صفحه 139 از 151 نخستنخست ... 3989129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,381 تا 1,390 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

Banned

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط eli1367 نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیزم از راهنماییهاتون..در مورد پذیرش اگه بخوام فاند بگیرم مقاله های دانشجویی ک دارم در حد علمی پژوهشی هس و متاسفانه مثاله ISI معتبر ندارم و در نتیجه فاند گرفتن ی پروسه طولانی میشه و پذیرش با مخارج خودمون هم ک شهریه دانشگاه هم باید اضافه کنیم ب مخارج زندگی در کانادا.. و بالا رفتن سنمون هم مزید بر علته
    در رابطه با این جمله "اینکه جایگاهی ک هستیم از نظر شغلی واقعا برابر با میزان توانایی هامون نیس" درست میگید شما..من منظورم این نیس ک یک شبه ره صدساله رو بریم تو ایران از نظر جایگاه شغلی.. من یونی علم و صنعت درس خوندم و پارسال پروژه های دانشجویی انجام میدادم..خیلی سخته ک پایانامه های هم رشته ای خودت رو که یونی های علمی کاربردی و پردیس و .. تحصیل میکنن صرفا جهت ارتقا سمت و اقزایش حقوقشون و استخدام شهرداری یا ارگان های دولتی هستن رو انجام بدی متوجه بشی پایه ای ترین مسائل شهرسازی رو بلد نیستن و این موقعیت رو دارن..
    یا شرکت خصوصی کار کنی و جلسه با وزارت راه و شهرسازی کارمندی ک بعنوان شهردار ی شهر کوچیک منصوب شده و سن و تجربه ی زیادی نداره تحسینت کنه برای خروجی کارت..
    باز من سابقه خ کمی در کار ثابت دارم و بصورت پاره وقت قبلا کار کردم و نباید توقع کنم ک جایگاه بهتری میداشتم ولی در مورد همسرم ک خیلی بیشتره این موارد چون بیشماره تقاضاهای شغلی ک بهش میشه
    اینارو گفتم برای اینکه متوجه بشید انسانهای متوقعی نیستیم و میخوایم ب اندازه ی زحمات و تلاشمون نتیجه بگیریم و اینکه توی ایران کارمند خصوصی امنیت شغلی نداره و با نوسانات سیاسی و اقتصادی ممکنه شرکتش ورشکسته شه یا تعدیل نیرو کنه..
    ولی جدای از اینها مسائل فرهنگی اجتماعی ک در محیطمون شاهدش هستیم برامون آزاردهنده س
    درمورد اینکه در کانادا باید از صفر شروع کنیم هم کاملا موافقم با شما..هرچند توی حرف زدن ی چیزه و تجربه کردن و تو اون شرایط قرار گرفتن ی چیز دیگه س ک حتی اگه فک کنیم آدمای سرسختی هستیم و میتونیم تحمل کنیم بازم نمیشه پیش بینی کرد ک چطوری رفتار میکنیم بعد از مهاجرت
    صحبتهاتون قابل تامل ه.. ممنون از اینکه با حوصله وقت گذاشتید و دلسوزانه راهنماییم کردید.
    چقدر خوب نوشتی آفرین
    درد اکثریت جامعه تحصیل کرده رو
    هیچ امیدی نیست بدتر میشه که بهتر تمیشه
    چون عملا ارزش تحصیلات از بین رفته
    باید میرفتیم شغل آزاد و یا دنبال پارتی میگشتیم

حداقل تو کانادا غریب باشیم بهتر از اینکه تو کشورمون غریب بمونیم

Member bestboy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    QIAU

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    برای eli1367 توی این پستش:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2490088

مهاجرت یه نکته داره:
    باید مهاجرت کنی تا بعدش بفهمی برات خوب بوده؟
    ممکنه همه بگن نههههههههههه نرو! تو بیای، اتفاقا موفق ترین ایرانی کل امریکای شمالی بشی.
    ممکنم هست همه بگن تو باید بری چون تو حتما موفق میشی
    بیای و بدبخت شی پروندت بسته بشه.
    همه چیز به خودت بستگی داره.

