به بن بست می خورن ؟
    مرسی
    سلام

به شرط مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه در یکی از این حالات: دانشجو، آماده اعزام، و یا پایان خدمت، مدارک تحصیلی پیشین شما قابل خرید خواهد بود.
    شما که دانشجوی لیسانس هستی باید بتونی با ارایه گواهی اشتغال به تحصیل مدرک پیش دانشگاهی و دیپلمت رو آزاد کنی.
    تا زمانی که دانشجو هم هستی میتونی به صورت نیمه علمی و تفریحی ا زکشور خارج بشی.

در مورد اینکه دقیقا به چه صورت باید اقدام کنی به تاپیک زیر برو:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...D8%AA-%D9%88-)

* لطفا از طرح چندین سوال نامرتبط در یک پست خودداری کن، و هر سوال رو در تاپیک مرتبطش بپرس. ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام

به شرط مشخص بودن وضعیت نظام وظیفه در یکی از این حالات: دانشجو، آماده اعزام، و یا پایان خدمت، مدارک تحصیلی پیشین شما قابل خرید خواهد بود.
    شما که دانشجوی لیسانس هستی باید بتونی با ارایه گواهی اشتغال به تحصیل مدرک پیش دانشگاهی و دیپلمت رو آزاد کنی.
    تا زمانی که دانشجو هم هستی میتونی به صورت نیمه علمی و تفریحی ا زکشور خارج بشی.

در مورد اینکه دقیقا به چه صورت باید اقدام کنی به تاپیک زیر برو:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...D8%AA-%D9%88-)

* لطفا از طرح چندین سوال نامرتبط در یک پست خودداری کن، و هر سوال رو در تاپیک مرتبطش بپرس. ممنون.
    ممنونم از پاسختون
    ببینید من الان مشکلم اینجاست که اصلا نمیدونم که در کدوم مرحله و پیش کی قراره بم گیر بدن !! اگر این موضوع رو برام توضیح بدین ممنون می شم و اون موقع تازه میفهمم کجا باید سوال بپرسم
    من الان دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد هستم، که البته هیچ واحدی پاس نکردم و هدف فقط داشتن معافیت تحصیلی بوده تا الان
    وضعیت نظام وظیفه ام هم که مشمول هستم و هیچ جوری معاف نمی شم،
    یکی دو ماه پیش مراحل گرفتن پاسپورت رو هم کامل انجام دادم و الان پاسپورت دارم
    به شرایط خروج از کشور برای سفر تفریحی و علمی هم آگاهم و قرار هست که تو مرداد ماه برای مدت 1 ماه به عنوان سفر علمی برم آلمان و برگردم.
    الان سوال اصلی من این هستش که اگر قرار باشه چند ماه دیگه برای تحصیل در مقطع لیسانس به صورت دانشجویی برم آلمان، این قضیه مشمول بودن من، کجا و توی چه مرحله ای برام دردسر می شه ؟
    کاری به داستان پذیرش و اینها ندارم اصلا، اون حل شدست الان
    موضوع الان گرفتن ویزای دانشجویی از سفارت آلمان هستش، که از من اصل مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی رو میخواد و ترجمه های تایید شدش و هم میخواد
    این طوری که شما می فرمایین من اشتغال به تحصیل رو میگیرم و بعد میرم مدرسه اصل مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم رو میگیرم، درسته ؟ این از گرفتن مدارک
    حالا بعد از این مرحله موقع تایید و ترجمه مدارکم در سازمان امور دانشجویان یا وزارت امور خارجه به مشکل بر میخورم ؟

ممنونم ازتون
    ویرایش توسط kingzegon : June 1st, 2015 در ساعت 01:41 AM

Local Moderator

ممنونم از پاسختون
    ببینید من الان مشکلم اینجاست که اصلا نمیدونم که در کدوم مرحله و پیش کی قراره بم گیر بدن !! اگر این موضوع رو برام توضیح بدین ممنون می شم و اون موقع تازه میفهمم کجا باید سوال بپرسم
    من الان دانشجوی کارشناسی دانشگاه آزاد هستم، که البته هیچ واحدی پاس نکردم و هدف فقط داشتن معافیت تحصیلی بوده تا الان
    وضعیت نظام وظیفه ام هم که مشمول هستم و هیچ جوری معاف نمی شم،
    یکی دو ماه پیش مراحل گرفتن پاسپورت رو هم کامل انجام دادم و الان پاسپورت دارم
    به شرایط خروج از کشور برای سفر تفریحی و علمی هم آگاهم و قرار هست که تو مرداد ماه برای مدت 1 ماه به عنوان سفر علمی برم آلمان و برگردم.
    الان سوال اصلی من این هستش که اگر قرار باشه چند ماه دیگه برای تحصیل در مقطع لیسانس به صورت دانشجویی برم آلمان، این قضیه مشمول بودن من، کجا و توی چه مرحله ای برام دردسر می شه ؟
    کاری به داستان پذیرش و اینها ندارم اصلا، اون حل شدست الان
    موضوع الان گرفتن ویزای دانشجویی از سفارت آلمان هستش، که از من اصل مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی رو میخواد و ترجمه های تایید شدش و هم میخواد
    این طوری که شما می فرمایین من اشتغال به تحصیل رو میگیرم و بعد میرم مدرسه اصل مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم رو میگیرم، درسته ؟ این از گرفتن مدارک
    حالا بعد از این مرحله موقع تایید و ترجمه مدارکم در سازمان امور دانشجویان یا وزارت امور خارجه به مشکل بر میخورم ؟

