صفحه 2 از 20 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 192

موضوع: مشکل گرفتن اصل مدرک به خاطر مشمول بودن

پیش فرض پاسخ : مشكل مدرك تحصيلي در گرو نظام وظيفه( براي پذيرش از سوئد)

من هم همين مشكل رو دارم!
    حالا بماند كه اصله مدركه فارغ التحصيليو من از دانشگاه گرفتم و ترجمه كردم براشون يك ماه پيش فرستادم ولي هنوز unqualified هستم!!!!
    و اما دوستان, شما كه مشكله سربازي داريد (مثله من)چرا دفترچه آماده بخدمت نميگريد؟با اون دفترچه اصله مدرك ليسانستونو بهتون ميدن و از دست لااقل دانشگاه ديگه راحت ميشيد.منكه مدركمو با همون دفترچه آماده بخدمت دادن.
    حالا ديگه گوره باباي اين سوئد!!!!چقدر اذيت مي كند...اينا نميدونن ما تو جمهوري اسلامي درس ميخونيم هي مدرك ازمون مي خوان!!!!يكي نيست بهشون بگه آخه نامسلمونا,اينجا واسه مردن هم كارت پايان خدمت ميخوان!!!!اگه مدرك مي دادن كه ما رو چشمون براتون مي فرستاديم!!!!منكه بيخياله سوئد شدم رفتم همون پذيرشه قبليمو دو دستي بچسپم كه اون لااقل از دست نره.... >
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

سلام
    جدا اگر دفترچه رو بفرستيم ميشه مدرکو خريد؟ بعيده به نظرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط gorji1983
    سلام
    رفيق عزيز.اصلا بعيد نيست.چرا بايد بعيد باشه؟؟!!!!من خودم همين كار رو انجام دادم.اصله مدركمو هم گرفتم.تو اين مملكت چيزي به اسمه نشدني وجود نداره.تازه اينكار كاملا قانونيه...
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

الان من فوقمو دفاع کردم. اگه دفترچه رو بفرستم مي تونم MS رو بخرم. منظورتون اينه؟ اون وقت نظام وظيفه نامه ميده که ببريد دانشگاه برا خريد مدرک؟ چون معمولا براي خريد مدرک يا بايد کارت پايان خدمت داشته باشيد ويا معافيت تحصيلي.

الان من فوقمو دفاع کردم. اگه دفترچه رو بفرستم مي تونم MS رو بخرم. منظورتون اينه؟ اون وقت نظام وظيفه نامه ميده که ببريد دانشگاه برا خريد مدرک؟ چون معمولا براي خريد مدرک يا بايد کارت پايان خدمت داشته باشيد ويا معافيت تحصيلي.
    ببينيد,طبق قانون گرفتن اصله مدارك دانشگاهي منوط به روشن شدن وضعيت نظام وظيفهمي باشد.حالا اين روشن شدنه وضعيت نظام وظيفه اينطوريه كه يا شما كارت پايان خدمت كاملا مقدس!!!سربازي دارين,يا معافيت پزشكي و يا در حاله اعزام به خدمت ميباشيد كه در حالت اخير دفترچه آماده بخدمت بدون مهر غيبت حلال مشكل است!!!پس اگر شما دفترچه داري (نمي دونم شايد بدون دفترچه هم بشه اين قسمت رو انجام داد, ,ولي من گرفته بودم)ميرين وزارت علوم اونا براتون حساب مي كنن كه چقدر بايد به خزانه كريمه دولت واريز بفرماييد و بعدش با همون دفترچه مي تونيد مدركتون رو آزاد كنيد و اصلشو بگيريد.من دقيقا همين كارو كردم و الان هم 1 ماهي هست كه مداركمو گرفتم.

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrouz
    سلام
    رفيق عزيز.اصلا بعيد نيست.چرا بايد بعيد باشه؟؟!!!!من خودم همين كار رو انجام دادم.اصله مدركمو هم گرفتم.تو اين مملكت چيزي به اسمه نشدني وجود نداره.تازه اينكار كاملا قانونيه...
    حالا مراحل کار رو که بشه دفترچه رو گرفت می تونید بگید؟
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

