نقل قول نوشته اصلی توسط elhameli نمایش پست ها
ولی سابقه کار رو چی کار کنم !؟
الان برای تحصیل اپلای کنم، اون وقت نمی تونم برای مهاجرت اپلای کنم !! بخاطر سابقه کار ...
رشته ام کامپیوتر هست، مشکلی که هست؛ اون چیزی که توی دانشگاه به ما یاد میدن؛ به درد بازار کار نمیخوره؛ هم توی ایران این طوری هست هم در خارج از کشور؛ دروسی که درس داده میشه چه ایران چه خارج؛ آخرش به یه شبیه سازی و مقاله ختم میشه که هیچ کاربردی نداره مگر برای صنعت، که اون هم برای فرد اون قدر درآمدزایی نداره...
یعنی اگر من برای ارشد و دکترا هم اپلای کنم؛ برای پیدا کردن شغل آینده اصلا مفید نیست متاسفانه ! چون نه تنها در بازار کار کاربردی نداره، بلکه اکثر مشاغل رشته ما با همون لیسانس کار براش هست؛ از طرفی درآمد بین لیسانس و فوق لیسانس فرق زیادی نداره؛ فقط نوع کار متفاوت هست.
تنها کار مفید این هست که برای کالج اپلای کنم؛ که دوره ها هم معمولا بین یک تا سه سال هست !
که فکر نمیکنم؛ سفارت برای کالج اجازه بده !!
خودمم موندم چی کار کنم !
البته دروسی که کالج هست رو میشه یه جورایی توی ایران هم یاد گرفت؛ ولی بازار کار خارج از کشور؛ پیشرفته تر از ایران هست؛ درنتیجه اون مواردی که در کالج برای بازار کار خارج تدریس میشه؛ از ایران پیشرفته تر هست....از همه مهمتراینکه مدارک مهارت های ایران درکانادا به درد نمیخوره !
واقعا نمیدونم باید چی کار کنم !
در مورد کالج باهاتون موافقم. دوره هاش خیلی کاربردی تر از دانشگاه هست. ولی خب تضمینی هم برای پیدا کردن کار نیست. دوستی دارم که متولد کاناداست و اتفاقا دوره های برنامه نویسی در کالج گذرونده و البته یه لیسانس هم داره در رشته ی دیگه ای، الان پاره وقت مشغول به کار هست، کاری که اصلا ربطی به دوره هایی که گذرونده نداره و از این موضوع ناراحته. دنبال کار مرتبط می گرده فعلا و داره میخونه برای آزمونهایی که مدارک مایکروسافت رو بتونه بگیره.
در مورد برنامه نویسی من شنیدم شما حتی اگر خودت به صورت تجربی و سلف استادی هم یاد گرفته باشی کسی براش مهم نیست تا وقتی که شما کار رو خوب بلد باشی، و میشه رفت دوبی، دوره های کوتاه مدت شرکت کرد یا امتحانهای مربوطه رو داد و مدرک معتبر بین المللی گرفت.