صفحه 30 از 34 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 335

موضوع: راهنمای انتخاب دانشگاه

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : راهنمای انتخاب دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mutineerboy نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    بنده قصد دارم برای PhD مارکتینگ اپلا کنم و صد البته هدفم فول فانده... لیسانسم مهندسی مکانیک امیرکبیره با معدل 15/63! الانم آخرای ترم 5 MBA هم هست، دانشگاه علوم اقتصادی با همون گرایش بازاریابی و معدل 19! البته بنده متاهلم و همسرم هم قصد اپلای داره؛ اونم لیسانس و فوق لیسانسش مکانیک امیرکبیره و معدل هر دو مقطعش 17 و خورده ای هست. هیچ کدوم هم هنوز تافل یا جی آر ای و جی مت ندادیم اما تافل در حدود 100 و شاید هم بالاتر واسمون در دسترسه... هر دومون هم مقاله هایی در دست کار داریم... حالا با توجه به تاهلم و زمانی که من تا سال دیگه حول هوش همین موقع برای اپلای داریم من بین چند مورد شک دارم... اول اینکه واسه اروپا اقدام کنیم شانس بیشتری داریم یا آمریکا؟ با توجه به اینکه اروپا جی آر ای نمیخواد و ما هم قصد موندن داریم و میخوایم اقامت بگریم بعدش؟! و اینکه چه استراتژی واسه اپلای داشته باشیم؟! هر دو اپلای کنیم یا یه نفرمون که شانس بیشتری داره اپلای کنه و نفر دیگه اونور اقدام کنه؟! ممنون میشم راهنماییم کنین...
    شما فرد تحصیلکرده ای هستین و خوب میدونین مادامی که سوال شفاف نباشه ، جواب درستی هم دریافت نمیکنه.
    اروپا یعنی کجا ؟ لهستان یا آلمان؟ اتریش یا سوئیس ؟
    من دکتری فاینانس 5 تا دانشگاه آلمان (کانستنز ، منهیم و....) ، 2 تا ایتالیا ، 2 تا سوئیس اپلای کردم و همه اشون من رو ریجکت کردن ، چون کسانی اپلای کرده بودن که نمره جیمت هم داشتن. (تمام اون دانشگاه ها گفته بودن لازم نیست ولی اگه باشه ما نگاه میکنیم) لذا به صرف این که فلانی گفته لازم نداریم نمیشه گفت پذیرشش راحته.

این که یک نفرتون پذیرش بگیره و برین تو اون کشور و نفر دوم حضوری بره اپلای کنه به مراتب شانسش رو بیشتر میکنه. لذا اگه یکی میتونه صبر کنه و اون یکی اپلای کنه بهتره. هزینه هاتون هم کمتر میشه.
    شانس پذیرش دکتری مارکتینگ (کلا بیزنس) بستگی به نمره جیمت شما داره ، بعد معدل و مقاله و توصیه نامه و ....
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    شما فرد تحصیلکرده ای هستین و خوب میدونین مادامی که سوال شفاف نباشه ، جواب درستی هم دریافت نمیکنه.
    اروپا یعنی کجا ؟ لهستان یا آلمان؟ اتریش یا سوئیس ؟
    من دکتری فاینانس 5 تا دانشگاه آلمان (کانستنز ، منهیم و....) ، 2 تا ایتالیا ، 2 تا سوئیس اپلای کردم و همه اشون من رو ریجکت کردن ، چون کسانی اپلای کرده بودن که نمره جیمت هم داشتن. (تمام اون دانشگاه ها گفته بودن لازم نیست ولی اگه باشه ما نگاه میکنیم) لذا به صرف این که فلانی گفته لازم نداریم نمیشه گفت پذیرشش راحته.

این که یک نفرتون پذیرش بگیره و برین تو اون کشور و نفر دوم حضوری بره اپلای کنه به مراتب شانسش رو بیشتر میکنه. لذا اگه یکی میتونه صبر کنه و اون یکی اپلای کنه بهتره. هزینه هاتون هم کمتر میشه.
    شانس پذیرش دکتری مارکتینگ (کلا بیزنس) بستگی به نمره جیمت شما داره ، بعد معدل و مقاله و توصیه نامه و ....
    صد البته حرف شما درسته، اما خب من هنوز دیدی نسبت به دانشگاه های اروپا و تفاوتشون و حتی آمریکا ندارم، اتفاقا ممنون میشم اگه در این مورد هم امکانش هست راهنماییم کنید.
    پس با این اوصاف شما دادن امتحان جیمت رو تحت هر شرایطی توصیه میکنید... حالا با توجه به اینکه شانس همسرم برای گرفتن پذیرش بیشتره، من امتحان جیمت رو قبل از رفتن بهتره بدم یا زمانی که اونجا هستم؟!
    در مورد اپلای کردن افراد متاهل من تاپیکی تو فروم پیدا نکردم، شما احیانا اطلاعاتی در این زمینه ندارید؟ مثلا همین اپلای کردن به شکل حضوری...؟!
    خیلی خیلی سپاسگزارم بابات راهنماییهاتون...

