صفحه 2 از 34 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 335

موضوع: راهنمای انتخاب دانشگاه

Unhappy پاسخ : کدوم دانشگاهها اپلای کنم؟

سلام دوستان
    من قصد دارم واسه دکترای مدیریت(بازاریابی) امسال اپلای کنم اما چون یه کم آدم بدبینی هستم حس میکنم رزومم خوب نیس. می¬خوام از شماها کمک بگیرم که بگید کجاها ممکن شانس پذیرش داشته باشم. خلاصه رزومم اینه:
    فوق¬لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیر
    معدل فوق¬لیسانس:16.57
    TOEFL:100
    GRE:1250
    2مقاله کنفرانس بین¬المللی داخلی، 1 مقاله کنفرانس خارجی، 1 مقاله مجله علمی پژوهشی داخلی، 1مقاله ژورنالISI (این یکی در مرحله داوریه)
    2سال سابقه کار در زمینه¬ی بازاریابی درحد معاون مدیر بازاریابی
    1ترم تدریس در دانشگاه علمی-کاربردی تهران
    1 پروژه¬ی پژوهشی هم در زمینه¬ی بازاریابی برای بانک تجارت انجام دادیم که خودم مجری طرح بودم
    ممنون میشم راهنماییم کنین. درضمن اولویت اولم کانادا و آمریکا و اولویت بعدیم اسپانیا هست. البته FULL FUND بودن هم مهمه
    خیلی خیلی ممنونم از همتون

ApplyAbroad Hero

Arrow پاسخ : کدوم دانشگاهها اپلای کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط 86125038 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من قصد دارم واسه دکترای مدیریت(بازاریابی) امسال اپلای کنم اما چون یه کم آدم بدبینی هستم حس میکنم رزومم خوب نیس. می¬خوام از شماها کمک بگیرم که بگید کجاها ممکن شانس پذیرش داشته باشم. خلاصه رزومم اینه:
    فوق¬لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیر
    معدل فوق¬لیسانس:16.57
    TOEFL:100
    GRE:1250
    2مقاله کنفرانس بین¬المللی داخلی، 1 مقاله کنفرانس خارجی، 1 مقاله مجله علمی پژوهشی داخلی، 1مقاله ژورنالISI (این یکی در مرحله داوریه)
    2سال سابقه کار در زمینه¬ی بازاریابی درحد معاون مدیر بازاریابی
    1ترم تدریس در دانشگاه علمی-کاربردی تهران
    1 پروژه¬ی پژوهشی هم در زمینه¬ی بازاریابی برای بانک تجارت انجام دادیم که خودم مجری طرح بودم
    ممنون میشم راهنماییم کنین. درضمن اولویت اولم کانادا و آمریکا و اولویت بعدیم اسپانیا هست. البته FULL FUND بودن هم مهمه
    خیلی خیلی ممنونم از همتون
    ميشه بگيد v و q شما در gre چند بوده و جزو percentile چند هستيد؟

سابقه آكادميك شما در بازاريابي چيه؟ درس ها يا مقالات؟
    من قبلا هم براي شما توضيح دادم شانستون در دانشگاه هاي با رتبه مختلف به نظر من چقدره، اگر در مورد gre تون هم بگيد بهتر مي تونم بگم،
    اما در مورد IE، شخصا بررسي نكردم كه شرايطش چيه، اما همين بس كه تو رده بنديfinancial times،مقام 8 داره بالاتر از MIT، Oxford, Cambridge, Yale , ... !
    و من فكر مي كنم از لحاظ سابقه علمي و معدلي و زبان و مقاله و .... شانس زيادي نداريد براي اينطور دانشگاه هايي، مگر شانس همراه شود.
    رزومه شما خوبه ولي نه در حد اينطور جايي، از Rank زير 30 يا 40 جهان شما شانس خوبي داريد.

Red face پاسخ : کدوم دانشگاهها اپلای کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها

من قبلا هم براي شما توضيح دادم شانستون در دانشگاه هاي با رتبه مختلف به نظر من چقدره، اگر در مورد gre تون هم بگيد بهتر مي تونم بگم،
    اما در مورد IE، شخصا بررسي نكردم كه شرايطش چيه، اما همين بس كه تو رده بنديfinancial times،مقام 8 داره بالاتر از MIT، Oxford, Cambridge, Yale , ... !
    و من فكر مي كنم از لحاظ سابقه علمي و معدلي و زبان و مقاله و .... شانس زيادي نداريد براي اينطور دانشگاه هايي، مگر شانس همراه شود.
    رزومه شما خوبه ولي نه در حد اينطور جايي، از Rank زير 30 يا 40 جهان شما شانس خوبي داريد.

verbal=450 & quantitative=800
    فکر می کنم نمره ی greم بالاتر از متوسط هست. تدریسم در زمینه ی اصول بازاریابی بوده و مقالاتم هم در زمینه های نوین بازاریابی خدمات هست. مثلاً کاربرد شبکه های عصبی و "rough set theory" در بازاریابی خدمات
    چطور؟

Red face پاسخ : کدوم دانشگاهها اپلای کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sysco نمایش پست ها

در ضمن باید بگم حداکثر نمره در gre 1605 هست که من شدم 1250. اگه چندتا دانشگاه خوب که شانس دارم رو توو امریکا بهم معرفی کنید ممنون می شم.

