صفحه 127 از 151 نخستنخست ... 2777117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,261 تا 1,270 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط elhameli نمایش پست ها
    ولی سابقه کار رو چی کار کنم !؟
    الان برای تحصیل اپلای کنم، اون وقت نمی تونم برای مهاجرت اپلای کنم !! بخاطر سابقه کار ...
    رشته ام کامپیوتر هست، مشکلی که هست؛ اون چیزی که توی دانشگاه به ما یاد میدن؛ به درد بازار کار نمیخوره؛ هم توی ایران این طوری هست هم در خارج از کشور؛ دروسی که درس داده میشه چه ایران چه خارج؛ آخرش به یه شبیه سازی و مقاله ختم میشه که هیچ کاربردی نداره مگر برای صنعت، که اون هم برای فرد اون قدر درآمدزایی نداره...
    یعنی اگر من برای ارشد و دکترا هم اپلای کنم؛ برای پیدا کردن شغل آینده اصلا مفید نیست متاسفانه ! چون نه تنها در بازار کار کاربردی نداره، بلکه اکثر مشاغل رشته ما با همون لیسانس کار براش هست؛ از طرفی درآمد بین لیسانس و فوق لیسانس فرق زیادی نداره؛ فقط نوع کار متفاوت هست.
    تنها کار مفید این هست که برای کالج اپلای کنم؛ که دوره ها هم معمولا بین یک تا سه سال هست !
    که فکر نمیکنم؛ سفارت برای کالج اجازه بده !!
    خودمم موندم چی کار کنم !
    البته دروسی که کالج هست رو میشه یه جورایی توی ایران هم یاد گرفت؛ ولی بازار کار خارج از کشور؛ پیشرفته تر از ایران هست؛ درنتیجه اون مواردی که در کالج برای بازار کار خارج تدریس میشه؛ از ایران پیشرفته تر هست....از همه مهمتراینکه مدارک مهارت های ایران درکانادا به درد نمیخوره !
    واقعا نمیدونم باید چی کار کنم !
    در مورد کالج باهاتون موافقم. دوره هاش خیلی کاربردی تر از دانشگاه هست. ولی خب تضمینی هم برای پیدا کردن کار نیست. دوستی دارم که متولد کاناداست و اتفاقا دوره های برنامه نویسی در کالج گذرونده و البته یه لیسانس هم داره در رشته ی دیگه ای، الان پاره وقت مشغول به کار هست، کاری که اصلا ربطی به دوره هایی که گذرونده نداره و از این موضوع ناراحته. دنبال کار مرتبط می گرده فعلا و داره میخونه برای آزمونهایی که مدارک مایکروسافت رو بتونه بگیره.
    در مورد برنامه نویسی من شنیدم شما حتی اگر خودت به صورت تجربی و سلف استادی هم یاد گرفته باشی کسی براش مهم نیست تا وقتی که شما کار رو خوب بلد باشی، و میشه رفت دوبی، دوره های کوتاه مدت شرکت کرد یا امتحانهای مربوطه رو داد و مدرک معتبر بین المللی گرفت.

Junior Member

سلام به همگی خیلی وقت بود نیومده بودم به فروم به دلیل مشغله فراوان... اومدم فقط به کسایی که قصد مهاجرت دارن این هشدار رو بدم که اوضاع اقتصادی و کاری کانادا به شدت ضعیف شده و قیمت مسکن مناسب برای خرید تو شهرای بزرگ خیلی بالا رفته که عملا داره از دسترس قشر کارمند خارج میشه و در عین حال حقوق ها کم شده.
    برای مثال در رشته کامپیوتر در مونترال الان نرم حقوق با سه سال سابقه که راحت هم گیر نمیاد 45 هزار در ساله که حدودا ماهی 3000 دلار میشه بعد از مالیات (تا 4 سال پیش این متوسط 55 تا بود) در حالیکه یه آپارتمان دو خوابه 65 متری در یک منطقه متوسط (نسبت به خیلی محله های تهران مثل بیایونه) در مونترال خدود 350 هزار دلار کاناداست (تا 4 سال پیش 200 هزارتا بود) . در تورنتو شرایط به مراتب بدتره از لحاظ فرهنگی هم به شدت افت کرده نسبت به چند سال پیش
    هشدار که کانادا نه دیگه سرزمین فرصت هاست نه خونه ی خوب خریدن .... زار و زندگیتون رو یه وقت نفروشین بیاین اینجا از ما گفتن

