صفحه 3 از 151 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار صحیحی می باشد؟؟؟لطفا نظر دهید.

سلام
    از دوستانی که ساکن کانادا هستند خواهش میکنم برایم توضیح بدهند : آیا امکان اشتغال به کار در کانادا برای استاد دانشگاه در رشته های مهندسی وجود دارد یا نه ؟ ضمنا به نظر شما برای یک خانم گذراندن چه دوره هایی در ایران می تواند به یافتن کار در کانادا کمک کند؟

Junior Member

در باره کبک میشه نظرتونو بگید و وضعیت زندگی و اشتغال اونجا چطوره آیا موندن در کبک کار درستیه؟ من رشتم مهندسی مکانیک سیالات هست

Banned
    رشته و دانشگاه
    اکانت فعلا غیرفعال است.

نقل قول نوشته اصلی توسط guilty نمایش پست ها
    در باره کبک میشه نظرتونو بگید و وضعیت زندگی و اشتغال اونجا چطوره آیا موندن در کبک کار درستیه؟ من رشتم مهندسی مکانیک سیالات هست
    سلام این سوالی که برای همه ما که تو ایرانیم و کبکو ندیدیم پیش اومده و اونایی که رفتن میتونن بهتر جواب بدهند
    کاش کسی باشه و جواب بده...........
    تو سایتها اطلاعاتی وجود داره ولی شنیدن کی بود مانند دیدن.........

Exclamation پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار صحیحی می باشد؟؟؟لطفا نظر دهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط $Artin نمایش پست ها
    سلام این سوالی که برای همه ما که تو ایرانیم و کبکو ندیدیم پیش اومده و اونایی که رفتن میتونن بهتر جواب بدهند
    کاش کسی باشه و جواب بده...........
    تو سایتها اطلاعاتی وجود داره ولی شنیدن کی بود مانند دیدن.........
    راجع به تجربیات زندگی در کبک می توانید وبلاگ زیر را مطالعه فرمایید:

http://airkanata.blogspot.com/

Junior Member

مرسی پیمان و ارتین منم نظر شما رو دارم... اگه درمورد دوره های زبان فرانسه در استان کبک اطلاعات دارید لطفا بگید مثلا شرایطش چطوریه تا چه سطحی میشه زبون کبکی رو یاد گرفت اگه کسی این دوره ها رو رفته لطفا یکم بیشتر ما رو در جریان بذاره اینا به تاپیک مربوط میشه ها آخرش میفهمیم آیا مهاجرت به کبک صحیح است؟

Junior Member

سلام،
    من چون رشتهٔ کاریم این نیست شاید نتونم خیلی‌ تخصصی در این مورد نظر بدم. ولی‌ به طور عمومی‌ امکان اشتغال به کار در کانادا زمانی‌ که اوضاع اقتصادی خوب باشه در همه رشته‌ای موجوده. که خوب اونم الان نیست. راستش در مورد گذروندن دوره به نظر من بهتره اینجا دوره گذروند چون به هر حال مدرک اینجا رو داشتن خیلی‌ کمکه اونم در اوضاع بد اقتصادی. با داشتن یهIELTS میشه به راحتی‌ از هر دانشگاهی پذیرش گرفت. پس شاید بهتر باشه به جای دوره تخصصی زبانتون رو خیلی‌ قوی کنید واقعا برا شروع خیلی‌ کمکه. ولی‌ باز هم به نظر من اگر اوضاع اقتصادی خوب باشه با همون سابقه کار و مدرک تحصیلی‌ ایران هم میشه کار پیدا کرد. فقط موقع مهاجرت باید توجه کنید که کدوم شهر رو انتخاب می‌کنید اونم با توجه به رشته تحصیلیتون. شاید بد نباشه به این سایت‌ها سر بزنید:
    http://www.workopolis.com
    http://www.monster.com

