صفحه 84 از 151 نخستنخست ... 34747576777879808182838485868788899091929394134 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 831 تا 840 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Azumi نمایش پست ها
    خیلی خیلی ممنون از پاسخ بسیار کامل و مفید شما.
    پس با این حساب برنامه ای که من میریزم به این صورت خواهد بود که اول امتحان آیلتس و بعد ارزیابی مدارک و منتظر پیک شدن از پول. بعد از ورود به کانادا هم همسرم که برق خونده دوره appearantship رو بگذرونه و سر یه کار برقی بره. چون شنیدم از همون ابتدای دوره حقوق می دهند.
    خودم هم هنوز برنامه خاصی ندارم اما کالج فکر کنم بهترین گزینه باشه. برای خودم و رشته ام که ادبیات انگلیسی هست چه رشته ای پیشنهاد می کنید. دوستان فرمودند برای تدرس زبان شاید بتونم اقدام کنم.
    هر ماه هم یه 1500 دلاری شاید بشه از ایران گرفت. تا وقتی که کار خوب پیدا کنیم.

حالا به نظرتون شانس پیشرفت ما چقدر خواهد بود؟
    دوستان دیگه منتظر نظرات شما هم خواهیم بود.

با تشکر از همه دوستان که وقت می ذارن
    ببخشید اما من اگر جای شما بودم مهاجرت نمیکردم چون
    اولا به نظر میرسه که تا حدودی از شرایطتون در ایران راضی هستید
    ثانیا به نظر میرسه خودتون رو برای هر شرایطی آماده نکردید
    ثالثا دید درستی از اینجا ندارید
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member Azumi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    ببخشید اما من اگر جای شما بودم مهاجرت نمیکردم چون
    اولا به نظر میرسه که تا حدودی از شرایطتون در ایران راضی هستید
    ثانیا به نظر میرسه خودتون رو برای هر شرایطی آماده نکردید
    ثالثا دید درستی از اینجا ندارید
    مطمین باشید من بی گدار به آب نمی زنم و اصولا به قول اطرافیانم جایی نمیشینم که زیرم آب بره.
    وضعیت توی ایرانم بد نیست. همون اول گفتم. اما تصمیم دارم بهترش کنم. از اینکه از صفر شروع کنم هم نمی ترسم. و خوشبختانه اگه بعد از چند سال هم برگردم شغلم پابرجاست. واسه همین هیچ ترسی ندارم از رفت و احیاننا برگشت.
    اما همونطور که گفتم من از شهرستان مهاجرت کردم به تهران و پیشرفت کردم. الانم می خوام مهاجرت کنم به امید پیشرفت و واسه همینم هست که دارم اطلاعات جمع می کنم.
    کانادا نشد، یه کشور دیگه. اینکه بخوام تحقیق کنم برای زندگی بهتر به نظرم خیلی بهتر از اینه که بشینم و زندگیمو همینجا بکنم.
    این رویه ایه که من توی عمرم پیش گرفتم. شکست هم داشته اما در نهایت پیروز بودم. و تجربه کسب کردم.

شرایط مهاجرت از فاکتورهای تنهایی و بی پولی نشات میگیره که خب من جفتشو کشیدم و ماشالله تجربه ام فراوونه. چون از 20 سالگی کلا دور از خونوادم زندگی کردم. و عملا به تنهایی عادت دارم. در مورد بی پولی هم از بارها ورشکست شدن و از دست دادن سرمایه ام کاملا مشخصه پوستم کلفت شده. اما این بار چون توی کشور بیگانه ام یه سرمایه ای میارم که اونجا مابین راه کم نیارم.

راستی منظور شما رو از دید نادرستم نسبت به اونجا نمی فهمم؟! من که نگفتم اونجا مدینه فاضله اس. سختی داره اما چون دقیق نمی دونم چیه نمی تونم لمسش کنم. واسه همینم دارم میام توی این تاپیک تا اطلاعات کسب کنم

ApplyAbroad Guru

خیلی خیلی ممنون از پاسخ بسیار کامل و مفید شما.
    پس با این حساب برنامه ای که من میریزم به این صورت خواهد بود که اول امتحان آیلتس و بعد ارزیابی مدارک و منتظر پیک شدن از پول. بعد از ورود به کانادا هم همسرم که برق خونده دوره appearantship رو بگذرونه و سر یه کار برقی بره. چون شنیدم از همون ابتدای دوره حقوق می دهند.
    خودم هم هنوز برنامه خاصی ندارم اما کالج فکر کنم بهترین گزینه باشه. برای خودم و رشته ام که ادبیات انگلیسی هست چه رشته ای پیشنهاد می کنید. دوستان فرمودند برای تدرس زبان شاید بتونم اقدام کنم.
    هر ماه هم یه 1500 دلاری شاید بشه از ایران گرفت. تا وقتی که کار خوب پیدا کنیم.

