صفحه 19 از 20 نخستنخست ... 91011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 192

موضوع: مشکل گرفتن اصل مدرک به خاطر مشمول بودن

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشکل گرفتن اصل مدرک به خاطر مشمول بودن

نقل قول نوشته اصلی توسط Babsi نمایش پست ها
    سلام ؛من دانشجو ارشدم ميخوام پذيرش براي مقطع ارشد بگيرم و انصراف بدم و برم ؛سؤالم اين هست كه چه جوري مداركم رو براي پذيرش بگيرم با توجه به اينكه مشمولم و اينكه ميشه يه بار انصراف داد و در خارج از كشور همون مقطع تحسيل كرد؟دوستان كمك كنيد لطفا
    سلام

اگر تا حالا از تحصیل در هیچ مقطعی انصراف ندادید این امکان دارید البته میزان سالی که در مقطع فعلی درس خوندید هم برای انصراف نباید زیاد باشه. شما میتونین با داشتن گواهی اشتغال به تحصیل فعلیتون به دانشگاه مقطع لیسانس مراجعه و درخواست ریزنمرات رسمی جهت ترجمه بکنید و با اون برای پذیرش اقدام کنید. بعد از گرفتن پذیرش میتونین از تحصیل انصراف و از طریق وزارت علوم (سایت نشا) و نظام وظیفه کارای مربوط به وثیقه و گرفتن پاسپورت و... پی گیری کنید.

Junior Member

سلام
    من الان 5 ماه خدمت هستم و میخوام از همین حالا کارهای سفارت و پذیرش را انجام بدم که وقتی سربازیم تمام شد کارام رو کرده باشم
    مدرک دیپلم و فوق لیسناس رو موقت دارم برای گرفتن اصلش باید چیکار کنم

Junior Member

سلام دوستان آقا من تقریبا همه این فرومو زیرو رو کردم. ولی جواب قطعی برای سوالام پیدا نکردم.
    من الان دانشجو ارشدم. سربازی هم دارم. قصد دارم که اگه بشه، با ویزای دانشجویی خانمم، برای خودم ویزای OWP (Open Work Permit) بگیرم. اگه اوکی بشه میخوام تا دانشجو هستم برم ترکیه برای سفارت، و اگه ویزام اومد بعدش دفاع کنم، فارغ التحصیل بشم و با گرفتن برگ سبز، و سپس گذاشتن وثیقه از ایران برم و دیگه بر نگردم.
    حالا من این دو تا قانون شنیدم که :
    1- وقتی برگ سبز داشته باشی، مدارک و ریز نمره های دوره ارشدمو بهم می دن. ( فکر کنم موقت)
    2- و همین طور دانشگاه به من گفت که با گذاشتن یه سفته یک میلیونی و یه کارت شناسایی میتونی اصل مدرک کارشناسیتو هم بگیری و ببری ترجمه کنی و اصلشو پس بیاری.
    حالا سوالم اینه که به نظرتون اگه با این مدارک ( یعنی ترجمه از اصل مدرک کارشناسی و ترجمه از مدرک موقت ارشد ) از ایران برم و دیگه برنگردم، اگه بخوام اونجا اپلای کنم یا کار کنم به نظرتون این مدارک تحصیلیم به مشکل می خوره؟؟ به نظرتون قبول می کنن؟
    کلا این راهی که می خوام برم غیر از دوری از خانواده و دوستان و پریدن پول وثیقه برام چه مشکلایی به وجود میاره.
    کلا چه جوری می شه بدون پذیرش گرفتن از دانشگاه، با وجود اینکه سربازم، مدارک تحصیلیمو کامل آزاد کنم؟؟

Junior Member

سلام دوستان
    من درحال تحصیل در مقطع ارشد هستم و کارشناسیم رو در دانشگاه غیرانتفاعی گذراندم.
    الان نیاز به دانشنامه و ریزنمرات دارم.
    طبق چیزایی که داخل این تاپیک خوندم چندین راه برای آزاد کردن مدارک هست.
    و یک راه اینه که اشتغال به تحصیل ارشدم رو ببرم و مدارک کارشناسیم رو آزاد کنم اما صبح رفتم دانشگاه همین رو گفتم گفتن که ما مدارک رو با پست میفرستیم به دانشگاهی که داری تحصیل میکنی و به خود دانشجو نمیدیم! من جوابی نداشتم بدم
    دوستان کسی میدونه کجا میشه بخشنامه این مورد رو پیدا کرد؟
    یکی از دوستان این لینکو گذاشته: http://shirazu.ac.ir/fa/node/1932 که داخلش ذکر شده "کلیه دانش آموختگانی که در دوره روزانه" میتونن با گواهی اشتغال به تحصیل در مقطع بالاتر با ذکر شماره معافیت تحصیلی از دانشگاه محل مربوطه مدارک رو آزاد کنن حالا من دانشگاه غیراتفاعی فارغ التحصیل شدم شامل من میشه؟

با سلام، برای تحویل اصل مدارک تحصیلی آقایان، مدارس (و دانشگاه ها) به خاطر مسائل نظام وظیفه سخت گیری هایی دارند. متاسفانه این باور غلط بین خیلی از کارمندان مدارس و آموزش و پرورش وجود دارد که برای دریافت اصل مدرک، شخص باید یا اشتغال به تحصیل داشته باشد و یا پایان خدمت. درحالیکه شخص مشمول با برگ آماده به خدمت (برگ سبز) و یا گواهی اشتغال به خدمت هم میتواند گواهی پایان تحصیلات را دریافت کند. من بخشنامه ی آموزش و پرورش (مربوط به سال 95)، و آیین نامه ی ارسال شده توسط رییس سازمان نظام وظیفه رو دارم، اما گزینه ای برای پیوست کردنش به این پیام پیدا نکردم.

