صفحه 1 از 151 123456789101151101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

ApplyAbroad Champion

پیش فرض آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

سلام به همگی

به سلامتی سایت یوتوب از ***** خارج شد

پیشنهاد می کنم حتما نگاه کنید.

4 تا فیلم هست درباره واقعیات مهاجرت به کانادا و مشکلات مهاجرت به کانادا ساخته یک ژورنالیست از یک هفته نامه الکترونیکی در کانادا که بصورت بی طرفانه و بدون جبهه گیری و با استناد به آمار و ارقام و ... به این موضوع می پردازه.

قسمت اول : http://youtube.com/watch?v=9eZaOHIAEV4 به مدت 09:08

قسمت دوم : http://youtube.com/watch?v=dPo-HzhnEFU به مدت 10:23

قسمت سوم : http://youtube.com/watch?v=N6as6wEcI1E به مدت 09:43

قسمت چهارم : http://youtube.com/watch?v=94IzhKN5E_A به مدت 10:34

-------------------------------

اینم یه فیلم جالب توجه برام بود که فکر کردم برا شمام جالب باشه با این عنوان(Iranian Family Becomes Canadian for Freedom! (CBC National :

http://youtube.com/watch?v=X6QYliTjdIo

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Note: Please rename the file from get_video to get_video.flv after you have downloaded it.

برای دانلود و ذخیره فیلم های بالا از لینک های جایگزین زیر که فقط برای دانلود هست استفاده کنید:

لینک جایگزین قسمت اول : http://sjc-v99.sjc.youtube.com/get_v...id=9eZaOHIAEV4

لینک جایگزین قسمت دوم : http://cache.googlevideo.com/get_vid...sh.youtube.com

لینک جایگزین قسمت سوم : http://chi-v166.chi.youtube.com/get_...id=N6as6wEcI1E

لینک جایگزین قسمت چهارم : http://cache.googlevideo.com/get_vid...jl.youtube.com

-------------------------

لینک جایگزین فیلم( Iranian Family Becomes Canadian for Freedom! (CBC National :

http://lax-v189.lax.youtube.com/get_...id=X6QYliTjdIo

بچه ها توجه کنید که چون فرمت این فیل ها flv هست باید برنامه flv player رو از لینک زیر دانلود کنید و سپس نصب کنید تا بتونید این فایل ها با فرمت flv رو تماشا کنید

لینک دانلود برنامه رایگان flv player باحجم 2.12 مگابایت
    http://dl.filekicker.com/send/file/1...layerSetup.exe

Junior Member

پیش فرض آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

مهاجرت که دیگه بچه بازی نیست همه میدونن که کندن از اینجا و رفتن کار خیلی سختیه خیلی ها همون اول اشکشون در میاد هر کسی دلایل خودشو داره واسه رفتن اگه انتظارتون خیلی زیاد باشه به مشکل بر میخورید و افسرده میشید . اگه فکر میکنین اینجا خوش میگذره بهتون نرید .یکی از رفقای من از بچگی میگفت میرم الان هم مدارکشو آماده کرده ولی وقتی موقع عمل میشه بهم میگه من چرا برم؟ آخه اینجا هیچی کم نداره . این جور
    افراد تکلیفشون با خودشون معلوم نیست و در ادامه زندگی اینجا معمولا همیشه دودل هستن پس نمیتونن واسه آینده برنامه ریزی کنن و زمان رو از دست میدن. پس بهتره هر کاری میکنید تصمیم قاطع بگیرید اگه میخواید بمونید به نظر من کلا قید همه چیو بزنید و برنامه هاتونو بریزید بیخودی وقتتونو تلف نکنید.
    من خودم شخصه هر جوری هست باید برم!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد زبان و ادبیات فرانسه

پیش فرض آیا مهاجرت به کانادا کار صحیحی می باشد؟؟؟لطفا نظر دهید.

