از دوستان عزیزی که دارن مهاجرت می‌کنن خواهش میشه که به نکات زیر توجه کنند:
آقایون حتما دست به آچار باشن. چرا؟؟ چون اینجا وقتی‌ میری مثلا یه کمد برا اتاقت بخری چهار تا تخته چوب تحویلت میدان با پیچ و مهره. البته تحویل که چه عرض کنم. میری تو فروشگاه نمونهٔ جنس مورد نظر رو میبینی‌ بعد خودت دور از جون همگی‌ خر کش میکنی‌. اگر ماشینت جا داشته باشه که هیچ میزاریش تو ماشین اگر هم جا نداشته باشه میری یه ماشین کرایه میکنی‌ جنس رو میذاری توش، ماشین اجاره ای چه راننده داشته باشه چه نداشته باشه خودت باید بار رو جابجا کنی‌. یعنی راننده برات دست نمیزنه کمک کنه. اگر بخوای میتونی‌ یه باربر بگیری که باید بهش حداقل ساعتی‌ ۳۰ دلار رو بدی. خلاصه بعد اینهمه که بار رو تحویل گرفتی‌ آوردی خونه و بردی تو باید یه پازل درست کنی‌. البته کلی‌ سرگرمی هست ها. از حق هم نگذریم نقشه هاشون بی‌ نظیره. مواد مورد نیاز هم تو کارتن هست. فقط باید آچار پیچ گوشی داشته باشی‌. البته بعضی فروشگاه‌ها مثل آیکیا آچار هم میذارن تو بساطشون. اینی که میگم از کمد و دراور و تخت خواب بگیر تا میز ناهار خوری و صندلی‌ و میز تلویزیون. خلاصه اینجا چیزی سرهم بندی نمیکنن تحویل بدن.
خانومهای عزیز اگر عادت دارین ماهی‌ یکبار برید مانیکور پدیکور و آرایشگاه، و با سطح متوسط اینجا میخواین شروع کنین، آرایشگاه رفتن رو تا مدتی‌ فراموش کنید. البته میگم اگر خیلی‌ پولدارین ازین قاعده مستثنانید. اینجا برا یه مانیکور پدیکور ساده حداقل ۱۰۰ دلار میگیرن. برداشتن ابرو اگر پیش این هندیها برید و تو خونه کار انجام بده حداقل ۲۰ دلار. کوتاه کردن مو، بسته به اندازه موتون اگر مدل دار بخواین بزنین حداقل ۸۰ تا ۱۵۰ دلار اگر فقط بخواید سر موخوره زدش رو کوتاه کنید حداقل ۵۰ الا ۷۰ دلار. یه پرانتز همیجا باز کنم و بگم آقایون برا هردفعه مو کوتاه کردن حداقل با انعام ۲۰ دلار رو در نظر بگیرن. بسته به رشد مو. ضمنا از همسران خانومهای محترم تقاضا میشود فنون ابتدایی مو رنگ کردن و غیره رو یاد بگیرن چون مثلا با ۱۵ دلار می‌شه یه رنگ مو خرید و رنگ موش کلی‌ قر و فر داره که به راحتی‌ میتونید موی همسرتون رو رنگ کنید.
از خانمها و آقایون محترم درخواست میشود حتما مقدار کمی‌ خیاطی جهت گذراندن امور ابتدایی فرا بگیرند. به طور مثال یه شلوار در حراجی میخری ۳ دلار بعد باید بابتش ۱۵ دلار بدی که قدش رو کوتاه کنی‌. مسلما میگید خوب شلوار اندازه میخرم که مجبور نشم قدش رو کوتاه کنم اینم حرفیه ولی‌ خوب ۳ دلار نمیشه.
ضمنا از اونجایی که کانادا آدم رو خود ساخته میکنه نرخ کارگر رو هم به عرض میرسونم. من جهت اساس کشی‌ که کردم می‌خواستم یه کارگر بگیرم برام دستشویی حموم بشوره گفت حداقل باید سه ساعت براتون کارگر بفرستیم و ساعتی‌ ۴۰ دلار یعنی شستن یه دستشویی حموم برام ۱۲۰ دلار آب میخورد. اینم گفتم که یادتون باشه.
راستی‌ یادتون نره به قیمت‌های فوق تکس رو هم اضافه کنید
تا مطالب بعدی…