نقل قول نوشته اصلی توسط ali.1361 نمایش پست ها
حرفتون درسته چون بسياري از كساني كه اقدام به مهاجرت به كانادا يا استراليا مي كنند واقعا به بعد از مهاجرت فكر نمي كنند و تصور مي كنند همين كه ويزا رو گرفتند، يك عده با فرش قرمز منتظر اونها هستند تا زودتر بيان اونجا! بهتره واقعيت ها رو ببينيم و اينكه ما ايرانيها كجا بهتر مي تونيم با شرايط زندگي و كار يك كشور خارجي كنار بياييم.
مخالفم، خیلی هم مخالفم، هیچ کس نیست که به بعد از مهاجرت فکر نکنه، هیچکس هم فکر نمیکنه که براش فرش قرمز پهن کردن، واقعیت اینه:
در حال حاضر فقط استرالیا و کانادا و نیوزلند برنامه مهاجرت دارن که بدون job offer میشه رفت، بنابراین ما حق انتخاب دیگری نداریم که بخواهیم بررسی کنیم، مثلا من تحقیق کردم و دیدم برام monaco خوبه، خب که چی؟ می تونم برم؟ حالا چون اونجا نشد نباید از اینجا برم؟ مثل این می مونه که بگین دانشگاه مورد علاقه من هارواده! پس دانشگاه آزاد نمیرم! دانشگاه تهران نمی رم! بحث انتخاب و این حرفها نیست! بحث اجباره! وقتی از جایی که هستی نفرت داری دیگه بحث فرش قرمز و علاقه نیست. برای یه زندانی فقط آزادی مهمه، مهم نیست که بیرون از زندان هم خیلی بده یا خوبه، فقط می دونه که زندان نمی خواهد، می دونه بیرون بهش کار نمی دن چون سابقه داره، می دونه کسی براش فرش قرمز پهن نکردن، ولی از یک چیز مطمئن هست:
نمی خواهد زندانی باشه! نمی خواهد!