صفحه 9 از 34 نخستنخست 12345678910111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 335

موضوع: راهنمای انتخاب دانشگاه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کدوم دانشگاهها اپلای کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط tahahavakhor نمایش پست ها
    حتما برید سراغ جی مت.اما برای fall 2011 ددلاینها ژانویه همین امساله یعنی یه ماه دیگه که من بعید میدونم برسید به امسال. در ضمن با توجه به معدل فوقتون به نظر من برای فوق لیسانس مجدد اقدام کنید چون معدل زیر مینیمم رو خیلی سخت بشه که قبول کنن برای دکتری
    طه جان من برای فوق اگر بتونم اقدام کنم اتفاقاً خیلی هم بهتره. اما من بدون فاند نمی تونم که. مشکل اصلیم هم همینه. تازه اگر با همسرم برم که خرجم بالاتر میره. اینو لطفاً راهنمایی کنید من اگر برای فوق برم بهم فاند کافی میدن؟ این برام خیلی مهمه ها.

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط Ymanager نمایش پست ها
    طه جان من برای فوق اگر بتونم اقدام کنم اتفاقاً خیلی هم بهتره. اما من بدون فاند نمی تونم که. مشکل اصلیم هم همینه. تازه اگر با همسرم برم که خرجم بالاتر میره. اینو لطفاً راهنمایی کنید من اگر برای فوق برم بهم فاند کافی میدن؟ این برام خیلی مهمه ها.
    ببینید به نظر من بهتره یک تا دو سال صبر کنید و رزومتون رو قوی کنید و حتما میدونید فاند گرفتن برای مستر بسیار سخته و شما باید رزومه خیلی خوبی داشته باشید. من اگر خودم شرایطم مشابه شما بود یکی از این دو تا گزینه رو انتخاب میکردم:
    1- توی ایران دوباره یه دوره کارشناسی ارشد شرکت می کردم و سعی میکردم روی معدل و مقاله کار کنم
    2- سراغ مالزی یا ترکیه میرفتم و اونجا یه دوره مستر می گرفتم. هم نسبتا کم خرجه و هم فرجه مناسبی برای اصلاح رزومس.

Junior Member

سلام
    شرايط من اينه:
    1.رشتم مدیریت گرایش صنعتی از دانشگاه غیر انتفاعی
    2. publication اينا ندارم،
    3. نمره 98 در TOFEL IBT دارم
    4. معدل لیسانسم 13.55
    5.یکسال سابقه کار دارم به عنوان کارشناس برنامه ریزی استراتژیک در یک کارخانه دولتی
    6.یکسال و نیم هم وزارت صنایع و معادن در یک کارخانه صنعتی خیلی معتبر در بخش برنامه ریزی اسراتژیک کار کردم
    به نظر شما دوستان واسه کارشناسی ارشد در یک کشور رایگان مثل فنلاند شانسم چقدر و واسه کدوم دانشگاه اقدام کنم.

سلام
    دوستان شرایط من مثل بقیه خوب نیست ولی لطف می کنید اگر راهنمایی کنید که باید چکار کنم.
    راستش می خواستم برای PHD MARKETING- full 2012 اقدام کنم ولی نمره های زبانم خوب نشد. حالا تقریبا 9 ماه وقت دارم. شرایطم اینه
    لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران با معدل 15.70
    لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی از دانشگاه الزهرا با معدل 16.38
    نمره TOEFL 78 که البته دارم دوباره می خونم برای بیشتر
    نمره GRE 900 (آزمایشی دادم) اونم مثل تافل
    مقاله فارسی دارم و توی مجله دانشگاه شهید بهشتی چاپ شده و مقالات دیگری هم دارم که مجلاتش رنکینگ ندارند واز همشون هم ADMITION دارم ولی فکر نکنم خیلی بدرد بخوره
    2 سال هم سابقه کار رسمی دادم که همش مرتبطه و شامل 2 سال فروش به عنوان مدیر و کارشناس و 2 سال تحقیقات بازاریابی
    حالا نمی دونم چیکار کنم با این شرایط APPLYکنم یا بگذارم برای سال دیگه و کدوم دانشگاه ها و اگر سال دیگه نمره های زبانم باید چند باشه برای دانشگاه رنک چند و مقاله هم باید فکر کنم یا نه؟
    مرسی