به جز چیزای محال (مثلا: مامان بزرگ من 99 سالشه و رو ویلچره مثلا، اگه گیر بده میخوام مهاجرت کنم عملا شانسی نداره) بقیه "میتونن".
    مثل همون قضیه تاپیک شانس پذیرش هست که خیلیا با رزومه های عالی بعدها هیچ پذیرشی نمیگیرن
    یکیم با رزومه خیلی معمولی پذیرش میگیره و میاد اینجا میترکونه و باعث سربلندی بقیه ایرانیام میشه

من اگه جات بودم پذیرش تحصیلی میگرفتم چون معطل شدن اسکیل وورکر و ... رو نداره
    یه آب باریکه داری (حقوقت) و میتونی با توکل به اون زندگی کنی و همزمان با محیط و کالچر اشنا بشی و همزمان خودتو برای جاب مارکت اماده کنی چون امکانااتی که کانادا برای دانشجوها میذاره به شدت زیاده. به شدت زیاده. مخصوصا برای بچه های اینترنشنال. اگه واقعا بخوای پیشرفت کنی، به شدتتتتتتتتت زمینه ش فراهمه. به شدت. به شدت.
    اینورم بعد از تحصیل یا ضمن اون یا هر وقتی که بتونی و بخوای پی ار میگیری
    همین
    زیاد پیچیده ش نکن.
    به این فکر کن:
    دارم میرم کانادا قراره همینجوری بدبختی بباره و من دو سه سال اولو همینجوری باید بجنگم و تلاش کنم.
    اگه با این فکر بیای حتما موفق میشی.

+
    اینجا اگه خودتو نشون بدی
    بله اوج میگیری میری بالا
    پیشرفت میکنی
    ولی اون جمله که نوشتی: "اینکه جایگاهی ک هستیم از نظر شغلی واقعا برابر با میزان توانایی هامون نیس" تو رو دقیقا به خاک سیاه میشونه در نهایت تو این کشور.
    چون تمام ایرانیا اینو میگن. چون تمام ایرانیا فکر میکنن اون جایگاهی که توی ایران دارن مناسبشون نیست و جای اونها توی یه جای بهتره و باید جایی برن که قدرشونو بدونن. من این جمله رو بسیار بسیار بسیار شنیدم هم از ایرانیای اینجا هم از بچه های توی فروم هم الان از ایران میشنوم. حتی میتونی تو پستهای قبلی ببینی نمونه هاشو.
    اینجام همینه عزیز من
    بحث اینه که تو باید از سمت پایین شروع کنی و بعدش بری بالا. اگه از موقعیت خوب شروع کنی، اون سیستم فاسد هست و تو با لیاقت خودت نرسیدی به اون جایگاه. من قبول دارم که محیط کار باید استاندارهاشو داشته باشه و ایران نداره این رو غالبا. ولی تو اگه از اول رئیس HR بشی یا به شدت اوج بگیری تو کارت تو کمتر از دو ماه سه تا سمت بالاتر بری، اون سیستم فاسد هست. اون سیستم فاسد هست. فاسده. همین سیستم غیرفاسد کانادا رو کانادا کرده.
    من قبول دارم که توی ایران واقعا و واقعا کار کردن کار سختیه (به خاطر سفته های 50 میلیونی که میگیرن، به خاطر قراردادهای اجباری 5 ساله، حقوقهای پایین و..) ولی فکر نکن اینجا میای میرسی و همه چی اکی هست از اول. خود کاناداییا این اتفاق نمیفته براشون. اتفاقا کشور مهاجرپذیره و تو باید از مراحل مختلف و فیل*ترهای مختلف رد بشی تا مطمئن بشن که کارت درسته. اینجام مشکلات خودشو داره، ولی یکی از نقاط قوتش اینه که مردم بی حاشیه ان، کاریت ندارن، سعی میکنن بهت کمک کنن. کلا کسی کاری به کار کسی نداره. اینکه خیلی چیزا قابل پیش بینیه. اینکه فردا بدبخت نمیشی اگه امروز فکرشو بکنی. اینکه خیلی چیزا از یه روال منطقی پیروی میکنه. سیستم بر اساس اعتماد بنا شده.

ولی اگه پاسپورت کانادایی بگیری یا پی ار داشته باشی دولت بهت خیلی خیلی وام میدهو هر وقت رفتی سر کار پس میدی.
    اینجا هر کانادایی به طور میانگین دور و بر 20 هزار دلار قرض داره به دولت (از بچه 18 ساله بگیر تا بالاتر) اگه عدد غلطه رفقا تصحیح کنن
    برای رسیدن به همون جایگاه ایرانت باید خیلی بجنگی.
    من تو ایران هرررررررررر وقت رفتم مصاحبه
    تو تمام شرکتهای نفت عالی تهران، شرکتهایی که فانتزی دوستام بود کار کردن توشون.
    تو تمام شرکتهای شیمیایی
    هرجا هرجا
    مصاحبه هایی که سه مرحله داشتن
    هر کدوم به فاصله یه هفته دو هفته
    قبولم کردن و میتونستم از فردای اون روز کار رو شروع کنم.
    ولی اینجا اینجوری نیست... اینجا باید خیلی تلاش کنم تا کار بگیرم
    ولی اینجا به خودم قول دادم که اگه بعد از تموم شدن درسم یه کار تکنسینی گیر بیارم
    3 شب و 3 روز جشن بگیرم اینجا با بچه ها.
    اینو گفتم بهت که تفاوت رو قشنگ درک کنی.
    باید فراموش کنی اون چیزی که تو کشورت بودی رو.
    موفق باشی
    در اینجا دانشجوهای اینترنشنال هیج امکانات خاضی ندارند جز اینکه باید 4 برابر شهریه بدهند. برای کار پیدا کردن هم کمکی نمیکنند.
    >>>

