صفحه 14 از 20 نخستنخست ... 4567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 192

موضوع: مشکل گرفتن اصل مدرک به خاطر مشمول بودن

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : مشکل گرفتن اصل مدرک به خاطر مشمول بودن

نقل قول نوشته اصلی توسط everlast228 نمایش پست ها
    دوست عزیزم darklordجان میشه لطفا پاسخ سوال منو هم بدی? ممنون میشم ازت...سوال من اینه که وقتی که پذیرش بگیریم از دانشگاه و معافیت تحصیلی هم صادر بشه و ما برای دانشگاه ثبت نام کنیم با مدرک موقت و ویزا هم بگیریم، باز هم باید دانشنامه رو گرفت و بعد از اون خارج بشیم؟؟ خوب دانشنامه خیلی دیر حاضر میشه باید این همه مدت صبر کرد؟ یا میشه با همون مدرک موقت که تونستیم ترجمه رسمی کنیم خارج شد؟ در ضمن منظور من برای مقطع دکترا هست
    ضمنا من مدرک موقت کارشناسیم رو تحویل دانشگاه ارشدم دادم...و الان ترم آخر ارشد هستم و هنوزفارغ التحصیل نشدم..الان دانشگاه ارشد مدرک موقت رو بمن میده که برم دانشنامه کارشناسیم رو از دانشگاه آزاد بگیرم؟
    متاسفانه شما خیلی پیش تر از جایی که دارید بهش فکر میکنید با یه سدی به نام اداره اعزام با هزینه ی شخصی روبرو خواهید شد.
    فارغ از اینکه کشور مقصد چه سیاستی در پیش گرفته باشه، تا لحظه ای که شما تمام تسویه حساب های لازم رو انجام نداده باشید و اصل مدارک رو به این اداره نشون ندین پاسپورت به شما داده نمیشه.

به این چارت توجه کنید:

اون خط مشکی رنگ در پایین سمت چپ تصویر، همون سدی هست که دارم ازش صحبت میکنم.

برای آزاد کردن مدرک کارشناسی فقط و فقط به یک گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه ارشدتون و مبلغی پول جهت خرید مدرک نیاز دارید. با پول و گواهی اشتغال به تحصیل به دانشگاه کارشناسی تون مراجعه کنید و اصل مدرک و ریزنمرات کارشناسی رو دریافت کنید.

Junior Member

آقای darklord خیلی ممنون
    بالاخره تونستم گواهی اصل سوم رو بگیرم
    طرف از آیین نامه در آورد نگاه کرد، تو سال 1382 تصویب شده که هر کس 19 ساله نشده، میتونه گواهی ها رو داشته باشه
    نمیدونم چرا نمی دادن
    به هر حال اگه شما راهنماییم نمیکردید، نمیتونستم بگیرمش
    کلا ناامید شده بودم
    راستی ببخشید اونجا گفتن گواهی دائمی پیش، 6 ماه طول میکشه و گفتن موقتش تا 10 روز میاد و تا 6 ماه موقت، به جای دائمی اعتبار داره
    ولی من شنیدم سفارت ایتالیا سخت گیره و فقط گواهی ترجمه شده اصلی رو قبول میکنه
    اگه اطلاع دارین لطفا باز هم لطف کنید راهنماییم کنید
    خدا موفقتون کنه بازم ممنون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط wildwolf نمایش پست ها
    آقای darklord خیلی ممنون
    بالاخره تونستم گواهی اصل سوم رو بگیرم
    طرف از آیین نامه در آورد نگاه کرد، تو سال 1382 تصویب شده که هر کس 19 ساله نشده، میتونه گواهی ها رو داشته باشه
    نمیدونم چرا نمی دادن
    به هر حال اگه شما راهنماییم نمیکردید، نمیتونستم بگیرمش
    کلا ناامید شده بودم
    راستی ببخشید اونجا گفتن گواهی دائمی پیش، 6 ماه طول میکشه و گفتن موقتش تا 10 روز میاد و تا 6 ماه موقت، به جای دائمی اعتبار داره
    ولی من شنیدم سفارت ایتالیا سخت گیره و فقط گواهی ترجمه شده اصلی رو قبول میکنه
    اگه اطلاع دارین لطفا باز هم لطف کنید راهنماییم کنید
    خدا موفقتون کنه بازم ممنون
    خواهش میکنم دوست عزیز، خوشحالم که تا این مرحله به خوبی پیش رفت.

