صفحه 6 از 34 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 335

موضوع: راهنمای انتخاب دانشگاه

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

پیش فرض پاسخ : کدوم دانشگاهها اپلای کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_soad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من مهندسی صنایع از دانشگاه ازاد داشتم
    و الان مشغول خوندن ارشد در رشته ی Master of global management در University antwerp management school هستم ( Rank FT 27)
    IELTS 7 دارم و GRE و GMAT ندارم . اصلا وقت دادن GMAT و GRE هم متاسفانه ندارم.
    چون مسترم 1 ساله هست میخوام از همین الان برای PHD اپلای کنم . ترجیجا دوست دارم برای انگلیس آمریکا کانادا و استرالیا اپلای کنم.

میخواستم بپرسم :
    1- آیا بدون GMAT یا GRE میشه اصلا برای phd مدیریت اپلای کرد یا نه؟
    2- با توجه به شرایط من چه دانشگاههایی رو میتونید پیشنهاد کنید ؟

مرسی
    دانشگاههای استرالیا و بعضی از دانشگاههای انگلیس GMAT نمیخوان برای دکتری.از این سایت می تونید استفاده کنید واسه انتخاب دانشگاه
    ضمنا معدلتون هم فاکتور مهمیه

Junior Member

طاها جان سلام
    ممنونم از پاسخي كه به سوالم داديد.
    اما من بعضي از دانشگاههاي اروپائي رو كه بررسي كردم شرطي براي معدل نديدم و چند نفر رو ديدم كه با همين معدل بنده تونستن در فنلاند و نروژ پذيرش بگيرند
    نظر شما چيه در اين مورد.من چه دانشگاههاي ميتونم پذيرش بگيرم
    باز هم ممنونم كه وقت ميگذاريد و پاسخ سوالات دوستان رو ميديد.

Junior Member

سلام
    من لیسانس مدیریت صنعتی با معدل 13.92 از دانشگاه گیلان هستم و ترم آخر کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد رشت با معدل 17.59 هستم و این ترم پایان نامه دارم
    مدرک زبان ندارم
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید کدوم دانشگاه ها میتونم اپلای کنم؟

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط melina2011 نمایش پست ها
    طاها جان سلام
    ممنونم از پاسخي كه به سوالم داديد.
    اما من بعضي از دانشگاههاي اروپائي رو كه بررسي كردم شرطي براي معدل نديدم و چند نفر رو ديدم كه با همين معدل بنده تونستن در فنلاند و نروژ پذيرش بگيرند
    نظر شما چيه در اين مورد.من چه دانشگاههاي ميتونم پذيرش بگيرم
    باز هم ممنونم كه وقت ميگذاريد و پاسخ سوالات دوستان رو ميديد.
    اول شما باید مشخص کنیدکه تو چه رشته ای میخواید پذیرش بگیرید و هدفتون از خوندن اون مستر چیه . بعضی از دانشگاههای کشورهای اسکاندیناوی شرط معدل ندارن و یا تاکید زیادی روی اون نمی کنن. حتی نیازی به دادن جی مت هم نیست البته نه برای تحصیل در MBA بلکه ممکنه رشته های شناور مثل مدیریت پروژه یا امثال اون این شرایط رو داشته باشن. اتفاقا پیشنهاد من هم اینه که با بررسی بخش نتایج پذیرش و مقایسه وضعیت اونها با شرایط خودتون اقدام به اپلای کنید و مطمئنا اگه مصمم باشید پذیرش خواهید گرفت. برای شروع بهتره یه لیست از دانشگاههایی که با شرایط معدل شما مشکلی ندارن تهیه کنید و بعد شروع به مقایسه از بین اونها کنید. دقت کنید که بعضی از دانشگاههای کانادا شرط معدل برای دو سال آخر(70 ترم نهایی) رو دارن و نکته دیگه این که دانشگاههای امریکا با جی مت بالا اجازه جبران معدل رو میدن. البته به نظر من در انتخاب رشته و دانشگاه به هزینه های تحصیل اونها هم توجه کنید چون با توجه به شرایطتون و تقاضای زیاد رشته های مدیریتی شانستون برای گرفتن فاند زیاد نیست

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ali990 نمایش پست ها
    سلام
    من لیسانس مدیریت صنعتی با معدل 13.92 از دانشگاه گیلان هستم و ترم آخر کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد رشت با معدل 17.59 هستم و این ترم پایان نامه دارم
    مدرک زبان ندارم
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید کدوم دانشگاه ها میتونم اپلای کنم؟
    دوست خوبم، اگر میخواید برای مقطع دکتری اپلای کنید نیاز به دادن امتحان GMAT دارید و با توجه به نمره اون میتونید راجع به انتخاب دانشگاهها تصمیم گیری کنید و البتهنمره زبانتون هم عامل مهمیه. به نظر من فعلا تمرکزتون روی این دو تا امتحان تعیین کننده باشه. ضمنا برای چه سالی میخواید پذیرش بگیرید؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tahahavakhor نمایش پست ها
    دوست خوبم، اگر میخواید برای مقطع دکتری اپلای کنید نیاز به دادن امتحان GMAT دارید و با توجه به نمره اون میتونید راجع به انتخاب دانشگاهها تصمیم گیری کنید و البتهنمره زبانتون هم عامل مهمیه. به نظر من فعلا تمرکزتون روی این دو تا امتحان تعیین کننده باشه. ضمنا برای چه سالی میخواید پذیرش بگیرید؟
    من برای همین امسال میخوام برای دکتری پذیرش بگیرم 2ماه دیگه از پایان نامم دفاع می کنم چون سربازی نرفتم زیاد وقت ندارم
    خودم از چند نفر پرسیدم که اکثرا مالزی رو پیشنهاد کردن
    خوشحال میشم راهنماییم کنید
    ممنون