خوب قضيه ازين قراره كه شما بعد از اينكه فرم تصفيه حساب گرفتي و اون همه امضاهاي كذايي(شايدم كزايي!!!!)رو جمع كردي نهايتا يك نامه بهت ميدن خطاب به نظام وظيفه كه توش نوشته اين آقا درسش تو اين رشته تموم شده و شماره معافيت تحصيلي قبلي شما هم توش نوشته شده كه اونو نظام وظيفه باطل مي كنه و براتون دفترچه آماده بخدمت مقدس ترين شغل روي زمين صادر ميشه!!!! :P
    و اما نكته اينجاست كه نامه اي كه به شما ميدن نسخه اي هست كه شما بايد يادگاري نگهش دارين كه بعد از 4 سال درس خوتدن و زجر كشيدن تنها مدركي كه دانشگاه به شما ميده همون يدونه نامه هست.يك نسخه ازين نامه رو دانشگاه خودش مي فرسته به نظام وظيفه.خوب حالا اگه شما بخواين زودتر دفترچه آماده بخدمت بگيري اشكال اينجاست كه تا دانشگاه اون نامه رو بفرسته و برسه بدست نظام وظيفه و اونا كلي منت رو سر من وشما بذارن لااقل 1 ماه طول ميكشه.من خودم تو صف نظام وظيفه بودم خيليا اومده بودن و مشكلشون اين بود كه بعد از 4 ماه پست كردن مدارك هنوز دفترچه اي بدستشون نرسيده بود و اومده بودن پيگيري كنن كه غيبت نخورن!!!
    من چيكار كردم؟
    والا ما ديديم هيچ جاي اين مملكت نه قانون داره نه آدمي كه حرفه مارو گوش كنه ببينه واسه چي بايد اين دفترچه زود صادر بشه!اون نامه اي كه دانشگاه خودش ميفرسته رو شما بگير ازشون و بگو من خودم حضوري مي برم نظام وظيفه.من همين كارو كردم.ساعت 5 صبح در حاليكه صبحانه كامل خوردي ميري ميدونه سپاه تو صف!!!!!
    توجه كن كه شما بايد روز دوشنبه هر هفته كه ملاقات عمومي با سرهنگ و سرتنگ و نميدونم ازين چيزا هست بري تووصف!
    اونجا فرم بگير براي ملاقات عمومي و بعد از اينكه از هفت خوان رستم رد شدي ميري پيشه همون جناب سرتيپ يا سرهنگي كه قراره باهاش ملاقات داشته باشي.جريان رو بهش بگو.من گفتم چون پذيرش مشروط دارم و زمان خيلي كوتاهي مونده كه ترجمه مدرك رسمي رو براشون بفرستم خواهشا اين مداركه مارو امروز دستور بدين دستي تحويل بگيرن و دفترچمو صادر كنن.طرف يكم بامبول درآورد ولي آخرش زير نامه ملاقات عمومي به واحد مركز عمليات نوشت كه مداركه اين بدبختو دستي قبول كنيد!و خلاصه بقيه روال طي ميشه و شما با يكم زرنگي ميتوني يه روزه دفترچه رو بگيري.

زيرنويس:
    1-قبل از رفتن تمام مداركت كامل باشه.حتما واكسن هم بزن كه سر اين قضيه خيلي گيرن!
    2-اين مراحل واسه كسي بود كه دفترچشو فوري مي خواد تا بتونه اصله مدركشو زودتر بگيره, اگه شما وقته كافي داري همونطوري پست كن تا خودشون دفترچه رو برات بفرستن.

پیش فرض تاخیر در خرید مدرک و مشکل خروج از کشور

یه مشکلی برای من پیش اومده، یه راه حلش هم دیفر کردن ترممه. میخوام بدونم بجز این راه حل، کسی راه حل دیگه ای داره، یا نه.

به دلیل شلوغی های اخیر، امتحانات دانشگاهمون عقب افتاد و احتمالا تا ۱۰ مرداد همه ی نمره هام رد میشن. برای مصاحبه ی ویزای امریکا رفتم و مدارکم اونجاست تا کلیر شم.
    مشکلم در مورد خرید مدرک و اجازه ی خروج از کشوره. میخوام بدونم اگه من یه خروج یک ماهه بگیرم و برم شروع به تحصیل کنم تو دانشگاه مقصد، آیا میشه که اینجا کا هام رو انجام بدن و مدرکم رو بخرن و برام بفرستن؟

چیزایی که خودم میدونم اینان:
    میتونم وکالت بدم به کسی که کار هام رو بکنه.
    ولی تو نظام وظیفه، موقعی که میخوان خروج رو بدن، میگن خود شخص بیاد. اگه کسی وکالت داشته باشه، این جا میتونه جای من اثر انگشتشو بزنه؟ (منظورم از نظر قانونیه)
    من خروج یک ماهه که بگیرم، ۵ میلیوم وثیقه باید بذارم، آیا بعد از خروج و اگه کسی مدرکمو خرید قبل از این که اون یک ماه تموم بشه، آیا میشه همون ۵ میلیون رو کرد ۱۵ میلیون؟ یا این که ۵ میلیون رو میخورن(با توجه به این که نمیتونم برگردم به ایران) و ۱۵ میلیون هم جدا میگیرن؟

یه راه دیگه ای هم که به ذهنم میرسه اینه که به دانشگاه بگم یه آی-۲۰ جدید برام صادر کنه (این کار رو میکنن؟) که اگه احتمالا اینور نمره هام زود رد شدن، برم مدرک ام رو سریع بخرم. این کار توی جریان صدور ویزا مشکلی ایجاد نمیکنه؟

و نهابتا این که ممکنه که وزارت علوم با کپی آی-۲۰ کارمو راه بندازه؟

خب اگه مشکل دیگه ای هم هست که فک میکنین ممکنه پیش میاد، خوشحال میشم در جریان بگذاریدم (البته تاراحت میشم، ولی دونستنش بهتره :-\)
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : تاخیر در خرید مدرک و مشکل خروج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط fesghelbahal
    یه مشکلی برای من پیش اومده، یه راه حلش هم دیفر کردن ترممه. میخوام بدونم بجز این راه حل، کسی راه حل دیگه ای داره، یا نه.