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sadena_sadat نمایش پست ها
    سلام
    دوستان شرایط من مثل بقیه خوب نیست ولی لطف می کنید اگر راهنمایی کنید که باید چکار کنم.
    راستش می خواستم برای PHD MARKETING- full 2012 اقدام کنم ولی نمره های زبانم خوب نشد. حالا تقریبا 9 ماه وقت دارم. شرایطم اینه
    لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه تهران با معدل 15.70
    لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی از دانشگاه الزهرا با معدل 16.38
    نمره TOEFL 78 که البته دارم دوباره می خونم برای بیشتر
    نمره GRE 900 (آزمایشی دادم) اونم مثل تافل
    مقاله فارسی دارم و توی مجله دانشگاه شهید بهشتی چاپ شده و مقالات دیگری هم دارم که مجلاتش رنکینگ ندارند واز همشون هم ADMITION دارم ولی فکر نکنم خیلی بدرد بخوره
    2 سال هم سابقه کار رسمی دادم که همش مرتبطه و شامل 2 سال فروش به عنوان مدیر و کارشناس و 2 سال تحقیقات بازاریابی
    حالا نمی دونم چیکار کنم با این شرایط APPLYکنم یا بگذارم برای سال دیگه و کدوم دانشگاه ها و اگر سال دیگه نمره های زبانم باید چند باشه برای دانشگاه رنک چند و مقاله هم باید فکر کنم یا نه؟
    مرسی
    نمره جی ار ای و زبانتون پایینه برای پذیرش پی اچ دی. لا اقل تافل 93 میخواید(برای اینکه برای فاندینگ بررسی بشید) و البته حتما GMAT بدید، چون الان نمره 700 GMAT با نمره ای در حدود 1400 GRE معادل میشه که در اینصورت بهتره GMAT بدید. اینکه نمره جی متتون چند باشه هم اکیدا بستگی به این داره که برای چه رنکی بخواید اپلای کنید، اما نمره زیر 670 عملا شانس کمرنگی به خصوص برای مارکتینگ داره که بتونه وارد یه برنامه دکتری بشه.بقیه شرایطتون مناسبه. مقالاتتون هم اگر بتونید جای معتبر چاپ کنید خیلی کمکتون می کنه در غیر اینصورت همین که نشون دادید رو مقاله ای کار کردید و به روش تحقیق آشنایید می نیمم انتظارات رو براورده میکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط tahahavakhor نمایش پست ها
    نمره جی ار ای و زبانتون پایینه برای پذیرش پی اچ دی. لا اقل تافل 93 میخواید(برای اینکه برای فاندینگ بررسی بشید) و البته حتما GMAT بدید، چون الان نمره 700 GMAT با نمره ای در حدود 1400 GRE معادل میشه که در اینصورت بهتره GMAT بدید. اینکه نمره جی متتون چند باشه هم اکیدا بستگی به این داره که برای چه رنکی بخواید اپلای کنید، اما نمره زیر 670 عملا شانس کمرنگی به خصوص برای مارکتینگ داره که بتونه وارد یه برنامه دکتری بشه.بقیه شرایطتون مناسبه. مقالاتتون هم اگر بتونید جای معتبر چاپ کنید خیلی کمکتون می کنه در غیر اینصورت همین که نشون دادید رو مقاله ای کار کردید و به روش تحقیق آشنایید می نیمم انتظارات رو براورده میکنه.
    مرسی از جوابتون؛ حالا چرا gmat. یعنی اگر 3-4 ماه وقت بزارم برای gre نمی تونم نمره بالای 1100 یا 1200 بیارم. اکثر دانشگاه ها همین نمره رو اعلام کردند. حالا با فرض اینکه همه شرایط خوب پیش بره برای دانشگاه هایی با رنک چند بهتر است اقدام کنم؟
    بازم از وقتی که بابت پاسخ می گذاریم ممنونم

