صفحه 14 از 27 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 335

موضوع: راهنمای انتخاب دانشگاه

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : کدوم دانشگاهها اپلای کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط avalipour نمایش پست ها
    ممنون از sysco و alved که جواب دادین. خیلی خیلی بعیده که وارتون به جیمت 660 پذیرش بده.
    منظور من هم از ویرجینیا darden بود. اینم یادم رفت بگم که تا زمان اپلای کردن 2 سال سابقه تدریس توو دانشگاه آزاد رو خواهم داشت. البته از این 4 ترم، فعلا 3 ترمش که دروس نرم افزار بوده و نه مدیریت
    تدریس من توو دروس نرم افزار تاثیری داره برای پذیرش؟ به نظر خودم بعیده تاثیر مستقیم بزاره.
    1. حالا Wharton دقیقا نه، ولی بعضی افراد با GMAT کمتر از 700 از دانشگاه های تاپ پذیرش گرفتند چون gmat/gre فقط یک فاکتور در پذیرش محسوب میشه. کسی که سابقه تحصیلی عالی (در دانشگاه های معتبر و با معدل های بالا) داشته باشه و سابقه پژوهشی درست حسابی و .... خیلی محتمله که اگر نمره gmat خوبی نیاره باز هم بتونه پذیرش خوبی بگیره.
    2. مجموعه ای از فاکتور های اثرگذار بر پذیرش در مدیریت درموضوعات مختلف در این فروم بحث شده که می تونید نظریات مختلف را ببینید.
    3. چون گرایش مد نظرتون استراتژِ هست تدریس دروس نرم افزار خیلی کم می تونه اثرگذار باشه. شاید فقط در این حد که نشون بده شما سابقه تددریش داشتید و بی تجربه نیستید به عنوان یک TA
    4. همونطور که گفتم برای Darden هم شانس دارید اما به نظر من در حد متوسط. ضمن اینکه اگر می خواهید حتما پذیرش بگیرید چند دانشگاه با رنکینگ های بالا انتخاب کنید تا پذیرش خودتون را با درصد بالایی تضمین کرده باشید چون به هر حال فرایند اپلی به شانس هم بستگی داره.

موفق باشید
    inactive account

سلام
    1 سوال حیاتی داشتم
    دوره های نیمه حضوری برای اپلای کردن مشکلی ندارند؟
    من لیسانس مدیریت بازرگانی به صورت نمیمه حضوری از دانشگاه ارومیه رو دارم
    برای اپلای کردن به صورت تمام وقت گیر نمیدن؟
    من بیشتر دوست دارم اتریش آلمان یا سوئیس برم
    میشه لطفا منو راهنمایی کنید
    what's done, is done. just leave it alone and don't regret it

یعنی کسی نیست جواب ما رو بده؟
    what's done, is done. just leave it alone and don't regret it

ApplyAbroad Hero a2011 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط captain_ali نمایش پست ها
    یعنی کسی نیست جواب ما رو بده؟
    گیر که نمی دن ! ولی شاید بعضی دانشگاههای آلمان امتیاز زیادی ندن ! ولی حتما شانست رو برای آلمان امتحان کن. البته اگه معدلت بالای 14 باشه شانست بیشتره. شما معدلت چنده ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Marketing

سلام خدمت دوستان. میخواستم بدونم با شرایطی که من دارم میتونم به دانشگاه های کانادا امیدوار باشم. دانشگاه هایی در سطح کلگری، آلبرتا، سایمون فریزر یا بهتر، یا بدتر!؟ آمریکا چطور؟ چه دانشگاه هایی میتونم امید داشته باشم؟ هلند هم بدم نمیاد برم!!!!

گرایش مورد علاقه ام هم رفتار هست. پایان نامه و مقالاتی که کار کردم هم به استراتژی مربوط میشن هم به رفتار.
    لیسانس نرم افزار 15.5
    فوق مدیریت اجرایی گرایش استراتژی 18.1
    1 سال سابقه مدیریت اجرایی در یک انجمن علمی مرتبط با مدیریت
    2 مقاله کنفرانس داخلی که یکیش مقاله برتر شد
    1 مجله علمی ترویجی داخلی
    2 سال سابقه تدریس دانشگاه آزاد (دروس نرم افزار و مدیریت)
    2 طرح پژوهشی از وزارت بازرگانی که مدیر پروژه جفتشون بودم (نه مجری)
    تافل احتمالا زیاد بالای 600
    جیمت رو نمیتونم پیش بینی کنم!