به طور خاص در مورد سفارت ایتالیا نمی‌دونم ولی تقریبا تمام سفارت ها با وضعیت دانش آموز ها و دانشجو ها آشنایی کامل دارند و به طور خاص در مورد آخرین مدرک تحصیلی بسیار با مدارا برخورد میکنن.
    شما فقط سعی کن که همون مدرک موقت رو تایید و ترجمه ی رسمی کنی، باقیه داستان باید به خوبی پیش بره. در نهایت و در بدترین وضعیت سفارت برات نقص مدرک میزنه و از شما میخواد که به محض آماده شدن مدرک اصلی براشون ببریش. نگران چیزی نباش. پروسه رو به پیش ببر، خودش درست میشه.
    ضمنا فراموش نکن که پرونده ی هر فرد یه پرونده ی منحصر به فرد هست، پس شرایطت رو با پرونده ی بقیه دوستان مقایسه نکن و فقط سعی کن تمام مدارک دیگه ای که ازت خواستن رو به موقع فراهم کنی.
    موفق باشی

Junior Member

سلام دوستان، اگه میشه لطفا به من کمک کنین بدجوری گیر کردم.
    من الان از یکی از دانشگاه های آلمان برای ارشد پذیرش گرفتم ولی مشکلم اینه که اونا از من مدرک لیسانسمو میخوان تا نامه ادمیشن رسمی بدن بهم از اینورم دانشگاه مدرک منو نمیده چون وضعیت نظامم مشخص نیست حالا من میتونم چیکار کنم ؟
    اگه دفترچه بگیرم بفرستم بعدا نیان یقه مارو بگیرن که برو خدمت ؟ یا راه دیگه ای داره ؟
    الان خیلی دیره برای اقدام کردن به ویزا پس لطفا کمک کنین در ضمن من شبانه سراسری هستم و تصویه حساب ایناام کردم یعنی مدرکم آمادس

ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    متاسفانه شما خیلی پیش تر از جایی که دارید بهش فکر میکنید با یه سدی به نام اداره اعزام با هزینه ی شخصی روبرو خواهید شد.
    فارغ از اینکه کشور مقصد چه سیاستی در پیش گرفته باشه، تا لحظه ای که شما تمام تسویه حساب های لازم رو انجام نداده باشید و اصل مدارک رو به این اداره نشون ندین پاسپورت به شما داده نمیشه.

به این چارت توجه کنید:

اون خط مشکی رنگ در پایین سمت چپ تصویر، همون سدی هست که دارم ازش صحبت میکنم.

برای آزاد کردن مدرک کارشناسی فقط و فقط به یک گواهی اشتغال به تحصیل از دانشگاه ارشدتون و مبلغی پول جهت خرید مدرک نیاز دارید. با پول و گواهی اشتغال به تحصیل به دانشگاه کارشناسی تون مراجعه کنید و اصل مدرک و ریزنمرات کارشناسی رو دریافت کنید.

سلام دوست عزیز

من یک سوال داشتم در خصوص همین سدی که ازش صحبت کردید.

من کارشناسی روزانه هستم و برای ارشد پذیرش گرفته ام. تا چند روز دیگر هم فارغ التحصیل میشوم. پاسپورت هم دارم و ویزا هم تا 1 ماه دیگر آماده میشود ( در کلیرنس هستم) . سوال من این است که پس از گذاشتن وثیقه و صدور معافیت تحصیلی برای مقطع جدید، با مراجعه به وزارت علوم همزمان به من یک نامه برای لغو تعهد رایگان داده میشود برای خرید مدرک و 1 نامه برای اداره گذرنامه برای خروج ؟
    یا اینکه ابتدا حتما باید مدرک آزاد شود و سپس نامه اداره گذرنامه صادر میشود؟

یعنی میتوان با داشتن پاسپورت و ویزا و گذاشتن وثیقه و بدون آزاد کردن مدرک از کشور خارج شد؟ یا حتما باید مدرک آزاد شده باشد؟

دانشگاهی که پذیرش گرفتم اجاره داده تا اصل مدرک و دانشنامه تا پیش از پایان ترم اول تحویل داده شود و من بیشتر نگران این هستم که اگر آزاد کردن مدرک برای خروج از کشور الزامی باشد ، با توجه به تعطیلات دانشگاه در مرداد و زمان بر بودن پروسه ، ترم پاییز را از دست بدهم.

