نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: کار سیاه با ویزای دانشجویی

Question کار سیاه با ویزای دانشجویی

درود
    خواستم بدونم اگر در حالی که ویزای F1 داریم و کار غیرقانونی با ارائه ی شماره Social Security کنیم (یعنی حقوقی که میگیریم شامل مالیات بشه و از طریق اداره سوشال باشه)، آیا اگر در آینده بخوایم گرین کارت یا هر ویزای آمریکا رو بگیریم مشکل ساز میشه؟ ممکنه بگن چون کار غیرقانونی کردی، بهت ویزا یا گرین کارت نمیدیم؟
    سپاس

پیش فرض پاسخ : کار سیاه با ویزای دانشجویی

به شانسِ شما بر می گرده. در حالت کلی واسه ی USCIS بسیار سخت خواهد بود که بتونه ردِ شما رو بزنه. اگه شما با پولِ نقد کار کنید که تقریبا غیر ممکن است. اگر هم توی Payroll محل کار باشید و مالیات ازتون بگیرند بازم سخته. بر خلاف حرف های عامه، اداره ی مهاجرت دسترسی مستقیم به فایل مالیاتی شما ندارد. ولی اگر بخواهد می تونه فایل مالیاتی شما رو ببینه (به همین خاطر کلی مهاجر غیر قانونی تو آمریکا هستند که مالیات میدند ولی اداره ی مهاجرت نمی تونه ردِ همه رو بزنه).

تا زمانی که کاری به USCIS نداری مشکلی نیست (دوری و دوستی)! ولی اگه بخواهی واسه اقامت و یا OPT اقدام کنید قطعا (شاید!) مشکل ساز بشه واستون. من تعجب می کنم که چه جوری کارفرما ی شما راضی شده همچین کاری بکنه. از شما بدتر، پدرِ اون رو در میاره دولت فدرال. حاجی، اگه همچین کاریی میکنی لا اقل مالیات و SSN نده (اگه واقعا نیاز داری، بگو پول کمتر بدید و بیمه نمی خواهم و نقدی بگیر). من دوستم فقط و فقط به خاطر 6 ساعت کارِ خارج از اجازه ی OPT از ایالات متحده اخراج شد. البته مورد دیدم که گرین کارت رو هم گرفته. (گفتم بستگی به شرایط داره و اینکه اگه اداره ی مهاجرت مشکوک بشه به پرونده ی مهاجرتی شما و بخواهد بررسی بکنه، و یا از طرف کارفرما مشکلی پیش بیاد).

در ضمن، همون طور که گفتم اگه کارفرما مطلع هست که شما نمی تونید کار کنید ولی قبول میکنه، واسش مشکل پیش میاد. ولی اگه خبر نداره و شما بهش نگفته باشید از شرایط تون (این داشتن SSN واسه ی بعضی کارفرما ها کافیِ مثلِ Uber)، بعدا به جرم Fraud هم ممکنِ متهم بشید. الان همه چیز کامپیوتری شده و راحت ردِ شما رو میزنند. در ضمن، شما یه سرچ کن E-Verified Employer این برنامه ی جدیدِ (البته 6-7 سال را افتاده). داستان این است که شما وقتی هر کاری رو شروع کنی باید فرم آی-9 رو پر کنی. کارفرما هم با زدن SSN شما فورا از وضعیت اقامت و یا نوع ویزا باخبر میشه.

وکیل دانشگاه ما راجع به OPT حرف میزد، میگفت به خاطر سو استفاده از OPT و کار غیر قانونی (به علت داشتن SSN) الان اگه بخواهی گرین کارت بگیرید به صورت بسیار جدی سوابق مالیاتی و درآمد و منبع درآمد رو چک می کنند.
    ،
    کار خارج از اجازه ی ویزای F1 (مثل OPT/CPT) در متن قانون Severe Violation هستش و مجازاتش رو هم می تونید پیدا کنید آنلاین و بخونید. به صورت خلاصه: شما اگر از ویزا تخطی کنید، وارد برزخ میشید (unlawfully present in the United States). طبق قانون تو این حالت باید برید دادگاه و اونا تصمیم میگیرند. اگر 180 روز تو برزخ بمونید تا 3 سال و اگر یکسال تو برزخ باشید تا 10 سال از ورود به آمریکا منع می شوید.

نقل قول نوشته اصلی توسط SaidJan نمایش پست ها
    درود
    خواستم بدونم اگر در حالی که ویزای F1 داریم و کار غیرقانونی با ارائه ی شماره Social Security کنیم (یعنی حقوقی که میگیریم شامل مالیات بشه و از طریق اداره سوشال باشه)، آیا اگر در آینده بخوایم گرین کارت یا هر ویزای آمریکا رو بگیریم مشکل ساز میشه؟ ممکنه بگن چون کار غیرقانونی کردی، بهت ویزا یا گرین کارت نمیدیم؟
    سپاس

خیلی کارفرما میشناسم که دانشجوی F1 میگیرین و SSN هم میگیرین از دانشجو و واسشون کار هم میکنه واسه چند ماه و تمام. و این هر سال اتفاق میفته. یعنی هرسال دانشجو میگیرن.
    راه برگشتی هست؟
    پس شما میگید واسه گرین کارت 100% مشکل پیش میاد؟
    خیلی نگران OPT نیستم.