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه

ببینید ETS ابزاری تحت عنوان GRE comparison tool داره که با اون اگر 1200(800+400) رو به نمره جی مت تبدیل کنیم چیزی معادل 600 بدست میاد که نمره می نیمم خیلی از جاهاست و شما اگر نگاهی به نتایج پذیرش بندازید عملا با چنین نمره ای شانس پذیرش برای مارکتینگ بسیار پایین هستش. در ثانی برنامه های مارکتینگی که گرایش رفتاری دارن عموما جی مت رو تر جیح میدن. متاسفانه و یا خوشبختانه ، نمره جی مت یکی از اولین غربالها برای دانشگهاست. بعضی از دانشگاه ها cut off دارن برای اون و مثلا زیر نمره 670 رو اصلا بررسی نمی کنن. شما بسته به این نمرست که می تونین سطح دانشگاهی رو که براتون ورودش امکانپذیر هستش تعیین کنید. (هر چند این نمره تنها معیار بررسی نیست) با نمره زیر 650 عملا تعداد معدودی برنامه برای انتخاب باقی میمونه که تعداد زیاد داوطلبان با نمره زیر 650(بر اساس percentiles ) ورود به همون دانشگاهها رو هم برای افراد با رزومه های مشابه بسیار رقابتی میکنه. اگر دنبال GRE هستید به نمره ای در حدود 1400 و برای GMAT به بالای 700 فکر کنید اگر میخواید این نمرات شما رو در انتخابتون محدود نکنن.

سلام
    من می خواهم برای مستر مدیریت (hrm) دانشگاههای اروپا اقدام کنم ، به نظر شما در چه دانشگاههای احتمال اینکه پذیرش و فاند بگیرم وجود دارد، رنک دانشگاه برایم مهم نیست و فاند برایم مهم است
    لیسانس کامپیوتر
    معدل: 17.22
    Ielts; 7.5
    Gre: voc 480 – quantitative 720 – writing 3
    ممنون می شوم دانشگاههای در هلند، فرانسه و یا سوئد معرفی کنید

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

نقل قول نوشته اصلی توسط sunlady نمایش پست ها
    سلام
    من می خواهم برای مستر مدیریت (hrm) دانشگاههای اروپا اقدام کنم ، به نظر شما در چه دانشگاههای احتمال اینکه پذیرش و فاند بگیرم وجود دارد، رنک دانشگاه برایم مهم نیست و فاند برایم مهم است
    لیسانس کامپیوتر
    معدل: 17.22
    Ielts; 7.5
    Gre: voc 480 – quantitative 720 – writing 3
    ممنون می شوم دانشگاههای در هلند، فرانسه و یا سوئد معرفی کنید
    اگر hrm علاقه داری بهتره یه کمی هم در این مورد رزومتون رو قوی کنی ...
    البته برای اینکه مهندسی خوندی اگه یه رشته quantitative تری می رفتی بهتر بود ، مثل فاینانس یا اقتصاد ...
    البته استراتژی و management science و همین hrm هم خوبه اگر علاقه داری و کاری کردی که نشون بده آشنایی داری با این گرایش ها ...
    در مورد دانشگاه ها هم سوئدی ها که فاند نمی دن ، البته نمی دونم هنوز مجانی هستند یا نه ، ولی فاند به عنوان کمک هزینه زندگی که مطمئنم ندارن ...
    فرانسه هم تا حد زیادی همینطوریه
    اما توی هلند خیلی دانشگاه های خوبی می تونی پیدا کنی ...
    tilburg,groningen,masstircht و بقیه که سرچ کنی پیدا می کنی ...
    در مورد فاند هم که HSP و ایناست که توی تاپیک بورسیه های هلند هست صحبتش !
    در مورد دانشگاه های ایتالیا و اسپانیا هم یه نیم نگاهی داشته باش شاید چیزی که به شرایط ت می خوره پیدا کردی ...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IE

نقل قول نوشته اصلی توسط mahboubeh61 نمایش پست ها
    سلام دوستان. چون نزدیک امتحانهامه و میخوام دانشگاهها رو نهایی کنم، لطف کنید و نظرتون رو درباره شرایط من بیان کنید.
    لیسانس صنایع شریف - معدل بالای 17
    فوق صنایع امیرکبیر - معدل بالای 16
    مقاله ندارم. :">
    5 سال سابقه کار دارم.
    تافل رو میتونم بالای 600 بگیرم. اما چون خیلی وقت نداشتم، میدونم که نتیجه GRE ام زیاد خوب نمیشه.
    فکر می کنید بین دانشگاههای کانادا ، برای phd مدیریت ، توی چه دانشگاههایی شانس پذیرش داشته باشم؟ اصلا جایی راهم میدن؟؟؟؟

این جمله آخرتون نمایشیه یا واقعا تا این حد اعتماد به نفستون افتضاحه؟
    دوست من تقریبا مشابه شما البته رشته اقتصاد شریف(فوق)
    لیسانس صتایع الزهرا
    دانشگاه ایلینویز پذیرش گرفت با فاند

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)