صفحه 4 از 34 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 335

موضوع: راهنمای انتخاب دانشگاه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کدوم دانشگاهها اپلای کنم؟

سلام دوستان
    من لیسانس صنایع ازاد تهران هستم
    معدل لیسانس 15.40 هست
    مدرک یکساله MBA ماهان رو دارم
    ایلتس هم 7 هست...
    سابقه کار هم دارم 3 سال البته یکسالش بیمه ای هست
    میشه یک راهنمایی بکنید کجاها میتونم اپلای کنم؟
    دور Toronto رو خط بکشم یا میشه؟

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط omidgreen نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من لیسانس صنایع ازاد تهران هستم
    معدل لیسانس 15.40 هست
    مدرک یکساله MBA ماهان رو دارم
    ایلتس هم 7 هست...
    سابقه کار هم دارم 3 سال البته یکسالش بیمه ای هست
    میشه یک راهنمایی بکنید کجاها میتونم اپلای کنم؟
    دور Toronto رو خط بکشم یا میشه؟
    مستر یا دکتری ؟ چه گرایشی ؟ چه رشته ای ؟
    فکر نکنم دوره یکساله ماهان زیاد به کمکتون بیاد ... GMAT هم باید بدین اگه می خواین شانستون رو بالا ببرین باید بالای 700 بشی ...
    در مورد کانادا چون نسبت به امریکا دانشگاه هاش کم هستند فکر کنم به جز دانشگاه های خیلی خفن بقیه رو اپلای کن ... rotman و queens رو بی خیال شو ... الکی پولت رو می خورن ... اگه امریکای شمالی می خوای بری حتمآ که بیشتر روی دانشگاه های درجه دو امریکا تمرکز کن ... البته این درجه دو رو فرستادن برای شما نیست .. به نظر من برای phd توی business school ها باید اول هدف بندی معقول کرد که اول از همه آدم رو رفتنی کنه ! رنک و منک و اینا اولویت های بعدی هستند ... متاسفانه باید یه کم بدبینانه اپلای کنی و زیاد روی زیر 70 حتی 100 حساب اونجوری باز نکنی ... البته business school ها اینطوری هستند و داستانشون با فنی ها فرق می کنه !
    در کل باید از همین الان رزومه ات رو قوی کنی و GMATت هم خیلی تعیین کننده ست ... همه دانشگاه ها رو از 50 به بالا شروع کن یکی یکی چک کردن .. ببینی رشته ای که دوست داری رو کدوم ها دارن و requirementهاشون چطوریاس !
    موفق باشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Some14Myself نمایش پست ها
    مستر یا دکتری ؟ چه گرایشی ؟ چه رشته ای ؟
    فکر نکنم دوره یکساله ماهان زیاد به کمکتون بیاد ... GMAT هم باید بدین اگه می خواین شانستون رو بالا ببرین باید بالای 700 بشی ...
    در مورد کانادا چون نسبت به امریکا دانشگاه هاش کم هستند فکر کنم به جز دانشگاه های خیلی خفن بقیه رو اپلای کن ... rotman و queens رو بی خیال شو ... الکی پولت رو می خورن ... اگه امریکای شمالی می خوای بری حتمآ که بیشتر روی دانشگاه های درجه دو امریکا تمرکز کن ... البته این درجه دو رو فرستادن برای شما نیست .. به نظر من برای phd توی business school ها باید اول هدف بندی معقول کرد که اول از همه آدم رو رفتنی کنه ! رنک و منک و اینا اولویت های بعدی هستند ... متاسفانه باید یه کم بدبینانه اپلای کنی و زیاد روی زیر 70 حتی 100 حساب اونجوری باز نکنی ... البته business school ها اینطوری هستند و داستانشون با فنی ها فرق می کنه !
    در کل باید از همین الان رزومه ات رو قوی کنی و GMATت هم خیلی تعیین کننده ست ... همه دانشگاه ها رو از 50 به بالا شروع کن یکی یکی چک کردن .. ببینی رشته ای که دوست داری رو کدوم ها دارن و requirementهاشون چطوریاس !
    موفق باشی
    ممنون از جوابت دوست من
    من برای مستر میخوام اقدام کنم و فقط هم کانادا...اگر بشه میخوام MBA یا مدیریت حالا زیاد گرایشش برام مهم نیست...ولی حتما کانادا میخوام برم.در ضمن اگه GMAT نمره خوبی بیارم بازم به نظرت نمیتونم روی Rotman حساب کنم؟در ضمن سابقه کارو چجوری میخوان؟چون من 2 سال مدیر اجرایی یک شرکت خصوصی بودم ولی بیمه نبودم.....در ضمن اینکه گفتید روی Rotman,Queens حساب نکن پولت رو میخورن از این نظر گفتید که هزینه هاشون بالاست و زیاد جالب نیستند یا اینکه پذیرش نمیدهند؟ممنون میشم راهنمایی کنید

