صفحه 5 از 34 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 335

موضوع: راهنمای انتخاب دانشگاه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کدوم دانشگاهها اپلای کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط نسیم نمایش پست ها
    سلام.
    بچه ها من یک مشکل خیلی‌ اساسی‌ دارم که با وجود پرس و جوهای مختلف و حتی سنجیدن شرایط خودم موفق به گرفتن یک تصمیم قطعی نشدم،در واقع با یک چند راهی‌ مواجه هستم که احتیاج به شرح و بسط زیادی داره،پس پیشاپیش از صبر و‌ حوصله و زمانی‌ که صرف می‌کنید،تشکر می‌کنم.من برای انتخاب آیندهٔ تحصیلیم ۴ گزینه دارم که هرکدوم رو جداگانه در زیر توضیح میدم(البته قبلش بگم که الان لیسانس حسابداری دارم و قصد ادامه تحصیل یا در رشته خودم و یا در فایننس دارم):
    ۱)الان برای مستر حسابداری در آمریکا اقدام کنم که اولین مشکل و در واقع بزرگترینش اینه که من یه کم رشتمو زیاد دوست ندارم!!!چون برای روحیه من یکم زیادی خشک و یکنواخته و این منو به این فکر میندازه که برم سراغ فایننس که جذاب تره،ولی‌ از طرف دیگه با خودم میگم چون خارج از ایران همه چیزشون با ما فرق می‌کنه،شاید با وجود نحوه تدریس و برخورد اساتید با مسائل درسی‌ و حتی تفاوت محیط ‌های کاری ما و اجانب به رشته‌ام علاقه مند بشم!!دومین مشکل اینجاست که در این رشته تا اونجایی که من میدونم بدون داشتن مدرک CPA و از این قبیل مدارک نمی‌شه وارد بازار کار شد و گرفتن این مدرک خودش کلی‌ دردسر داره و تازه با مدرک هر ایالت فقط میتونید در همون ایالت کار کنید.ولی‌ خوب از اینا گذشته حسن انتخاب این گزینه اینه که حداقل من توی این رشته ۴ سال درس خوندم و تقریبا خبر دارم چی‌ به چیه و کی‌ به کیه،و اگه بیشتر از بقیه حرفی‌ واسه زدن نداشته باشم حداقل کم تر از بقیه هم نیستم.
    ۲)الان برای مستر فایننس آمریکا اقدام کنم.که مشکلش اینجاست که باید به قول some14myself و بقیهٔ دوستان صاحب نظر،بالاخره یه جوری بتونم admission committeeرو متقاعد کنم که به درد این رشته میخورم و motivated هستم و اونا باید منو از بین بقیهٔ applicantها که بزرگترین مزیتشون اینه که لیسانسشون هم فایننس بوده،انتخاب کنن!حالا منی‌ که نه مقاله مرتبط دارم،نه رشته تحصیلی یکسان و نه حتی سابقهٔ کاری مرتبط،چطور می‌تونم انتظار داشته باشم که با ۴ تا کلمه که در SOP مینویسم و به صرف اینکه می گم به نظرم مدیریت مالی‌های ۱ و ۲ و ریسک و سرمایه گذاری و مباحث مشابه و کلا مباحث نیازمند تجزیه و تحلیل و تفکر واقعاً برام جذاب و هیجان انگیز هستند،اونا بهم admission بدن!!
    ۳)راهکار سوم اینه که الان برای مستر فایننس در اروپا اقدام کنم که شاید شانس پذیرش گرفتنم در مقایسه با آمریکا بالاتر باشه(البته به دوستانی که متقاضی اروپا هستند جسارت نباشه،من در شرایط فعلی خودم دارم میگم) و بعد اگر خدا خواست برای PhD در آمریکا اقدام کنم.
    ۴)و در نهایت اینکه بمونم ایران ارشد مالی رو همینجا بخونم تا در این مدت هم با این رشته بیشتر آشنا بشم و هم بتونم روی مقاله کار کنم و هم حرفی‌ برای زدن پیدا کنم و بعد برای PhD یا حتی مستر مجدد برای آمریکا اقدام کنم.
    آهان تا یادم نرفته شرایط تحصیلیم رو هم بگم:معدل لیسانسم 18/04-تافل ۵۷۰ اما می‌خوام یک بار دیگه امتحان بدم چون این نمره رو در شرایط خیلی‌ نامناسبی گرفتم و مطمئنم که این بار بالای ۶۰۰ می‌تونم بگیرم-GMATهنوز ندادم ایشالا مهر ماه-۱ سال و سه ماه سابقه کار حسابداری در دو شرکت خودرو سازی خیلی‌ معتبر‌ -با یکی‌ از اساتید معروف حسابداری یه ترجمه کتاب دارم که ایشالا تا آخر تابستون چاپ می‌شه-۱ ترم کلاس حل تمرین و توضیح مدیریت مالی ۱ به انگلیسی‌ دارم-۱ ترم حال تمرین اصول حسابداری ۱ به انگلیسی و ۱ ترم حال تمرین پژوهش عملیاتی ۲.(که کلاس ها 5 نمره از نمره پایان ترم رو تشکیل می داد)
