صفحه 101 از 151 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Philippines

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    این که فکر کنید الان میاید اینجا و شما میرید دانشگاه و همسرتون هم یک کار مثل ایرانش پیدا میکنه , متاسفانه باید بگم اینطوری نیست.اولش خیلی سخته.گفتید که الان درآمد خوبی دارید پس از حالا پس انداز کنید و بزارید تو یک سپرده که خیالتون راحت باشه که یکم درآمد دارید و اگر در بدترین شرایط همسرتون در طول تحصیل شما نتونستن کار پیدا کنن راحت تر زندگی را بگذرونید.اول به دید ادامه تحصیل بهش نگاه کنید که شما میاید درس بخونید و همسرتون هم در کنارتون هستن و بعد هم اگر کار پیدا کرده بودید و شرایط فراهم بود میمونید اگر هم که خوشتون نیومده بود که یه فسقلی اینجا به دنیا میارید و برمیگردید مثل خیلی از دوستانی که من دیدم.
    مرسی از راهنمایی و محبتتون
    واقعیتش خودمم دلم میخواد تجربه کنم زندگی اونجارو ودقیقا دوست دارم به این دید نگاه کنم که میایم تحصیل میکنیم برمیگردیم اما همسر میگه اگه بااین دید بیای دیگه نمیتونی به همیشه موندن فکر کنی
    من سوالم اینه خه واقعا چرا تو یه کشور پیشرفته کار تخصصی کمه و بیشتر کارها جنرالن؟مگه نباید اونجاها بیشتر به متخصصین نیاز باشه؟ واینکه چرا اکثرکسایی که میرن دیگه برنمیگردن یعنی واقعا جاذبه ها و نکات مهمی داره که حاضرن کارای سطح پایین هم بکنن ولی برنگردن؟؟؟
    من کل صفحات این مباحث رو خوندم (زندگی در کانادا.کاردرکانادا و مهاجرت به کانادا) ولی واااقعا نفهمیدم یه عده میگن از لحاظ کاری بده ولی ارامش و فرهنگ داره دوباره یه عده دیگه میگن درامد نسبت به ایران بیشتره ولی مردم همه بی فرهنگن و...
    واقعا موندم

سلام
    من و همسرم 30 سال داریم
    من: لیسانس زبان و ادبیات فرانسه دانشگاه دولتی ، فوق لیسانس مدیریت دانشگاه آزاد
    همسرم : لیسانس مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد ، فوق لیسانس مدیریت دانشگاه آزاد
    همسرم سابقه بیمه از آژانس مسافرتی داره به مدت 8 سال و در حال حاضر آژانس مسافرتی داره. علاقه و تجربه کار در زمینه بازسازی ساختمان داره. دوست داره در این زمینه ادامه بده. امکان کار برای ایشون در کانادا هست ؟
    با توجه به اینکه لیسانس و فوق لیسانس من غیر مرتبط هست میتونم برای دکترا در زمینه مدیریت پذیرش بگیرم ؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidjoon نمایش پست ها
    واقعیتش خودمم دلم میخواد تجربه کنم زندگی اونجارو ودقیقا دوست دارم به این دید نگاه کنم که میایم تحصیل میکنیم برمیگردیم اما همسر میگه اگه بااین دید بیای دیگه نمیتونی به همیشه موندن فکر کنی
    من سوالم اینه خه واقعا چرا تو یه کشور پیشرفته کار تخصصی کمه و بیشتر کارها جنرالن؟مگه نباید اونجاها بیشتر به متخصصین نیاز باشه؟ واینکه چرا اکثرکسایی که میرن دیگه برنمیگردن یعنی واقعا جاذبه ها و نکات مهمی داره که حاضرن کارای سطح پایین هم بکنن ولی برنگردن؟؟؟
    من کل صفحات این مباحث رو خوندم (زندگی در کانادا.کاردرکانادا و مهاجرت به کانادا) ولی واااقعا نفهمیدم یه عده میگن از لحاظ کاری بده ولی ارامش و فرهنگ داره دوباره یه عده دیگه میگن درامد نسبت به ایران بیشتره ولی مردم همه بی فرهنگن و...
    واقعا موندم
    نه اينكه كار تخصصي كم باشه ، بلكه نيروي متخصص بيشتر از حد هست. براي نمونه همسر من براي يك كار خيلي معمولي كه تخصصي نميخواست اپلاي كرد و يك نفر هم سفارشش را كرده بود ، ولي اصلا دعوت به مصاحبه هم نشد و در صورتي كه خودش فكر ميكرد كه حتما ميتونه كار را بگيره . بعدا از يكي از دوستان شنيديم كه براي اون كار ١٢٠ تا رزومه دستشون رسيده بوده.
    در مورد اينكه چرا يك عده ميان و ديگه نميتونن برگردن ايران ، خيلي پارامترها دخيله. مثلا بچه ها خيلي زود جذب محيط اينجا ميشن و چون تا كلاس ٩ خيلي حجم مباحث درسي سنگين نيست و اصلا به سبك ايران نيست يكجورايي از ايران عقب ميمونن از نظر درسي و از نظر يادگيري فارسي هم كه ميشه گفت تقريبا تو همون سني ميمونن كه ازش از ايران خارج شدن، حالا مثلا من بچه اي را كه از نظر فارسي سواد كلاس سوم را داره بعد از چهار سال كه سيتي زن شدم ميتونم بيارم و بگم حالا ايران برو راهنمايي و دبيرستان؟ يا خيلي ها به اميد موندن تمام پل هاي پشت سر را خراب كردن و راهي براي برگشت نيست و هزار تا دليل ديگه.بحث جاذبه نيست ، مهم كفه ترازو كه معمولا دلايل براي برنگشتن سنگين تره. البته اينجوري ها هم نيست وقتي كه ميايد اينجا تازه متوجه ميشيد چه تعداد زيادي هم هستن كه برميگردن ولي نميدونم چرا از ايران اين قابل مشاهده نيست.������
    در مورد سطح زندگي هم ميشه گفت شما با دو تا درآمد متوسط ميتونيد زندگي را اينجا بكنيد كه شايد تو ايران تصورش را هم نميكرديد.
    و در مورد بيفرهنگي من نميدونم منظورتون چيه ولي من تا بحال چيزي نديدم كه توي ذوقم بخوره . اگر بتونيد بپذيريد كه مهاجرهاي اينجا همه مثل شما هستن و كشورشون را دوست دارن و همونقدر كه شما نميتونيد از عادات و سنتها تون دست برداريد اونها هم نميتونن، ديگه به نظرم بي فرهنگي معني نداره و اين فقط تفاوت فرهنگ هاست .

