صفحه 141 از 151 نخستنخست ... 4191131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,401 تا 1,410 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

با سلام خدمت دوستان عزيز
    من و همسرم چند وقتيه که به فکر مهاجرت افتاديم و فعلا در اين زمينه داريم تحقيق ميکنيم. خوشحال ميشم اگه بتونيد اطلاعاتي به ما بدهيد.
    من همسرم 36 ساله فوق ليسانس مکانيک از شريف با 12ساله سابقه کاري و من 33ساله فوق ليسانس صنايع(تحليل سيستم) از علم و صنعت با 8 سال سابقه کار، درآمدمون در ايران با هم حدود 8 تومن ميشه، و يه خونه و ماشين خوب هم داريم، مشکل اصلي من آينده دخترمه(2 ساله) که هيچ تضميني براش نيس، از آلودگي هوا گرفته تا ساير مسائل اجتماعي. ضمن اينکه فساد اداري و مديران بي سواد و رانت دار بيشتر رو اعصاب آدم ميره. منتها به خاطر بچه نميدونم واقعا سختي هاي مهاجرت به منافعش ميارزه و روي روحيش چقدر تاثير ميذاره؟
    ما در حال حاضر از خانواده هامون دور هستيم(حدود 10 ساله) و به جز دو سه تا دوست که رفت و آمد خانوادگي داريم، رفت و آمد ديگه اي نداريم. اينو از اين نظر ميگم که وابستگي عاطفي نداريم.

حالا با توجه به اينکه هيچکدوم قصد ادامه تحصيل هم نداريم ميخوام ببينم بدبينانه ترين زمان براي پيدا کردن چقدره؟ و آسيب پذيري بچه تو يه محيط جديد چقدره؟

Junior Member

سلام
    به نظر من مهاجرت یک تصمیم دو بعدی هست : منطقی و احساسی
    به لحاظ احساسی کاملا اشتباهه ، دوری از خانواده و غربت و فرهنگ جدید و تنهایی و ...
    به لحاظ منطقی ولی صد درصد درسته : مملکت با آمار بیکاری ۳۰ درصد ( بر مبنای یک ساعت در کار هفته ) رشد اقتصادی که در جز نفت منفی هست ، تورم ده درصد ؛ هزاران اختلاس و دزدی ، و البته فرهنگ خودمون که نمونه اش تو اینستا و حملات به پیج ها دیده میشه اصلا جای زندگی نیست ، اینکار که ما میکنیم اسمش زنده موندن هست بیشتر تا زندگی
    دیگه اینکه هر کس بر چه اساس چه تصمیمی بگیره باید بقیه مشکلات رو هم تحمل کنه چه موندن باشه چه رفتن ؛حالا مقصد میخاد کانادا باشه یا روسیه

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط aslanzade نمایش پست ها
    با سلام
    من چندین سال پیش تصمیم داشتم برای مهاجرت به کانادا اقدام کنم خیلی تحقیق کردم اما قبل از من بطور اتفاقی یکی از دوستانم برای مهاجرت به کانادا اقدام کرد و به یکی از شهر های کانادا که رتبه بالایی نمیخواست مهاجرت کردند . ایشون در این ایران دارای تخصص بالا و حتی درامد بالای 10 میلیون بودند اما بعد از مهاجرت و الان که چند ماهی گذشته واقعا از شرایط اون شهر و همچنین خودشون ناراضی هستند بیشتر افراد اونجا رو مهاجرین با سطح بسیار پایین که تنها درآمد و سرمایه داشتند تشکیل میدهد و از شلوغی و وضعیت اون شهر کاملا ناراضی هستند . به همین دلیل من کاملا در شرایط رفتن به هر شهری و با هر شرایط منصرف شدم.و توصیه میکنم در صورتی که قصد مهاجرت به کانادا را دارید حتما شهر مورد نطر تون را قبل ار رفتن انتخاب کنید و یا کلا فکر رفتن به کانادا را از سرتون بیرون کنید.چون واقعا بعدا پشیمون میشید.
    در ادامه همین موضوع یا در پست بعدی یک سری چکیده که در مورد بهترین شهرهای کاناداست نوشتم که تنها مهاجرت به اون 3 شهر ارزش دوری و مهاجرت به کانادا را دارد.
    همه چیز درآمد بالا نیست. البته شرایط زندگی در کانادا از هر شهری به شهر دیگر کاملا متفاوت هست. ممکن هست در یک شهر کانادا با درآمد پایین احساس خیلی خوبی داشته باشید و در یک شهر دیگر با در آمد بالا احساس بد. من به شخصه ترجیح میدم در کانادا کار نداشته باشم و فقیر باشم تا اینکه در کشور خودمون پولدار باشم! چرا ؟ به هزار دلیل که لازم به ذکر نیست
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