سلام دوستان,
    دیروز یک email از یکی از دوستانم که کانادا زندگی می کنه دریافت کردم . متن این email رو attach میکنم و از دوستانی که احیانا در کانادا زندگی می کنند یا قبلا اونجا بودن خواهش می کنم که نظر خودشون رو بنویسند و ما کسانی که در راه مهاجرت هستیم رو بیشتر با نکات مثبت و منفی اونجا آشنا کنند تا شانس پیشرفت بیشتری داشته باشیم.
    با تشکر
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناس ارشد زبان و ادبیات فرانسه

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار صحیحی می باشد؟؟؟لطفا نظر دهید.

این هم مقاله یکی از روزنامه های مونترآل هست که بد نیست بخونید وخصوصا قابل توجه مهندسین و پزشکان عزیز را به این مقاله جلب می کنم:

Pour réussir au Québec, il ne suffit pas d’avoir un diplôme universitaire, ou être le plus doué, le plus motivé, le plus apte à occuper tel ou tel poste.

Pour réussir, il faut avoir un réseau de connaissances et-ou être le fils Guy Lafleur ou être un Jean Chrétien déchu, qui se plaint de l’injustice faite à son égard et qui gagne sa cause parce que la «monarchie» existe encore au Québec.
    Pour réussir au Québec, il ne suffit pas d’avoir un diplôme universitaire, ou être le plus doué, le plus motivé, le plus apte à occuper tel ou tel poste.

Pour réussir, il faut avoir un réseau de connaissances et-ou être le fils Guy Lafleur ou être un Jean Chrétien déchu, qui se plaint de l’injustice faite à son égard et qui gagne sa cause parce que la «monarchie» existe encore au Québec.

Pour réussir au Québec, il faut donc développer son réseau de contacts. Rigolo. Si vous êtes du type renfermé sur vous-même, soyez sûr que vous n’allez nulle part avec votre attitude. C’est ce que me disent mes conseillères en emploi pour justifier mon échec à me trouver un emploi à ma juste valeur.

Je suis immigrante. Je me demande comment une immigrante – femme et sans mari – peut-elle réussir à se bâtir un réseau de contacts? Malgré mes diplômes et mon envie de réussir, je suis arrivée à la conclusion, qu’au Québec, je n’allais réussir dans aucun domaine, vu qu’il y a une mainmise sur tous les domaines. Immigrant, sachez donc que si on vous accepte au Québec, ce n’est pas pour que vous veniez rivaliser avec les bons citoyens blancs de souche.

Le Québec a besoin de main-d’œuvre d’usine. Si vous êtes assez intelligent, et si vous venez juste de débarquer, regagnez tout de suite le bateau qui vous a amené pour retourner dans vos pays et réintégrer vos emplois, si c’est encore possible. Parce que, si vous persistez, chers médecins, ingénieurs et autres à vouloir rester ici, vous allez finir chauffeur de taxi ou restaurateur.
    D'aprés le journal Métro de Montréal: Mimosa Larose

جواب سوال عنوان تاپیک : بله .خیلی هم خوبه . همه دارن میرن . چرا ما نریم؟
    CANADA , Attends , Nous allons venir

در ضمن از فیوضات بنده هم بهره مند شوید:

1-یه مهاجر یا حتی یه توریست هر جا که میره باید سعی کنه هویتشو و فرهنگشو فراموش نکنه و بهش افتخار کنه. (سیاست و وضع اقتصادی به فرهنگ ربطی نداره ) ولی در برخی موارد ما اون شرایط زندگی تو ایرانو با بیرون که مقایسه می کنیم باعث میشه از ایرانی و اسم ایران متنفر شیم وحتی باعث شه که ناسزا هم بگیم واین بی هویتی باعث میشه که سعی کنیم خودمونو تا حداکثر ممکن به چیزایی متصل کنیم که 180 درجه با رفتار های قبلیمون متفاوته ولی چون ریشه و ضمیر نا خودآگاهمون جای دیگست , مشکلات روحی شروع میشن. (Melancholy)

2-راه و مسیر کوتاه تر برامون مهمه نه هدف ایده آل. یعنی از همون ابتدا به جای انتخاب یک هدف ایده آل به فکر یک وسیله ی ایده آل برای رسیدن به یک هدف متوسط هستیم. مثلا به جای انتخاب زمینه ی کاری مورد علاقه , میایم پرستیژ اون کارو در نظر میگیریم چون توجهمون به حرف مردمه نه رضایت شغلی. عدم رضایت شغلی باعث احساس خستگی و افسردگی تو تمام لحظه های زندگیه. در ضمن بی خیال پشت میز نشینی . باید آستینامونو بالا بزنیم.