حالا به نظرتون شانس پیشرفت ما چقدر خواهد بود؟
    دوستان دیگه منتظر نظرات شما هم خواهیم بود.

با تشکر از همه دوستان که وقت می ذارن
    برنامه ای که در نظر دارید شدنی هست ولی در نظر داشته باشید برای آن دوره ها و امتحانات باید اقلا دو سالی وقت بگذارید و در این مدت از جیب بخورید، یعنی یک چیزی در حدود 50 هزار دلار سرمایه برای این کار بگذارید (1500 دلار در ماه ممکنست برای تورنتو کافی نباشد).
    در نهایت هم از نظر مالی پیشرفت محسوسی نسبت به ایران نخواهید داشت چون این رشته هایی که در نظر دارید (تدریس زبان و تکنیسین برق) بهر حال چیزی بالاتر از یک زندگی متوسط فراهم نمیکند. در نتیجه در صورتی دنبال این کار بروید که اهداف دیگری غیر از پیشرفت مادی را در نظر دارید.

Junior Member

سلام بر دوستان عزیز
    سئوال من شاید سئوال خیلی از دوستانی باشه که دارن برای ادامه تحصیل میرن کانادا.
    بازار کار برای کسی که از دانشگاه های کانادا phd در رشته مکانیک بگیره چطوره؟ از اونجایی که هیئت علمی شدن اونجا هم خیلی سخت هست، بعد از اتمام درس چطور کاری خواهد داشت و حقوق ماهیانه چقدر خواهد بود؟
    ممنون از راهنماییتون

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Eng.- Shiraz University

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    برنامه ای که در نظر دارید شدنی هست ولی در نظر داشته باشید برای آن دوره ها و امتحانات باید اقلا دو سالی وقت بگذارید و در این مدت از جیب بخورید، یعنی یک چیزی در حدود 50 هزار دلار سرمایه برای این کار بگذارید (1500 دلار در ماه ممکنست برای تورنتو کافی نباشد).
    در نهایت هم از نظر مالی پیشرفت محسوسی نسبت به ایران نخواهید داشت چون این رشته هایی که در نظر دارید (تدریس زبان و تکنیسین برق) بهر حال چیزی بالاتر از یک زندگی متوسط فراهم نمیکند. در نتیجه در صورتی دنبال این کار بروید که اهداف دیگری غیر از پیشرفت مادی را در نظر دارید.

در مورد تدریس زبان انگلیسی درست است. ولی در مورد تکنیسین برق در تاپیک کار به عنوان برق کار گفته شده که در این گونه مشاغل تخصصی اگر 5 سال اپرنتیسشیپی با موفقیت گزرانده بشه و شخص به عنوان journeyman. مشغول به کار بشه درآمد خیلی خوبی خواهد داشت.
    اگرچه در 5 سالی که شاگرد برقکار هستند هم حقوقی نه چندان زیاد دریافت خواهند کرد. من فکر می کنم اگر دوره برق کاری با موفقیت به پایان برسه و لایسنس دریافت بشه درامد خوبی به همراه خواهد داشت.
    ولی خوب همانطور که اشاره شد زمان بر هست.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of Computer Engineering - Senior Software Developer