من مثل اکثر ایرانیا فکر نمیکنم اینجا قدر منو نمیدونن. یک آدم کاملا عادی هستم که فرهنگ اینجا رو دوست ندارم و دوست دارم برم یک زندگی آرام و بدون حاشیه و بدون فک و فامیل داشته باشم.
    چون از طریق تحصیل میخوام برای ارشد برم میترسم بعد از اتمام دوره تحصیلم کاری پیدا نکنم که بشه با اون اونجا موند. بزرگترین نگرانی من همینه. مهندسی صنایع میخونم و یه تعداد محدودی زبان های خارجی بلدم.
    ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
    بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط amomeni2 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزيز
    من و همسرم چند وقتيه که به فکر مهاجرت افتاديم و فعلا در اين زمينه داريم تحقيق ميکنيم. خوشحال ميشم اگه بتونيد اطلاعاتي به ما بدهيد.
    من همسرم 36 ساله فوق ليسانس مکانيک از شريف با 12ساله سابقه کاري و من 33ساله فوق ليسانس صنايع(تحليل سيستم) از علم و صنعت با 8 سال سابقه کار، درآمدمون در ايران با هم حدود 8 تومن ميشه، و يه خونه و ماشين خوب هم داريم، مشکل اصلي من آينده دخترمه(2 ساله) که هيچ تضميني براش نيس، از آلودگي هوا گرفته تا ساير مسائل اجتماعي. ضمن اينکه فساد اداري و مديران بي سواد و رانت دار بيشتر رو اعصاب آدم ميره. منتها به خاطر بچه نميدونم واقعا سختي هاي مهاجرت به منافعش ميارزه و روي روحيش چقدر تاثير ميذاره؟
    ما در حال حاضر از خانواده هامون دور هستيم(حدود 10 ساله) و به جز دو سه تا دوست که رفت و آمد خانوادگي داريم، رفت و آمد ديگه اي نداريم. اينو از اين نظر ميگم که وابستگي عاطفي نداريم.

حالا با توجه به اينکه هيچکدوم قصد ادامه تحصيل هم نداريم ميخوام ببينم بدبينانه ترين زمان براي پيدا کردن چقدره؟ و آسيب پذيري بچه تو يه محيط جديد چقدره؟
    اولين چيزي كه بهتون توصيه ميكنم اينه كه بخاطر خودتون مهاجرت كنيد و نه دخترتون . اينكه به خاطر بچه باشه بار رواني زيادي روي بچه ميزاره .
    كار به نظر من شانسيه و اصلا زمانش معلوم نيست.
    آسيب پذيري بچه منظورتون چي هست؟؟ بچه ها با فرهنگ اينجا بزرگ ميشن ديگه اين هنر شما خواهد بود كه چقدر فرهنگ ايراني را بهش ياد بديد.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان
    من ارشد مهندسی نفت خوندم با معدل و دانشگاه خیلی خوب،
    چهار سال هم هست که کار می کنم،
    متاهل هم هستم.
    میشه راهنمایی کنید بهترین راه برای مهاجرت به کانادا برای من چیه؟
    با تشکر