3-اصولا از همون ابتدای راه سطح توقعمون بالاست.این با داشتن اهداف بزرگ تو زندگی متفاوته ولی با این حال چشم بسته به این فکر میکنیم که مثلا اونجا یه کار ثابت و High Prestigious با درآمد بالا در انتظارمونه و بدون هیچ مشکلی بهش میرسیم. این باعث میشه که عجله بیاد سراغمون و اگه یه وقت پروسه ی مهاجرت طول کشید , دلسردی و بی میل بشیم.

4-چون همیشه عادت داشتیم یکی تو زندگی هولمون بده جلو و وابستگیمون به دیگران بوده اگه یه وقت مشکلی پیش بیاد احساس فلاکت میکنیم.
    .Row your boat yourself
    از اینجا به بعد قات زدم دیگه :

5-عادت داشتیم که یا یکی رو محدود کنیم یا این که یکی محدودمون کنه.

6-اصولا مزه ی بنزین و آب و برق و گاز مفت و و حساب سپرده بهره دار و مالیات ! و ... زیر دندونمون مونده . بالاخره شاید دلمون دوباره تنگ بشه.

7- ولی یه چیز جالبتر آینده نگری ماست . خوبه نه ؟!!!
    تا یه خونه و یه ماشینو و یه حساب بانکی نداشته باشیم شبا بدون دیازپام و روزا بدون استرس سپری نمی شن. چون بالاخره آینده خیلی مهمه (حالا حالا ها هستیم).

8- اَه یارو رو دیدی با این قیافش ویزای کانادا رو گرفت!!!
    آخه یعنی چه ؟!!! می خواین برین تو کشوری که شعارش Multiculturalism هست... واقعا که باید عوض شیم.

9-اگه اونجا هم راحت بشه شماره تماسمونو بدیم به همشیره ها که دیگه عالیه

دیگه بسه ... خواهش میکنم بقیش رو اگه فرصت کردین یه دوری تو شهرتون بزنین و اضافه کنین. ...نکنه من خیلی دور میزنم...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Msc.E&E,SU

راستش به نظر من زندگی در خارج از کشور واسه کسانی که تازه از ایران خارج می شوند خیلی خیلی سخت هست.
    اما بعد از یک مدت که با فضا آشنا شدند و یاد گرفتند چی به چی هست دیگر شرایط عادی می شود و مشکلات شبیه مشکلاتی می شود که همه ما در ایران داشتیم ویا داریم.
    البته اشتباه نکنید منظورم مشکلات سیاسی و مدیریتی نیست،بلکه مشکلات زندگی است،پول درآوردن ،مراقبت از خانواده و .....
    منتها در ایران چونکه ما ازکودکی خیلی از قوانین رو یاد گرفته بودیم و نیز مسیرهای حل این مشکلات رو می دونستیم راحتتر و سریعتر می تونستیم مسائل رو حل کنیم.
    ریشه اکثر مشکلات و سختیهای ایرانیان خارج از کشور آگاهی نداشتن از قانون ، رویه های حل مشکلات و تبعات قانونی و اجتماعی رفتار و گفتار آنان است.
    به طور مثال همین چند وقت پیش یک دانشجوی ایرانی دوره دکتری دانشگاه تورنتو را به جرم بوسیدن سینه های یک خانم درآسانسور به سه ماه حبس محکوم کردند.جالب اینجا بود که در توجیه رفتار خود گفته بود انسان نمی تواند در مقابل سینه های برجسته یک خانم واکنش نشون نده!!!پلیس هم گفته بود ایشان از تبعات کار خود مطلع نیست و نمی داند این کار چه اثرات مخربی بر روی جامعه دارد!
    من فقط یک توصیه دارم برای همه عزیزانم که قصد زندگی در خارج از کشوررو دارند و ان هم اینست که در مورد دو موضوع حقوق بشر و مالکیت در کشور مقصد تحقیق کنند وبعد راهی آنجا شوند.در غیر اینصورت یا باید مقادیر هنگفتی صرف مشاوره بایک وکیل حقوقی کنند(هر جلسه بین 50 تا 4000 دلار برای وکلای متوسط) و یا خودشان تجربه های تلخ و گرانقیمتی را بدست بیاورند.