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

بعضی از دانشگاه ها هستند که شما باید بیشتر از اون چیزی که فکرش رو کنی خفن باشی .. rotman و mit و stanford و اینا این تیپی هستند ... یعنی شما باید معدل لیسانس و ارشدتون خدا باشه ، GMAT یا GRE تون 98% باشید ... نمره تافلتون با native ها یکی باشه ... SOP خدا بنویسی ... recomm از آدم های درست و حسابی بگیری که اونا می شناسند ... کلآ همه چیز باید در حد عالی باشه ... می تونی توی فروم های اپلای کردن چینی ها و هندی ها بچرخی ببینی چه تیپ آدم هایی برای این business school ها اپلای می کنند ... صادقانه بگم ، اصلآ در مخیله من یکی که نمی گنجه ! ...
    البته MBA و موضوع پول دادنش اگه براتون حل شده باشه بازم بهتره ! ... بالاخره اونا پول offerشون رو می گیرن و کم هم نمی گیرند اما بازم به نظرم خیلی خفن هستند تا اینکه آدم بخواد 100دلار مستقیم و 50 دلار غیر مستقیم هزینه بده ... اگه اینقدر به خودتون مطمئن هستید اپلای کنین ...

من همیشه گفتم که بچه هایی که بیزینس می خوان بخونن بهتره که سطح توقعشون رو بیارن پایین ... از اروپا شروع کنند یا اگه کانادا یا امریکا می خوان دانشگاه های تاپ 50 نزنن که احتمالش به صفر میل می کنه ... بودن کسایی که رفته باشن ... مثلآ دوستم کیوان با GMAT 780 ! الان rotman داره می خونه ...
    یه راه دیگه ای هم هست که این دانشگاه ها ادم درس بخونه که راحتتره ! .. مهاجرتی اقدام کنین و برین و اونجا به عنوان کانادایی بری درس بخونی ... این مسیر به نظرم خیلی راحتتره تا اینکه با GMAT و اپلای کردن بخوای وارد این پروسه بشی ... حداقل اونطوری بهت فاند هم ندادن زیاد خرجی نداری ...

Queens هم به شختی این دانشگاه هایی که گفتند نیست اما بالاخره خودت حساب کن که توی کانادا مگه چندتا بیزینس اسکول هست ؟ فکر نکنم بیشتر از 10 تا 15 تا باشه ... همین یعنی اینکه همه مدل آدم همشونو در نظر می گیرن و روش حساب می کنند ... در کل من اصلآ اپلای کردن برای business school های کانادا رو توصیه نمی کنم ، خودمم این کار رو نمی کنم ...
    امریکا دردسر ویزا داره ، اما حداقل آدم می دونه 100 تا دانشگاه هست که آدم می تونه انتخاب کنه از بینشون !

در ضمن ، حتمآ حتمآ از همین الان به فکر گرایش باش ! ... نمی دونم لیسانست چیه ! اما admission committee همیشه motivated بودن رو در نظر می گیره و این برای بیزینسی ها به شدت مهم تره ! ... اگه توی SOP این رو ببینن که خودت داری گیج می زنی بین گرایش ها و نمی دونی که می خوای چی کار کنی و هدفت چیه ریجکتی بالای 95% ه ...

