نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
این سوال من هم هست. ظاهرا که لیبرال نیستند و عید فطر را بهمون تبریک می گن. دکتر zini_zinparast هم به جای اینکه جواب ما را بده، می زنه تو فاز دفاع از اونها به جای اینکه بگه انتظار ما برآورده میشه یا نه.
مثلن 500 ملیون هزینه کنیم که بریم یه جایی خبردار به همه احترام بگذاریم و آخرش محیط همفکر خودمون را پیدا نکنیم.

نمی دونم چرا ghlobe فکر می کنه من شیفته اروپایی هستم و از پاکستان، هند، فیلیپین بدم می آد؟! اگر این مهاجرها هم، طرز فکر کشورهایی که ازش اومدن را نداشته باشن، خوبن دیگه!

در کل فکر می کنم حدستون که مهاجر ها لیبرال هستند درست نباشه. لااقل دوستان ساکن کانادامون در این فاروم که اینطور نشون می دن! دائم می گن به نالیبرال ها احترام بگذارید. چطوره اصلن نیایم که مجبور نباشبم احترام بگذاریم، خیلی هم گرونه زیرا. کاش اینو درک می کردن که ساختن یه بیمارستان خصوصی برای خودمون پشت حیاط خلوت، از مهاجرت کردن ارزونتره. کاش یه جور از کانادا تعریف می کردن که آدم دلش بخواهد پاشه بره اونجا. بیمارستان، بیمارستان، بیمارستان....

کلن آقای MR1993، مهاجرها از مبدا فرار نمی کنند، تقریبا همون فکر اونجایی که ازش اومدن را دارن. فقط می رن کانادا از امکانات تحصیلی و بهداشتیش استفاده کنن. (این چیزی هست که من از این فاروم فهمیدم)
دوست عزیز قاعده کلی در مورد فرهنگ جامعه کانادا اینست که مردم کمتر تمایل دارند در مورد مسائل سیاسی یا مذهبی با دیگران تبادل نظر کنند خصوصا در مورد غریبه ها معمولا همه افراد سعی می‌کنند محتاطانه با دیگران صحبت کنند، علت هم اینست که این موضوعات برای مردم عادی هیچ اهمیتی در زندگی روزمره ندارد و هیچ اجباری برای هیچ نوع طرز تفکر و عقیده ای وجود ندارد و بحث عمومی در موضوعاتی که همیشه مورد اختلاف هست هیچ کمکی به ایجاد رابطه دوستانه و تعامل بهتر با دیگران نمیکنند.دریک جمع ده نفره که با هم تفریح می‌کنند ممکن است هرکس یک نوع اعتقاد سیاسی یا مذهبی داشته باشد.با فردی که خیلی صمیمی هستید مطرح کردن این موضوعات کاملا طبیعی است ولی به طور کلی اعتقادات شما و اینکه از کجا آمده اید و به چه تفکری احترام میگذارید یا خیر کوچکترین اهمیتی برای دیگران ندارد.