    خیلی‌ ببخشید که به قصه حسین کرد شبستری تبدیل شد و خیلی‌ خستتون کردم.حالا اگه کسی‌ بتونه منو راهنمایی‌ کنه و از این لوپی که توش افتادم نجاتم بده واقعاً لطف بزرگی‌ بهم کرده.اگر احیانا نظرتون مبنی بر آمریکا بود لطف می‌کنید رنک مورد نظرتون که شانس پذیرش گرفتنم توش بالاتره را هم بگین؟مثلا ۵۰ به بالا بگردم یا نه خیلی‌ شانسم پایینه؟
    بازم از توجه و راهنماییتون ممنون،پیشاپیش.
    با سلام.
    در مورد گزینه ی اول :شما می توانید طرح درس و واحدهایی را که باید در یک دوره ی مشخص بگذرانید در وب سایت مربوط به آن دانشکده و در صفحه ی مربوط به آن رشته پیدا کنید.با توجه به زمینه ی حسابداری که دارید،قطعاً با خواندن عناوین و سرفصل ها با محتوای دوره ی حسابداری یا مالی آشنا خواهید شد.مسأله ای که وجود دارد این است که اخذ پذیرش برای فوق مالی از دانشگاه های خوب امریکا دشوار است.اما شانس شما احتمالاً برای حسابداری بیشتر باشد.
    شانس شما برای پذیرش گرفتن فاینانس در اروپا بسیار بالاست.البته بستگی به رنک داره ولی با شرایط شما می توانید از بهترین دانشگاه ها در اروپا پذیرش بگیرید.(البته به شرط آیلتس 7 یا تافل 100).
    گزینه ی چهارم را به هیچ وجه توصیه نمی کنم چون در صورت اینکار هیچ شانسی برای اخذ پذیرش برای دکتری از امریکا در فاینانس (دانشگاه های خوب و متوسط) ندارید و فقط وقت خودتان را هدر می دهید(البته اگر قصد رفتن دارید).
    به نظر من گزینه ی اول و سوم معقول تر می باشند،بسته به اینکه بخواهید فاینانس بخوانید یا حسابداری.البته می توانید در اروپا هم حسابداری بخوانید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط golriz نمایش پست ها
    سلام من لیسانس حسابداری از دانشگاه غیر انتفاعی با معدل پایین 13/80 هستم تافل 86 دارم آیا میتوانم برای فوق لیسانس پذیرش بگیرم؟ شانس دارم؟ چه مراحلی رو باید برم؟
    کلا برای رشته های فایننس کدوم کشور شانس پذیرش اش بیشتره؟ اگه راهنماییم کنین ممنون میشم
    سلام.
    شما باید روی بالا بردن نمره ی تافل خود کار کنید،حداقل بالای 90 رو باید داشته باشید یا آیلتس با نمره ی 6.5.با این حال روی کانادا و امریکا حساب نکنید.با این شرایط بهتر است با ارتقای نمره ی تافل یا آیلتس برای دانشگاه های متوسط اروپا اقدام کنید.
    ضمناً می توانید با نوشتن مقاله،داشتن سابقه ی کار مرتبط و کسب نمره ی بالا در GRE شانس خود را برای دانشگاه های معمولی آمریکا بالا ببرید.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط نسیم نمایش پست ها
    سلام.
    بچه ها من یک مشکل خیلی‌ اساسی‌ دارم که با وجود پرس و جوهای مختلف و حتی سنجیدن شرایط خودم موفق به گرفتن یک تصمیم قطعی نشدم،در واقع با یک چند راهی‌ مواجه هستم که احتیاج به شرح و بسط زیادی داره،پس پیشاپیش از صبر و‌ حوصله و زمانی‌ که صرف می‌کنید،تشکر می‌کنم.من برای انتخاب آیندهٔ تحصیلیم ۴ گزینه دارم که هرکدوم رو جداگانه در زیر توضیح میدم(البته قبلش بگم که الان لیسانس حسابداری دارم و قصد ادامه تحصیل یا در رشته خودم و یا در فایننس دارم):
    ۱)الان برای مستر حسابداری در آمریکا اقدام کنم که اولین مشکل و در واقع بزرگترینش اینه که من یه کم رشتمو زیاد دوست ندارم!!!چون برای روحیه من یکم زیادی خشک و یکنواخته و این منو به این فکر میندازه که برم سراغ فایننس که جذاب تره،ولی‌ از طرف دیگه با خودم میگم چون خارج از ایران همه چیزشون با ما فرق می‌کنه،شاید با وجود نحوه تدریس و برخورد اساتید با مسائل درسی‌ و حتی تفاوت محیط ‌های کاری ما و اجانب به رشته‌ام علاقه مند بشم!!دومین مشکل اینجاست که در این رشته تا اونجایی که من میدونم بدون داشتن مدرک CPA و از این قبیل مدارک نمی‌شه وارد بازار کار شد و گرفتن این مدرک خودش کلی‌ دردسر داره و تازه با مدرک هر ایالت فقط میتونید در همون ایالت کار کنید.ولی‌ خوب از اینا گذشته حسن انتخاب این گزینه اینه که حداقل من توی این رشته ۴ سال درس خوندم و تقریبا خبر دارم چی‌ به چیه و کی‌ به کیه،و اگه بیشتر از بقیه حرفی‌ واسه زدن نداشته باشم حداقل کم تر از بقیه هم نیستم.
