صفحه 10 از 151 نخستنخست 123456789101112131415161718192060110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به Québec

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.1361 نمایش پست ها
    حرفتون درسته چون بسياري از كساني كه اقدام به مهاجرت به كانادا يا استراليا مي كنند واقعا به بعد از مهاجرت فكر نمي كنند و تصور مي كنند همين كه ويزا رو گرفتند، يك عده با فرش قرمز منتظر اونها هستند تا زودتر بيان اونجا! بهتره واقعيت ها رو ببينيم و اينكه ما ايرانيها كجا بهتر مي تونيم با شرايط زندگي و كار يك كشور خارجي كنار بياييم.
    مخالفم، خیلی هم مخالفم، هیچ کس نیست که به بعد از مهاجرت فکر نکنه، هیچکس هم فکر نمیکنه که براش فرش قرمز پهن کردن، واقعیت اینه:
    در حال حاضر فقط استرالیا و کانادا و نیوزلند برنامه مهاجرت دارن که بدون job offer میشه رفت، بنابراین ما حق انتخاب دیگری نداریم که بخواهیم بررسی کنیم، مثلا من تحقیق کردم و دیدم برام monaco خوبه، خب که چی؟ می تونم برم؟ حالا چون اونجا نشد نباید از اینجا برم؟ مثل این می مونه که بگین دانشگاه مورد علاقه من هارواده! پس دانشگاه آزاد نمیرم! دانشگاه تهران نمی رم! بحث انتخاب و این حرفها نیست! بحث اجباره! وقتی از جایی که هستی نفرت داری دیگه بحث فرش قرمز و علاقه نیست. برای یه زندانی فقط آزادی مهمه، مهم نیست که بیرون از زندان هم خیلی بده یا خوبه، فقط می دونه که زندان نمی خواهد، می دونه بیرون بهش کار نمی دن چون سابقه داره، می دونه کسی براش فرش قرمز پهن نکردن، ولی از یک چیز مطمئن هست:
    نمی خواهد زندانی باشه! نمی خواهد!

نقل قول نوشته اصلی توسط Red_Sky نمایش پست ها
    در کنار همه شیرینی های هلند حتما باید دختر خاله من یکبار صحبت کنید تا برای همیشه منصرفتون کنه از رفتن به سرزمین سردی آدمها!
    با اینکه این بحث بهتره تو تاپیک مناسب ادامه داشته باشه و خیلیا فکر کنن ربطی به اینجا نداره ولی فکر می کنم خیلی عالی باشه برای اینکه واقعا ببینیم از مهاجرت چی می خواهیم. آیا کبک مقصد خوبی هست برامون یا اینکه یه مسیر عبور و یا حتی اولین گزینه برای خلاصی از وضع موجوده.
    بازم می گم اینا خیلی خیلی شخصی هست و بستگی به اولویت ها و علایق افراد داره، برای یکی فرانسه ایده آل هست برای یکی نروژ! برای یکی آمریکا! برای یکی انگلیس! برای یکی تهران!!!! باور کنین و شاید خودتون هم دیده باشین کسانی هستن که از ونکور بر می گردن ایران! می گن دربند و کباب ایران رو با هیچی عوض نمی کنم! و تا آخر عمر ایران می مونن! حالا 10000 تا آمار بیار که ونکور جزو بهترین شهرهای دنیا هست، برای اون نیست. هلند هم همینطور یکی فقط خوبیاش رو می بینه و اینقدر با همون ها سرگرمه که متوجه بدیاش نمیشه. یکی هم نه

ApplyAbroad Hero Red_Sky آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software