Junior Member

پیش فرض راهنمای انتخاب دانشگاه

دوستان من الان یک مشکل بزرگ دارم و اون اینکه لیست دانشگاه هام رو تکمیل نکردم، و اینکه در انتخاب دانشگاه ها مشکل دارم،مثلا در آمریکا یک عالمه! دانشگاه هست و این کار که کل دانشگاه ها رو بررسی کنم و از اونها انتخاب کنم غیر منطقی به نظر می رسه! بنا براین از دوستان میخوام که :
    1- اگه می تونن راهنمایی کنن که چه معیار هایی رو در نظر بگیرم که تعداد دانشگاه ها کم بشه
    2- اگه با توجه به رشته و شرایط من دانشگاهی رو می تونن پیشنهاد بکنن که برم و بررسی کنم خیلی خیلی ممنون میشم.
    من لیسانس صنایع از امیرکیبیر، فوق مدیریت IT. معدل فوق 17.5، یک مقاله کنفرانسی و یک کتاب توی زمینه سیستم های اطلاعاتی دارم، نمره تافل 101و GMAT رو یک ماه دیگه میدم. تمایل دارم که تو رشته های مربوط به مدیریت سیستم های اطلاعاتی، IT یا رشته های مرتبط به اونا که گرایش Management science هستند ادامه بدم.
    لطفا راهنمایی کنید. با تشکر فراوان

پیش فرض پاسخ : فوری- الان چجوری دانشگاه انتخاب کنم؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط mhz090 نمایش پست ها
    دوستان من الان یک مشکل بزرگ دارم و اون اینکه لیست دانشگاه هام رو تکمیل نکردم، و اینکه در انتخاب دانشگاه ها مشکل دارم،مثلا در آمریکا یک عالمه! دانشگاه هست و این کار که کل دانشگاه ها رو بررسی کنم و از اونها انتخاب کنم غیر منطقی به نظر می رسه! بنا براین از دوستان میخوام که :
    1- اگه می تونن راهنمایی کنن که چه معیار هایی رو در نظر بگیرم که تعداد دانشگاه ها کم بشه
    2- اگه با توجه به رشته و شرایط من دانشگاهی رو می تونن پیشنهاد بکنن که برم و بررسی کنم خیلی خیلی ممنون میشم.
    من لیسانس صنایع از امیرکیبیر، فوق مدیریت IT. معدل فوق 17.5، یک مقاله کنفرانسی و یک کتاب توی زمینه سیستم های اطلاعاتی دارم، نمره تافل 101و GMAT رو یک ماه دیگه میدم. تمایل دارم که تو رشته های مربوط به مدیریت سیستم های اطلاعاتی، IT یا رشته های مرتبط به اونا که گرایش Management science هستند ادامه بدم.
    اتفاقا به نظر من منطقی ترین راه بررسی تمام دانشگاه های ارائه کننده گرایش شما هستش. اینطوری میفهمین کدوم دانشگاه رو موضوعات مورد علاقه شما کار میکنه. هرچند که این کار زمان میبره.

کارایی که میتونید بگنید:
    1- لیست دانشگاه هایی که AACSB تاییدشون کرده رو از سایتش در بیارید.
    2- طبق امار هر دانشگاه ببینید که کدوم دانشگاه به شرایط شما نزدیکتره (تو سایت AACSB این امار هست)
    3- ببینید کدوم شهرها دوست دارید زندگی کنید

4- دانشگاههایی که تو هر سه بند مشترک بودن رو بشینیدی تک تک بررسی کنید

سلام.راجع به دانشگاه انتخاب کردن من نمی تونم نظر قطعی یا خاصی بدم چون یک تصمیم کاملاً شخصیه که متغیرهای زیادی در تصمیم گیری برای اون نقش دارن.مثلاً اینکه آیا مکان جغرافیایی براتون مهمه یا رنک دانشگاه یا اینکه بعدش می خوایید اونجا بمونید یا نه.
    اما در مورد اینکه چقدر شانس پذیرش دارید باید بگم ارتباط 100% مستقیم داره با نمره GMAT ای که خواهید گرفت.می تونم بگم اگه زیر 650 بشید تقریباً توجهی به بقیه رزمتون نمی کنن و همون مرحله اول رد می شید.
    معدلتون خوبه.مقاله داشتن هم مفیده.و توی رشته های مدیریتی information systems به شرط داشتن پایه قوی پذیرش گرفتنش راحت تره.
    نتیجه کلی اینکه :فعلاً خیلی حواستون رو روی GMAT جمع کنید.
    Before the Dawn

Member amirmimi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering, Penn State

سلام:
    نظراتی که دوستان دادن کامل هست. به نظر من نمره GMAT شما خیلی مهم هست. من پیشنهاد می کنم اگر نمره GMAT بالای 720 آوردین دانشگاه George Washington و همینطور Bushiness School Penn State University اپلای کنید.
    اگر دستم رسد روزی که انصاف از تو بستانم....قضای عهد ماضی را شبی دستی برافشانم...