Junior Member

سلام.خیلی ممنون که وقتتو میذاری و اطلاعاتتو و تجربه هاتو اینجا میگی
    در مورد مدرک ایلتس فکر میکنم دغدغه همه بچه هاست حتی اونایی که میخوان مثل من با مهاجرت استانی کبک بیان کانادا . ایا منظور شما از مدارکی که بهتره تو کانادا گرفته بشه ایلتس هم بود؟
    در مورد دانشگاههای کانادا گفتی میشه راحت پذیرش گرفت؟ ایا این موضوع رو شما برای مهاجرا گفتید؟ چون
    تا اونجایی که من میدونم و شنیدم اینه که دانشگاههای کانادا رو نمره معدل یه مقدار سختگیرن و مثلا تا اونجایی که من تحقیق کردم حداقل معدل برای اونایی که واسه فوق میخوان پذیرش بگیرن برای ایرانیها 15 هستش.البته میشه پذیرش گرفت ولی ایا باید واحدهایی رو اونجا دوباره پاس کنیم؟ اصلا همچین چیزی هست؟ اگه اینطوری باشه یه مقدار سخت میشه. در مورد کمک هزینه به مهاجرا اگه اطلاعاتی دارید لطفا بگید
    در مورد انتخاب شهر به نکته خوبی اشاره کردی و من فکر کنم یه مقدار رشته های کاری و تحصیلیمون
    واسه بچه ها نا شناختست ودیدم خیلی ها سوال میکردن درمورد شغلهاشون حالا این بماند چطور باید فهمید کدوم شهر مناسبتره واسه اینکه وقت و هزینه اضافه ای در شروع مهاجرت متقبل نشیم؟ من به این سایتهای اینترنتی راستش قانع نیستم.....یعنی نمیشه دقیق بررسی کرد.
    راستش برنامه من یه مقدار طولانیه یعنی بخوام زود بیام دو سه سالی طول می کشه (خدا به همه صبر بده!) فکر میکنی وضعیت اقتصادی تا اونموقع چطوری میشه .خب من از الان دارم برنامه ریزی میکنم فکر میکنی تو این مدت چه کارایی میشه کرد تا دیدگاه ما نسبت به کانادا بهتر بشه. البته منم مثل شما فکر میکنم مهمترین مساله مهاجرا زبانه. مرسی بازم از خاطراتت و تجربیاتت اینجا بنویس راستش من احساس میکنم تا سه سال دیگه
    اینجا دوام نمیارم یه جورایی فکر و ذکر ما مساله مهاجرته یه نفرو میخوایم اونجا تجربه زندگی رو داشته باشه
    و خیلی کم هستن اونایی که مهاجرت کردن تو فرومها پست بدن اکثرشون وبلاگ دارن .

Junior Member

Smile پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار صحیحی می باشد؟؟؟لطفا نظر دهید.

