صفحه 17 از 34 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 335

موضوع: راهنمای انتخاب دانشگاه

ApplyAbroad Hero

Post پاسخ : کدوم دانشگاهها اپلای کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط avalipour نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان.
    یه سوال تکراری(!): من میخوام بدونم با شرایطم چقد شانس برای دانشگاه های کانادا یا آمریکا دارم؟ یا چه دانشگاه هایی؟
    لیسانس نرم افزار 15.5
    فوق لیسانس مدیریت اجرایی 18.2
    4 مقاله داخلی
    1 مقاله ISI
    2 طرح پژوهشی از وزارت بازرگانی
    1 سال سابقه کار به عنوان مدیر اجرایی یه انجمن علمی (مرتبط به رشته مدیریت)
    جیمت 700
    تافل 90

گرایش استراتژی هم مدنظر دارم. ریسرچ اینترست های اساتید دانشگاه های سیمون فریزر و ویرجینیا هم خیلی به اینترست های من نزدیک بود.
    1. اعتبار دانشگاه های قبلی(در صورتی که شناخته شده باشند) می تونه اثرگذار باشه. معدل لیسانس یک مقدار کمه. اما در کل معدل هاتون خوبه به خصوص در کانادا و بعضی دانشگاه های معدود در آمریکا به معدل فوق بیشتر توجه دارند.
    2. اگر مقالات شما علمی پژوهشی باشند و به خصوص با موضوع استراتژی و research interest های شما مرتبط باشه و مقالات داخلی شما لااقل چکیده انگلیسی قابل دسترسی داشته باشه، و طرح های پژوهشی شما هم جوندار و مرتبط باشند سابقه علمی پژوهشی نسبتا خوبی دارید.
    3. نمره جیمت خوبه البته نه برای دانشگاه های خیلی تاپ(منظورم مثلا top30-40).
    4. نمره تافل برای خیلی دانشگاه ها (به خصوص در کانادا 100 لازمه) کمه. البته در آمریکا انعطاف بیشتری هست و تعداد زیادی از B-School ها حتی مینیمم هم اعلام نمی کنند اما در عوض تعداد دیگری هم نه تنها مینیمم تعیین می کنند بلکه مثلا برای TA شدن نمره خاصی برای speaking تعیین می کنند که نباید از اون حد کمتر باشید. توجه کنید که گرایش استراتژی جزو گرایش هایی محسوب میشه که نیاز به مهارت های زبان بالایی از نظر خواندن، نوشتن و صحبت کردن دارد. اگر برای شما مقدوره، نمره خودتون را به بالای 100 افزایش بدهید.

اینکه دقیقا کدام دانشگاه اقدام کنید به research interest های خودتون بستگی دارد اما از نظر رنکینگ در رنک 1-30 شانس کم، در رنک 30-50 شانس متوسط و در رنک 50 با بالا شانس خوبی دارید.
    منظورتوتن از ویرجینیا Dardenیا Pamplin؟ به هر حال برای اینها هم شانس دارید.
    inactive account

Member
    رشته و دانشگاه
    تربیت مدرس

پیش فرض پاسخ : کدوم دانشگاهها اپلای کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    .
    3. نمره جیمت خوبه البته نه برای دانشگاه های خیلی تاپ(منظورم مثلا top30-40).
    اینطور نیست. خیلی ها با نمره زیر 700 از دانشگاه های خیلی تاپ پذیرش می گیرند. می شناسم دو نفر رو که با 660 از Northwestern و Pennsylvania
    پذیرش داشتند. شما اصلا ریسک دوباره امتحان دادن جی مت رو نکنید و سعی کنید قسمت های دیگه پکیج اپلیکیشن تون رو تقویت کنید.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط alved نمایش پست ها
    اینطور نیست. خیلی ها با نمره زیر 700 از دانشگاه های خیلی تاپ پذیرش می گیرند. می شناسم دو نفر رو که با 660 از Northwestern و Pennsylvania
    پذیرش داشتند. شما اصلا ریسک دوباره امتحان دادن جی مت رو نکنید و سعی کنید قسمت های دیگه پکیج اپلیکیشن تون رو تقویت کنید.
    البته من توصیه ای به ایشان در مورد دوباره امتحان دادن GMAT نکردم بلکه در مورد تافل گفتم اگر مقدوره نمره خودشون را افزایش بدهند برای ارضای مینیمم خیلی دانشگاه ها.
    خب دستتون درد نکنه میشه جهت کسب اطلاعات بیشتر ما، بفرمایید این 2 نفر چه موارد دیگری در رزومه خودشون داشتند یا کدوم گرایش ها پذیرش گرفتند و .....؟ (ایرانی بودند دیگه نه؟)
    منظورتون از Pennsylvania همون Wharton ه؟
    inactive account