    ۲)الان برای مستر فایننس آمریکا اقدام کنم.که مشکلش اینجاست که باید به قول some14myself و بقیهٔ دوستان صاحب نظر،بالاخره یه جوری بتونم admission committeeرو متقاعد کنم که به درد این رشته میخورم و motivated هستم و اونا باید منو از بین بقیهٔ applicantها که بزرگترین مزیتشون اینه که لیسانسشون هم فایننس بوده،انتخاب کنن!حالا منی‌ که نه مقاله مرتبط دارم،نه رشته تحصیلی یکسان و نه حتی سابقهٔ کاری مرتبط،چطور می‌تونم انتظار داشته باشم که با ۴ تا کلمه که در SOP مینویسم و به صرف اینکه می گم به نظرم مدیریت مالی‌های ۱ و ۲ و ریسک و سرمایه گذاری و مباحث مشابه و کلا مباحث نیازمند تجزیه و تحلیل و تفکر واقعاً برام جذاب و هیجان انگیز هستند،اونا بهم admission بدن!!
    ۳)راهکار سوم اینه که الان برای مستر فایننس در اروپا اقدام کنم که شاید شانس پذیرش گرفتنم در مقایسه با آمریکا بالاتر باشه(البته به دوستانی که متقاضی اروپا هستند جسارت نباشه،من در شرایط فعلی خودم دارم میگم) و بعد اگر خدا خواست برای PhD در آمریکا اقدام کنم.
    ۴)و در نهایت اینکه بمونم ایران ارشد مالی رو همینجا بخونم تا در این مدت هم با این رشته بیشتر آشنا بشم و هم بتونم روی مقاله کار کنم و هم حرفی‌ برای زدن پیدا کنم و بعد برای PhD یا حتی مستر مجدد برای آمریکا اقدام کنم.
    آهان تا یادم نرفته شرایط تحصیلیم رو هم بگم:معدل لیسانسم 18/04-تافل ۵۷۰ اما می‌خوام یک بار دیگه امتحان بدم چون این نمره رو در شرایط خیلی‌ نامناسبی گرفتم و مطمئنم که این بار بالای ۶۰۰ می‌تونم بگیرم-GMATهنوز ندادم ایشالا مهر ماه-۱ سال و سه ماه سابقه کار حسابداری در دو شرکت خودرو سازی خیلی‌ معتبر‌ -با یکی‌ از اساتید معروف حسابداری یه ترجمه کتاب دارم که ایشالا تا آخر تابستون چاپ می‌شه-۱ ترم کلاس حل تمرین و توضیح مدیریت مالی ۱ به انگلیسی‌ دارم-۱ ترم حال تمرین اصول حسابداری ۱ به انگلیسی و ۱ ترم حال تمرین پژوهش عملیاتی ۲.(که کلاس ها 5 نمره از نمره پایان ترم رو تشکیل می داد)
    خیلی‌ ببخشید که به قصه حسین کرد شبستری تبدیل شد و خیلی‌ خستتون کردم.حالا اگه کسی‌ بتونه منو راهنمایی‌ کنه و از این لوپی که توش افتادم نجاتم بده واقعاً لطف بزرگی‌ بهم کرده.اگر احیانا نظرتون مبنی بر آمریکا بود لطف می‌کنید رنک مورد نظرتون که شانس پذیرش گرفتنم توش بالاتره را هم بگین؟مثلا ۵۰ به بالا بگردم یا نه خیلی‌ شانسم پایینه؟
    بازم از توجه و راهنماییتون ممنون،پیشاپیش.
    خب راستش فکر نمی کنم با رفتن از ایران به خارج اونقدر تفاوت ایجاد بشه، ولی از طرفی تغییر گرایش جدا از گرفتن پذیرش مستلزم این هم هست که شما بتونید از اون رشته سر در بیارید و این به خودتون بستگی داره که چقدر اطلاعات دارید از فایننس، در ضمن هدف شما چیه؟ ادامه تحصیل در دکترا و کار آکادمیک داشتن،یا رفتن به بازار کار،
    خیلی چیز ها به تمره GMAT شما بستگی داره و معدل شما خیلی خوبه، سابقه علمی بدکی ندارید البته زیاد پژوهش محور نیست،
    1) بستگی به نظر خودتون داره، بهتر بود از اول یا زودتر رشنه خودتون رو تغییر می دادید و اگر 4 سال ساختید شاید بتونید باز هم بسازید،
    2) فکر نمی کنم رقابت برای مستر فایننس خیلی سنگین باشه(یعنی مثل دکترا نیست که شما باید مثلا یه SOP خوب بنویسی) ولی باید gmat خوبی داشته باشید و در عین حال گرفتن فاند آسون نیست، به خصوص که رشته لیسانس شما متفاوته
    3) گزینه بدکی نیست ولی کلا هر چه دانشگاه بهتری پذیرش بگیرید بعدا هم شانس بهتری دارید ضمنا اگر هدف شما رفتن به آمریکا است شاید تجریه اروپا بد نباشه اما اگر در آمریکا مستر بخونید بهتره
    4)نه اگر قصد داری تحصیلت رو ادامه بدی در خارج هر چی زودتر به سیستم خارج وارد بشی بهتره، و لذا موندن توصیه نمیشه،
    در کل اگر نمره زبان خوب یداشته باشید معدل شما هم بسایر خوبه پس فعلا روی
    gmatتمرکز کنید
    inactive account