در ضمن یه سوال دیگه اینکه به نظرتون کدوم گرایش ها از بقیه رقابتی تر هستند؟

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Business- CBS

نقل قول نوشته اصلی توسط avalipour نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان. میخواستم بدونم با شرایطی که من دارم میتونم به دانشگاه های کانادا امیدوار باشم. دانشگاه هایی در سطح کلگری، آلبرتا، سایمون فریزر یا بهتر، یا بدتر!؟ آمریکا چطور؟ چه دانشگاه هایی میتونم امید داشته باشم؟ هلند هم بدم نمیاد برم!!!!

گرایش مورد علاقه ام هم رفتار هست. پایان نامه و مقالاتی که کار کردم هم به استراتژی مربوط میشن هم به رفتار.
    لیسانس نرم افزار 15.5
    فوق مدیریت اجرایی گرایش استراتژی 18.1
    1 سال سابقه مدیریت اجرایی در یک انجمن علمی مرتبط با مدیریت
    2 مقاله کنفرانس داخلی که یکیش مقاله برتر شد
    1 مجله علمی ترویجی داخلی
    2 سال سابقه تدریس دانشگاه آزاد (دروس نرم افزار و مدیریت)
    2 طرح پژوهشی از وزارت بازرگانی که مدیر پروژه جفتشون بودم (نه مجری)
    تافل احتمالا زیاد بالای 600
    جیمت رو نمیتونم پیش بینی کنم!

در ضمن یه سوال دیگه اینکه به نظرتون کدوم گرایش ها از بقیه رقابتی تر هستند؟
    سلام
    اولا نگفتی کدوم دانشگاهها درس خوندی. دوما مقالات فارسی به هیچ دردی نمی خوره. سوما نمره جی مت برای آمریکا و کانادا 95% از شانس پذیرش گرفتن را مشخص می کنه که شما هنوز نداری. چهارما اگر پستهای قبلی را نگاه کنی خودت به جواب می رسی که وضعیت شما اصلا معلوم نیست و هنوز اول راه هستی پس سوالتون جواب نداره.

اما در مورد رقابتی بودن رشته ها در هر کشور و دانشگاهی فرق می کنه و اینکه بتونی کدوم گرایش یا رشته شانس داشته باشی ، بستگی به کارهای قبلی داره و نه دیگران. اگر استراتژی کار کردی پس شانس استراتژی تون بیشتر هست و ....
    برای نمونه کسی که هیچی بازاریابی کار نکرده با یک رزومه عالی HR نمی تونه بازاریابی پذیرش بگیره.

p.s: اون دانشگاههایی که شما نام بردین به جی مت زیر 700 اصلا نگاه هم نمی کنند. مثلا کلگری میانگینش سال پیش 710 بوده.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Marketing

نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام
    اولا نگفتی کدوم دانشگاهها درس خوندی. دوما مقالات فارسی به هیچ دردی نمی خوره. سوما نمره جی مت برای آمریکا و کانادا 95% از شانس پذیرش گرفتن را مشخص می کنه که شما هنوز نداری. چهارما اگر پستهای قبلی را نگاه کنی خودت به جواب می رسی که وضعیت شما اصلا معلوم نیست و هنوز اول راه هستی پس سوالتون جواب نداره.

اما در مورد رقابتی بودن رشته ها در هر کشور و دانشگاهی فرق می کنه و اینکه بتونی کدوم گرایش یا رشته شانس داشته باشی ، بستگی به کارهای قبلی داره و نه دیگران. اگر استراتژی کار کردی پس شانس استراتژی تون بیشتر هست و ....
    برای نمونه کسی که هیچی بازاریابی کار نکرده با یک رزومه عالی HR نمی تونه بازاریابی پذیرش بگیره.

p.s: اون دانشگاههایی که شما نام بردین به جی مت زیر 700 اصلا نگاه هم نمی کنند. مثلا کلگری میانگینش سال پیش 710 بوده.
    لیسانس رو دانشگاه شمال خوندم و ارشد رو علامه طباطبائی. ممنون از جوابتون. بله من هنوز اول راه هستم. ایشالله 2 سال دیگه همین موقع آمریکا شمالی ام!