Junior Member

افشین جان،
    قسمت های قرمز در فایل نقطه نظرات کلی‌ من درین باره هست. جواب سؤالت به نظرم میتونه خیلی‌ کلی‌ باشه و در نهایت کسی‌ نمیتونه برا کسی‌ تجویز کنه که چه کاری درست هست یا نیست. شرایط هر کسی‌ با کس دیگر فرق میکنه. ولی‌ به نظرم این نوشته تصویر کاملا صحیحی از شرایط حاضر در کانادا رو نشون میدهه. من خودم تمامش رو لمس می‌کنم. به نظر من بهترین جواب برا سؤالت اینه در شرایط حاضر و با وجود اوضاع بد کار مهاجرت کار صحیحی نیست مگر:
    ۱. بخوایی بری دانشگاه ادامه تحصیل بدی تازه اونم خیلی‌ نباید به گرفتن وام بلا عوض یا همون فاندینگ امیدوار باشی‌ چون با توجه به اوضاع بد اقتصادی دولت تمام بودجش رو درین زمینه خرج کرده و مسلما به یک مهاجر که در اول کار با یه حساب بانکی حد اقل ۱۰۰۰۰ دلار وارد میشه وام نمیده چون میگه تو حسابت پول هست. میتونی‌ رو گرفتن وام دانشجویی حساب کنی‌ که اونم باید پس بدی البته ممکنه بهت بخشیده بشه ولی‌ ممکنه.
    ۲. به خودت بقبولونی که شرایط رو درک میکنی‌. با دید کاملا باز بیائی و به خودت بقبولونی که هر کاری رو انجام میدی حتا اگر اون کار مثلا نظافت زیر حیوونات باشه در این پت شاپ‌ها یا کار در باتل دیپو. کار تو فروشگاه یا تیم هورتن و تی‌ کشیدن به نظرم در شرایط حاضر جزو کارای بد محسوب نمیشه. به نظرم بدترین رو در نظر بگیری بهتره تا حتی یک شرایط متوسط تو ذهنت بشه و بیائی اینجا تو ذوقت بخوره.
    یک مساله وجود داره و اونهم اینه که با علم بیا ئیم. قوانین رو بشناسیم و به مدل زندگی اینها آشنا باشیم. یه مثال کوچیکش که همین امروز برا من اتفاق افتاد این بود که سیستم گرمایشی آپارتمان ما احتیاج به تعمیر داره و صاحب خونه زنگ زده یکی‌ بیاد تعمیر. طبقه قانون باید 24 ساعت قبل به من اطلاع بده که من بدونم. ساعت کاری تعمیر کار با ساعت کاری من یکی‌ هست یعنی بعد از ساعت 5 نمی‌تونن کار کنن. و خوب من هم که صبح نیستم. صاحبخونه به من میگه خوب من خودم کلید دارم و می‌تونم صبح برم تو خونه تعمیر چی‌ رو ببرم تعمیر. من هم گفتم ممنون ولی‌ من ترجیح میدم خودم خونه باشم خصوصاً که اساس کشی‌ دارم و همه چیم اون وسط ولو هست. بهش بر میخوره که تو به من توهین کردی طبقه قانون من می‌تونم با یه نوتیس 24 ساعته خودم برم تو خونتون. حالا بیا ازش دلجوی کن. یا مثلا اگه خونه داشته باشی‌ و بخوای بفروشی باید کلید رو بدی به مشاور املاکت و خودت هم از خونه بری بیرون. اینا و هزار نکته دیگه چیزای کوچیکی هست که میگم بهتره از قبل بدونیم.
    در مورد نژاد پرست بودن اینها هم باید بگم این واقعا وجود داره. البته فکر می‌کنم در شهرای بزرگتر که کلی‌ مهاجر هست کمتره ولی‌ وجود داشتنش هم به صورت قانونی هست. مشاور مهاجرت من بهم گفت اینجا تو کلگری حدود ۱۰ سال پیش اگر حتی کسی رو با پلاک ماشین کبک میدیدن سرش داد میزدن برو گمشو خونتون. اینو یه کانادایی بهم گفت حالا خودت حساب کار ما مهاجرا رو بکن. البته الان طبقه قانون تو میتونی‌ پدر طرف رو در آری و واقعا هم پدرش رو در میارن ولی‌ باید بلد باشی‌ راه و چاهش رو و البته تسلط کامل به زبان. الان نمیان تو چشمت نگاه کنن بهت فحش بدن ولی‌ کاملا تبعیض میذارن. مثلا موقع استخدام به یکی‌ از چیزایی‌ که نگاه می‌کنن اسمته اگر به نظرشون عجیب بیاد تو اولویت نیستی‌. (بازم تاکید می‌کنم که اینا که میگم برا شرایط بد کاره وگرنه تو همین کلگری تا همین چند سال پیش که اوضاع خوب بوده به قول بچه‌ها هرکی‌ از هواپیما پیاده میشده میبردنش به زور تو شرکت نفت با حقوق بالا استخدام میکردن). شاید به همین دلیل باشه چینی‌‌ها تا میان اینجا اسمشون رو عوض می‌کنن. که خوب البته ما ایرانی‌ها این کار رو ۹۰ درصد نمی‌کنیم. (استثنا ش رو هم من دیدم).