یه مثال عینی ، یکی از دوستای من معدل لیسانسش 5 نمره ، معدل فوقش 1.5 نمره از من بالاتر بود و نمره های بهتری توی GMAT و تافل نسبت به من گرفته بود ... اما هیچ جا پذیرش نگرفت ... بعدآ که من SOPش رو خوندم دیدم که توی زمینه تحصیلیمون بیشتر از 10 تا فیلد رو بعنوان علایقش اسم برده بود ... شما حتمآ باید در مورد گرایشی که دوست داری اطلاعاتت رو ببری بالا ... این موضوع توی SOP و اگه کارت به مصاحبه بکشه توی مصاحبه کاملآ مشخصه و تابلوه !

در مورد سابقه کار ، مدرک خاصی لازم ندارن ... من هیچ کدوم از سابقه کاری هام رو اثبات نکردم .. اما توی CV و SOP درموردشون و positionیی که داشتم چندخطی توضیح دادم .. اونا فرض رو بر صداقت می ذارن و اگه یه کم این صداقت بلنگه راحت متوجه می شن و اونوقت خیلی بیشتر از یه ریجکت متضرر می شین ! ...

سلام.
    بچه ها من یک مشکل خیلی‌ اساسی‌ دارم که با وجود پرس و جوهای مختلف و حتی سنجیدن شرایط خودم موفق به گرفتن یک تصمیم قطعی نشدم،در واقع با یک چند راهی‌ مواجه هستم که احتیاج به شرح و بسط زیادی داره،پس پیشاپیش از صبر و‌ حوصله و زمانی‌ که صرف می‌کنید،تشکر می‌کنم.من برای انتخاب آیندهٔ تحصیلیم ۴ گزینه دارم که هرکدوم رو جداگانه در زیر توضیح میدم(البته قبلش بگم که الان لیسانس حسابداری دارم و قصد ادامه تحصیل یا در رشته خودم و یا در فایننس دارم):
    ۱)الان برای مستر حسابداری در آمریکا اقدام کنم که اولین مشکل و در واقع بزرگترینش اینه که من یه کم رشتمو زیاد دوست ندارم!!!چون برای روحیه من یکم زیادی خشک و یکنواخته و این منو به این فکر میندازه که برم سراغ فایننس که جذاب تره،ولی‌ از طرف دیگه با خودم میگم چون خارج از ایران همه چیزشون با ما فرق می‌کنه،شاید با وجود نحوه تدریس و برخورد اساتید با مسائل درسی‌ و حتی تفاوت محیط ‌های کاری ما و اجانب به رشته‌ام علاقه مند بشم!!دومین مشکل اینجاست که در این رشته تا اونجایی که من میدونم بدون داشتن مدرک CPA و از این قبیل مدارک نمی‌شه وارد بازار کار شد و گرفتن این مدرک خودش کلی‌ دردسر داره و تازه با مدرک هر ایالت فقط میتونید در همون ایالت کار کنید.ولی‌ خوب از اینا گذشته حسن انتخاب این گزینه اینه که حداقل من توی این رشته ۴ سال درس خوندم و تقریبا خبر دارم چی‌ به چیه و کی‌ به کیه،و اگه بیشتر از بقیه حرفی‌ واسه زدن نداشته باشم حداقل کم تر از بقیه هم نیستم.
    ۲)الان برای مستر فایننس آمریکا اقدام کنم.که مشکلش اینجاست که باید به قول some14myself و بقیهٔ دوستان صاحب نظر،بالاخره یه جوری بتونم admission committeeرو متقاعد کنم که به درد این رشته میخورم و motivated هستم و اونا باید منو از بین بقیهٔ applicantها که بزرگترین مزیتشون اینه که لیسانسشون هم فایننس بوده،انتخاب کنن!حالا منی‌ که نه مقاله مرتبط دارم،نه رشته تحصیلی یکسان و نه حتی سابقهٔ کاری مرتبط،چطور می‌تونم انتظار داشته باشم که با ۴ تا کلمه که در SOP مینویسم و به صرف اینکه می گم به نظرم مدیریت مالی‌های ۱ و ۲ و ریسک و سرمایه گذاری و مباحث مشابه و کلا مباحث نیازمند تجزیه و تحلیل و تفکر واقعاً برام جذاب و هیجان انگیز هستند،اونا بهم admission بدن!!
    ۳)راهکار سوم اینه که الان برای مستر فایننس در اروپا اقدام کنم که شاید شانس پذیرش گرفتنم در مقایسه با آمریکا بالاتر باشه(البته به دوستانی که متقاضی اروپا هستند جسارت نباشه،من در شرایط فعلی خودم دارم میگم) و بعد اگر خدا خواست برای PhD در آمریکا اقدام کنم.
    ۴)و در نهایت اینکه بمونم ایران ارشد مالی رو همینجا بخونم تا در این مدت هم با این رشته بیشتر آشنا بشم و هم بتونم روی مقاله کار کنم و هم حرفی‌ برای زدن پیدا کنم و بعد برای PhD یا حتی مستر مجدد برای آمریکا اقدام کنم.
    آهان تا یادم نرفته شرایط تحصیلیم رو هم بگم:معدل لیسانسم 18/04-تافل ۵۷۰ اما می‌خوام یک بار دیگه امتحان بدم چون این نمره رو در شرایط خیلی‌ نامناسبی گرفتم و مطمئنم که این بار بالای ۶۰۰ می‌تونم بگیرم-GMATهنوز ندادم ایشالا مهر ماه-۱ سال و سه ماه سابقه کار حسابداری در دو شرکت خودرو سازی خیلی‌ معتبر‌ -با یکی‌ از اساتید معروف حسابداری یه ترجمه کتاب دارم که ایشالا تا آخر تابستون چاپ می‌شه-۱ ترم کلاس حل تمرین و توضیح مدیریت مالی ۱ به انگلیسی‌ دارم-۱ ترم حال تمرین اصول حسابداری ۱ به انگلیسی و ۱ ترم حال تمرین پژوهش عملیاتی ۲.(که کلاس ها 5 نمره از نمره پایان ترم رو تشکیل می داد)
    خیلی‌ ببخشید که به قصه حسین کرد شبستری تبدیل شد و خیلی‌ خستتون کردم.حالا اگه کسی‌ بتونه منو راهنمایی‌ کنه و از این لوپی که توش افتادم نجاتم بده واقعاً لطف بزرگی‌ بهم کرده.اگر احیانا نظرتون مبنی بر آمریکا بود لطف می‌کنید رنک مورد نظرتون که شانس پذیرش گرفتنم توش بالاتره را هم بگین؟مثلا ۵۰ به بالا بگردم یا نه خیلی‌ شانسم پایینه؟
    بازم از توجه و راهنماییتون ممنون،پیشاپیش.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فوری- الان چجوری دانشگاه انتخاب کنم؟!