ApplyAbroad Veteran
    biscuitpolo آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Business Administration

- ای کاش یه موضوع جدید انتخاب نمیکردی... چون این موضوع فقط جواب شما یا دوستانی مثل شما رو میده و در نهایت هم روند خاصی رو دنبال نمیکنه
    - معدل لیسانست رو هم ای کاش می نوشتی... شرایطتت برای ادامه تحصیل توی IS مناسبه... اگر بتونی نمره ی GMAT بالای 700 بیاری میتونی به top 100 امیدوار باشی... به هر حال همونطور که احتمالاً خودت هم میدونی IS راحت ترین گرایش در رشته های مدیریت برای گرفتن پذیرش هستش...
    -در مورد معیارها، اولین و مهمترین چیز اینه که اون دانشگاه دپارتمان IS داشته باشه... این قضیه باعث میشه که اون دپارتمان بودجه تحقیقاتی جداگانه داشته باشه و در نتیجه شانس شما برای دریافت کمک هزینه از اون دانشگاه بیشتر بشه (در بیشتر business schoolها این استادها نیستند که grant دارن، بلکه دانشگاهه که هزینه ی مشخصی را از هزینه کلی برای فعالیتهای تحقیقاتی معین میکنه)... نکته ی بسیار مهم بعدی نمره ی GMAT هستش و نکته ی دیگه ای که بعضی وقتها مهمه سابقه ی کار (که این آخری در PhD کمرنگ تره)
    - من یه چند تا دانشگاهی که میدونم IS قوی دارن رو برات میزارم، ولی اطمینان داشته باش که نیاز به این هست که حداقل یک هفته ی کامل از وقتت رو برای بررسی دانشگاهها بزاری...

MIT Sloan
    Carnegie Mellon University - Tepper
    University of Texas - McCombs
    University of Arizona - Eller
    University of Minnesota - Carlson
    University of Maryland - Smith
    George Washington - Business School
    New York University - Stern
    Stanford University
    Case Western - Weatherhead
    University of Pennsylvania - Wharton
    Georgia State University Robinson

بدون شک به این لیست میشه خیلی خیلی زیاد اضافه کرد... پیشنهادم اینه که رنکینگهای busienss school ها رو پیدا کنید و یه بررسی اجمالی بکنید... چون مثلاً اگر بخواین آمریکا تحصیل کنید حدود 50-60 تا از دانشگاهها توی آمریکاست و اگر انگلستان باشه 20-30 تا و میشه بالاخره با یکی دو روز وقت گذاشتن یه ایده ی کلی به دست آورد...
    - آخرین راه هم اینه که یه دانشجوی IS توی یکی از دانشگاههای کشوری که میخواین برین پیدا کنید و ازش بپرسید که چه دانشگاههای اپلای کنید بهتره... لیست دانشجوهای دکتری رو به همراه ایمیلشون هم از سایت دانشگاهها میتونید پیدا کنید و هم از admission office میتونین بگیرید
    Winners are simply willing to do what losers won't

Member
    رشته و دانشگاه
    MBA, Finance, Malaysia

سلام

دوستان به اندازهٔ کافی‌ نظر دادند و مفید...من تنها چیزی که می‌تونم بگم این که "تمام تخم مرغ هاتو تو یه سبد نذار" و این یعنی‌ فقط واسهٔ آمریکا یا کانادا اقدام نکن سعی‌ کن یکی‌ ۲ تا دانشگاه هم از اروپا انتخاب کنی‌ و یا استرالیا...لیست این بیزینس سوول هایی هم که بالا نوشته شده (آمریکا) اگه دقت کنی‌ و یه کم تو سایتشون بگردی جیمت دنشجوهشون بیشتر از ۷۰۰ و تنها عدد ۷۰۰ مینیمم جیمت لازم برای اقدام کردن....وقتی‌ میدیدم تو دانشگاه‌های مثل ورتن، مریلند، برکلی و... جیمت خیلی‌ بالاست خیلی‌ ناا امید میشودم، اما کم کم دیدم تو هر گرایش ۲ تا (دیگه خیلی‌ حل بدن ۵ تا) دانشجو میگیرند و اونم از اونائی که جیمت بالای ۷۵۰ هستند...به نظرم از لیست ۱۰ تا دانشگاه اول (یا حتا ۲۰ تا) یکی‌ یا دو تا رو انتخاب کن چون رقابت خیلی‌ بالاست و کمی‌ سخت (اما شدنی با توجه به شرایط خوبت تا اینجای کار و بدون جیمت).

پیروز باشی‌
    Vision without action is only a dream, action without vision is just passing time, Vision with Action can change the world.
    "Genius is one percent inspiration, ninety-nine percent perspiration."– Thomas Alva Edison

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)