صفحه 20 از 34 نخستنخست ... 101112131415161718192021222324252627282930 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 335

موضوع: راهنمای انتخاب دانشگاه

پیش فرض پاسخ : کدوم دانشگاهها اپلای کنم؟

والا من نمیدونم چه داستانیه که ما توو این مملکت اصلا نمیتونیم 2 کلمه با هم دیالوگ داشته باشیم. همش میخوایم همدیگه رو بکوبیم و بگیم من از تو بالاترم. الان این حرفای شما دقیقا چه ارتباطی به حرفای من داشت؟؟؟ مثلا من کجا گفتم عدد رو از خودت ساختی؟ شما 2تا گزاره مطرح کردی منم فقط گفتم این 2تا میتونن با هم متناقض باشن. حرف من این بود که میانگین 710 معنای منطقیش اینه که یه سری عدد از این پایین تر هم وجود داشته، حالا از کجای حرف من برداشت کردی که من شما رو متهم به دروغگویی کردم واقعا نمیدونم. بعدش من کجا گفتم که GMAT مهم نیست؟ من فقط گفتم و هنوزم میگم که این حرف که مدارک یه فردی که GMATش زیر 700 بوده رو بررسی نمیکنن کاملا غلطه. این دانشگاها از SAUDER SCHOOL OF BUSINESS (UBC) که بالاتر نیستن دیگه. خود SAUDER توو سایتش اعلام کرده که:Successful applicants usually score 680-720 on the GMAT.
    منم اصلا تمایلی ندارم به این بحث ادامه بدم، اگرم اینارو گفتم بخاطر این بود فقط که یه سری از بچه ها با شنیدن اینجور حرفا خودشون رو از یه سری شانسهایی که میتوونن داشته باشن محروم نکنن. در مورد حرف آخرت هم که اینجوری یه گزاره قطعی صادر کردی که اطلاعات از من بیشتره ترجیح میدم چیزی نگم. حتما تحقیق کردی و به حرفت کاملا معتقدی دیگه
    نقل قول نوشته اصلی توسط farveh نمایش پست ها
    اول اینکه ادامه این بحث به نظم پوچ هست. دو م اینکه این عدد را خود دانشکده به من اعلام کرد. از خودم نساختم. سوم اینکه با 5 تا از دانشجویانی که از این دانشکده اپلای گرفتن صحبت کردم و همه به اینکه نمره gmat از همه مهمتر هست و زیر 700 کسی را نمی شناسند، اشاره کردن. چهارم اینکه برای پذیرش 67 دانشگاه رو بررسی کردم از تمامی جهات که می دونم بیشتر بچه ها فاکتورهایی را که من بهشون دقت کردم اصلا مد نظر هم نمی گیرند. به همه ایمیل زدم و از coordinator ها کلی اطلاعات گرفتم ، با دانشجوهاشون در FB صحبت کردم و مجموع اطلاعاتی که در این زمینه دارم از شما مطمئنم خیلی بیشتر است .

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : کدوم دانشگاهها اپلای کنم؟

خوندن این فایل در این پست را به دوستان توصیه می کنم: دید خوبی میده نسبت به آینده کاری بعد از گرفتن PhD و زندگی آکادمیک و همچنین نحوه پذیرش در مدارس بازرگانی و گرابش های مختلف، نقش GMAT و ....
    نوشته شده توسط یک هندی که دکترای استراتژی MIT پذیرش گرفته و مشغول تحصیل ه.
    inactive account

پیش فرض پاسخ : راهنمای انتخاب دانشگاه

دوستان عزیز کسی در مورد دانشگاه kozminskiاطلاعی داره
    این گفته خود سایت دانشگاه هست در مورد رنکینگ بر اساس financial times
    "Financial Times" European Business School Ranking 2009 & 2010

39th place among the best European Business Schools (from 42nd in 2009)

"Financial Times" EMBA Ranking 2009 & 2010

81st place among the best Executive MBA programs in the world (from 91st in 2009)

"Financial Times" Global Masters in Management 2009 & 2010

30th place in the ranking of 50 best Master Programs in Management in the world, in 2009 the only Polish university included in the ranking (from 36th in 2009)

"Financial Times" Global Masters in Finance 2010

22nd place in the ranking of 50 best Master Programs in Finance in the world.