Junior Member

سلام دوستان- من 26 سالمه و ارشد هوش مصنوعی هستم- به دلیل شرایط ایران و ناسازگاری با روحیات من تصمیم گرفتم در ابتدا به اتریش برای ادامه تحصیل اقدام کنم اما شرایط سختش باعث شد به مهاجرت به کانادا فکر کنم- در حال حاضر میخوام سربازی برم و بعد مهاجرت کنم- سهتا سوال داشتم: یکی اینکه کدوم شهرها در رشته هوش مصنوعی و کامپیوتر کار بیشتر داره؟ دوم هم اینکه برم سربازی و بعد مهاجرت کنم بهتره یا اینکه از طریق تحصیلی برای دکتری اپلای کنم؟سوم هم اینکه باتوجه به اینکه کارشناسی ارشدم دانشگاه ازاد تهران بوده ،مدرک دانشگاه ازاد مورد تایید اونها برای کار هست یا خیر؟
    پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط sezarsf نمایش پست ها
    سلام دوستان- من 26 سالمه و ارشد هوش مصنوعی هستم- به دلیل شرایط ایران و ناسازگاری با روحیات من تصمیم گرفتم در ابتدا به اتریش برای ادامه تحصیل اقدام کنم اما شرایط سختش باعث شد به مهاجرت به کانادا فکر کنم- در حال حاضر میخوام سربازی برم و بعد مهاجرت کنم- سهتا سوال داشتم: یکی اینکه کدوم شهرها در رشته هوش مصنوعی و کامپیوتر کار بیشتر داره؟ دوم هم اینکه برم سربازی و بعد مهاجرت کنم بهتره یا اینکه از طریق تحصیلی برای دکتری اپلای کنم؟سوم هم اینکه باتوجه به اینکه کارشناسی ارشدم دانشگاه ازاد تهران بوده ،مدرک دانشگاه ازاد مورد تایید اونها برای کار هست یا خیر؟
    پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگزارم
    در حال حاضر فكر نميكنم براي شما كه خارج از كانادا هستيد و سابقه كار كانادايي نداريد روش ديگه اي بجز تحصيلي باشه.اون چه كه من اطرافم ديدم دانشگاه مهم نيست و بيشتر رزومه كارهايي كه انجام داديد مهم هست.

سلام به دوستای عزیز
    من 28 سالمه لیسانسمو گرفتم و چندسالی کار کردم ولی واقعا اوضاع هیچی تو این شرایط ایران خوب و امیدوارکننده نیست!
    قبلا با توجه به بررسی هایی که کردم تو فکر این بودم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم و بیام یه دوره یکسال و کوتاه (دیپلم) بگذرونم (تو زمینه it که تخصصم هم هست)بعد از اون هم یکسال وقت دارم که دنبال کار باشم و پیدا کنم
    ولی با توجه به وضعیت وحشتناک دلار حساب کرده بودم 30 هزار دلار نهایت بتونم هزینه کنم چیزی حدود 150تومن میشد، ولی حالا به این هم نمیشه فکر کرد با توجه به ارزش پولمون احساس میکنم داره زندان میشه کم کم...
    به نظرتون برای پناهندگی اقدام کنم؟ یعنی چاره ای انگار نمونده!
    چیزیم برای از دست دادن اینجا ندارم، بک کار معمولی داشتم ماهی نهایت 1700 که اونم الان ندارم!!شرکتا دونه دونه دارن برشکست میشن!!
    امکانش هست بتونم پناهندگی بگیرم؟
    اخه دوتا از دوستام رفتن آلمان با کیس تغییر مذهب پناهنده شدن یکیشون گرفت سریع یکیشون هنوز نه!
    ممنون میشم نظراتتون رو بدونم

نقل قول نوشته اصلی توسط ho33ein1111 نمایش پست ها
    سلام به دوستای عزیز
    من 28 سالمه لیسانسمو گرفتم و چندسالی کار کردم ولی واقعا اوضاع هیچی تو این شرایط ایران خوب و امیدوارکننده نیست!
    قبلا با توجه به بررسی هایی که کردم تو فکر این بودم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم و بیام یه دوره یکسال و کوتاه (دیپلم) بگذرونم (تو زمینه it که تخصصم هم هست)بعد از اون هم یکسال وقت دارم که دنبال کار باشم و پیدا کنم
    ولی با توجه به وضعیت وحشتناک دلار حساب کرده بودم 30 هزار دلار نهایت بتونم هزینه کنم چیزی حدود 150تومن میشد، ولی حالا به این هم نمیشه فکر کرد با توجه به ارزش پولمون احساس میکنم داره زندان میشه کم کم...
    به نظرتون برای پناهندگی اقدام کنم؟ یعنی چاره ای انگار نمونده!
    چیزیم برای از دست دادن اینجا ندارم، بک کار معمولی داشتم ماهی نهایت 1700 که اونم الان ندارم!!شرکتا دونه دونه دارن برشکست میشن!!
    امکانش هست بتونم پناهندگی بگیرم؟
    اخه دوتا از دوستام رفتن آلمان با کیس تغییر مذهب پناهنده شدن یکیشون گرفت سریع یکیشون هنوز نه!
    ممنون میشم نظراتتون رو بدونم
    در مورد کانادا پناهندگی رو فراموش کنید ، روش express entry رو بررسی کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)