Member
    رشته و دانشگاه
    Entrepreneurship, University of Tehran

سلام

کارشناسی مهندسی معدن دانشگاه تهران 15.23
    ارشد کارآفرینی دانشگاه تهران 17.54
    یک سال سابقه کار در زمینه ی کنترل پروژه (با بیمه)
    یک مقاله سابمیت شده در حال داوری در ژورنال ISI
    یک مقاله در حال نوشتن اما اوایل اون هستم
    آیلتس فعلا آزمون ندادم اما به حدود 7 رسیدم(با اسپیکینک و رایتینگ 7)
    جی آر ای ندادم اما فکر کنم مجموع 310 بیارم (کوآنت 160 و وربال 150 و آنالیتیک 3)
    ریکامندیشن میتونم از 3 تا استاد بگیرم ( استاد دانشگاه تهران)

دوستان لطفا راهنمایی کنید واسه پذیرش دکتری این رزومه چطور هست و چقدر شانس پذیرش با فاند در استرالیا، نیوزلند، کانادا و اروپا داره؟
    من قصد اپلای برای امریکا ندارم

لطف میکنید بگید نقاط ضعف رزومه کجاست

ممنون
    پیروز باشید

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط peymanage نمایش پست ها
    سلام

کارشناسی مهندسی معدن دانشگاه تهران 15.23
    ارشد کارآفرینی دانشگاه تهران 17.54
    یک سال سابقه کار در زمینه ی کنترل پروژه (با بیمه)
    یک مقاله سابمیت شده در حال داوری در ژورنال ISI
    یک مقاله در حال نوشتن اما اوایل اون هستم
    آیلتس فعلا آزمون ندادم اما به حدود 7 رسیدم(با اسپیکینک و رایتینگ 7)
    جی آر ای ندادم اما فکر کنم مجموع 310 بیارم (کوآنت 160 و وربال 150 و آنالیتیک 3)
    ریکامندیشن میتونم از 3 تا استاد بگیرم ( استاد دانشگاه تهران)

دوستان لطفا راهنمایی کنید واسه پذیرش دکتری این رزومه چطور هست و چقدر شانس پذیرش با فاند در استرالیا، نیوزلند، کانادا و اروپا داره؟
    من قصد اپلای برای امریکا ندارم

لطف میکنید بگید نقاط ضعف رزومه کجاست

ممنون
    پیروز باشید
    دکتری چی؟ کارآفرینی؟
    GRE که نه ، بیشتر بیزنس اسکول ها جیمت رو ترجیح میدن ولی بعضی ها هم قبول میکنن. به هر جهت 310 که خیلی خیلی کمه. کمه کم 164 کوانت و 160 وربال

در خصوص اون 4 تا کشوری که گفتین !
    میدونین چندتا دانشگاه جمعا تو اون 4 تا کشور هست؟ جمعیت اون 4 تا کشور نزدیک 400 میلیون نفره ! آخه این چه تارگتیه که گذاشتین ؟ باز یکی بیاد بگه من میخوام برم دکتری کارآفرینی بخونم تو شرق کانادا ، آدم میتونه 3-4 تا دانشگاه پیشنهاد بده ، شما دستتون رو گذاشتین رو 4 تا کشور با هزار تا دانشگاه. کی میتونه بگه شما چقدر شانس دارین؟ هیچ کسی !
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع

رشته و دانشگاه

صد البته حرف شما درسته، اما خب من هنوز دیدی نسبت به دانشگاه های اروپا و تفاوتشون و حتی آمریکا ندارم، اتفاقا ممنون میشم اگه در این مورد هم امکانش هست راهنماییم کنید.
    پس با این اوصاف شما دادن امتحان جیمت رو تحت هر شرایطی توصیه میکنید... حالا با توجه به اینکه شانس همسرم برای گرفتن پذیرش بیشتره، من امتحان جیمت رو قبل از رفتن بهتره بدم یا زمانی که اونجا هستم؟!
    در مورد اپلای کردن افراد متاهل من تاپیکی تو فروم پیدا نکردم، شما احیانا اطلاعاتی در این زمینه ندارید؟ مثلا همین اپلای کردن به شکل حضوری...؟!
    خیلی خیلی سپاسگزارم بابات راهنماییهاتون...
    ورود به دانشگاه های آمریکا برای تحصیل در رشته های مرتبط با بیزنس سخت تر هست چون آینده کاری و درآمدی بهتری رو داره ولی این حرف دلیلی نیست بر این که قبولی تو اروپا ساده اس.
    به نظر من شما حتما و حتما جیمت بدین و اگه نمره کلتون زیر 650 شد خیلی دل به قبول شدن تو یه دانشگاه خوب نبندین. (حتی اگه حضوری برین)
    اپلای کردن افراد متاهل ؟ منظورتون چیه؟

من تنها پیشنهاد دادم ، اگه همسرتون میتونن پذیرش بگیرن راحت ، شما بذارین و حضوری اونجا اقدام کنین تا شانستون بیشتر بشه. کلا معجزه رخ نمیده ولی شانستون بیشتره.
    1. این پست برای شروع

نقل قول نوشته اصلی توسط KavehKaveh نمایش پست ها
    ورود به دانشگاه های آمریکا برای تحصیل در رشته های مرتبط با بیزنس سخت تر هست چون آینده کاری و درآمدی بهتری رو داره ولی این حرف دلیلی نیست بر این که قبولی تو اروپا ساده اس.
    به نظر من شما حتما و حتما جیمت بدین و اگه نمره کلتون زیر 650 شد خیلی دل به قبول شدن تو یه دانشگاه خوب نبندین. (حتی اگه حضوری برین)
    اپلای کردن افراد متاهل ؟ منظورتون چیه؟

من تنها پیشنهاد دادم ، اگه همسرتون میتونن پذیرش بگیرن راحت ، شما بذارین و حضوری اونجا اقدام کنین تا شانستون بیشتر بشه. کلا معجزه رخ نمیده ولی شانستون بیشتره.
    سلام، خیلی خیلی ممنون بابت پاسختون...
    صد در صد همینطوره و هیچ چیز خوبی آسون بدست نمیاد. با راهنماییهای شما هم من تصمیم گرفتم که حتما جیمت رو بدم، چه آمریکا حالا و چه اروپا... و حتما هم برای بالای 700 تلاش میکنم. سوالی که داشتم این بود که با توجه به اینکه امتحان جیمت تو ایران برگزار نمیشه، مثلا من از قبل برم خارج از ایران امتحانش رو بدم و برگردم یا اینکه بعد از اپلای کردن همسرم و مثلا در آمریکا اون امتحان رو بدم؟
    منظورم از اپلای کردن متاهلی هم پروسه ایه که این اتفاق واسه افراد متاهل داره... مثلا چه کشورهایی واسشون بهتره؟ یا مثلا چه تاثیری تو ادمیشن گرفتن یا گرفتن ویزا داره؟ و ...
    سپاس...

رشته و دانشگاه

سلام، خیلی خیلی ممنون بابت پاسختون...
    صد در صد همینطوره و هیچ چیز خوبی آسون بدست نمیاد. با راهنماییهای شما هم من تصمیم گرفتم که حتما جیمت رو بدم، چه آمریکا حالا و چه اروپا... و حتما هم برای بالای 700 تلاش میکنم. سوالی که داشتم این بود که با توجه به اینکه امتحان جیمت تو ایران برگزار نمیشه، مثلا من از قبل برم خارج از ایران امتحانش رو بدم و برگردم یا اینکه بعد از اپلای کردن همسرم و مثلا در آمریکا اون امتحان رو بدم؟
    منظورم از اپلای کردن متاهلی هم پروسه ایه که این اتفاق واسه افراد متاهل داره... مثلا چه کشورهایی واسشون بهتره؟ یا مثلا چه تاثیری تو ادمیشن گرفتن یا گرفتن ویزا داره؟ و ...
    سپاس...
    امتحان جیمت دادن 2 تا هزینه داره ! اولی هزینه آزمون دومی هزینه وقتی که براش میذارین.
    اگه بخواین برین آمریکا و تازه شروع کنین به خوندن و حاضر شدن برای آزمون ، در اصل شما 3 تا 6 ماه وقت میذارین و هزینه به دلار میکنین که برای امتحان حاضر بشین ، پس پروسه فراگیری گرونتر براتون در میاد تا وقتی که تو ایران و با هزینه های اینجا بخواین حاضر بشین.
    هزینه آزمون هم که کم و بیش عین هم هست و کاریش نمیشه کرد. لذا به نظرم ایران بخونین و حاضر بشین و وقتی رسیدین آمریکا امتحان بدین (به نظر منطقی تر میاد)
    برای این تیپ فاکتور ها هیچ قانون کلی نمیشه داد که مثلا متاهل ها برن آلمان ، مجردها برن سوئیس !
    حتی پروسه ویزا گرفتن اینقدر الکی و شانسیه که وقتی وارد سفارت بشین متوجه میشین. خیلی ها سعی میکنن برای هر چیزی مدل ریاضی دربیارن تا بتونن تابع اش رو بهینه کنن !!! ولی واقعا این چیزها مدل بردار نیست و الکی خودتون رو خسته نکنین.
    1. این پست برای شروع