Junior Member

شما اگه واقعا تصمصم مهاجرت دارین (بیشتر فکر کنید به نظرم) یه راه خوب برای شما اینه که با پذیرش مستر بیایید بعد اگه خواستین برین کالج جاش کسی هم کاری نداره برای اقامتم هیچ فرقی نداره.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط J Panahi نمایش پست ها
    سلام به همگی خیلی وقت بود نیومده بودم به فروم به دلیل مشغله فراوان... اومدم فقط به کسایی که قصد مهاجرت دارن این هشدار رو بدم که اوضاع اقتصادی و کاری کانادا به شدت ضعیف شده و قیمت مسکن مناسب برای خرید تو شهرای بزرگ خیلی بالا رفته که عملا داره از دسترس قشر کارمند خارج میشه و در عین حال حقوق ها کم شده.
    برای مثال در رشته کامپیوتر در مونترال الان نرم حقوق با سه سال سابقه که راحت هم گیر نمیاد 45 هزار در ساله که حدودا ماهی 3000 دلار میشه بعد از مالیات (تا 4 سال پیش این متوسط 55 تا بود) در حالیکه یه آپارتمان دو خوابه 65 متری در یک منطقه متوسط (نسبت به خیلی محله های تهران مثل بیایونه) در مونترال خدود 350 هزار دلار کاناداست (تا 4 سال پیش 200 هزارتا بود) . در تورنتو شرایط به مراتب بدتره از لحاظ فرهنگی هم به شدت افت کرده نسبت به چند سال پیش
    هشدار که کانادا نه دیگه سرزمین فرصت هاست نه خونه ی خوب خریدن .... زار و زندگیتون رو یه وقت نفروشین بیاین اینجا از ما گفتن
    شما اگه انقدر مشکل داری برگرد ایران زودتر. کانادا که بده، پس برگرد به کشورت. نکنه تو ایران به رشته کامپیوتر با سه سال سابقه، بیست میلیون حقوق میدن که ما خبر نداریم؟ حتما ایران از لحاظ فرهنگی خیلی پیشرفت کرده تو این مدت؟!!!

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Iggy نمایش پست ها
    شما اگه انقدر مشکل داری برگرد ایران زودتر. کانادا که بده، پس برگرد به کشورت. نکنه تو ایران به رشته کامپیوتر با سه سال سابقه، بیست میلیون حقوق میدن که ما خبر نداریم؟ حتما ایران از لحاظ فرهنگی خیلی پیشرفت کرده تو این مدت؟!!!
    فكر نميكنم اين فروم مربوط به اين باشه كه بگيم كي چيكار بكنه و يا نكنه، قراره اينجا هر كسي از تجربياتش بگه و ايشون هم تجربه خودشون را عنوان كردن و كاملا هم درست هست. شما برگرديد پست هاي گذشته من را بخونيد ميبينيد كه بارها گفتم هر چيزي اينجا درجه اش از ايران بالاتره واين در مورد حقوق و خانه ... هست. بيكاري تو كانادا هزار درجه بدتر از بيكاري تو ايرانه.با حقوق كم زندگي كردن به مراتب سخت تر از ايرانه .