Member
    رشته و دانشگاه
    تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها
    البته من توصیه ای به ایشان در مورد دوباره امتحان دادن GMAT نکردم بلکه در مورد تافل گفتم اگر مقدوره نمره خودشون را افزایش بدهند برای ارضای مینیمم خیلی دانشگاه ها.
    خب دستتون درد نکنه میشه جهت کسب اطلاعات بیشتر ما، بفرمایید این 2 نفر چه موارد دیگری در رزومه خودشون داشتند یا کدوم گرایش ها پذیرش گرفتند و .....؟ (ایرانی بودند دیگه نه؟)
    منظورتون از Pennsylvania همون Wharton ه؟
    یه هندی بود با یا آرژانتینی. یکی مالی و یکی بازاریابی. متاسفانه بخاطر گذشت زمان، رزومه شون رو یادم نیست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Marketing

ممنون از sysco و alved که جواب دادین. خیلی خیلی بعیده که وارتون به جیمت 660 پذیرش بده.
    منظور من هم از ویرجینیا darden بود. اینم یادم رفت بگم که تا زمان اپلای کردن 2 سال سابقه تدریس توو دانشگاه آزاد رو خواهم داشت. البته از این 4 ترم، فعلا 3 ترمش که دروس نرم افزار بوده و نه مدیریت
    تدریس من توو دروس نرم افزار تاثیری داره برای پذیرش؟ به نظر خودم بعیده تاثیر مستقیم بزاره.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط avalipour نمایش پست ها
    ممنون از sysco و alved که جواب دادین. خیلی خیلی بعیده که وارتون به جیمت 660 پذیرش بده.
    منظور من هم از ویرجینیا darden بود. اینم یادم رفت بگم که تا زمان اپلای کردن 2 سال سابقه تدریس توو دانشگاه آزاد رو خواهم داشت. البته از این 4 ترم، فعلا 3 ترمش که دروس نرم افزار بوده و نه مدیریت
    تدریس من توو دروس نرم افزار تاثیری داره برای پذیرش؟ به نظر خودم بعیده تاثیر مستقیم بزاره.
    1. حالا Wharton دقیقا نه، ولی بعضی افراد با GMAT کمتر از 700 از دانشگاه های تاپ پذیرش گرفتند چون gmat/gre فقط یک فاکتور در پذیرش محسوب میشه. کسی که سابقه تحصیلی عالی (در دانشگاه های معتبر و با معدل های بالا) داشته باشه و سابقه پژوهشی درست حسابی و .... خیلی محتمله که اگر نمره gmat خوبی نیاره باز هم بتونه پذیرش خوبی بگیره.
    2. مجموعه ای از فاکتور های اثرگذار بر پذیرش در مدیریت درموضوعات مختلف در این فروم بحث شده که می تونید نظریات مختلف را ببینید.
    3. چون گرایش مد نظرتون استراتژِ هست تدریس دروس نرم افزار خیلی کم می تونه اثرگذار باشه. شاید فقط در این حد که نشون بده شما سابقه تددریش داشتید و بی تجربه نیستید به عنوان یک TA
    4. همونطور که گفتم برای Darden هم شانس دارید اما به نظر من در حد متوسط. ضمن اینکه اگر می خواهید حتما پذیرش بگیرید چند دانشگاه با رنکینگ های بالا انتخاب کنید تا پذیرش خودتون را با درصد بالایی تضمین کرده باشید چون به هر حال فرایند اپلی به شانس هم بستگی داره.

موفق باشید
    inactive account

سلام
    1 سوال حیاتی داشتم
    دوره های نیمه حضوری برای اپلای کردن مشکلی ندارند؟
    من لیسانس مدیریت بازرگانی به صورت نمیمه حضوری از دانشگاه ارومیه رو دارم
    برای اپلای کردن به صورت تمام وقت گیر نمیدن؟
    من بیشتر دوست دارم اتریش آلمان یا سوئیس برم
    میشه لطفا منو راهنمایی کنید
    what's done, is done. just leave it alone and don't regret it

یعنی کسی نیست جواب ما رو بده؟
    what's done, is done. just leave it alone and don't regret it

Junior Member

سلام دوستان
    میخواستم ببینم با شرایط زیر من برای پذیرش PhD گرایش استراتژی از چه Business School هایی در آمریکا و کانادا شانس دارم ( منظورم حدود رنک اونهاست):
    لیسانس مهندسی صنایع- خواجه نصیر- معدل: 16.2
    فوق: MBA - استراتژی - مالک اشتر- معدل 18.7
    GMAT: 690
    TOEFL PBT: 643
    مقاله: 3 تا کنفرانس- 1 علمی پژوهشی ( البته همه داخلی)
    سابقه کار: 3 سال

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hessamie نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم ببینم با شرایط زیر من برای پذیرش PhD گرایش استراتژی از چه Business School هایی در آمریکا و کانادا شانس دارم ( منظورم حدود رنک اونهاست):
    لیسانس مهندسی صنایع- خواجه نصیر- معدل: 16.2
    فوق: MBA - استراتژی - مالک اشتر- معدل 18.7
    GMAT: 690
    TOEFL PBT: 643
    مقاله: 3 تا کنفرانس- 1 علمی پژوهشی ( البته همه داخلی)
    سابقه کار: 3 سال
    به رنک بعد از 30 توجه کنید(حتی اگه به 30 تا 40 بی توجهی کنید بهتره)

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)