خواهش می‌کنم نه به نظر من بهتره مدرک آیلتس یا تافل در ایران گرفته بشه. خصوصاً که اینجا کلاسای تخصصی زبان خیلی‌ گرون هست و کلا تو ایران خیلی‌ ارزونتر تموم میشه. اینو بگم که وقتی‌ که شما میاید یه امتحان زبان میدید و اگر نمره هاتون از یه سطحی بالاتر باشه (دقیق یادم نیست فکر کنم ۶ از ۸) نمیتونین تو کلاسای مجانی‌ شرکت کنید. به همین خاطر کسی‌ که در سطح آیلتس هست حتما باید برا دوره هاش پول بده. البته اینو هم اضافه کنم که در هر صورتی‌ شما میتونید هم از وام دولتی استفاده کنید و هم از وام دانشجویی. البته اگر واجد شرایط باشید. خصوصاً در مورد وام دولتی الان که اوضاع کار بد هست و همه رو آوردن به گذروندن دوره خیلی‌ سخت میدن. وام دانشجوی رو هم باید مثلا در عرض 15 سال با سود پایین پس بدید. به هر حال از نظر من با توجه به مسائل مختلف زندگی‌ در اینجا، خواندن زبان وقت تلف کردن هست و باید در همون ایران مدارک زبانتون رو بگیرید. اینم اضافه کنم که مهم نیست از تاریخ اعتبار آیلتس یا تافل شما گذشته باشه مهم اینه که نمرهٔ خوب آورده باشید.
    اطلاع من در مورد پذیرش از دانشگاه‌های اینجا بیشتر در مورد دوره‌های تخصصی هست. اینجا تا دلتون بخواد اذین دوره‌های تخصصی وجود داره در همه زمینه یی . راستش اطلاعات من متأسفانه محدوده. فقط اینو میدونم که اینجا برای استخدام خیلی‌ امتیاز نیست اگر فوق لیسانس داشته باشید یا دکترا، چون به نسبت حقوق شما هم بالا میره. بنا برین بیشتر ترجیح میدن طرف یه دوره تخصصی گذرونده باشه. به هر حال در هر شرایطی اگر شرط گذروندن دوره تخصصی مدرک لیسانس باشه مسلما نمرات خوب دارای امتیاز هست و از طرفی‌ هم اینو بدونید اینجا کشور فرصت هاست. پول حرف اول رو میزانه که اینا عاشقشن و مخ زدن کار عادیی هست. پس حتا اگر نمرات خوبی‌ هم نداشته باشید باز هم امکان گرفتن پذیرش زیاده. یه چیزی که اینجا خیلی‌ مهمه اشتیاق فرد به انجام کاری هست. حالا میتونه یا در مورد کار پیدا کردن باشه یا دانشگاه رفتن. مسلما اگر شما نشون بدید که مشتاق انجام کاری هستید بهتون ارزش داده میشه. کاری که متأسفانه ما ایرانی‌ها خصوصاً ما بچه‌های ناز پرورده تهران بلد نیستیم و یه جورایی کسر‌شان میدونیم که مثلا رزومه بفرستیم بعد از فرداش کنه بشیم به طرف ازش پیگیری کنیم. اینجا این پیگیریه خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ مهمّه. در مورد گرفتن فوق لیسانس خیلی‌ نمیتونم کمکتون کنم. تنها چیزی که به نظرم میرسه اینه که حتما از 3 تا از استاداتون نامه بگیرید. نامه‌ها تو پاکت مهر رای موم شده باشه. از هر کدوم هم اگر تونستید دو سه تا نسخه‌ بگیرید. و آیلتس یا تافل خوب. اینم اضافه کنم که، بله، مطمئناً اگر صلاح بدونن که حتا با نمره پایین بهتون پذیرش بدن که چیز غریبی نیست، ممکنه ازتون بخوان چند تا واحد هم پاس کنید.
    انتخاب شهر واقعا مهمّه. ولی‌ بیشتر از همه بستگی به خودتون داره و به رشته کاریتون. اینو بگم که متأسفانه متأسفانه، اقیانوس اطلس دارای خاصیتی هست که هر ایرانی وقتی‌ از روش رد میشه کاملا ازین رو به اون رو میشه. بنا برین علی‌ رغم اینکه داشتن یک دوست در یک شهر ممکنه عامل مثبتی باشه ولی‌ نمیتونه تعیین کننده باشه. بنا برین به هیچ وجه به خاطر حضور دوستی‌ در یک شهر اون شهر رو انتخاب نکنید. قضیه فامیل کمی‌ فرق میکنه ولی‌ باز هم در مواردی دیده شده تعیین کننده نیست. اول از همه به خودتون، روحیه تون و کارتون توجه کنید. مهاجرت اونقدر پروسه سختی هست که واقعا خیلی‌ چیز‌ها میتونه روش تاثیر منفی‌ بذاره از جمله تعیین شهر.
    والا من کارشناس اقتصادی خوبی‌ نیستم ولی‌ اینطور که از قراین بر میاد اوضاع تا سال ۲۰۱۱ خوب میشه. البته امیدوارم. اینم بگم که اینجا به هم ریختن اوضاع اقتصادی چیز عادیی هست و هر چند سال یکبار اتفاق می‌افته البته این آخری به گفته خودشون از بعد از جنگ جهانی‌ دوم بی‌ سابقه بوده. بنا برین به نظر من بهترین موقع مهاجرت اوج اوضاع اقتصادی هست که اگر سال ۲۰۱۱ اوضاع خوب بشه و به طور خوشبینانه تمام اونایی که از کار بی‌ کار شدن یا مهاجرانی مثل ما که در بد‌ترین اوضاع اقتصادی اومدن، برن سر کار خودشون، تا سال ۲۰۱۳ باید اوضاع خوب شده باشه.
    دونستن و شناختن قبل از مهاجرت واقعا الزامیه ولی‌ مثل زندگی‌ زناشوییه که میگن آدم تا نره زیر یه سقف شناخت پیدا نمیکنه، اینجام آدم تا نیاد متوجه نمیشه. به هر حال بهترین کار شناخت قبل از اومدن هست و خوب این بحثا واقعا مفیده. به این وبلاگ‌ها هم میتونید یه سر بزنید. مطالب جالبی‌ درش نوشته میشه. خصوصاً در مورد مسائلی‌ که ما تو ایران ازش گذرا رد میشیم و اینجا اهمیت پیدا میکنه

http://talkandtea.blogspot.com/
    http://iranmemories.blogspot.com/

موفق باشید

Junior Member

مرسی واقعا بعضی چیزا رو باید دونست
    راهنمای ادامه تحصیل:
    http://web.mit.edu/persian/www/Downloads/apply_grad.pdf

پیش فرض پاسخ : [1] مهاجرت از طریق نیروی های ماهر (Federal Skilled Worker Class:.Category 1)

دوستان عزیز لطفا مطلب پیوست شده را مطالعه نمایید چه آنهایی که تصمیم به مهاجرت دارند و چه انهایی که مهاجرت کرده اند لطفا نظرتان را در مورد این فایل که در مورد کانادا و مهاجرت به آن است بیان کنید تا چه حد مطالب آن صحت دارد این مطلب می تواند بر تصمیم مهاجرت بسیاری از ما تاثیر گذار باشد
    می خوام بدونم تا چه حد واقع بینانه هاست روی من خیلی تاثیر گذاشته شاید برای شما هم همینطور باشه
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط mohkamfard : December 19th, 2009 در ساعت 07:51 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)