صفحه 13 از 20 نخستنخست ... 34567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 192

موضوع: مشکل گرفتن اصل مدرک به خاطر مشمول بودن

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : مشکل گرفتن اصل مدرک به خاطر مشمول بودن

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenccie نمایش پست ها
    با سلام.
    لطفا اگه میشه مراحل اخذ دانششنامه رو برای مشمولین توضبح بدین که از ابتدا به ترتیب باید چیکار کرد؟
    اول باید سایت نشا ثبت نام کنی؟؟
    بعدش چی؟؟
    و اینکه من وثیقه رو گذاشتم باید چیکار کنم؟؟

من یه سوال دراین رابطه دارم که بشدت ذهنمو مشغول کرده ..سوال من اینه که وقتی که پذیرش بگیریم از دانشگاه و معافیت تحصیلی هم صادر بشه و ما برای دانشگاه ثبت نام کنیم با مدرک موقت و ویزا هم بگیریم، باز هم باید دانشنامه رو گرفت و بعد از اون خارج بشیم؟؟ خوب دانشنامه خیلی دیر حاضر میشه باید این همه مدت صبر کرد؟ یا میشه با همون مدرک موقت که تونستیم ترجمه رسمی کنیم خارج شد؟ در ضمن منظور من برای مقطع دکترا هست

دوستان من مدرک موقت کارشناسیم رو تحویل دانشگاه ارشدم دادم...و الان ترم آخر ارشد هستم و هنوزفارغ التحصیل نشدم..الان دانشگاه ارشد مدرک موقت رو بمن میده که برم دانشنامه کارشناسیم رو از دانشگاه آزاد بگیرم؟

Junior Member

آقا لطفا زووود جواب بدید 4 روز وقت دارم ممنون
    من پیش دانشگاهی رو امسال تموم کردم میخواستم برم تو ایتالیا پزشکی بخونم که آزمون ورودی داره
    همه مدارک حتی مدرک زبان هم آماده است ولی "گواهی دائمی (اصل) سوم و پیش دانشگاهی" رو چون سربازی نرفتم، بهم نمیدن و گواهی موقت سوم رو با زور گرفتم از مدرسه ولی به درد سفارت نمیخوره
    من از داروسازی دانشگاه رم پذیرش گرفتم که وزارت بهداشت (نه وزارت علوم) باید تایید کنه که مدارکی که گفتم آزاد بشن
    حالا به من میگه نمی تونم معافیت تحصیلی بدم!!!!! در ضمن من ماه بعد هنوز میشه 17 سالم یعنی الان 16 سالمه!!!
    پاسپورت هم گرفتم که رو کاغذ پاسپورت نوشته این فرد تا 95.3.31 میتونه از کشور خارج بشه!!!
    مگه من مشمول هستم الان؟ و آیا این آزاد کردن مدارک، همون معافیت تحصیلی هست؟
    اون مسئول ب من گفت یا باید لیسانس داشته باشی یا اینکه پیش دانشگاهیو خارج از کشور خونده باشی
    هر چقدر توضیح دادم که مال ایتالیا مثل انگلستان نیست و مال ایتالیا کارشناسی پیوسته 5 ساله هست، اصلا قبول نکرد حتی کم مونده بود دست به یقه بشیم!!!
    من از داروسازی پذیرش گرفتم که مدارکم رو آزاد کنن
    لطفا لطفا لطفا اگه راه حلی، حتی غیر مجاز دارین بهم بگین
    بخدا خیلی تو فشارم
    این شماره منه [xxxxxxxxxxxxx]
    اگه کسی کمکم کنه و مدارکمو بگیرم، [xxxxxxxxxxxxxxx]
    خواهشا تا 3-4 روز کمکم کنید و تمام راه حل ها رو بهم بگید ممنووون
    ویرایش توسط darklord : June 8th, 2015 در ساعت 11:15 AM دلیل: حذف شماره تلفن و پیشنهاد مالی

Local Moderator

سلام دوست عزیز،

من پاسخ کامل سوالتون رو نمیدونم ولی چند نکته رو خدمتتون عرض میکنم که شاید کمکی بکنه.