پیش فرض پاسخ : فوری- الان چجوری دانشگاه انتخاب کنم؟!

لطفا چند سایت خوب برای جستجوی بیزینس اسکول های آمریکا و کانادا برای رشته finance معرفی کنید؟ ممنون از همه

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

پیش فرض پاسخ : فوری- الان چجوری دانشگاه انتخاب کنم؟!

نقل قول نوشته اصلی توسط bernasha نمایش پست ها
    لطفا چند سایت خوب برای جستجوی بیزینس اسکول های آمریکا و کانادا برای رشته finance معرفی کنید؟ ممنون از همه
    به این سایت مراجعه کنید:
    https://www.aacsb.net/eweb/DynamicPa...7-0A92E98DF5C6

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی صنعتی- شریف

Question پاسخ : کدوم دانشگاهها اپلای کنم؟

سلام دوستان
    من دانشجوی سال آخر لیسانس شریف هستم.
    رشته تحصیلیم ریاضی صنعتی هست و معدلم تقریبا 16 هست.
    publication هم دارم
    و یکم تو زمینه فاینانس کار کردم.
    می خوام برای رشته finance یا financial engineering,Quantitative Financeو یا هر رشته مشابه اینها اپلای کنم.
    تافلم دادم نمرم 87 شده می خوام ielts هم بدم. دو هفته ی دیگه GMAT دارم.
    کشورهای مد نظرم کانادا، انگلیس، کشورهای اروپایی، و آمریکا هست.
    توی کانادا و آمریکا و انگلیس کسی جایی سراغ داره؟
    بیشتر تمایل به ارشد دارم ، اما در وهله بعدی دکترا هم دوست دارم. حتما نیاز به fund دارم.
    مرسی از راهنماییتون