این لینک سایت دانشگاه
    http://www.kozminski.edu.pl/en/
    YOU CAN WIN, IF YOU WANT

Junior Member

برای خود من شرایط مختلفی در انتخاب دانشگاه مهم بودند (معیارهامو رتبه بندی نکردم):
    1.رنک دانشگاه (البته بر اساس کیفیت مقاله ها که بر اساس http://jindal.utdallas.edu/the-utd-t...gs-by-journal/ چون حوزه کاری من MIS بود فقط مجلات مربوطه MIS Quuarterly, ISR, ... رو کلیک کردم؛ مهمترین چیزی که از دکترا می خوام اینه که از استادام یاد بگیرم چطور مقاله برای مجله با IF بالای 3 بنویسم؛ بنابراین به این سیستمهای رنکینگ QS و Times و US News اعتقاد ندارم البته نه اینکه کلا بذارمشون کنار)
    2.اینکه هزینه های من رو ساپورت می کنه (چون من متاهل بودم و بچه هم داشتم): کار ساده ای هست، تو سایت دانشگاه دنبال میزان هزینه و میزان پولی که میدن گشتم بعلاوه سایتهایی هستند که cost of living در شهرها رو مقایسه می کنن. همین طور شرایط اون کشور هم مهم بود: تو آمریکا همسرم اجازه کار نداره و نمی تونه کار کنه اما تو کانادا می تونه، خودمم می تونم بیرون کار کنم. تو این قسمت حواستون باشه که من هر جا رفتم بهم گفتن هوستون امریکا ارزونترین شهره امریکای شمالی هست و غیره و غیره اما تو تگزاس شما حتما باید ماشین داشته باشین و حمل و نقل عمومی ضعیفه و این یعنی پول ماشین بعلاوه پول بیمه و بنزین؛ اما همون ونکور کانادا یا نیویورک که گرونیش شهره عام و خاصه از این جهت خیلی بهترن). یا هزینه های بیمه درمانی خیلی می تونه زیاد بشه.
    3. سیستم درمانی: اینکه اگه یه وقت مریضی پیش اومد بتونم از پس هزینه ها بر بیام (به همین علت کانادا برام نسبت به امریکا در اولویت بیشتری بود)
    4.آب و هوای شهر (چون خودم شمال زندگی می کنم، نزدیکی به جنگل و دریا برام تا اندازه ای مهم بود)
    5.نرخ جرم و جنایت (امنیت خونواده ام برام خیلی مهم بود): البته به این موضوع باید منطقه ای در اون شهر نگاه کنین؛ منطقه یه شهر تو هوستون تگزاس ممکنه امنیتش بیشتر از یه منطقه تو ونکوور باشه؛ معمولا نرخ جرم و جنایت رو سایت پلیس هر شهر می زنه (حواستون باشه تو ایران نرخ کشته های تصادف خیلی بالاس اما تو امریکا نرخ قتل و جرم و جنایتشون)
    6.اقامت: برای دانشجوی دکترا (فقط دکترا) در کانادا بعد دو سال از درس خوندنتون می تونین برای اقامت اقدام کنین اما تو آمریکا باید یه ده سالی بعد درس خوندن (حدود 15 سال) صبر کنین.
    7. استادام تو زمینه مطالعاتی مورد علاقه من کار کرده باشن
    8.تعداد ایرانی ها توش زیاد باشه (گرچه شنیدم موارد متعددی وجود داشته که ایرانیها قابل اعتماد نیستن اما) این طوری که همزبون زیاد داشته باشیم خیلی مهمه. بعلاوه خیلی شنیدم و خوندم که همسر دانشجویان دکترا که درس نمی خونن و کاری ندارن، آسیب روانی می بینن؛ شنیدم ونکور ایرانی زیاد داره (جایی خوندم چیزی حدود 130000 تا، شاید غلو کرده باشه)

من با توجه به همه اینا برام UBC-Sauder بهترین بود و خدا رو شکر پذیرش و فاند لازم رو گرفتم (الان منتظر کارای سفارتم، خدا کنه که درست بشه)؛ البته خیلی زحمت داشت، خیلی ... خیلی سختی کشیدم.
    در پایان چیزی که باید روش تاکید بشه اینه که اینها معیارهای من بودن.

