صفحه 34 از 34 نخستنخست ... 2425262728293031323334
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 335 , از مجموع 335

موضوع: راهنمای انتخاب دانشگاه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای انتخاب دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط jd13 نمایش پست ها
    لزوما نه. معدل رو نمی‌شه عوض کرد ولی‌ میتونی‌ با نمره بالا تر GMAT (مثلا ۷۲۰-۳۰ ولی‌ خوب هرچی‌ بالاتر بهتر) و ازون مهمتر چند سال سابق شغلی‌ در یک شرکت خیلی‌ خوب (و گرفتن یک ارتقا شغلی‌) معدل تو تا حد زیادی جبران کنی‌.

اگر تصمیمت نهایتا آمریکا شد به هر دلیلی‌ توصیه می‌کنم دکترای business یا finance رو هم در نظر بگیری. در مورد business, کار آکادمیک کمی‌ بهتر از رشته‌های مهندسی‌ یا علمی‌ پیدا می‌شه، و حقوقشم بهتره (چون دانشکده business به اصطلاح دانشکده professional محسوب می‌شه، مثل پزشکی‌ و حقوق). در مورد finance هم جزو معدود رشته هأیی که دکترش هم در بازار کار کمی‌ جای استفاده داره، به دلیل تمرکز مؤسسات مالی‌ رو مدل سازی و بحث‌های مشابه. البته این فقط در صورتیه که حتما بخوای بیای اینجا وگرنه کانادا ممکن موقعیت‌های بهتری داشت باش، و گرفتن دکترا به هر حال مشکلات خودشو داره.
    مجددا ممنون بابت توضیحاتتون.
    با فرض آوردن چنین GMAT ای شانسم برای دکترای فاینانس تو دانشگاه های خوب بهتره؟ در رابطه با سابقه کار فکر نمیکنم بتونم بیشترش کنم حقیقتش نمیتونم چند سال دیگه زمان بذارم چون سنم خیلی کم نیست

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط tani25 نمایش پست ها
    مجددا ممنون بابت توضیحاتتون.
    با فرض آوردن چنین GMAT ای شانسم برای دکترای فاینانس تو دانشگاه های خوب بهتره؟ در رابطه با سابقه کار فکر نمیکنم بتونم بیشترش کنم حقیقتش نمیتونم چند سال دیگه زمان بذارم چون سنم خیلی کم نیست
    کلا دکترای finance شانس کاریابی و موفقیتش برای دانشجوهایه خارجی‌ بیشتره چون به اصطلاح از شغل‌های back office هست که ارتباط مستقیم با مشتری نداره، و دانشجوهایه بومی کمتر سراغ این رشته‌های فنی می‌رن.

شانس قبولیشم نسبت به MBA هم مثبت داره هم منفی‌. از این نظر که سابق کار لازم نیست مثبته، ولی‌ خوب به جاش لازمه نشون بعدی به تحقیق علاقه مندی (مقاله چاپ کرده باشی‌ یا تحقیق زمینه آای انجام داده باشی‌). بعضی‌ دانشگاه‌ها هم برای دکترا GRE رو به GMAT ترجین میدان. کلا قبولی تو دانشگاه خوب بدون دردسر نمی‌شه، و هرجور حساب کنی‌ باید زحمت زیادی بکشی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    كارشناسي ارشد مديريت صنعتي

پیش فرض پاسخ : کدوم دانشگاهها اپلای کنم؟

با عرض سلام خدمت دوستان گرامي
    من فوق ليسانس مديريت با گرايش تحقيق در عمليات دارم.از دانشگاه سراسري مدركم گرفتم معدلم بالاي 17 هست و دو تا مقاله با نمايه ISI دارم كه هر دو در حوزه سيستمهاست.همچنين سابقه تدريس در دانشگاه بمدت 7 سال نيز دارم.و در حال حاضر شغلم نيز مرتبط با موسسات مالي هست.رشته دبيرستانم هم رياضي بوده.نمره ايلتسم هم 6.5 هست.مي خواستم ببينم اگر بخوام براي دكتري در يك دانشگاه خوب در انگليس يا امريكا اقدام كنم و فاند كامل بگيرم آيا شانسي دارم؟ و اينكه بازار كار در اين كشورها به چه صورت هست.
    آن نظراتي كه من در اين مدت خوندم عمدتا درباره بچه هاي مهندسي بود كه بخوان تغيير رشته بدن و خود بچه هاي مديريت مطلب كم ديدم
    همينطور مي خواستم ببينم اگر مثلا دو سال دكتري آزاد مديريت مالي يا مالي رو بخونم شانس پذيرش در رشته مالي مقطع دكتري دارم يا خير؟
    ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Eng computer

سلام دوستان
    وقت بخیر
    کسی اینجا اطلاع داره رشته مدیریت فناوری اطلاعات گرایش کسب و کار هوشمند و رشته مدیریت فناوری اطلاعات گرایش مدیریت خدمات و توسعه فناوری برای فوق دکتری چه کشورهایی این رشته رو دارند؟
    با تشکر
    هر ۷ دقیقه یک نفر آلزایمر می گیرد!
    حل جدول و سودوکو، یادگیری زبان و حرفه جدید و کتاب خواندن به افراد در مهار این بیماری کمک می کند!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع، صنعتی شریف

با سلام
    من کارشناسی و ارشد مهندسی صنایع از شریف دارم کارشناسی معدل 14 و ارشد 15.7
    راستش زیاد به فکر اپلای نبوددم برا همین معدلم مهم نبود و به تازگی مهم شده که کلا یک هفته فرصت خوندن برا GRE داشتم و یک ماه برای تافل
    تافل 92 شدم و Q(169)V(144)W(2.5) GRE
    ولی برای GMAT دارم میخونم و فک میکنم نمره بالای 720 بگیرم.
    مقاله هم ندارم و 3 سال سابقه کار دارم
    قصدم اپلای در رشته MIS در مقطع ارشد یا دکترا هستش. لطفا راهنماییم کنید که برای گرفتن فول فاند کجاها بهتره اپلای کنم؟!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)