    روش زندگی‌ اینجا رو باید بپذیری. با تمام این سختی‌های که گفتم مدل زندگی‌ اینجا اینطوری هست. روش زندگی‌ ایران رو فراموش کن. اینجا موقعی که اوضاع کار خوبه عالیه ولی‌ هر چند سال یکبار این اتفاق می‌افته یعنی رکود اقتصادی میشه. و همه هم اینو می‌دونن. همشون چندین بار در طول عمرشون اخراج شدن. و همشون این کارهای پایین رو انجام دادن. حتا خیلی‌‌هاشون بعد بازنشستگی دوباره رفتن یه کار پایین شروع کردن چون پول بازنشستگیشون نمیرسیده. من خودم یه همکار داشتم که ۷۰ سالشه و پارسال بازنشسته شد. الان رفته تو فرودگاه مامور حراست (به قول ما) شده یعنی دم در وای میشه و بازجویی بدنی میکنه. اینجا این چیزا طبیعی هست و ما که با دید زندگی ایرانمون اومدیم خصوصاً ما که در ایران جزو قشر متوسط رو به مرفه بودیم باید این مدل زندگی‌ رو بپذیریم و یا حداقل ازش تصویری داشته باشیم. من خودم در بدترین شرایط مهاجرت کردم. ما دقیقا موقع رکود اقتصادی اومدیم استرس مهاجرت یک طرف و نداشتن چنین ذهنیتی از مدل زندگی‌ اینجا کاملا تو ذوقم زد. من اگر این ذهنیت رو که الان دارم قبل از مهاجرت هم داشتم مسلما اوضاعم خیلی‌ بهتر بود و اینقدر سختم نبود. ولی‌ خوب ما ایرانیها همیشه دوست داریم بگیم ما متفاوتیم و وقتی‌ بهمون میگن شرایط سخته واقعا هیچ تصویری نداریم. همه میگیم خوب سخته ولی‌ خوب چون هیچ وقت تو زندگیمون سختی نکشیدیم نمیتونیم‌ جنسش رو درک کنیم. اینا میتون یه کمکی‌ باشه برا سختی‌های روز مرّه‌ای که اینجا هر روز باهاش در ارتباطی‌.
    به هر حال اینجا فوق العادس اگر به موقع باشه و سخته اگر قبلش هیچ تصوری ا زون نداشته باشی‌. آدم میتونه چیزایی‌ رو که تو ایران به خواب هم نمیدید داشته باشه ولی‌ به موقعش نه الان. من خودم دوستایی دارم که ۳ سال پیش که بهترین شرایط بود اومدن و همشون الان خونه‌های عالی‌ داران و زندگیشون فوق العادست. اینجا جا برای پیشرفت زیاده ولی‌ به موقعش که الان موقعش نیست. من اگر به شرایط یک سال و نیم پیشم بر می‌گشتم و خبر داشتم اوضاع اقتصادی اینطوری میشه مطمئناً میومدم پی‌ آر میگرفتم و بر می‌گشتم تا اوضاع خوب بشه ولی‌ خوب من با مدل زندگی‌ اینجا آشنا نبودم و با تصورم از زندگی‌ ایران یه همچین چیزی رو اصلا و ابدا ندیده بودم.
    در آخر باز هم میگم مدل زندگی هر کسی‌ با کس دیگه فرق میکنه. توانایی‌های هر کسی‌ در مقابل سختی هم به همین صورت. این متن واقعا یه دید کلی‌ در مورد شرایط اینجا داده که دونستنش برا کسی که مهاجرت می‌خواد بکنه به نظر من واجبه.
    اینم اضافه کنم که این موضوع کلی‌ جای بحث داره. اینا تنها گوشه‌هایی‌ از آنچه وجود دارد هست. شاید اگر حوصله کنم هر وقت چیزی اتفاق افتاد که فکر کردم براتون جالبه اینجا بنویسم. خودم یه وبلاگ دارم که بچه‌ها آدرسش رو داران دو سه تا شمه هم اونجا هست.