وضعیتم هم به شرح زیر بود:
    IBT: R29 L28 S20 W27
    GRE: V520 Q780 aw3
    مقاله: یه IEEE، یه سنت شده برای ISI، یه کنفرانسی داخلی اما بین المللی دعوت به سخنرانی (فقط 11 تا از 270 تای پذیرفته شده دعوت به ارائه شدن)؛ دو تا کنفرانس داخلی و دو تا ژورنال داخلی. (سه تای اول رو خودم corresponding author بودم و اون سنت شده خیلی به کار استادای UBC می خورد)
    4 سال سابقه تدریس دانشگاهی
    توصیه نامه های استادام تو ایران خیلی خوب بودن، خیلی (مدیونشون هستم)
    معدل لیسانس: 15.8 نرم افزار بهشتی، فوق: 18 مدیریت فناوری اطلاعات مدرس
    رتبه 2 کنکور مدیریت بین 18000 نفر، نفر اول فارغ التحصیلان ارشد
    به نظر خودم SOP رو عالی نوشتم (شاید اگه همین sop رو برا MIT می فرستادم ریجکت نمیشدم، شایدم علتش این بود که تو ریزنمرات لیسانسم درسای اقتصاد خرد و کلان نبود)
    ویرایش توسط khamiri : March 25th, 2012 در ساعت 07:51 AM

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط khamiri نمایش پست ها
    برای خود من شرایط مختلفی در انتخاب دانشگاه مهم بودند (معیارهامو رتبه بندی نکردم):
    1
    رتبه 2 کنکور مدیریت بین 18000 نفر، نفر اول فارغ التحصیلان ارشد
    به نظر خودم SOP رو عالی نوشتم (شاید اگه همین sop رو برا MIT می فرستادم ریجکت نمیشدم، شایدم علتش این بود که تو ریزنمرات لیسانسم درسای اقتصاد خرد و کلان نبود)
    سلام
    اول که تبریک عرض می کنم بابت پذیرشتون و امیدوارم در مراحل بعدی تحصیلی هم موفق باشید. خواستم در مورد SoP بپرسم. چون دیدم از نظر خودتون خیلی خوب نوشتید و در عمل هم جواب داده. البته این تاپیک مربوط نیست لذا در هر تاپیکی یا پیغام خصوصی اگر لطف بفرمایید برای بنده و دوستان توضیح بدهید که چه نوشتید و چطور نوشتید و ...
    چون SoP برای خیلی ها سواله و مقداری جای ابهام داره و به نظر خیلی ها هم نقش مهمی در پذیرش داره. ممنون می شوم در این مورد توضیح بفرمایید.
    متشکر
    inactive account

Junior Member

SOPیی من یکی حداقل خیلی حالت شخصی داشت. من سعی کردم تاریخچه زندگی علمی خودمو توضیح بدم و توی اونا غیرمستقیم بگم که مشکلات کار تحقیقاتی رو می دونم، self-motivated و independent researcher هستم و اینکه دکترا واقعا برام مهمه و وسطش کم نمی یارم برم (مثالهایی از زندگی که در عین حال به هم چسبیده بودن). در واقع داستان زندگی علمی خودمو گفتم (مال من مثل جوجه اردک زشت یا دیو و دلبر بود؛ اتفاقا بهشون گفتم که یه fairy tale از زندگیم می خوام براتون بگم). ضمن اینکه برای هر بخش یه تیتر خوب و داستانی انتخاب کردم تا اگه حوصله خوندن نداشت بتونه تو یه دقیقه تیترها رو بخونه و جذب بشه که کامل بخونه. ضمن اینکه اخرش نقطه ضعفامو طوری دلیل براشون اوردم که توش نقطه قوتم نهفته باشه. به نظر من شما باید ببینین استادا چی می خوان و دنبال نمونه های اون تو زندگی علمی تون بگردین، اونا رو یادداشت کنین و سعی کنین باهاش یه متن integrated درست کنین . من حتی به استادام خاطراتی رو یاداوری کردم تا توی توصیه نامه بیارن که تکمیل کننده sop من باشه. یه پکیج خوب تحویل دادم.
    ضمن اینکه استاد نمونه گروه هم بودم و سخنرانی خودم به عنوان استاد نمونه رو youtube با زیرنویس انگلیسی گذاشتم. اون هم خیلی موثر بود. وقتی استاده ببینه هزار نفر دارن تشویقتون می کنن خیلی روش تاثیر خواهد گذاشت. می خواستم ارائه مقاله تو کنفرانس رو هم بذارم اما فیلمش اماده نبود. وگرنه اون رو هم می ذاشتم. کلا اگه یه سخنرانی انگلیسی خوب که دارین یه مطلب رو توضیح می دین بذارین به نظرم موثر خواهد بود (خیلی شنیدم یه تصویر کار هزار تا حرف رو می کنه) مثلا همین sopیی رو تصویری هم درست کنین و رو youtube بذارین.