خیلی کارفرما میشناسم که دانشجوی F1 میگیرین و SSN هم میگیرین از دانشجو و واسشون کار هم میکنه واسه چند ماه و تمام. و این هر سال اتفاق میفته. یعنی هرسال دانشجو میگیرن.
    راه برگشتی هست؟
    خیلی نگران OPT نیستم.
    اگر جواب این دو تا سوال نه هست مشکلی پیش نمیاد.
    ١.وقتی به عنوان دانشجو میخواهید برای گرین کارت اقدام کنید ازتون مدارک تکس سالهای گذشته رو میخواهند؟
    ٢.آیا کارفرماهایی که از دانشجوها ssn میگیرند درآمد دانشجویان رو به دولت گزارش میکنند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    اگر جواب این دو تا سوال نه هست مشکلی پیش نمیاد.
    ١.وقتی به عنوان دانشجو میخواهید برای گرین کارت اقدام کنید ازتون مدارک تکس سالهای گذشته رو میخواهند؟
    ٢.آیا کارفرماهایی که از دانشجوها ssn میگیرند درآمد دانشجویان رو به دولت گزارش میکنند؟
    من خودم اطلاعی ندارم. شما نمیدونین؟

بله، من هم گفتم که سو استفاده میشه از داشتن SSN. من چندین مورد میشناسم (چینی و هندی) تو رستوران کار می کنند. مثال دیگه از "باگ" داشتن SSN باز کردن کردیت کارت تو بانک مثلا Chase است. اونا واسه ی دانشجوهای ایرانی حساب وا نمی کنند، ولی آنلاین میتونی اقدام کنی با SSN و کردت کارتشون رو بگیری. مورد بعدی گرفتن وام ماشین هستش. با این وجود، قانون هم همه ی مسئولیت رو انداخته به عهده ی داشنجو و دارنده ی ویزا .

ولی دقت کنید شاید بقیه روی CPT و یا سختی اقتصادی Financial Hardship هستند/ (یه فرمی هست که اگر نشون بدی خیلی محتاج پولی و امکان نداره از جایی تامین کنی و از این حرفا، بهت اجازه ی کار می دهند. 600-700 دلار هزینه داره و معمولا خیلی سخته قانع کردنشون).

جواب اون 2 سوال رو هم من نوشتم بالا. راحع به ریپورت درآمد به دولت از طرف کارفرما» اینجا هم مثل همه جا فرار مالیاتی وجود داره، اگه کارفرما حاضر بشه با علم به غیرقانونی بودن به شما کار بده، بسیار بعید است که مالیات شما رو ارائه بده چون واسه خودش هم دردسر میشه.

همونطور که گفتم قبلا، اگر کارفرما تون آدم حسابی باشند از همون اول ازتون مدارک معتبر مثل EDA/CPT/OPT و ... می خواهد. (مگر کافرما هایی که داشتن SSN کافی است واسشون، قبلا هم گفتم نمونه اش Uber و Lyft هستش).

مهمترین عامل شانس هستش. سالانه بیش از 500 میلیون فرم مالیاتی پر میشه تو آمریکا، و اینا به صورت رندم چک می کنند. من رفیقم تو فلوریدا به مدت 5 سال فرم مالیات شهروندی پر می کرد و حتی 6000 دلار معافیت واسه ی داشتن ادوات کشاورزی می گرفت. الان هم گرین کارت داره. (همونطور که گفتم، اداره ی مهاجرت دسترسی مستقیم نداره به فایل مالیاتی شما، معمولا استعلام می کنند که ببیند هر سال مالیات دادید و یا نه. ولی اگه مشکوک بشن به پرونده شما اونجاست که مشکلات شروع میشه و تمام فایل و مدارک رو چک می کنند.)

در ضمن رانندگی واسه ی Uber و Lyft حتی در بین 2 ترم و یا تابستان ممنوع هستش (هرچند شما میتونید به استخدام اونا در بیاید با ارائه SSN). طبق قانون با ویزای دانشجویی میشه تابستون ها کار انجام داد ولی فقط کار مرتبط با رشته ی تحصیلی.

راه برگشتی هست؟
    خیلی نگران OPT نیستم.

Junior Member

یه سوال با ارائه مشخصات و ssn نام بر شخصی که گرین کارت داره میشه کار کرد ( با ویزای f1 )؟ برای طرفی که گرین کارت داره دردسر میشه؟ کلا خودمونو جای اون بزنیم😁

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrozv نمایش پست ها
    یه سوال با ارائه مشخصات و ssn نام بر شخصی که گرین کارت داره میشه کار کرد ( با ویزای f1 )؟ برای طرفی که گرین کارت داره دردسر میشه؟ کلا خودمونو جای اون بزنیم������
    بله دوست خوبم
    نه تنها fraud هست
    بلکه اگر اون طرف در جریان نباشه، نه تنها خودش شما رو به خاک سیاه میشونه، نه تنها شکایت میکنه و دولت شما رو به خاک سیاه میشونه، بلکه مینیمم شما دیپورت میشین از کل امریکای شمالی و حومه و هر بار هم بخواین سفر کنین به استرالیا و کشورهای شنگن اون جرم به اون بزرگی توی پرونده شما میمونه (اگه اثبات شه).
    این فکر میکنم خطرناک ترین نوع fraud هست. اگه طرف در جریان باشه که جفتتون به خاک سیاه میشینین، اگه خبر نداشته باشه شما عوض اون هم به خاک سیاه میشینین. چون به هر حال دزدی و کلاه برداری همیشه ممکنه اتفاق بیفته و نمیشه جلوشو گرفت ولی دولت اگه بفهمه طرف واقعا خبر نداشته شما واقعا بدبخت میشین (نمیدونم چطوری روی این قضیه تاکید کنم که اون جوری که باید برسونم مطلبو).
    امیدوارم که مراقب خودتون باشین دوست عزیز :|

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)