صفحه 27 از 34 نخستنخست ... 171819202122232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 261 تا 270 , از مجموع 335

موضوع: راهنمای انتخاب دانشگاه

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : راهنمای انتخاب دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط milad369 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    کسی رده بندی معتبر و بروز از دانشگاه های آمریکایی برای دوره دکتری سراغ داره تا معرفی کنه؟
    اکثر رده بندی هایی که من می شناسم برای MBA هستن و معیار خوبی برای دکتری نیستن. توی سایت AACSB هم رده بندی وجود نداره یا شاید من پیدا نکردم، ممنون میشم راهنمایی کنید
    برای دکترا رنکینگ دانشگاه texas @ dallas را می تونید ببینید برای دکترا. این رتبه بندی بر اساسه publication هست بنا براین بیشتر ناظر بر دوره های دکتراست. این هم لینکش: http://jindal.utdallas.edu/the-utd-t...earch-rankings
    inactive account

Junior Member

با سلام
    من معدل لیسانسم 13.78 رشته مدیریت بازرگانی، معدل فوق لیسانسم 18.08 مدیریت کارافرینی.
    فعلا مدرک زبان و GRE/GMAT ندارم.
    چندتا مقاله فارسی و ای اس ای هم دارم.
    توی دانشگاه ایوا یکی استاد دارم که چند سالیه باهم در اتباط هستیم و رو ی مقاله ای کار می کنیم. و گفته اگه رکامنت هم بخواهی واست می نویسم. و با دپارتمان اونجا صحبتی کرده و یکیشون بهم میل زده که اگه کمکی یا اطلاعاتی می خواهی در خدمتیم!.
    یه سوالی خدمت دوستان عزیز داشتم:
    وضعیت این دانشگاه خوبه یا بده( یه جایی گفتن این دانشگاه رده پایینه یه جایی گفتن خوبه و رنکینگ این دانشگاه 51 در امریکا و 64 در جهان)؟
    هر وقت با استاد در مورد اپلای صحبت کریدم حرفی از فاند و ... نزد و گفت برو توی فلان سایت ثبت نام کن، با این وضعیت احتمال داره این استاد من رو به عنوان دانشجوی دکتری انتخاب کنه یا حداقل دانشگاه بهم پذیرش بده؟
    دوستان عزیز لطفا رهنمایی کنید

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط jozeph نمایش پست ها
    با سلام
    من معدل لیسانسم 13.78 رشته مدیریت بازرگانی، معدل فوق لیسانسم 18.08 مدیریت کارافرینی.
    فعلا مدرک زبان و GRE/GMAT ندارم.
    چندتا مقاله فارسی و ای اس ای هم دارم.
    توی دانشگاه ایوا یکی استاد دارم که چند سالیه باهم در اتباط هستیم و رو ی مقاله ای کار می کنیم. و گفته اگه رکامنت هم بخواهی واست می نویسم. و با دپارتمان اونجا صحبتی کرده و یکیشون بهم میل زده که اگه کمکی یا اطلاعاتی می خواهی در خدمتیم!.
    یه سوالی خدمت دوستان عزیز داشتم:
    وضعیت این دانشگاه خوبه یا بده( یه جایی گفتن این دانشگاه رده پایینه یه جایی گفتن خوبه و رنکینگ این دانشگاه 51 در امریکا و 64 در جهان)؟
    هر وقت با استاد در مورد اپلای صحبت کریدم حرفی از فاند و ... نزد و گفت برو توی فلان سایت ثبت نام کن، با این وضعیت احتمال داره این استاد من رو به عنوان دانشجوی دکتری انتخاب کنه یا حداقل دانشگاه بهم پذیرش بده؟
    دوستان عزیز لطفا رهنمایی کنید
    سلام .. دوست عزیز اگه منظورتون University of Iowa هست که بیزینس اسکول بسیار قوی داره (Tippie College of Business) و تو برخی رشته های بیزینس جزو 15 تای اول آمریکاست... شما برای چه رشته ای میخواین اپلای کنین؟ در ضمن یه نکته مهم اینه که برخلاف کالج های مهندسی تو بیزینس اسکولهای آمریکا همه چی تو کمیته مشخص میشه و استاد به تنهایی قدرت تصمیم گیری زیادی نداره و حتی اگه یه استاد با شما خیلی اوکی باشه باز باید بره تو کمیته و همه اپلیکیشن ها باهم بررسی میشه و نهایتا 1 یا 2 نفر رو پذیرش میدن ... ولی خب داشتن استادی که به شما ریکام بده و تو کمیته از شما دفاع کنه یه خورده کارتون رو راحتتره میکنه اما همه چی رقابتیه ... شما بتید نمره رقابتی تو تافل و GMAT یا GRE داشته باشین تا شانستون رو بالا ببرین ... برایTippie College of Business میدونم که نمره کف تافل 80 هست اما شما باید به بالای 95 فکر کنید که نمره تون رقابتی باشه و GMAT بالای 650 یا GRE بالای 315 داشته باشید ... در ضمن Tippie College of Business کلا یه بار تو سال برای دکترای بیزینس پذیرش میده اونم برای August هر سال هست که ددلاینش فکر کنم 15 ژانویه همون سال هست .... پس شما باید کل اپلیکیشنتون که شامل مدارک تحصیلی، نمرات زیان، توصیه نامه و .. هست تا 15 ژانویه 2015 آماده کنید تا به پذیرش سال بعد برسید ...
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Junior Member mbh1988 آواتار ها