Junior Member

این تاپیک برای من خیلی جالب بود درسته دل کندن از جایی که در اون به دنیا اومدی سخته ولی خوب من مجبورم حالا بگم چرا؟
    اول هزینه ها بیشتر از در آمد هست مثلا من همین امروز تخم مرغ خریدم کیلویی 7 ت که 1 شانه شد نقریبا 15 ت در عوض در آمد چنده فوق فوق 1 الی 1/5 البته 1/5 با اضافه کار.
    اجاره مسکن در مقابل در آمد حداقل 400 ت.
    نرخ سود بانکی 18 درصد یعنی من بخوام خونه بگیرم با وام اگه وامم 100 میلیون باشه باید 120 میلیون سود بدم.
    بعد گرونی گرونی و گرونی.
    نبودن کار و آینده.
    نداشتن آزادی بیان هر کی هم اعتراض کنه بهش میگن منافق.
    اختلاس که هر کی میاد هر چقد خواست پول برمیداره میره کسی هم پاسخگو نیست.
    نداشتن سهم از سرمایه های ملی مثل نفت و گاز.
    و خیلی چیزای دیگه هممون بهتر میدونیم اینا دلیل رفتن من از این مملکت هستش به نظرتون کارم اشتباهه؟یا حرفایی که زدم دروغه؟
    وقتی کسی که پول داره و یا کسی که صاحب کرسی هست تو مجلس یا جاهای دیگه و نمیدونه مردم چی میکشن این مملکت جای زندگیه؟
    طرف درس میخونه لیسانس یا فوق لیسانس بعد میره مسافر کشی یا بعضیا هستن پول ندارن ماشین بخرن اون کار رو هم انجام بدن کسی هم پاسخگو نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamavar نمایش پست ها
    این تاپیک برای من خیلی جالب بود درسته دل کندن از جایی که در اون به دنیا اومدی سخته ولی خوب من مجبورم حالا بگم چرا؟
    اول هزینه ها بیشتر از در آمد هست مثلا من همین امروز تخم مرغ خریدم کیلویی 7 ت که 1 شانه شد نقریبا 15 ت در عوض در آمد چنده فوق فوق 1 الی 1/5 البته 1/5 با اضافه کار.
    نرخ سود بانکی 18 درصد یعنی من بخوام خونه بگیرم با وام اگه وامم 100 میلیون باشه باید 120 میلیون سود بدم.
    بعد گرونی گرونی و گرونی.
    نبودن کار و آینده.
    و خیلی چیزای دیگه هممون بهتر میدونیم اینا دلیل رفتن من از این مملکت هستش به نظرتون کارم اشتباهه؟یا حرفایی که زدم دروغه؟
    وقتی کسی که پول داره و یا کسی که صاحب کرسی هست تو مجلس یا جاهای دیگه و نمیدونه مردم چی میکشن این مملکت جای زندگیه؟
    طرف درس میخونه لیسانس یا فوق لیسانس بعد میره مسافر کشی یا بعضیا هستن پول ندارن ماشین بخرن اون کار رو هم انجام بدن کسی هم پاسخگو نیست.
    شک نکنید و اگر میتونید و میتونید از پس هزینه های اولیه بر بیاید برید. من خودم سر دوراهی هستم. وضعیتم توی ایران ایده آل هست ولی دارم همه چیزمو توی ایران میذارم و فروردین سال دیگه میرم. شاید بعدها پشیمون شم ولی به هر حال تجربه جدیدی هست
    CIO 1/8/2013,PER 4/11/2013,AOR 18/11/2013
    Medical requested 14/10/2014 decision made 18/12/14
    Pass Request:22/12/2014
    Landed:12/5/2015

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamavar نمایش پست ها
    بعد گرونی گرونی و گرونی.
    نبودن کار و آینده.
    دوست عزيز اين را بدونيد كه تو كانادا قرار نيست معجزه بشه و به تمام اين مواردي كه فرموديد دلتنگي و غربت و دوري از خانواده را هم اضافه كنيد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ............