Senior Member Sha7ab آواتار ها

سلام
    دوستان یه سوال. من دانشجوی دکتری هستم و میخوام مدارک مقاطع قبلیمو آزاد کنم. با توجه به اینکه کل گواهی موقت های مقاطع قبلیم دست دانشگاه دکتری هست، این امکان رو دارم مدارک رو بتونم آزاد کنم؟
    پایان خدمت دارم.

واقعا ممنون میشم کسی جوابمو بده خیلی خیلی نیاز به کمک دارم.
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Sha7ab نمایش پست ها
    سلام
    دوستان یه سوال. من دانشجوی دکتری هستم و میخوام مدارک مقاطع قبلیمو آزاد کنم. با توجه به اینکه کل گواهی موقت های مقاطع قبلیم دست دانشگاه دکتری هست، این امکان رو دارم مدارک رو بتونم آزاد کنم؟
    پایان خدمت دارم.

واقعا ممنون میشم کسی جوابمو بده خیلی خیلی نیاز به کمک دارم.
    بله!
    مدارک رو گرو نگه میدارن تا شما (1) هزینه ی آموزش "رایگان" رو پرداخت کنید (2) برای سربازی اقدام کنید.
    شما گام دوم رو به پایان رسوندین، الآن برای آزاد کردن اصل مدارک کافیه که هزینه اش رو پرداخت کنید و مدرک شما آزاد خواهد شد.

موفق باشید

Junior Member

سلام بچه ها .
    وقت همگی بخیر باشه.

من شهریور پارسال ارشدم رو دفاع کردم و الان تو فرجه یکساله پس از فارغ التحصیلی هستم، الان به دانشگاه مراجه کردم که اصل دانشنامه و ریز نمرات رو برای ترجمه میخوام، ولی دانشگاه میگه که تا زمانی که وضعیت نظام وظیفه ات روشن نباشه، به شما اصل مدرک و ریزنمرات رو نمیدیم!
    از طرفی نظام وظیفه میگه وقتی به شما معافیت تحصیلی میدیم که پذیرش مقطع بعدی (یعنی phd) رو از یک دانشگاه گرفته باشین.
    من آخه چطور بدون اصل مدارک ترجمه شده میتونم پذیرش بگیرم !!!

بچه ها اگه مشکل منو داشتین و یا میدونین چطور میشه حلش کرد، لطفا راهنمایی کنید.
    بچه ها لطفا راهنمایی کنید. موندم چیکار باید کرد ؟!

سلام دوستان خواهش میکنم اگه میتونید به سوالم جواب بدین
    من دانشجوی ارشد هستم و میخوام مدرک لیسانس رو بخرم و از ارشد هم انصراف بدم و اپلای کنم .از اونجایی که سربازی دارم (البته غیبت ندارم) تو سیستم سجاد یه قسمت میاد مربوط به نظام وظیفه و کد تاریخ صدور به نظر شما اون قسمت رو میشه با گواهی اشتغال به تحصیل پر کرد؟
    دوم اینکه اگه نمیشه من بیام انصراف بدم اونوقت این قسمت رو با چی پر کنم؟
    دانشگاه لیسانس هم بهم میگه چون تکلیف سربازیت معلوم نیس نمیتونیم کاری بکنیم.دوستان این سه تا سوال منو لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MOHSEN199508 نمایش پست ها
    سلام دوستان خواهش میکنم اگه میتونید به سوالم جواب بدین
    من دانشجوی ارشد هستم و میخوام مدرک لیسانس رو بخرم و از ارشد هم انصراف بدم و اپلای کنم .از اونجایی که سربازی دارم (البته غیبت ندارم) تو سیستم سجاد یه قسمت میاد مربوط به نظام وظیفه و کد تاریخ صدور به نظر شما اون قسمت رو میشه با گواهی اشتغال به تحصیل پر کرد؟
    دوم اینکه اگه نمیشه من بیام انصراف بدم اونوقت این قسمت رو با چی پر کنم؟
    دانشگاه لیسانس هم بهم میگه چون تکلیف سربازیت معلوم نیس نمیتونیم کاری بکنیم.دوستان این سه تا سوال منو لطفا اگه کسی میدونه راهنمایی کنه
    سلام دوست گرامی

من به تازگی مدارکم رو از طریق پرداخت هزینه آزاد کردم و سربازی هم دارم و در فرجه یکسال بعد فارغ التحصیلی هستم. برای دریافت مدارک باید وضعیت نظام وظیفه مشخص باشد که در سامانه سجاد میشه انتخابش کرد (من مجبور شدم برگه اعزام به خدمت بگیرم، الان که مدارک رو گرفتم دارم میندازمش 2 ماه بعد). در مورد سوال اولتون اگر هنوز دانشجو هستید و میتونید معافیت تحصیلی از دانشگاه بگیرید بله میشه با معافیت تحصیلی اون قسمت رو پر کرد. توصیه من به شما دوست گرامی اگر هنوز دانشجو هستید اینه که معافیت تحصیلی بگیرید و مدرک لیسانس رو آزاد کنید، قطعا قطعاا در این مدت پاسپورت بگیرید چون واقعاا خودم سر همین پاسپورت دارم کلی اذیت میشم.

شاد و موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)