سلام دوستان عزیز.
    ببخشید یکی از بستگانم مدیریت خونده لیسانس و برای ارشد/دکتری پیوسته میخواد اپلای کنه. من رشتم مدیریت نیست و هیچ آشنایی ندارم.
    میخواستم خدمتتون بپرسم چه کشوری بهتره واسه پذیرش و فاند مدیریت ؟معمولا بچه ها بیشتر کجا میرن آمریکا یا اروپا یا کانادا ؟
    واقعا ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    لیسانس کامپیوتر ( سخت افزار - معدل 14 - دانشگاه آزاد )
    فوق لیسانس ( مدیریت امور شهری - معدل 18 - دانشگاه دولتی علامه طباطبایی )
    یک مقاله داخلی
    آیلتس 6.5

برای دکترا قصد دارم مدیریت شهری یا مدیریت فرهنگی یا مدیریت بین المللی بخونم . حتما به فاند هم نیاز دارم .
    با این شرایط شما چه دانشگاه هایی پیشنهاد میدید ( ترجیحا اروپا ) ؟ و آیا من شانس گرفتن فاند رو دارم ؟

ممنونم

Member apocalypse2022 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط sara432 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لیسانس کامپیوتر ( سخت افزار - معدل 14 - دانشگاه آزاد )
    فوق لیسانس ( مدیریت امور شهری - معدل 18 - دانشگاه دولتی علامه طباطبایی )
    یک مقاله داخلی
    آیلتس 6.5

برای دکترا قصد دارم مدیریت شهری یا مدیریت فرهنگی یا مدیریت بین المللی بخونم . حتما به فاند هم نیاز دارم .
    با این شرایط شما چه دانشگاه هایی پیشنهاد میدید ( ترجیحا اروپا ) ؟ و آیا من شانس گرفتن فاند رو دارم ؟

ممنونم
    سلام ...اگه برای اروپا قصد اپلای دارین سابقه ریسرچ معمولا خیلی مهم میشه و اینکه بتونید استاد پیدا کنید ... نمره آیلتس شما خوبه و به نظرم نیازی به امتحان مجدد ندارین (جز انگستان که اکثرا دانشگاههاش برای دکترای مدیریت معمولا حداقل 7 آیلتس رو میخوان!) ... با توجه به اینکه سابقه ریسرچ ندارین به نظرم همه سرمایه گذاریتون رو اروپا نباشه و به کانادا و آمریکا هم فکر کنید که اونوقت نمره GRE/GMAT مهم میشه و به نظرم حداقل نمره 310 تو GRE و 650 تو GMAT برای شما از نون شب واجبتر میشه ... البته دانشگاههای کانادا برای دکترای مدیریت نمره حداقل 7 آیلتس میخوان اما تو آمریکا خیلی از دانشگاهها نمره 6.5 رو به عنوان نمره مینیمم اعلام میکنن ...
    * و من یتوکل علی الله فهو حسبه *

The problem with the world is that the intelligent people are full of doubt while the stupid one's are full of confidence