به دلیل شلوغی های اخیر، امتحانات دانشگاهمون عقب افتاد و احتمالا تا ۱۰ مرداد همه ی نمره هام رد میشن. برای مصاحبه ی ویزای امریکا رفتم و مدارکم اونجاست تا کلیر شم.
    مشکلم در مورد خرید مدرک و اجازه ی خروج از کشوره. میخوام بدونم اگه من یه خروج یک ماهه بگیرم و برم شروع به تحصیل کنم تو دانشگاه مقصد، آیا میشه که اینجا کا هام رو انجام بدن و مدرکم رو بخرن و برام بفرستن؟

چیزایی که خودم میدونم اینان:
    میتونم وکالت بدم به کسی که کار هام رو بکنه.
    ولی تو نظام وظیفه، موقعی که میخوان خروج رو بدن، میگن خود شخص بیاد. اگه کسی وکالت داشته باشه، این جا میتونه جای من اثر انگشتشو بزنه؟ (منظورم از نظر قانونیه)
    من خروج یک ماهه که بگیرم، ۵ میلیوم وثیقه باید بذارم، آیا بعد از خروج و اگه کسی مدرکمو خرید قبل از این که اون یک ماه تموم بشه، آیا میشه همون ۵ میلیون رو کرد ۱۵ میلیون؟ یا این که ۵ میلیون رو میخورن(با توجه به این که نمیتونم برگردم به ایران) و ۱۵ میلیون هم جدا میگیرن؟

یه راه دیگه ای هم که به ذهنم میرسه اینه که به دانشگاه بگم یه آی-۲۰ جدید برام صادر کنه (این کار رو میکنن؟) که اگه احتمالا اینور نمره هام زود رد شدن، برم مدرک ام رو سریع بخرم. این کار توی جریان صدور ویزا مشکلی ایجاد نمیکنه؟

خب اگه مشکل دیگه ای هم هست که فک میکنین ممکنه پیش میاد، خوشحال میشم در جریان بگذاریدم (البته تاراحت میشم، ولی دونستنش بهتره :-\)
    شما باید در اون یکماه که مهلت دارید برای معافیت اقدام کرده تا وثیقتون ضبظ نشه.. وگرنه 5 میلیونتون می پره.. . در ضمن برای صدور معافیت تحصیلی نیازی به حضور خود شخص نیست.. البته این مورد زمانی خواهد بود که شما همه این کار هارو تو 1 ماه مجاز خروج انجام بدید. در غیر اینصورت کارتون سخت می شه .

اگه اون یکماه گذشت:دیگه 5 میلیون رفته پس بهتره برید درستون رو ادامه بدید.. : و از قوانین دیگه استفاده کنید.

در مورد I-20 هم سوالتون رو تو انجمن آمریکا مطرح نمایید بهتره... البته من دقیقا تاپیک رو نمی دونم تا لینکش رو بذارم

موفق باشید
    می گن دو تا دنیای موازی داریم دنیای ما و دنیای تو آینه ها، باز می گن یه عدشون تونستند تو بین ما نفوذ کنند، باز می گن تنها تفاوتشون چپ دست بودنشونه.

پیش فرض پاسخ : تاخیر در خرید مدرک و مشکل خروج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط fesghelbahal
    ...
    ...
    خب وزارت علوم میگه که با کپی آی-۲۰ نمیشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew
    شما باید در اون یکماه که مهلت دارید برای معافیت اقدام کرده تا وثیقتون ضبظ نشه.. وگرنه 5 میلیونتون می پره.
    یعنی اگه تو اون یک ماه کارام انجام شه، ۵ میلیون نمیپره؟
    آخه مشکل اینجاست: من از وزارت علوم پرسیدم همچین کاری میتونم بکنم؟ گفتن که شما اگه اون وسطا فارغ شی، دانشگاه که بهت نامه نمیده تا اون تاریخ. (ولی دانشگاه که حواسش نیست، میده :-X) و این غیر قانونیه. میخوام بدونم این کار مشکلی ایجاد نمیکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط attanew
    و از قوانین دیگه استفاده کنید.
    از چه قوانین دیگه ای؟
    Weallshouldknowthatweknownothing.
    وای

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)