موفق باشی‌
    به دوستم کلی‌ سلام برسون

Junior Member

مرسی راستش نمیدونم چرا انگیزم بیشتر شد با خوندن این فایل..!

راه و مسیر کوتاه تر برامون مهمه نه هدف ایده آل. زود اون چیزی رو که می خوایم ، می خوایم .

اینه که مردم ما خیلی مهاجرت می کنن .
    سالی 100 هزار نفر بلکه هم بیشتر .
    حتما 90 درصدشون هم از قشر متوسط هستند . یعنی پایه های تشکیل دهنده ی یه جامعه ی مدنی .

قشنگ تصور کنید این عرایض بنده رو ... البته همه می دونید که اصلا دور از واقعیت نیست و فقط باید باورش داشت . مقداریش رو براتون ترسیم می کنم :
    فرض کنید که کشور ما اینطوری نبود یه طور بهتری بود . چطوری ؟

کنسرت ابی در سراسر ایران - جزیره ی کیش - شیراز - پاسارگاد - تهران - استادیوم آزادی
    رشت - مازندران - .....

سرتیتر روزنامه ی ملی ایران
    درصد رشد نقدینگی سال گذشته در کشور 15 درصد . بلکه هم بیشتر .

سرتیتر خبرها
    درآمد توریست ایران ، رکورد سالانه 55 میلیارد دلار فرانسه را در هم شکست .
    درآمد توریست ایران سالیانه از مرز 60 میلیارد دلار گذشت .

تبلیغات تور
    اسکی روی آب در سواحل نیلگون خلیج فارس ، اسکی روی برف در کوهستان های زیبای البرز مرکزی .....

اجتماعی
    موج مهاجرین به کشور از مرز 200 هزار نفر در سال فراتر رفت . وزارت امور خارجه

شیرینه نه ؟
    براش سختی کشیدیم .
    همه همینطور بودن .
    همونهایی که می بینی که نژاد پرست هستند و اینطوری برخورد می کنند یه پیش زمینه ای دارن تو ذهنشون . یه دلیل و منطقی دارن .
    این رو یه سوئدی به خاله ی من گفت : گفت ما زحمت کشیدیم در طول این سالها و نسلهای گذشته ی ما زحمت کشیدند و کشته شدند و جنگیدند. ولی نه برای اینکه شما که دنبال شرایط بهتر هستی بلند شی بیای اینجا بعد ما مالیات بدیم که بدن به شمایی که دوست نداری سختی بکشی و کشور خودت رو درست کنی . برای هر چیزی باید هزینه ای بدی . ما هزینه اش رو دادیم . شما هم باید این دوران رو بگذرونی ولی نه اینکه بار مسئولیت رو بندازی به دوش دیگران و خودت بلند شی بیای اینجا که راحت باشی و آسوده .