رشته و دانشگاه

بازم خیلی خیلی ممنون بابت جوابتون...
    آخه بعضا شنیدم مثلا میگن که به متاهل ها سخت تر ویزا میدن... چون احتمال برنگشتنشون بیشتره... یا یه همچین چیزایی! بیشتر دنبال داشتن یه جور آمادگی ذهنی بودم...
    سپاس بابت کمکهای خوبتون...
    کلا شما وقتی آنلاین مدارکتون رو میذارین و درخواستتون رو میدین ، تصمیم در خصوص ویزا شما گرفته میشه ، شما وقتی میرین برای مصاحبه تنها اگه خیلی خیلی مجاب کننده و یا خیلی خیلی غیرعادی باشین ممکنه اونها نظرشون رو عوض کنن و مثلا کسی که قرار بوده ویزا بگیره رو بهش ویزا ندن یا کسی که قرار بوده ویزا نگیره رو تایید کنن.
    این که متاهل باشین از یه زاویه دیگه اگه نگاه کنین بهتر هم هست ، اینجوری شما به هر قیمت و با هر زور و ضربی نمیخواین بمونین چون ازدواج کردین ، احتمال برگشتنتون بیشتره تا وقتی که یه پسر مجرد هستین و شده تو پارک هم میخوابین تا کار پیدا کنین و بتونین اقامت بگیرین !
    من اینقدر از این مدل های ریاضی / روانی شنیدم که حد نداره ، اصلا هم نه آفیسر مدل بردار هست و نه سفارت !
    مثلا یه بار آفیسر سفارت کانادا به دوستم گفته که شانس آوردی هنوز سهمیه ویزا دانشجویی مونده بوده برای سفارت !!!! یعنی کلا شانس !
    خدا بزرگه ، هرچی خیر هست ایشالله جور میشه (اینجوری با خیال راحت تر میرین دنبال کارهاتون)
    1. این پست برای شروع

Junior Member

سلام دوستان
    من دانشجوی لیسانس مدیریت بازرگانی دانشگاه علم و فرهنگ هستم سال دیگه درسم تموم میشه و تو این مدت میخوام زبان آلمانی هم بخونم
    کسی میدونه آلمان کدوم دانشگاه ها مقطع کارشناسی ارشد گرایش های مدیریت پذیرش میدن ؟ شانسی دارم برای پذیرش ؟ اگر سطح زبانم بالا باشه ممکنه کاستی های دیگه رو جبران کنه ؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    بنده با شرایط زیر چند در صد احتمال داره از یک دانشگاه متوسط و متوشط رو به بالا پذیرش بگیرم
    لیسانس حسابداری پیام نور معدل 14:40
    فوق لیسانس مدیریت مالی دانشگاه علوم و تحقیقات مدل 17:94 نمره پایان نامه 19:25
    نمره ایلتس: 6.5
    نمره gre کوانت164،وربال147 ،رایتینگ3
    مقاله 4تا اینترنشنال و 2تا سابمیت کنفرانس
    سال2014 از دانشگاه هاوایی تو رشته اقتصاد پذیرش گرفتم
    البته تدریس دانشگاه و تالیف کتاب به رزومه ام اضافه شده
    برای business schoolکذوم شانس دارم؟
    لطفا راهنمایی کنم؟
    نیازی به امتحان gmat هست؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)