البته شما یه مقدار داری بدبینانه صحبت میکنی. خودت میگی که "میانگین" 710 بوده، خوب این با حرف قبلیت تناقض داره که میگی به جی مت زیر 700 نگاه هم نمیکنن. چون میانگین 710 یعنی اینگه یه تعدادی آدم با نمره زیر 700 هم پذیرفته شدن. حالا گرایش با گرایشم فرق میکنه، اما توو همه این دانشگاه ها اگه رزومه قوی باشه با نمره جی مت 680-700 هم شانس قبولی بالاست.
    در مورد سوال آخر این دوستمون هم به حرف شما باید این نکته رو اضافه کنم که با یه تقریب قابل قبول میشه گفت که وضعیت رقابت توو گرایش ها این شکلیه:
    فاینانس> استراتژی> بازاریابی> IS
    نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    سلام

Member
    رشته و دانشگاه
    industrial engineering- Sharif university of technology

نقل قول نوشته اصلی توسط 86125038 نمایش پست ها
    البته شما یه مقدار داری بدبینانه صحبت میکنی. خودت میگی که "میانگین" 710 بوده، خوب این با حرف قبلیت تناقض داره که میگی به جی مت زیر 700 نگاه هم نمیکنن. چون میانگین 710 یعنی اینگه یه تعدادی آدم با نمره زیر 700 هم پذیرفته شدن. حالا گرایش با گرایشم فرق میکنه، اما توو همه این دانشگاه ها اگه رزومه قوی باشه با نمره جی مت 680-700 هم شانس قبولی بالاست.
    در مورد سوال آخر این دوستمون هم به حرف شما باید این نکته رو اضافه کنم که با یه تقریب قابل قبول میشه گفت که وضعیت رقابت توو گرایش ها این شکلیه:
    ببخشید اما گرایش هایی مثل operations management و supply chain Mng رو تو این دسته بندیتون قرار ندادین. میشه بگین چرا؟
    کلا بازار کار این دوتا رشته که گفتم بین بقیه گرایش های Business چطوره؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط 86125038 نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط m_firoz نمایش پست ها
    ببخشید اما گرایش هایی مثل operations management و supply chain Mng رو تو این دسته بندیتون قرار ندادین. میشه بگین چرا؟
    کلا بازار کار این دوتا رشته که گفتم بین بقیه گرایش های Business چطوره؟
    به نظر من هم نباید فقط روی یک عامل متمرکز بود. دانشگاه ها اغلب عنوان می کنند که به تمامی پارامترها نگاه می کنند، گر چه در عمل معمولا گفته میشه که دانشگاه ها یک حدودی از نمره GMAT یا GRE را به عنوان cutoff انتخاب می کنند. این نمره ممکنه برای 10 دانشگاه برتر مثلا(مثلا) 750 باشه و برای فرض کنید دانشگاه های رده های 50-100 نمره 700(فرضا). اما هنوز هم اگر کسی در پارارمتر هایی مثل مقاله و تحقیقات قبلی خوب یا معدل بالا از دانشگاه های معتبر و ...، موقعیت مثبتی داشته باشه بسیار ممکنه که بتونه پذبرش بگیره.

ضمنا farveh جان شما از منبع مویقی میگی دانشگاهی مثل calgary به Gmat زیر 700 نگاه هم نمی کنند؟
    البته درسته که شاید calgary از لحاظ rank جهانی چندان بالا نباشه اما بودن در کانادا(که طبعا مثلا در مقایسه با همسایه جنوبی خودش خیلی تعداد دانشگاه های محدودتری داره) و عوامل جذاب کننده تحصیل و زندگی در کانادا، رقابت بر سر دانشکده های کانادایی را نسبتا جدا از rank اونها، دشوار کرده.

از نظر بازار کار اگر منظور شما با داشتن phd هست، که ممولا phd ازدانشگاه های خوب دنیا یعنی مساوی با کار آکادمیک عمدتا. در بعضی گرایش ها البته قابلیت کارهای مشاوره ای یا حرفه ای بیشتره مثل finance یا OM یا SCM. فکر می کنم بازار کار این رشته ها خوب باشه.
    از نظر رقایت بر سر گرفتن پذیرش جایی بین Marketing و IS دارند به نظرم.
    موفق باشید
    inactive account

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)