حالا اگه ما بودیم نژاد پرست نمی شدیم ؟
    اولیوت کاری ( دادن شغل ) رو اول به ایرانی ها ، حتی از ده های زابل ، نمی دادیم ؟

کلا روی ما ایرانی ها از نظر منتالی باید کار بشه .
    توهین نیست ها . انتقاد به خودمونه . و باید قبول کنیم که داستان داریم .
    شرایط سخته . خیلی هم سخته .
    به دلیل این شرایط سخت ، رفتار آدمها هم تحت تاثیر قرار گرفته . برخوردهای بد .
    اخلاق مداری ، مدارش رو از دست داده .

ولی کسی نه از آسمون نه از زمین قراره بیاد که اصلاح کنه امور رو .
    همش خودمونیم . من و شما .

یه سری + ها هست که در مهاجرت به دست میاری . یه سری + ها هست که از دست می دی .
    یه سری منفی ها رو از دست می دی و منفی هایی رو به دست می آری .
    باید دو تا کفه بزاری . بعد تکلیفت رو روشن کنی .

من از دیدگاه وطن پرستانه گفتم .

ولی توصیه ام به کسانی که دارن می رن اینه که خودشون رو سرمایه های ایران بدونن.
    روزی باید برگردن و اون چیزی رو که یاد گرفتن و می تونن به بهترین نحو انجامش بدن رو ، بیان و توی ایران انجام بدن .
    یا اگه سرمایه ای تونستن به هم بزنن ، روزی توی پروژه های سازندگی اینجا سرمایه گذاری کنن.

.... باید بدونه عاقبت دوباره پرواز می کشیم
    درای این پنجره رو رنگی و دلباز می کشیم
    رو کاغذهای بی صدا ساز می کشیم ساز می کشیم . ساز می کشیم ساز می کشیم