1. برای مقاطع تحصیلی پیش از کارشناسی ارشد معافیت تحصیلی خارج از کشور داده نمیشه.
    2. شما در شب تولد 18 سالگیتون مشمول خواهید بود و از اون لحظه امکان خروج از کشور از شما سلب میشه. تاریخی که در برگ همراه پاسپورت شما اومده به همین دلیل هست. تا اون تاریخ میتونید بدون مشکل از/به کشور تردد داشته باشید.
    3. در صورتی که دانشجو باشید، آزاد کردن مدرک دبیرستان کار خیلی ساده‌ای هست، فقط کافیه که به مدرسه مراجعه کنید و معمولا با نشون دادن کارت دانشجویی، اصل مدرک رو بهتون خواهند داد. اما در مورد شما قانون به این صورت هست که تا زمانی که وضعیت نظام وظیفه شما مشخص نباشه مدرک به شما داده نمیشه. حالا تناقضی که پیش میاد اینه که شما زیر سن قانونی هستی و وضعیت نظام وظیفه اصلا نداری! نتیجه اینکه باید مدرک رو بهتون بدن.

پس جمع بندی موضوع به این صورت هست که مدرسه تا زمانی که شما به 18 سالگی نرسیدید موظف هست که مدرک شما رو به شما ارائه بده. اما خب جفتمون با شرایط جامعه آشناییم... سعی نکنید سر لج بندازینشون. حتی اگه حق با شما هست ولی با نرمش برخورد کنید، شاید اون مسئول محترم واقعا از چند و چون کار آگاه نیست و اگه باهاش بشینید و منطقی صحبت کنید مشکل خود به خود برطرف بشه.
    توصیه من این هست که اگه تهران هستید یه سری هم به نظام وظیفه ی مرکز - میدان سپاه (عشرت آباد) بزنید و ازشون این سوال رو بپرسید. و بعد با اطمینان بیشتر به سراغ مدرسه برید (حضور والدین میتونه خیلی خیلی موثر باشه، بازم تاکید میکنم که خیلی خیلی!).

من تقریبا مطمئنم که تا پیش از تولد 18 سالگیتون، هر زمان که درخواست بدین باید مدرک رو بهتون بدن. ولی خب از اونجا که هر شب تا صبحی یه جایی از قانون نظام وظیفه داره عوض میشه و متاسفانه خبر تغییرش مدت ها بعد به گوش میرسه، شما یه چند درصدی هم جای تردید واسه این اطمینان من بذار.

لطفا ادامه ی موضوع رو در این تاپیک دنبال کن.

ضمنا دوست عزیز؛ درج شماره تلفن و ایمیل، ارایه پیشنهاد مالی، درخواست راه حل های غیر قانونی و این قبیل مسایل همگی خلاف قوانین تالار هست. لطفا یک بار دیگه قوانین تالار رو با دقت مطالعه کن. پیشاپیش ممنونم.

Junior Member

آقای darklord من قوانین تالار رو نمی دونستم...شرمنده
    و خیلی ممنون از جواب دادن بموقعتون
    من ساکن تبریز هستم و تنهایی به تهران رفتم
    یعنی اگه برم اینجا تو دانشگاه آزاد یکی از رشته ها ثبت نام کنم و کارت دانشجویی بگیرم، میتونم برم و مدارک اصل رو هم بگیرم؟ (اگه پاسخ مثبت هست، چقدر طول میکشه کارت دانشجویی گرفت؟)
    اونجور که خوندم، شما گفتید مشمول نیستم ولی اون مسئول اونجا گفت مشمول هستی!!!!!
    من حتی به اون مدیر گفتم، ارز دانشجویی هم نمیخوام فقط مدارکمو آزاد کنید ولی گفت نمیشه
    در مورد اون سازمان نظام وظیفه که گفتید، از تبریز پاسخگو نیستن؟ و باید به تهران رفت؟
    من حتی حاضرم 15 میلیون وثیقه رو هم بذارم ولی طرف باز گفت که نمیشه
    لطفا مثل قبلی سریع پاسخ بدید نوکرتونم

نقل قول نوشته اصلی توسط wildwolf نمایش پست ها
    آقای darklord من قوانین تالار رو نمی دونستم...شرمنده
    و خیلی ممنون از جواب دادن بموقعتون
    من ساکن تبریز هستم و تنهایی به تهران رفتم
    یعنی اگه برم اینجا تو دانشگاه آزاد یکی از رشته ها ثبت نام کنم و کارت دانشجویی بگیرم، میتونم برم و مدارک اصل رو هم بگیرم؟ (اگه پاسخ مثبت هست، چقدر طول میکشه کارت دانشجویی گرفت؟)
    من حتی به اون مدیر گفتم، ارز دانشجویی هم نمیخوام فقط مدارکمو آزاد کنید ولی گفت نمیشه
    در مورد اون سازمان نظام وظیفه که گفتید، از تبریز پاسخگو نیستن؟ و باید به تهران رفت؟
    من حتی حاضرم 15 میلیون وثیقه رو هم بذارم ولی طرف باز گفت که نمیشه
    لطفا مثل قبلی سریع پاسخ بدید نوکرتونم
    شما مشمول نیستی قانون مشمولیت رو پرینت بگیر از سایت زده 19 سالگی ! یا از نظام وظیفه نامه بگیر که مدارک رو بدن بهت باز هم نشد دانشگاه سوری ثبت نام کنید و از دانشگاه نامه بگیرید خطاب به مدرسه مدارکتون رو آزاد کنید ترجمه کنید و از کشور خارج شوید اما دانشگاه ممکن است همچین نامه ای رو نده چون تازه ثبت نام کردی و احتیاجی به اصل مدرک پیش و دیپلم نیست و با گواهی موقت ثبت نام میکنند !