ممنونم ازتون
    خواهش میکنم،
    تا جایی که من اطلاع دارم هیچ مشکلی در زمینه ی تایید و این داستان ها پیش نخواهد اومد، یعنی مدرک به شما داده میشه، شما هم می برید تاییدش میکنید و بعد تایید شده اش رو ترجمه میکنید و سفارت هم مهر تایید روش میزنه.
    تنها جایی که به مشکل خواهید خورد، موقع خروج از کشور هست. به شما ویزای تحصیلی داده نخواهد شد. راهی که دارید اینه که به عنوان سفر تفریحی از کشور خارج بشید و دیگه بر نگردید که در این حالت وثیقه تون ضبط میشه و علاوه بر ممنون الخروج شدن (در صورت ورود مجدد به ایران) با شما به عنوان سرباز فراری برخورد خواهد شد و این به بدین معناست که مادامی که خارج از کشور هستید پشتیبانی کامل ازتون به عمل میاد ولی با ورود به ایران باید برای فرار از سربازی پاسخگو باشید.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    خواهش میکنم،
    تا جایی که من اطلاع دارم هیچ مشکلی در زمینه ی تایید و این داستان ها پیش نخواهد اومد، یعنی مدرک به شما داده میشه، شما هم می برید تاییدش میکنید و بعد تایید شده اش رو ترجمه میکنید و سفارت هم مهر تایید روش میزنه.
    تنها جایی که به مشکل خواهید خورد، موقع خروج از کشور هست. به شما ویزای تحصیلی داده نخواهد شد. راهی که دارید اینه که به عنوان سفر تفریحی از کشور خارج بشید و دیگه بر نگردید که در این حالت وثیقه تون ضبط میشه و علاوه بر ممنون الخروج شدن (در صورت ورود مجدد به ایران) با شما به عنوان سرباز فراری برخورد خواهد شد و این به بدین معناست که مادامی که خارج از کشور هستید پشتیبانی کامل ازتون به عمل میاد ولی با ورود به ایران باید برای فرار از سربازی پاسخگو باشید.

موفق باشید
    و آیا اطلاع دارید که به غیر از مسدود کردن مبلغ وثیقه، آیا جریمه ی دیگه ای هم خواهد داشت ؟ در مورد بستگان داخل کشور منظورم هست
    مثلا ممکنه که اموال اعضای خانواده رو مصادره کنن احیانا یا یه همچین دردسری چیزی ؟

Local Moderator

و آیا اطلاع دارید که به غیر از مسدود کردن مبلغ وثیقه، آیا جریمه ی دیگه ای هم خواهد داشت ؟ در مورد بستگان داخل کشور منظورم هست
    مثلا ممکنه که اموال اعضای خانواده رو مصادره کنن احیانا یا یه همچین دردسری چیزی ؟

خواهش میکنم،

پیش از هر چیز خطایی که در پاسخ پیشینم داشتم رو اصلاح کنم: "با شما به عنوان سرباز غایب برخورد خواهد شد" (چون شما هنوز وارد سربازی نشدی).

خیر! هر تنبیهی که وجود داشته باشه مستقیما در مورد خود فرد خاطی اجرا خواهد شد و تنها استثنا زمانی هست که به جای سپردن وثیقه ی نقدی شخصی (مانند اعضای خانواده) به صورت قانونی ضامن بازگشت شما بشه یا اینکه اموالش رو مانند خونه در گرو قرار بده. در این صورت ضامن موظف به پرداخت مبلغ جریمه (همون 15 میلیون) خواهد بود. در هر حال به جز این جریمه ی نقدی مطلقا هیچ جریمه ی دیگه ای برای سایر افراد وجود نخواهد داشت و فقط این فرد خاطی هست که پس از بازگشتش به کشور باید پاسخگو باشه.
    توجه داشته باشید که در آیین نامه برای غیبت از سربازی، جریمه های متعددی از جمله جریمه ی نقدی و اضافه خدمت پیش بینی شده (صرفا برای فرد خاطی).

با توجه به اینکه سوالات داره از موضوع تاپیک خارج میشه، لطفا ادامه پرسش ها رو در تاپیک مرتبط مطرح کنید.
    مثلا این تاپیک میتونه مرتبط باشه: http://www.applyabroad.org/forum/sho...B4%D9%88%D8%B1

با سلام.
    لطفا اگه میشه مراحل اخذ دانششنامه رو برای مشمولین توضبح بدین که از ابتدا به ترتیب باید چیکار کرد؟
    اول باید سایت نشا ثبت نام کنی؟؟
    بعدش چی؟؟
    و اینکه من وثیقه رو گذاشتم باید چیکار کنم؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)