نقل قول نوشته اصلی توسط solitude نمایش پست ها
    مخالفم، خیلی هم مخالفم، هیچ کس نیست که به بعد از مهاجرت فکر نکنه، هیچکس هم فکر نمیکنه که براش فرش قرمز پهن کردن، واقعیت اینه:
    در حال حاضر فقط استرالیا و کانادا و نیوزلند برنامه مهاجرت دارن که بدون job offer میشه رفت، بنابراین ما حق انتخاب دیگری نداریم که بخواهیم بررسی کنیم، مثلا من تحقیق کردم و دیدم برام monaco خوبه، خب که چی؟ می تونم برم؟ حالا چون اونجا نشد نباید از اینجا برم؟ مثل این می مونه که بگین دانشگاه مورد علاقه من هارواده! پس دانشگاه آزاد نمیرم! دانشگاه تهران نمی رم! بحث انتخاب و این حرفها نیست! بحث اجباره! وقتی از جایی که هستی نفرت داری دیگه بحث فرش قرمز و علاقه نیست. برای یه زندانی فقط آزادی مهمه، مهم نیست که بیرون از زندان هم خیلی بده یا خوبه، فقط می دونه که زندان نمی خواهد، می دونه بیرون بهش کار نمی دن چون سابقه داره، می دونه کسی براش فرش قرمز پهن نکردن، ولی از یک چیز مطمئن هست:
    نمی خواهد زندانی باشه! نمی خواهد!
    به به جالب بود و حرف دل خیلیا ولی باز هم جای تامل داره !
    آیا نرفتن به دانشگاه آزاد بهتر از رفتنش نیست؟
    الان دوست من علی بعد حدود 6 سال تو مونترال موندن ، کسی که تعلق خاطری هم به ایران نداره و اصلا اهل این حرفا هم نیست داره ساز برگشتن میزنه. هر چی میگم چرا میگه خودت میای اینجا از نزدیک حس میکنی که مملکت آدم با تمام بدیهاش یه چیز دیگست. بعد این همه مدت که الان فرانسه و انگلیسی و اسپانیای و کمی هم ایتالیایی حرف میزنه و اونجا بعد کل کار دولتی و خصوصی الان برا خودش سوپر مارکت داره و کلی دوست و رفیق یعنی کاملا جا افتاده میگه می خوام برگردم. میگه من الان هر چی بهت بگم تو نمی فهمی میای و خودت حس میکنی!
    این موضوع جای تامل داره.

الان دوست من علی بعد حدود 6 سال تو مونترال موندن ، کسی که تعلق خاطری هم به ایران نداره و اصلا اهل این حرفا هم نیست داره ساز برگشتن میزنه. هر چی میگم چرا میگه خودت میای اینجا از نزدیک حس میکنی که مملکت آدم با تمام بدیهاش یه چیز دیگست. بعد این همه مدت که الان فرانسه و انگلیسی و اسپانیای و کمی هم ایتالیایی حرف میزنه و اونجا بعد کل کار دولتی و خصوصی الان برا خودش سوپر مارکت داره و کلی دوست و رفیق یعنی کاملا جا افتاده میگه می خوام برگردم. میگه من الان هر چی بهت بگم تو نمی فهمی میای و خودت حس میکنی!
    این موضوع جای تامل داره.
    در مورد دانشگاه آزاد، من خودم یکی از همون کسانی بودم که نرفتم و پشیمونم ! چون اونجا رشته ام خوب میشد ولی الان رشته ام خوب نیست.
    درسته، تا نریم و تجربه نکنیم نمیشه نظر قطعی داد. ولی خودتون یه آمار بگیرین از کسانی که رفتن، حدود 90 درصد می مونن و شاید 10 درصد برمی گردن و از این 10 درصد که برگشتن فقط نصفشون ایران می مونن!

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی الکترونیک - اصفهان

این موضوع جای تامل داره.

بنظر من دلیل این موضوع چند چیز میتونه باشه (دلیل نارضایتی از مهاجرت ) :
    1- ناتوانی در تطبیق فرهنگی
    2- احساس زندگی در سط پایین جامعه نسبت به ایران
    3- وابستگی به خانواده
    4- برآورده نشدن آرزو های در ذهن داشته بعد از مهاجرت
    5- احساس غربت

بنظر من این موضوع کلی نیست و برای هر فرد متفاوته .
    شب سردی است و من افسرده - راه دوری است و پایی خسته

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار صحیحی می باشد؟؟؟لطفا نظر دهید.