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2004 نمایش پست ها
    شما مشمول نیستی قانون مشمولیت رو پرینت بگیر از سایت زده 19 سالگی ! یا از نظام وظیفه نامه بگیر که مدارک رو بدن بهت باز هم نشد دانشگاه سوری ثبت نام کنید و از دانشگاه نامه بگیرید خطاب به مدرسه مدارکتون رو آزاد کنید ترجمه کنید و از کشور خارج شوید اما دانشگاه ممکن است همچین نامه ای رو نده چون تازه ثبت نام کردی و احتیاجی به اصل مدرک پیش و دیپلم نیست و با گواهی موقت ثبت نام میکنند !
    آقای hamed2004 شما گفتین قانون مشمولیت رو پرینت بگیرم
    دقیقا از کدوم سایت؟
    یعنی از اولش لازم نبود من برم به وزارت بهداشت که معافی بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
    یعنی همین الان برم نظام وظیفه تبریز، مدارکمو آزاد میکنن؟؟
    و این ثبت نام سوری که گفتین چقدر طول میکشه ک کارت دانشجویی بدن
    چون من 28 خرداد وقت سفارت دارم و باید همه مدارک هام ترجمه شده باشن
    سفارت ایتالیا به هیچ وجه مدارک کپی برابر اصل یا حتی موقت، قبول نمیکنه و باید اصل تمام مدارک باشن

دوست عزیزم darklordجان میشه لطفا پاسخ سوال منو هم بدی? ممنون میشم ازت...سوال من اینه که وقتی که پذیرش بگیریم از دانشگاه و معافیت تحصیلی هم صادر بشه و ما برای دانشگاه ثبت نام کنیم با مدرک موقت و ویزا هم بگیریم، باز هم باید دانشنامه رو گرفت و بعد از اون خارج بشیم؟؟ خوب دانشنامه خیلی دیر حاضر میشه باید این همه مدت صبر کرد؟ یا میشه با همون مدرک موقت که تونستیم ترجمه رسمی کنیم خارج شد؟ در ضمن منظور من برای مقطع دکترا هست
    ضمنا من مدرک موقت کارشناسیم رو تحویل دانشگاه ارشدم دادم...و الان ترم آخر ارشد هستم و هنوزفارغ التحصیل نشدم..الان دانشگاه ارشد مدرک موقت رو بمن میده که برم دانشنامه کارشناسیم رو از دانشگاه آزاد بگیرم؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed2004 نمایش پست ها
    شما مشمول نیستی قانون مشمولیت رو پرینت بگیر از سایت زده 19 سالگی ! یا از نظام وظیفه نامه بگیر که مدارک رو بدن بهت
    ببین دوست عزیز همونطوری که hamed2004 عزیز هم اشاره کرد، شما اصلا مشمول نیستی. و تا زمانی که مشمول نباشی هیچ یک از قوانین مشمولین شامل حال شما نمیشه. پس اصلا داستان سر دادن ضمانت و یا ثبت نام دانشگاه نیست! اون مدیر محترم هم باید مدرک شما رو دو دستی تقدیم کنه. در این حالت فعلی که قرار داری بهترین راه مراجعه به نظام وظیفه هست. و البته که نظام وظیفه ی شهر خودتون باید پاسخگو باشه.
    منظور دوستمون از اینکه قانون مشمولیت رو پرینت بگیری یه همچین چیزی هست: http://vazifeh.police.ir/?siteid=25&...=25&pageid=516
    بند شماره 1 رو بخون.

یعنی از اولش لازم نبود من برم به وزارت بهداشت که معافی بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!
    یعنی همین الان برم نظام وظیفه تبریز، مدارکمو آزاد میکنن؟؟
    خیر اصلا نیازی نبوده. شما اصلا تا وقتی به سن قانونی نرسیده باشی نظام وظیفه کاری باهات نداره. همونطور که بدون مشکل پاسپورتت رو هم گرفتی و مجوز خروج هم تا 1 سال آینده برات در نظر گرفته شده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)