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط siraninejad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی سال آخر لیسانس شریف هستم.
    رشته تحصیلیم ریاضی صنعتی هست و معدلم تقریبا 16 هست.
    publication هم دارم
    و یکم تو زمینه فاینانس کار کردم.
    می خوام برای رشته finance یا financial engineering,Quantitative Financeو یا هر رشته مشابه اینها اپلای کنم.
    تافلم دادم نمرم 87 شده می خوام ielts هم بدم. دو هفته ی دیگه GMAT دارم.
    کشورهای مد نظرم کانادا، انگلیس، کشورهای اروپایی، و آمریکا هست.
    توی کانادا و آمریکا و انگلیس کسی جایی سراغ داره؟
    بیشتر تمایل به ارشد دارم ، اما در وهله بعدی دکترا هم دوست دارم. حتما نیاز به fund دارم.
    مرسی از راهنماییتون
    نمره زبانت باید بیشتر شه چون مینیمم اکثر جاها 100 شده(با 7 تو ایلتس). در مورد اینکه می تونی برای دکتری پذیرش بگیری یا نه صادقانه اینه که معدلت مناسب دکتری مستقیم اون هم تو شرایط بسیار رقابتی دکترای فاینانس نیست. با اومدن نمره GMAT میشه نظر قطعی داد و همه چیز تا حد زیادی به اون بستگی داره. ضمن اینکه در مقطع فوق برای مدیریت ،شانس فاند خیلی کمه. می تونی واسه گرفتن اطلاعات بیشتر این تاپیک رو هم مطالعه کنی

Junior Member

سلام دوستان. لطف کنید و نظرتون رو درباره شرایط من بیان کنید.
    لیسانس مدیریت صنعتی (دانشگاه غیر انتفاعی)- معدل بالای 13.55
    مقاله ندارم. :">
    3سال سابقه کار به عنوان کارشناس برنامه ریزی استراتژیک دارم.
    تافل رو میتونم بالای 95بگیرم. اما GRE وGMATندارم فکر می کنید مستر توی چه دانشگاههایی شانس پذیرش داشته باشم؟ اصلا جایی راهم میدن؟؟؟؟
    اگه دوستان سریع پاسخ بدن واقعا ممنونم

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط melina2011 نمایش پست ها
    سلام دوستان. لطف کنید و نظرتون رو درباره شرایط من بیان کنید.
    لیسانس مدیریت صنعتی (دانشگاه غیر انتفاعی)- معدل بالای 13.55
    مقاله ندارم. :">
    3سال سابقه کار به عنوان کارشناس برنامه ریزی استراتژیک دارم.
    تافل رو میتونم بالای 95بگیرم. اما GRE وGMATندارم فکر می کنید مستر توی چه دانشگاههایی شانس پذیرش داشته باشم؟ اصلا جایی راهم میدن؟؟؟؟
    اگه دوستان سریع پاسخ بدن واقعا ممنونم
    معدلتون از می نیمم خیلی از دانشگاهها پایین تره و پذیرشتون منوط به نمره GMAT هستش که بسیار تاثیرگذاره

سلام دوستان
    من مهندسی صنایع از دانشگاه ازاد داشتم
    و الان مشغول خوندن ارشد در رشته ی Master of global management در University antwerp management school هستم ( Rank FT 27)
    IELTS 7 دارم و GRE و GMAT ندارم . اصلا وقت دادن GMAT و GRE هم متاسفانه ندارم.
    چون مسترم 1 ساله هست میخوام از همین الان برای PHD اپلای کنم . ترجیجا دوست دارم برای انگلیس آمریکا کانادا و استرالیا اپلای کنم.

میخواستم بپرسم :
    1- آیا بدون GMAT یا GRE میشه اصلا برای phd مدیریت اپلای کرد یا نه؟
    2- با توجه به شرایط من چه دانشگاههایی رو میتونید پیشنهاد کنید ؟

مرسی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)