بسیار ممنون از کمکتان

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط m2014 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من یک سوال داشتم در خصوص همین سدی که ازش صحبت کردید.

من کارشناسی روزانه هستم و برای ارشد پذیرش گرفته ام. تا چند روز دیگر هم فارغ التحصیل میشوم. پاسپورت هم دارم و ویزا هم تا 1 ماه دیگر آماده میشود ( در کلیرنس هستم) . سوال من این است که پس از گذاشتن وثیقه و صدور معافیت تحصیلی برای مقطع جدید، با مراجعه به وزارت علوم همزمان به من یک نامه برای لغو تعهد رایگان داده میشود برای خرید مدرک و 1 نامه برای اداره گذرنامه برای خروج ؟
    یا اینکه ابتدا حتما باید مدرک آزاد شود و سپس نامه اداره گذرنامه صادر میشود؟

یعنی میتوان با داشتن پاسپورت و ویزا و گذاشتن وثیقه و بدون آزاد کردن مدرک از کشور خارج شد؟ یا حتما باید مدرک آزاد شده باشد؟

دانشگاهی که پذیرش گرفتم اجاره داده تا اصل مدرک و دانشنامه تا پیش از پایان ترم اول تحویل داده شود و من بیشتر نگران این هستم که اگر آزاد کردن مدرک برای خروج از کشور الزامی باشد ، با توجه به تعطیلات دانشگاه در مرداد و زمان بر بودن پروسه ، ترم پاییز را از دست بدهم.

بسیار ممنون از کمکتان

این دقیقا سوال من هم هست! منم شرایط مشابه شما رو دارم. برام سواله که حتما باید الان آزاد کنم مدرک رو ؟ از یه طرف هم شنیدم که اگه کسی نمیخواد آزاد کنه باید وثیقه بذاره. این رو هم مطئمن نیستم البته

فــــــــــــــــــوری فــــــــــــــــــوری

سلام دوستان

دوستم برای دکترا از المان پدیرش گرفته . و دنبال کارای معافیت تحصیلیشه. سوالم اینه که برای ویزا حتما حتما باید دانشنامه اصلی ارشدش باشه یا گواهیش کافیه؟ با وجود داشتن نامه پذیرش چقدر طول میکشه تا دانشنامه ازاد شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    توروخدا زود جواب بدین. کارش گیره.

Junior Member

سلام.
    دوستان لطف کنید اگر میشه جواب بدید.
    سوالی که میخوام بپرسم رو چند نفر قبلا پرسیدند ولی کسی جوابی نداده.
    دانشگاه برای دادن admission اصل مدرک لیسانس رو میخواد در صورتی که دانشگاه اینجا هیچ مدرکی تا نامه پذیرش از دانشگاه جدید نباشه نمیده.
    خواهشا جواب بدید زمانم خیلی کمه

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Aided Mechanical Engineering-RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط ashrar نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان لطف کنید اگر میشه جواب بدید.
    سوالی که میخوام بپرسم رو چند نفر قبلا پرسیدند ولی کسی جوابی نداده.
    دانشگاه برای دادن admission اصل مدرک لیسانس رو میخواد در صورتی که دانشگاه اینجا هیچ مدرکی تا نامه پذیرش از دانشگاه جدید نباشه نمیده.
    خواهشا جواب بدید زمانم خیلی کمه
    شما میتونی با یه پذیرش از جایی که اصل مدرکو نمیخاد کارای معافیت تحصیلیتو انجام بدی و اصل مدرکو ازاد کنی. مثلا من خودم با پذیرش انگلستان کارای وزارت علوم و نشا رو انجام دادم و اصل مدرکو گرفتم . وقتی پذیرشم از المان اومد رفتم تغییر کشور دادم. این بهترین راه هست. راه دیگه ای که هست اینه که درخواست اعزام به خدمت و برگه سبز و منتظر بمونی که مدرکت اماده بشه . موفق باشید

Junior Member

دوستان سلام و خسته نباشید. یه سوال دارم، من برای این که مدرک ارشدم رو آزاد کنم، باید حتما مدرک لیسانس رو هم آزاد کنم یا نه؟ ممنون میشم جواب بدین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)