دوستان این تاپیک رو من ایجاد کردم و بچه ها بیشتر برای من نظر دادن که دستشون درد نکنه! حالا من میخوام که تجربیاتم رو بگم که برای بعدی ها مفید باشه. امسال به دلیل رکود اقتصادی وضعیت خیلی خراب بود... من تو دانشگاه های آمریکا 4 تا اپلای کردم که رنک همشون بالا بود تقریبا توی 100 تا... 3 تاشون اصلا جواب سلام ما رو هم ندادن! یکیشون بعد از چندین مرحله مصاحبه و خواستن نوشتن پاسخ به سوالاتشون و نامه نگاری و دنگ و فنگ دیگه بنده رو انتخاب کرد(فقط هم یک نفر می خواستن که رقابت آخر بین من و 4 نفر دیگه بود که 2 تاشون آمریکایی بودن که 20 سال سابق داشتن تو مایکروسافتتتتت!!! که من حدس میزنم به خاطر رکود اقتصادی وارد شده بودن، اینم اثر ملموس بحران رو اپلای!! ) خلاصه بعد از انتخاب یه هو ای-میل زدن که آقا تو نمره زبانت 101 هست و ما 105 میخواستیم، الان یکی از بیرون دپارتمان زنگ میزنه تا دوباره زبانت رو تست کنه!!(اینو بگم که قبلا چند بار تست شده بودم) خلاصه اون روز نه فرداش یکی زنگ زد بعد از 3 دقیقه صحبت قطع کرد و یک ای-میل زدن که ازت خوشش نیومده و چون رئیس کل دکترا ایشونه ما هیچ کاری نمی تونیم بکنیم!!! (شما تصور کنید حال من رو!!)