Junior Member

دوستان کسی میدونه اقتصاد محیط زیست رو کدوم دانشگاههای اروپا دارن؟
    اگه اطلاع دارین جواب بدین ممنون میشم.

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط dawwod نمایش پست ها
    دوستان کسی میدونه اقتصاد محیط زیست رو کدوم دانشگاههای اروپا دارن؟
    اگه اطلاع دارین جواب بدین ممنون میشم.
    salute
    as a master or PhD program?
    I mention only some famous ones and assume that you asked about PhD program

-university Zurich
    Virje University of Amestrdam
    university catholique of Louvain
    Toulouse school of Economics
    Tilburg University
    Humboldt university of berline
    university of Oxford
    Organisation de coperation et de developpment economiques of paris
    Goteborgs university
    Erasmus University
    LSE
    University of Southampton
    university of Birmingham
    university of Barcelona
    university of wien
    university of Mannheim
    Stockholm School of Economics (SSE)
    ETHZ
    ESRI in Dublin
    paris 1(sorbonne)
    university of oslo
    university of humburg

and .....

Best of luck
    Faraz
    Some dance to remember, some dance to forget

Junior Member

سلام . من نیاز به راهنمایی در زمینه انتخاب دانشگاه دارم . لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه تهران با معدل 16.88 و فوق لیسانس مدیریت صنعتی OR از دانشگاه شهید بهشتی با معدل 16.78 در حال آمادگی برای امتحان آیلتس و GMAT میباشم . با توجه به داشتن سابقه کار در زمینه برنامه ریزی و کنترل پروزه یک شرکت صنعتی و همچنین تدریس زبان میشه بگید واسه ادامه تحصیل چه رشته و دانشگاهی را پیشنهاد میکنید تا از الان هدفم مشخص بشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط soleymani نمایش پست ها
    سلام . من نیاز به راهنمایی در زمینه انتخاب دانشگاه دارم . لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه تهران با معدل 16.88 و فوق لیسانس مدیریت صنعتی OR از دانشگاه شهید بهشتی با معدل 16.78 در حال آمادگی برای امتحان آیلتس و GMAT میباشم . با توجه به داشتن سابقه کار در زمینه برنامه ریزی و کنترل پروزه یک شرکت صنعتی و همچنین تدریس زبان میشه بگید واسه ادامه تحصیل چه رشته و دانشگاهی را پیشنهاد میکنید تا از الان هدفم مشخص بشه .
    دوست عزیز من فکر می کنم که هر کسی خودش بهترین مرجعه برای تصمیم گیری در مورد رشته چون اگه قصدتون ادامه تحصیل در مقطع دکتری است که باید بگم واقعا باید ببینید که به چی علاقه دارید چون واقعا اینقدر سخت هست که اگه علاقه نداشته باشید ادامه دادنش مشکل می شه براتون. در ضمن شما حتی کشور مورد نظرتون رو هم مشخص نکردید. ولی با این وجود با توجه به رشته لیسانس و ارشدتون من فکر می کنم که رشته هایی مثل operation management, technology management, operation research مرتبط باشند.
    موقث باشید.
    Hey you, don't tell me there's no hope at all…..
    …..Don't give in without a fight

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)