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    فكر نميكنم اين فروم مربوط به اين باشه كه بگيم كي چيكار بكنه و يا نكنه، قراره اينجا هر كسي از تجربياتش بگه و ايشون هم تجربه خودشون را عنوان كردن و كاملا هم درست هست. شما برگرديد پست هاي گذشته من را بخونيد ميبينيد كه بارها گفتم هر چيزي اينجا درجه اش از ايران بالاتره واين در مورد حقوق و خانه ... هست. بيكاري تو كانادا هزار درجه بدتر از بيكاري تو ايرانه.با حقوق كم زندگي كردن به مراتب سخت تر از ايرانه .
    خب اگه انقدر شرایط بده، چرا بر نمی گردین ایران شما و امثال شما ؟!!! تو ایران یه کارمند با فوق لیسانس نهایتا سه چهار میلیون حقوق داره، میتونه خونه بخره با این حقوق یا ماشین ؟ از اجاره های ایران خبر داری یا نه ؟‌ تازه شرایط روز به روز هم بدتر میشه تو ایران.
    اتفاقا کاملا برعکس شما ما کلی دوست و فامیل داریم که همه تعریف میکنن و هیچ کدوم حاضر نیستن برگردن. خود من هم چند بار که رفتم کانادا و از نزدیک بررسی کردم، صددرصد اگه مسئله دوری از خانواده نبود، یک لحظه هم تو موندن شک نمیکردم. ایران برای کسانی خوبه که یه بیزینس خوب دارن و در هر شرایطی درآمدشون رو دارن وگرنه برای یه کارمند، صددرصد بهتره که بره کانادا.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Iggy نمایش پست ها
    خب اگه انقدر شرایط بده، چرا بر نمی گردین ایران شما و امثال شما ؟!!! تو ایران یه کارمند با فوق لیسانس نهایتا سه چهار میلیون حقوق داره، میتونه خونه بخره با این حقوق یا ماشین ؟ از اجاره های ایران خبر داری یا نه ؟‌ تازه شرایط روز به روز هم بدتر میشه تو ایران.
    اتفاقا کاملا برعکس شما ما کلی دوست و فامیل داریم که همه تعریف میکنن و هیچ کدوم حاضر نیستن برگردن. خود من هم چند بار که رفتم کانادا و از نزدیک بررسی کردم، صددرصد اگه مسئله دوری از خانواده نبود، یک لحظه هم تو موندن شک نمیکردم. ایران برای کسانی خوبه که یه بیزینس خوب دارن و در هر شرایطی درآمدشون رو دارن وگرنه برای یه کارمند، صددرصد بهتره که بره کانادا.
    شما لطف ميكنيد و يك جمله را مرتب تكرار ميكنيد و حتي حاضر نيستي دو صفحه به عقب برگردي و يا پست هاي مخاطب خودت را نگاه كني و بعد جمله تكراريتون را بنويسيد براي شما هم فقط ميتونم آرزوي موفقيت كنم.

به نطر من کانادا شرایط بسیار مطلوبی نسبت به ایران داره !!! دوستان نگذارید حرفهای منفی دیگران روی تصمیم آینده و هدفتون اثر گذار باشه !!! کسانی هستند که با بهترین امکانات و موقعیت ها هرگز به جایی نمیرسند و این خود طرف هست که آینده اش رو رقم میزنه ! خواهشا دوستانی که آمار میدن از وضعیت کار و درآمد یک کشور دیگه با سند و مدرک صحبت کنن.
    با تشکر

Junior Member

شما خیلی موجود خنده داری هستی من نمیگم ایران بهتره یا مهاجرت نکنه کسی دارم شرایط امروز کانادا رو میگم. به خودمم شخصا هم اینجا خوش می گذره هم ایران اصلا هم بعید نیست یه روزی بر گردم کشورم چون ازش متنفر نیستم مثل تو از تو هم خیلی بهتر تفاوت هاش رو میشناسم و درک می کنم ولی شاید نون تو و امثال تو تو مهاجزت به کانادا باشه ولی من از روی دلسوزی میگم چون خیلی از اطراقیانم رو دیدم که اینجا الان دارن سختی میکشن و همون جایگاه ایرانشون شده حسرتشون و اینکه کانادا وضعیت اقتصادیش افت کرده واضحه وقتی ارزش پولش سی درصد کاهش پیدا کرده در عرض یکسال من قصد و نیتم خیره و برای کسی نسخه نمی پیچم

بعد از 1.5 سال زندگی اینجا میتونم بگم که استرسی که تو محیط کار اینجا برای ترس از لی اف شدن به من و سایر دوستانی که دیدم وارد میشه به مراتب بیشتر از ایرانه.شاید اگه یک شغل با امنیت بالاتر و همتراز با ایران اگه کسی بتونه اینجا داشته باشه بتونه زندگی بهتری داشته باشه. شرطیه که برای بسیاری از مهاجران به راحتی تامین نمیشه و یا اینکه سال ها طول میکشه تا بهش برسن.بی پولی و بیکاری اینجا بسیار سخته.قطعا دوستانی که اینجا نظر میدن چیز هایی میبینن که میگن وگرنه تاثیری نداره بخوان بیان خلاف واقع بگن .نفعی نمیبرن یقین داشته باشین. با سپاس

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)