من از نگارنده فایل طنز در مورد مهاجرت بسیار تشکر میکنم شاید زبان طنز بسیار از بحث جدی تاثیر گذار تر باشد البته واضح است که در برخی موارد اغراق شده است اما بسیار جذاب و گیرا است اصولا باید همنطور باشد زیرا اگر در کاریکاتور دماغها غیر عادی نباشد که پرتره است نویسنده بسیار حق دارد که باید آگاه بود و اگر به این هشدارها توجه شود ناگهان زیر پای فرد خالی نمیشود.
دوست عزیز دیگر که مورد را نقد کرده ای بسیار از شما هم قدردانی میکنم مسلم است که این کشور نکات مثبتی هم دارد که از همه جای جهان به طرف آن سرازیر میشوند حال اگر ایرانیها بهشت دارند!!!!! ولی بسیاری افراد اروپائی و آسیائی نیز به آنجا میروند میتوانید لیست مهاجران را ببینید .
من بسیاری کشورهای جهان را در همه قاره ها برای کار دیده ام ویک ماه در کانادا نیز بوده ام این کشور از لحاظ نظم اجتماعی احترام به اقلیتها چند فرهنگی برتر از همه کشورهاست حتی آمریکا و سوئد ودانمارک
فقط مشکل اساسی از دید من سرماست که وحشتناک است اگر با آن کنار بیائید نصف مشکل حل نصف دیگر خودتان هستید که با فرهنگ عزیز ایرانی شامل فرهنگ کار و تحصیل و ارتباطات و.... بسیار مشکل است که در این جامعه جذب شوید
کاشکی این دوست بزرگوار طنز نویس سوزنی هم به خودمان بزند و معایب ما را بنویسد ایرانیها در کانا دا آنطور که من دیدم عمدتا میخواهند همان باشند که بودند و این مانع اصلی است
آیینه چون نقش تو بنمود راست خود شکن آئینه شکستن خطاست