قطعا اون کسی که میره و بعد از 6 سال دوباره برمیگرده هیچوقت پشیمون نیست از اینکه 6 سال از عمرشو توی یه کشور دیگه گذرونده مطمئنا همینطوره شما هم بری و برگردی همینطوره...
    اونی که باید بره میره به هرقیمتی که شده از این زندون فرار میکنه هیچ حرفی خوشبختانه جلودارش نیست لحظه ای فرصت رو نباید از دست داد چون از یه چیز مطمئن هست...

ApplyAbroad Hero Red_Sky آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Software

نقل قول نوشته اصلی توسط guilty نمایش پست ها
    قطعا اون کسی که میره و بعد از 6 سال دوباره برمیگرده هیچوقت پشیمون نیست از اینکه 6 سال از عمرشو توی یه کشور دیگه گذرونده مطمئنا همینطوره شما هم بری و برگردی همینطوره...
    اونی که باید بره میره به هرقیمتی که شده از این زندون فرار میکنه هیچ حرفی خوشبختانه جلودارش نیست لحظه ای فرصت رو نباید از دست داد چون از یه چیز مطمئن هست...
    چرا پشیمون نیست!
    کاملا هم پشیمونه و میگه من خونم رو فروختم و اونجا هزینه کردم و مغازم رو پرکردم که فقط مالیات بدم. میگه الان اگر برگردم همون خونه خودم رو هم نمیتونم بخرم چون کلی قیمتش رفته بالا.
    خیلی سخته بری با فرهنگ اونجا و رفتار مردم اونجا بر بخوری بعد برگردی و فضا و جو جامعه ایران رو تحمل کنی. من فکر نکنم از پسش بر بیام. برگشتن کار من یکی نیست. فوق العاده سخته.

کسی که بعد از 6 سال میخاد برگرده بسیار سخت در اشتباهه و بزرگترین اشتباهش هم اینه که فکر میکنه ایران الان هم شرایط اجتماعی و اقتصادی و سیا ... یس مثل 6 سال پیشه . متاسفانه

Junior Member

بهش بگو تو برگردی میفهمی...ولی در کل اگه نمیرفت بیشتر حسرت میخورد و این اصلا خوب نیست ...
    یه چیزیو من نمیفهمم اگه برگشتنت انقدر میخواد سخت بشه خب چرا اصلا برگردی؟ خونتو از دست دادی یه چیز دیگه بدست آوردی
    ویرایش توسط guilty : July 30th, 2010 در ساعت 12:44 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram55 نمایش پست ها
    کسی که بعد از 6 سال میخاد برگرده بسیار سخت در اشتباهه و بزرگترین اشتباهش هم اینه که فکر میکنه ایران الان هم شرایط اجتماعی و اقتصادی و سیا ... یس مثل 6 سال پیشه . متاسفانه
    من هم دقیقا با نظر شما موافقم. اولا که شرایط ایران هم خیلی نسبت به 6 سال پیش عوض شده و در ثانی به نظر شخص من کسی که فکر مهاجرت به سرش زده و مثل من چندین سال باهاش کلنجار رفته بالاخره باید یک روز بره و شرایط اون طرف آبها رو هم ببینه و بسنجه وگرنه تا آخر عمر در حسرت اینکه اگر رفته بودم فلان میشدم و بهمان میشدم باقی میمونه. چیزی که هست آدم نباید همه پل های پشت سرش رو خراب کنه. من اگر جای دوست redsky بودم تا صد در صد از موندنم مطمئن نمیشدم دست به فروش خونه و سرمایه گذاری نمیزدم و ...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)