سلام. به نظر من کسی که در کانادا شغلی داشته باشه، بدون شک، زندگیش از ایران از لحاظ مادی بهتر خواهد بود، مگر اینکه در ایران درآمد خیلی عالی داشته باشه. اگر بحث حقوق کارمندی باشه، از لحاظ مادی کانادا بدون شک بهتره.
    در مورد مسایلی مثل دوری از خانواده و ... که دوستان اشاره میکنن، این یک موضوع شخصی هستش، بعضیا توانایی این رو دارن با محیط جدید خودشون رو راحت سازگار کنند، برخی دیگه این توانایی رو کمتر دارند. هرکسی باید با توجه به شناختی که از خودش داره تصمیم بگیره. برای شخص من که سخت نبود.

در مورد مسایلی مثل آزادی بیان و .... که در ایران نداریم ، باز موضوع شخصیه. یکی براش مهم نیست و در ایران ازین نظر بهش فشاری نمیاد، یکی دیگه این موضوع براش خیلی دردناکه. مجددن بهتره هر کسی خودش قضاوت کنه.

خلاصه این سوالی که مطرح شده به عنوان موضوع تاپیک، خیلی شخصیه و هر کسی یه ایده ای داره. من فقط میتونم بگم که احتمال بسیار زیاد از نظر مالی به نفعتون میشه اگر بتونید در کانادا کار پیدا کنید.

برای مقایسه قیمت ها و قدرت خرید مردم، که بر اساس قیمت و درامد ماهانه شون تعیین میشه ازین سایت استفاده کنید. توجه کنید که Local purchasing power هر چی بالاتر باشه بهتره.
    در این سایت میشه شهر های مختلف رو با هم مقایسه کرد:
    مقایسه تورنتو و تهران:
    https://www.numbeo.com/cost-of-livin...n&city2=Tehran

تهران و ونکوور:
    https://www.numbeo.com/cost-of-livin...ity2=Vancouver
    تهران و مونترال :
    https://www.numbeo.com/cost-of-livin...city2=Montreal

در همه موارد قدرت خرید مردم بسیار بالاتره.
    ==================

میشه از طریق اماری هم به سوال این تاپیک پاسخ داد.

تا اونجایی که من دیدم، تعداد کسایی که به کانادا مهاجرت کردن و سپس به ایران برگشتن، در قیاس با کسایی که اینجا موندن بسیار کمتره، پس میشه گفت احتمالن مهاجرت به کانادا برای اونها خوب بوده، پس اگر شما هم مثل اونها هستید، برای شما هم خوب خواهد بود.( هرچند هرکسی که بر نمیگرده، دلیل بر این نیست که زندگی اینجا رو بهتر از ایران میبینه، شاید برخی احساس میکنن پلهای پشت سرشون خراب شده و توانایی بازگشت رو ندارن، ولی به نظرم این موردها کم هستند)

شاد باشید

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط khataee نمایش پست ها
    سلام. به نظر من کسی که در کانادا شغلی داشته باشه، بدون شک، زندگیش از ایران از لحاظ مادی بهتر خواهد بود، مگر اینکه در ایران درآمد خیلی عالی داشته باشه. اگر بحث حقوق کارمندی باشه، از لحاظ مادی کانادا بدون شک بهتره.
    در مورد مسایلی مثل دوری از خانواده و ... که دوستان اشاره میکنن، این یک موضوع شخصی هستش، بعضیا توانایی این رو دارن با محیط جدید خودشون رو راحت سازگار کنند، برخی دیگه این توانایی رو کمتر دارند. هرکسی باید با توجه به شناختی که از خودش داره تصمیم بگیره. برای شخص من که سخت نبود.

در مورد مسایلی مثل آزادی بیان و .... که در ایران نداریم ، باز موضوع شخصیه. یکی براش مهم نیست و در ایران ازین نظر بهش فشاری نمیاد، یکی دیگه این موضوع براش خیلی دردناکه. مجددن بهتره هر کسی خودش قضاوت کنه.

خلاصه این سوالی که مطرح شده به عنوان موضوع تاپیک، خیلی شخصیه و هر کسی یه ایده ای داره. من فقط میتونم بگم که احتمال بسیار زیاد از نظر مالی به نفعتون میشه اگر بتونید در کانادا کار پیدا کنید.