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی دانشگاه امیرکبیر

سلام.
    من رشته کارشناسی و ارشدم ریاضی کاربردی بوده و گرایشم تو ارشد operations research بوده. الان که دنبال استاد مرتبط میگردم تو آمریکا هم تو دپارتمان بیزینس استاد مرتبط هست و هم مهندسی صنایع و خیلی کم من استاد مرتبط تو دپارتمان ریاضی پیدا کردم. تو دپارتمان بیزینس بیشتر گرایش های management science یا operations management به کار من میخوره. ولی الان اینجا میبینم که همه میگن گرفتن پذیرش از بیزینس خیلی سخته. واقعا اینطوری هست؟ یعنی من بیشتر تمرکزم رو بزارم روی مهندسی صنایع؟
    بعد من تو دپارتمان management science دانشگاه واترلو و دانشگاه مک مستر استادایی پیدا کردم که خیلی کارشون نزدیک هست به چیزی که من میخوام. به نظرتون پذذیرش گرفتن ازشون سخته؟ البته دانشگاه واترلو دپارتمان ریاضیش هم optimization and Operations research داره ولی شرایطش سخته.
    معدل کارشناسی هم 16.39 هست. (معدل دو سال آخر 18). معدل ارشدم هم 17.75. تافل هم 105 شدم. دارم واسه جی آر ای آماده میشم. یه مقاله سابمیتی هم دارم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Business Administration, Ross School of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط azi_9085 نمایش پست ها
    سلام.
    من رشته کارشناسی و ارشدم ریاضی کاربردی بوده و گرایشم تو ارشد operations research بوده. الان که دنبال استاد مرتبط میگردم تو آمریکا هم تو دپارتمان بیزینس استاد مرتبط هست و هم مهندسی صنایع و خیلی کم من استاد مرتبط تو دپارتمان ریاضی پیدا کردم. تو دپارتمان بیزینس بیشتر گرایش های management science یا operations management به کار من میخوره. ولی الان اینجا میبینم که همه میگن گرفتن پذیرش از بیزینس خیلی سخته. واقعا اینطوری هست؟ یعنی من بیشتر تمرکزم رو بزارم روی مهندسی صنایع؟
    بعد من تو دپارتمان management science دانشگاه واترلو و دانشگاه مک مستر استادایی پیدا کردم که خیلی کارشون نزدیک هست به چیزی که من میخوام. به نظرتون پذذیرش گرفتن ازشون سخته؟ البته دانشگاه واترلو دپارتمان ریاضیش هم optimization and Operations research داره ولی شرایطش سخته.
    معدل کارشناسی هم 16.39 هست. (معدل دو سال آخر 18). معدل ارشدم هم 17.75. تافل هم 105 شدم. دارم واسه جی آر ای آماده میشم. یه مقاله سابمیتی هم دارم.
    دپارتمان بهینه سازی واترلو خوبه و مک مستر هم خوبه. درست گفتن که بیزینس سخت تره. در ضمن در نظر داشته باشه که بزینس خیلی تئوریک نیستن، هرچندکه ممکنه فکر کنی همون کارها رو انجام میدن. به نظرمن اگه تئوری دوست دارید فوکوس رو روی مهندسی صنایع-تحقیق در عملیات و ریاضی کاربردی بذاری... کرایش ریاضیات مالی میتونه برای شما خوب باشه. در ضمن اینکه گرایش و رشتتون رو عوض کنید خیلی مشکلی نیست و چیز پذیرفته شده ای هستش. بنابراین میتونید یکم بازتر نگاه کنید به قضیه.

نقل قول نوشته اصلی توسط azi_9085 نمایش پست ها
    سلام.
    با سلام من زیاد چیزی از این رشته نمیدونم ولی brithish culombia کانادا مستر این رشته شما را داره و به نظرم برنامه عملی و خوبی هم بود. بد نیست با استادای اونجا هم حرف بزنید.
    http://www.sauder.ubc.ca/Programs/Ma...nagement_in_OR

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی دانشگاه امیرکبیر

نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz_pourghannad نمایش پست ها
    دپارتمان بهینه سازی واترلو خوبه و مک مستر هم خوبه. درست گفتن که بیزینس سخت تره. در ضمن در نظر داشته باشه که بزینس خیلی تئوریک نیستن، هرچندکه ممکنه فکر کنی همون کارها رو انجام میدن. به نظرمن اگه تئوری دوست دارید فوکوس رو روی مهندسی صنایع-تحقیق در عملیات و ریاضی کاربردی بذاری... کرایش ریاضیات مالی میتونه برای شما خوب باشه. در ضمن اینکه گرایش و رشتتون رو عوض کنید خیلی مشکلی نیست و چیز پذیرفته شده ای هستش. بنابراین میتونید یکم بازتر نگاه کنید به قضیه.
    ممنون از جوابتون. چرا گرفتن پذیرش از بیزینس سخت تره؟ یعنی متقاضی هاش بیشتر هستش؟ یا کلا کم دانشجو میگیرند؟ اخه کسی که بهینه سازی و تحقیق در عملیات خونده باشه ناچارا باید یا بره مهندسی صنایع، بیزینس، یا حتی علوم کامپیوتر. من خیلی کم دانشگاهی پیدا کردم که تو دپارتمان ریاضی این گرایشو اریه بده. تو us news هم تعداد business schools خیلی بیشتر از مهندسی صنایع هستش. تو رنک بندی فقط 75 دانشگاه رو گذاشته واسه صنایع. من فکر میکردم این تعداد کمتر دپارتمان های مهندسی صنایع کار رو واسه گرفتن پذیرش سخت تر میکنه. ولی الان ظاهرا بر عکس هستش.
    در مورد ریاضیات مالی هیچ اطلاعاتی ندارم. ولی حتما بررسیش میکنم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)