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط ali990 نمایش پست ها
    من برای همین امسال میخوام برای دکتری پذیرش بگیرم 2ماه دیگه از پایان نامم دفاع می کنم چون سربازی نرفتم زیاد وقت ندارم
    خودم از چند نفر پرسیدم که اکثرا مالزی رو پیشنهاد کردن
    خوشحال میشم راهنماییم کنید
    ممنون
    البته اگر خاطرم باشه شما قبلا هم در انجمن مالزی این سوال رو مطرح کرده بودید و دوستان اونجا شرایط دکتری در مالزی رو براتون تشریح کرده بودن. به هر حال حتما واقفید که دوره دکتری اغاز پیوستن حرفه ای به کار در محافل اکادمیکه و من شدیدا توصیه می کنم که به placement فارغ التحصیلهای دانشگاهی که میخواید برید دقت کنید. من نمیدنم هدفتون بعد از اتمام دکتری اینه که کجا برید و چیکار کنید اما قطعا پاسخ به اون سوالات میتونه تعیین کنه مالزی جای مناسبی هست یا نه.
    شما اگر قصد دریافت پذیرش برای امسال رو دارید بهتره به ددلاین اکثر دانشگاهها که در ژانویه هستش توجه کنید. ضمن اینکه فکر می کنم تعویق چند ماهه وقت دفاعتون(اگر امکانش باشه) می تونه تمرکز لازم رو برای تصمیم گیری تا ددلاین دانشگاهها بهتون بده.

سلام به همه دوستان
    من می خوام امسال برای دکتری مدیریت اپلای کنم و برای انتخاب دانشگاه حسابی گیجم. و از اونجایی که نوشتن SOP و باقی قضایا رو منوط کردم به انتخاب دانشگاه اوضای زمانیم داره اورژانسی می شه اینه که از کلیه دوستان خواهش می کنم که راهنمایی سریع خودشون رو مبذول کنند. شرایطم به این صورته:
    اولویتم برای گرایش HR, OB, strategy , management هست
    لیسانس حسابداری دارم با معدل 15/10
    فوق MBA گرایش استراتژی با معدل 17/20
    سه چهار سال سابقه کار در زمینه مشاوره مدیریت
    GMAT:650
    TOEFL:610
    سوابق پژوهشی: تألیف یک کتاب در زمینه شکست مدیریت دانش با یکی از اساتید، دو تا مقاله کنفرانس بینالمللی داخلی، دو تا مقاله علمی پژوهشی داخلی، یه مقاله توی تدبیر، یه مقاله سابمیت شده توی یه ژورنال خارجی، یه مقاله توی یه کنفرانس بین المللی توی مالزی و یه مفاله ISI که تا زمان اپلای احتمالا تحت داوریه(مقاله ها در زمینه استراتژی منابع انسانی، مدیریت دانش، سرمایه اجتماعی هستن اغلب)
    راستش می خوام حتما امسال پذیرش بگیرم هدف اولم امریکا و بعد کاناداست. لطفا دانشگاههایی رو که توشون می تونم یه اطمینان خوب برای پذیرش داشته باشم و هم دانشگاههایی رو که رنک بهتری دارن و شانس منم با توجه به شرایطم بد نیست معرفی کنید. راستش دارم زمان رو از دست می دم.
    ممنون از همه

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه

دوست خوبم به این لینک مراجعه کنید و شرایط GMAT خودتونو رو با اوریجی که در این سایت ذکر شده مقایسه کنید و یه لست اولیه تهیه کنید. اون لیست رو که تهیه کردید راجع به نهایی کردنش اینجا میشه نظر داد. حتما رو این مرحله وقت بذارید و یکی یکی ریسرچ اینترست استادا و برنامه های مختلف رو استخراج کنید. وقت نذاشتن رو این مرحله میتونه به شانستون برای پذیرش لطمه بزنه

نقل قول نوشته اصلی توسط tahahavakhor نمایش پست ها
    دوست خوبم به این لینک مراجعه کنید و شرایط GMAT خودتونو رو با اوریجی که در این سایت ذکر شده مقایسه کنید و یه لست اولیه تهیه کنید. اون لیست رو که تهیه کردید راجع به نهایی کردنش اینجا میشه نظر داد. حتما رو این مرحله وقت بذارید و یکی یکی ریسرچ اینترست استادا و برنامه های مختلف رو استخراج کنید. وقت نذاشتن رو این مرحله میتونه به شانستون برای پذیرش لطمه بزنه
    سلام رفیق
    والا این سایت رو من دیدم و دارم وقت می گذارم روش ولی مسأله اینه که خیلی از دانشگاهها اوریج برای دکتری ندارن توی پروفایلشون و بعضی هام که اوریجی که توی این سایت دارن مثلا برای 5 سال گذشته است (به صورت تجمعی) که خوب نمی تونه ملاک دقیقی باشه و ما نیاز به اوریج پاسال داریم. راستش هدف من از این پست این بود که دوستانی (مثل شما) که اطلاعات از دانشگاههایی دارن و یا پذیرش گرفتن به صورت میانبر کمک کن و من خودم هم دارم یه تلاشی می کنم. راستش من دنبال دانشگاههای هستمکه توی پورتفولیویی که درست می کنم به عنوان سوپاپ اطمینانی باشن که بتونم روی پذیرش ازشون با شانس خوبی حساب کنم.
    ممنون اگه کمک کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)