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : فوری- الان چجوری دانشگاه انتخاب کنم؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط mhz090 نمایش پست ها
    دوستان این تاپیک رو من ایجاد کردم و بچه ها بیشتر برای من نظر دادن که دستشون درد نکنه! حالا من میخوام که تجربیاتم رو بگم که برای بعدی ها مفید باشه. امسال به دلیل رکود اقتصادی وضعیت خیلی خراب بود... من تو دانشگاه های آمریکا 4 تا اپلای کردم که رنک همشون بالا بود تقریبا توی 100 تا... 3 تاشون اصلا جواب سلام ما رو هم ندادن! یکیشون بعد از چندین مرحله مصاحبه و خواستن نوشتن پاسخ به سوالاتشون و نامه نگاری و دنگ و فنگ دیگه بنده رو انتخاب کرد(فقط هم یک نفر می خواستن که رقابت آخر بین من و 4 نفر دیگه بود که 2 تاشون آمریکایی بودن که 20 سال سابق داشتن تو مایکروسافتتتتت!!! که من حدس میزنم به خاطر رکود اقتصادی وارد شده بودن، اینم اثر ملموس بحران رو اپلای!! ) خلاصه بعد از انتخاب یه هو ای-میل زدن که آقا تو نمره زبانت 101 هست و ما 105 میخواستیم، الان یکی از بیرون دپارتمان زنگ میزنه تا دوباره زبانت رو تست کنه!!(اینو بگم که قبلا چند بار تست شده بودم) خلاصه اون روز نه فرداش یکی زنگ زد بعد از 3 دقیقه صحبت قطع کرد و یک ای-میل زدن که ازت خوشش نیومده و چون رئیس کل دکترا ایشونه ما هیچ کاری نمی تونیم بکنیم!!! (شما تصور کنید حال من رو!!)
    سلام
    تبریک که نمی تونم بگم!! اما خب جوینده یابنده شود؛ برای همین پیگیرش باشی درست میشه.
    اما این حرفها بیشتر درد و دل بود و من نفهمیدم کجاش به درد دیگران می خوره؟ لااقل اسم دانشگاهها یا نمره GMAt و .... بقیه چیز ها رو هم بگو، البته اینجا نه در بخش نتایج پذیرش تاپیک تجربیات و نتایج پذیرش مدیریت و اقتصاد.
    راستی تو اون 3 دقیقه چی گفتی که قطع کرد؟
    inactive account

Junior Member

سلام من لیسانس حسابداری از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل پایین 13/80 هستم تافل 86 دارم آیا میتوانم برای فوق لیسانس پذیرش بگیرم؟ شانس دارم؟ چه مراحلی رو باید برم؟
    کلا برای رشته های فایننس کدوم کشور شانس پذیرش اش بیشتره؟ اگه راهنماییم کنین ممنون میشم

سلام دوستان
    من نظرات بقیه رو در صفحات قبل و این صفحه خوندم و یک نکته جلب توجه می کرد که همه خیلی به نمره GMAT توجه داشتند و نه به GRE و این خیلی جای تعجب داره. چون با یک سرچ ساده در بیزینس اسکول های آمریکا متوجه می شید که هر دو رو قبول دارند ولی بیشتر متمایل به GRE هستند و در فاینانس بعضا فقط GRE رو قبول دارند. من فکر می کنم برای اپلای موفق در رشته های با محتوای مالی مثا حسابداری و فاینانس GRE فرصت های بیشتری رو در اختیار قرار می ده.

Junior Member

منم hrm می خوام بخونم.ولی من لیسانس زبا و ارشد مدیریت رسانه دارم و میانگین معدلم 16: تا 17:30 هستش.من شانسی دارم به نظرتون؟مقاله هم دارم کار میکنم ولی هنوز چاپ شده چیزی ندارم.در ضمن GRE یا GMAT می خواد؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)