جواب این سوال که آیا مهاجرت به کانادا کار درستی هست مخصوصا برای کسانی که در حوزه های آی تی کار میکنن و مخصوصا اگه زوج هر دو در این حوزه باشن میشه گفت کاملا درست هست. البته پارامترهای مهم دیگه در موفقیت مثل سطح زبان، سافت اسکیل ها، پرسونالیتی، قدرت تطبیق با محیط و اهداف شخصی رو در نظر نگرفتم.
    ویرایش توسط Jill : May 21st, 2015 در ساعت 10:24 PM
    مدت اقامت در کانادا: بیش از 6 سال.
    به پیامهای خصوصی پاسخ داده نمیشود لطفا مواردتونو در فروم مطرح کنین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hello_all نمایش پست ها
    سلام بر دوستان عزیز
    سئوال من شاید سئوال خیلی از دوستانی باشه که دارن برای ادامه تحصیل میرن کانادا.
    بازار کار برای کسی که از دانشگاه های کانادا phd در رشته مکانیک بگیره چطوره؟ از اونجایی که هیئت علمی شدن اونجا هم خیلی سخت هست، بعد از اتمام درس چطور کاری خواهد داشت و حقوق ماهیانه چقدر خواهد بود؟
    ممنون از راهنماییتون
    کلا کانادا کشوری نیست که افراد با تحصیلات عالیه در اون جایگاهی داشته باشند، در بسیاری از موارد تحصیلات خیلی بالا مانع از پیدا کردن کارهای معمولی هم میشه و لذا خیلی از افراد تحصیلکرده در رزومه خود به مدارج دکترای خود اشاره نمی کنند. رشته مکانیک از جمله رشته های خوب تلقی میشه که بازار کار خوبی در کانادا البته نه در مقطع دکترا بلکه در مقاطع پایین تر . اگر شما از نظر هوشی فرد معمولی هستید که می خواهید با زحمت و تلاش مدرک دکترا بگیرید اکیدا توصیه میکنم که دنبال تحصیل در مقاطع دکترا نباشید ولی اگر فکر میکنید که درجه هوشی شما بالاتر از سطح عادیست خوب امکان موفق شدن شما بالاست. تنها کسانی میتونند پس از اخذ مدرک دکترا موفق باشند که در رقابت با هزاران هزار متخصص هوشمند در رشته های مختلف که هر ساله از همه جهان جذب میشند سری در سرها داشته باشند و رزومه ای پر از فعالیت های برجسته علمی داشته باشند که همه این فعالیت ها مورد تایید استاتید برجسته علمی شناخته شده قرار گرفته باشه. در غیر این صورت اخذ مدرک دکترا کارگشا نخواهد بود مگر در دیگر کشورها غیر از کانادا بخواهید کار کنید. حقوق اساتید دانشگاه ها متفاوت هست اما بین سالی 70 هزار تا 120 هزار دلار متغییر هست.

Senior Member Azumi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Literature

نقل قول نوشته اصلی توسط p3443 نمایش پست ها
    در مورد تدریس زبان انگلیسی درست است. ولی در مورد تکنیسین برق در تاپیک کار به عنوان برق کار گفته شده که در این گونه مشاغل تخصصی اگر 5 سال اپرنتیسشیپی با موفقیت گزرانده بشه و شخص به عنوان journeyman. مشغول به کار بشه درآمد خیلی خوبی خواهد داشت.
    اگرچه در 5 سالی که شاگرد برقکار هستند هم حقوقی نه چندان زیاد دریافت خواهند کرد. من فکر می کنم اگر دوره برق کاری با موفقیت به پایان برسه و لایسنس دریافت بشه درامد خوبی به همراه خواهد داشت.
    ولی خوب همانطور که اشاره شد زمان بر هست.
    سلام و خسته نباشید.
    چند سوال برای من پیش آمد. اول اینکه منظورتون از حقوق نه چندان زیاد ساعتی چند دلار هست؟
    و اینکه اگه یه نفر مثلا 2000 ساعت سابقه کار توی ایران باشه اونجا می ره بازم باید این 5 سال رو بگذرونه یا از مقدارش کم میشه؟

با تشکر

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Eng.- Shiraz University

سلام و خسته نباشید.
    چند سوال برای من پیش آمد. اول اینکه منظورتون از حقوق نه چندان زیاد ساعتی چند دلار هست؟
    و اینکه اگه یه نفر مثلا 2000 ساعت سابقه کار توی ایران باشه اونجا می ره بازم باید این 5 سال رو بگذرونه یا از مقدارش کم میشه؟

با تشکر

ممنونم.
    در مورد حقوق ابتدای کار دوره های شاگردی برق کاری فکر می کنم استان به استان متفاوت است. ای تاپیک را به طور کامل مطالعه بفرمایید : بازار کار در زمینه برق صنعتی و ساختمان در کانادا
    البته ورود به دوره شاگردی نیز نیازمند گزراندن یک دوره در کالج می باشد که البته گویا مقدمات را فراهم می اورد.
    در مورد سابقه کار هم فکر کنم بایستی شخص 9000 ساعت (معدل 5 سال) سابقه کار داشته باشد تا بتواند بدون گزراندن دوره شاگردی مستقیما برای دریافت لایسنس آزمون های مربوطه را بدهد.
    بازم مطالعه تاپیک بالا را پیشنهاد می کنم.

Banned

اینجور که شما فرمودید که کانادا نشد ی جای دیگه و ی جا دیگم نشد ی جای دیگه تر من فکر کنم عمر نوح یه کم خرافه باشه باور نکن عزیز , ولی کانادا و هر جای دیگه استقامت میخواد از جنس فولاد باید باشی تا دوام بیاری ولی کم کم جا میوفتی و کم کم ......و کم کم ....... و کم کم ........................................... چی بگم بمون تو مملکت خودت رو آلوده اینجا نکن که دیگه دل کندن ازش سخت میشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)