Junior Member

دوستان به عقیده من نظراتی که در "با هندیها دوست باشید یا راهنمای مهاجرت به کانادا" داده شد تا حدی درست است ولی فکر می کنم که هم این نظرات از جانب یک تورنتونشین بود و هم اینکه کمی اغراق در آن دیدم.
    حالا موارد را یک به یک با توجه به تجربه شخصی خودم بررسی میکنم قبلش بگم که من در سال 2008 یعنی در اوج رکود اقتصادی و زمانی که قیمت نفت به پایینترین حد خودش رسیده بود به کانادا اومدم و مشغول به کار (مرتبط) هستم:
    مورد شماره 1 خیلی کلیه نمیتونم نظر بدم
    2. من فقط حدود 12000 دلار پول داشتم و اصلا هم به زندگی گدایی (چینی) فکر نمی کردم! این خیلی مهمه که به چه چیزی فکر کنی در ضمن از هر کس که تو ایران می پرسیدم میخوای کجای کانادا بری می گفت تورنتو...
    3. در مورد هر رشته باید جداگانه نظر داد من رشته مهندسی درس خوندم و با همین مدرک ایران کار مرتبط پیدا کردم
    4. مدرکم را برای تایید به هیچ جا نفرستادم فقط برای اطلاع عرض کنم که حتی یک کانادایی اگر مدرک مهندسی از یک دانشگاه کانادایی بگیرد تنها بعد از چند سال کار کردن قادر خواهد بود که پروفشنال اینجینیر خود را دریافت کند
    5. من دوره کاریابی یا رزومه نویسی نرفتم چون زمانی که ایران بودم برای پیدا کردن کار اقدام کردم ولی این دوره ها را شدیدا توصیه می کنم
    6. درست است البته بستگی به تصویری دارد که هر کس برای خودش از کانادا می سازد به هر حال همه جای دنیا کمابیش قوانینی برای سیگار و مشروب وجود دارد و نباید تصور شود که مشروب در کانادا آزاد آزاد است.
    7. مسلما در هیچ کشور قانونمندی شما نمی توانید مست رانندگی کنید
    8 تا 14. این یک نظر کاملا کلی وشخصی است. پیدا کردن کار بستگی به موارد زیر دارد:
    رشته تحصیلی یا تخصص
    سابقه کار
    تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه
    تسلط به کامپیوتر
    گذراندن دوره های مرتبط با رشته تحصیلی
    شخصیت فرد از نظر اخلاقی اجتماعی و کلاً قابلیت انطباق شخص با محیط جدید
    موفقیت در ارسال یک رزومه خوب و موفق بودن در مصاحبه
    و در بعضی موارد معرف با به قول خودشون reference
    15. این مورد در مورد تورنتو نوشته شده و من هیچ ایده ای در موردش ندارم ولی من تقریبا همه شهرهای بزرگ کانادا (تورنتو مونتریال اتاوا ونکوور کلگری ادمونتون) را حداقل برای گردش رفتم و مسلما زبان اول انگلیسی بود به غیر از مونتریال که مخلوط بود
    17. تلویزیون کابلی افتضاح است موافقم ولی من خودم یک اینترنت پرسرعت را ترجیح میدم که تو ایران پیدا نمیشه!
    19. موافق نیستم چون خود من و بسیاری از دوستانم از ایران برای ادامه تحصیل در فوق لیسانس و دکترا پذیرش گرفتیم این توضیح را بدم که من قبل از اینکه بیام کانادا ادامه تحصیل را بعنوان بک آپ سولوشن در نظر گرفته بودم
    21. تجربه کار کانادایی اگر کار مرتبط باشه مسلماً کمک شایانی به پیدا کردن کار می کند ولی الزامی نیست
    23. بیمه ماشین کلاً گرونه ولی دلیل خوبی نیست برای اینکه آدم نره ماشین نو بخره. البته این به این دلیله که شما تجربه رانندگی در کانادا ندارید اگر یک کانادایی هم تازه گواهینامه گرفته باشه بیمه اش گرونه...
    26. موافقم نه فقط راجرز بلکه بقیه شرکتهام همینطور هستند
    29. موافق نیستم بدلایلی که ذکر شد
    30. سیستم بهداشت و درمان کانادا مزایا و معایب خود را دارد به خاطر اینکه کاملاً سوسیالیستی است. مزایا: عدم پرداخت حتی یک سنت معایب: انتظار طاقت فرسا در مراجعه به دکتر و بیمارستان
    در حالت اورژانس هم به محض تماس با 911 آمبولانس در عرض 5 دقیقه خود را به محل رسانده و بیمار سریعاً به بیمارستان منتقل شده و تحت درمان قرار می گیرد ولی اگر شخصی خودش به بیمارستان و یا دکتر مراجعه کند باید ساعتها منتظر بماند.
    31. برای رانندگی در کانادا اصولاً نیازی به دست فرمان (آنطوری که ما ایرانیها از آن استفاده می کنیم) ندارید چون نه نیازی به ویراژ دادن دارید و نه قانون به شما این اجازه را می دهد. همانطور که اشاره شد از رانندگان چینی باید دوری کرد...
    35. در اینکه تعداد چینیها در کانادا بسیار زیاد است و یه جورایی در جامعه حل شده اند شکی نیست و حتی برای خود کاناداییها هم حضور حداقل یک چینی در هرجایی امری پذیرفته شده و معمول است!
    36. موافق نیستم بدلایلی که ذکر شد
    37. موافقم در کانادا تصادف بندرت اتفاق می افته ولی وقتی میفته آما!!
    42. کانادا همه ی شهرهاش دهات مدرنند!

در مورد این آیتمها نظری ندارم: 16 18 20 22 24 25 27 28 32 33 34 38 39 40 41 43
    ویرایش توسط Pearson : November 23rd, 2009 در ساعت 08:40 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)