نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: رشته مورد علاقه در دانشگاه با رتبه پایین یا؟؟؟؟؟؟

Senior Member

پیش فرض رشته مورد علاقه در دانشگاه با رتبه پایین یا؟؟؟؟؟؟

دوست دارم نظر بقیه رو در این مورد بدونم:
    اگر براتون شرایطش پیش بیاد دوست دارید رشته ای که علاقه معمولی بهش دارید رو در دانشگاه رنک خیلی بالا (10 تای اول) بخونید یا رشته ای که خیلی بهش علاقه دارید رو در دانشگاه رنک پایین؟ (برای phd)

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

پیش فرض پاسخ : رشته مورد علاقه در دانشگاه با رتبه پایین یا؟؟؟؟؟؟

من اگه بودم اولی رو انتخاب می کردم .. می رفتم توی اون دانشگاه و بعدش یه جوری خودم رو بعد از یه سال با استادای رشته مورد علاقه ام آشنا می کردم و بعدش می رفتم رشته ای که دوست دارم ...
    البته نمی دونم امکان این کار تا چه حد وجود داره .. اما اگه دیدم راهی نیست که این کار رو کنم اون وقت می رفتم سراغ راه حل دوم ...
    phd خوندن به اندازه کافی سخت هست ؛ فقط کافیه یه چیزی مجبور باشی بخونی که زیاد ارضات نکنه ... دیگه هیچی ! ... شاید همیشه توی ذهنت این فکر بمونه که اگه می رفتی اونور بیشتر از درس ت لذت می بردی و این ممکنه اذیت کننده باشه ...

اما من رشته ی مورد علاقه ام رو می رفتم... فقط که خوندن PhD ملاک نیست...باید علاقه باشه تا آدم خوب پیشرفت کنه و اینکهدر آینده هر روز با اون رشته به عنوان شغل سر و کار داره پس باید علاقه وجود داشته باشه.
    Live Your Dream

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

البته حتمآ خودت حواست به این هست که رنک پایین تا چه حد پایین ؟؟ دیگه معلومه زیر 10 خیلی بیشتر می ارزه تا بالای 100 !

Senior Member

همونطور که بچه ها گفتن، خيلي مهمه منظورتون از رنک پايين يعني چي و کدوم دانشگاه ميشه؟
    خيلي عوامل ديگم هست که بايد در نظر داشت: استاد، مقدار فاند، شهر...
    ولي منم فکر کنم دانشگاه اول رو انتخاب کنن. بعضي اوقات فقط درگير بودن روي بعضي مسائل، به علت استاد يا شرايط دانشگامون، باعث ميشه که ما به يه زمينه خاص علاقه پيدا کنيم و شايد اگه همون شرايط واسه زمينه ديگم فراهم شه،به اون مورد خاص هم علاقه مند شيم و ...

یه چیز دیگم هست. اگه آدم بخواد برگرده ایران به نظرم دومی رو باید انتخاب کنه. چون هم علاقه بهش داری و هم اینکه پس فردا که برگردی ایران هیشکی نمیگه آقای مهندس فارغ التحصیل cornell یا چمیدونم جرجیا تک هستند همه میگن به به آقای مهندس درس خونده آمریکان!!
    البته من دوستم 5 ساله کاناداس میگه اونجا هم اصلا مهم نیست که از کجا فارغ شدی. آمریکا رو ولی نمیدونم
    غافل چون صبح کند می اندیشد که چه کند؛<br />عاقل می اندیشد که خدا با او چه خواهد کرد

ApplyAbroad Champion

من حتما رشته مورد علاقه ام رو مي خوندم ! چون به نظرم PhD خوندن همينجوري هم نفس گير هست ! حداقل آدم به موضوع علاقمند باشه سختيهاش كمتره !
    اصولا هم من به دانشگاههاي زير 100 مي گم دانشگاه خيلي خوب و top rank
    ;D

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

سلام

بنظر من آدم باید چیزی رو انتخاب کنه که باهاش حال کنه. البته یک نکته هم هست.
    ببینید، ممکنه تو رشته شما، توی زمینه ای که شما کار می کنی، یک دانشگاه رنک 60، تو دنیا خیلی خیلی بیشتر حرف واسه گفتن داشته باشه تا یک دانشگاه با رنک حتی زیر 5.
    مثلا من تو زمینه Thermomechanical کار می کنم. من واسه McGill اپلای کردم، ولی سراغ هیچ جا با رنک بهتر تو دنیا نرفتم. یک سری جاهای دیگه بود، ولی با رنک یکم ضعیفتر.
    چرا؟ چون McGill بهترین مرکز Thermomechanical رو تو دنیا داره. این علم از اینجا شروع شده. حالا کاری ندارم که دانشگاهی با رنک بهترم هست یا نه.

پیروز و بهروز باشید
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

من هم همین سوال رو دارم. از یه استاد ایرانی تو یه دانشگاه rank 2000 جواب خیلی خوبی گرفتم. و استاد نامه فارسی به من میزنه. حالا نمیدونم اپلای کنم یا نه. زمینه کاریش هم خوبه ؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)