برای مقایسه قیمت ها و قدرت خرید مردم، که بر اساس قیمت و درامد ماهانه شون تعیین میشه ازین سایت استفاده کنید. توجه کنید که Local purchasing power هر چی بالاتر باشه بهتره.
    در این سایت میشه شهر های مختلف رو با هم مقایسه کرد:
    مقایسه تورنتو و تهران:
    https://www.numbeo.com/cost-of-livin...n&city2=Tehran

تهران و ونکوور:
    https://www.numbeo.com/cost-of-livin...ity2=Vancouver
    تهران و مونترال :
    https://www.numbeo.com/cost-of-livin...city2=Montreal

در همه موارد قدرت خرید مردم بسیار بالاتره.
    ==================

میشه از طریق اماری هم به سوال این تاپیک پاسخ داد.

تا اونجایی که من دیدم، تعداد کسایی که به کانادا مهاجرت کردن و سپس به ایران برگشتن، در قیاس با کسایی که اینجا موندن بسیار کمتره، پس میشه گفت احتمالن مهاجرت به کانادا برای اونها خوب بوده، پس اگر شما هم مثل اونها هستید، برای شما هم خوب خواهد بود.( هرچند هرکسی که بر نمیگرده، دلیل بر این نیست که زندگی اینجا رو بهتر از ایران میبینه، شاید برخی احساس میکنن پلهای پشت سرشون خراب شده و توانایی بازگشت رو ندارن، ولی به نظرم این موردها کم هستند)

شاد باشید
    من ميتونم از اين نوشته تون بگم كه نود و نه درصد شما دانشجويي وارد كانادا شديد . زندگي واقعي چيزي بجز ايني هست كه شما ميگيد.

Senior Member KavehKaveh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MBA - University of Toronto

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    من ميتونم از اين نوشته تون بگم كه نود و نه درصد شما دانشجويي وارد كانادا شديد . زندگي واقعي چيزي بجز ايني هست كه شما ميگيد.
    من تجربه هر سه رو داشتم!!!
    بیکاری، دانشجویی، باکاری - هم در تهران و هم تورنتو!
    به شما با قاطعیت میگم تجربه هر سه حالتش در تورنتو بسیار بهتر بود.
    همیشه پاسخ این سوال "آخرش که چی؟" تو ایران من رو آزار میداد. هیچی رو پلن و قاعده سوار نمیشد و یهو ممکن بود همه چی کنسل بشه. من اصلا به این سوال (از زمانی که اومدم تورنتو) تا امروز تو مغزم برخورد مجدد نکردم !
    تازه تصمیم گرفتین -کانادا- اپلای کنین؟ دوست دارین ببینین رشته شما در کدوم دانشگاه های -کانادا- ارائه میشه؟
    1. این پست برای شروع
    2. این سایت برای جستجو بین تمام دانشگاه ها

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

من هنوز ازین فاز زندگی دانشجویی بیرون نیومدم و هنوز دانشجوئم.
    ولی به شدت به دلم نشست این دو جمله شما.
    موافقم زندگی دانشجویی با غیردانشجویی به شدت فرق داره مخصوصا وقتی ساپورت نداری از ایران و یا با خانواده اومدی و باید شب نون بیاری خونه برای خانواده ت.
    به شدت درسته این دو جمله شما. ولی فکر میکنم آدم اگه کار پیدا کنه و به اصطلاح وضعیتش باثبات تر بشه خیلی بهتر بشه همه چی.

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ............

بله من دانشجویی وارد کانادا شدم.
    =======
    زندگی واقعی؟ زندگی غیر واقعی؟
    من با یک سری عدد و رقم به موضوع نگاه کردم. در فسمت دومم هم از نظر شبه آماری! هدفمم این بود که به دوستانی که میان این صفحه رو میخونن کمکی کرده باشم. امیدوارم این اتفاق افتاده باشه.

اما اینکه خیلی گنگ و کلی میفرمایید "زندگی واقعی فرق میکنه و جز اینه...". بعیده برای کسی مفید باشه.
    من 7 سال در ایران در 3 تا دانشگاه مختلف بودم،بعد ازون 5 سال هم کار کردم و همشون هم واقعی بودن!
    به هر حال نظر من این بود و مهم نیست که شما نظرات من رو چطور میبینید، دوستان عزیز همه نظرات رو میخونن و تصمیم میگیرن.
    من قصد ندارم کسی رو تشویق به ترک ایران کنم، قصد هم ندارم از مهاجرت بترسونمشون،. هر کسی مسوول زندگی خودشه و هر راهی رو بره، چه درست چه غلط، مسولش خودش خواهد بود.
    مهم اینه قبل از تصمیم گیری، اطلاعات لازم رو جمع کنن، من هم سعی کردم در حد توانم بهشون کمک کنم.

موفق باشید همگی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)