Member
    رشته و دانشگاه
    Philippines

نقل قول نوشته اصلی توسط newapplicant نمایش پست ها
    نه اينكه كار تخصصي كم باشه ، بلكه نيروي متخصص بيشتر از حد هست. براي نمونه همسر من براي يك كار خيلي معمولي كه تخصصي نميخواست اپلاي كرد و يك نفر هم سفارشش را كرده بود ، ولي اصلا دعوت به مصاحبه هم نشد و در صورتي كه خودش فكر ميكرد كه حتما ميتونه كار را بگيره . بعدا از يكي از دوستان شنيديم كه براي اون كار ١٢٠ تا رزومه دستشون رسيده بوده.
    در مورد اينكه چرا يك عده ميان و ديگه نميتونن برگردن ايران ، خيلي پارامترها دخيله. مثلا بچه ها خيلي زود جذب محيط اينجا ميشن و چون تا كلاس ٩ خيلي حجم مباحث درسي سنگين نيست و اصلا به سبك ايران نيست يكجورايي از ايران عقب ميمونن از نظر درسي و از نظر يادگيري فارسي هم كه ميشه گفت تقريبا تو همون سني ميمونن كه ازش از ايران خارج شدن، حالا مثلا من بچه اي را كه از نظر فارسي سواد كلاس سوم را داره بعد از چهار سال كه سيتي زن شدم ميتونم بيارم و بگم حالا ايران برو راهنمايي و دبيرستان؟ يا خيلي ها به اميد موندن تمام پل هاي پشت سر را خراب كردن و راهي براي برگشت نيست و هزار تا دليل ديگه.بحث جاذبه نيست ، مهم كفه ترازو كه معمولا دلايل براي برنگشتن سنگين تره. البته اينجوري ها هم نيست وقتي كه ميايد اينجا تازه متوجه ميشيد چه تعداد زيادي هم هستن كه برميگردن ولي نميدونم چرا از ايران اين قابل مشاهده نيست.������
    در مورد سطح زندگي هم ميشه گفت شما با دو تا درآمد متوسط ميتونيد زندگي را اينجا بكنيد كه شايد تو ايران تصورش را هم نميكرديد.
    و در مورد بيفرهنگي من نميدونم منظورتون چيه ولي من تا بحال چيزي نديدم كه توي ذوقم بخوره . اگر بتونيد بپذيريد كه مهاجرهاي اينجا همه مثل شما هستن و كشورشون را دوست دارن و همونقدر كه شما نميتونيد از عادات و سنتها تون دست برداريد اونها هم نميتونن، ديگه به نظرم بي فرهنگي معني نداره و اين فقط تفاوت فرهنگ هاست .
    میتونم سوال کنم شما چندساله اونجا هستید و ایا نظرتون مهاجرتتون کار درستی بوده یا نه؟
    یعنی سطح و کیفیت زندگی در مقایسه باایران بالاتره یا درهمین حده؟
    آیااونجا برتری هایی داره که آدم بخوادپیه مسائلی مثه دوری و خانواده و سرما و نبود کار تو ماههای اول رو به تنش بماله ولی در نهایت از کاری که کرده راضی باشه؟

ApplyAbroad Guru

مرسی از پاسختون.
    یعنی منظورتون اینه که محیط و آدمای کانادا شاید اونطوری که ما فکرمیکنیم نباشه؟ هرچند ما دوستی اونجا نداریم فقط هرچی میدونم از سرچ های خودم و مطالعه اکثر مباحث این فرومه مفیده. والا من خودم خیییلی نگران هندی ها و چینی ها و پاکستانیها و..... هستم خیلی از مطالبی که تو فروم میخونم از عادتها و رفتارای ناجورشون گفتن.اینکه خیلی کم کانادایی و انگلیسی زبان دورو برت میبینی اکثرا اسیایی هستن و اینکه ایرانیها معمولا اقشار متوسط رو به بالاشون ماجرت میکنن ولی بقیه کشورا معمولا قشر ناجور و بی فرهنگشون
    خواهش میکنم شما که خییییلی ساله اونجایید راهنماییم کنید که ایا واقعا این چیزا اینطوری و ایا واقعا دغدغه میشه برا ادم؟
    از لحاظ فرهنگی بهم لطف کنید برام بگید
    منظورم اینه که بدیهی است که شنیدن راجع به هر چیزی از راه دور هیچ وقت مبنای درستی برای قضاوت در مورد آن نیست. من شاید یک شرایطی را بپسندم که شما نمیپسندید و برعکس. تا خودتان تجربه نکنید نمیشود گفت خوشتان خواهد آمد یا نه.

ضمنا چنین چیزی نیست که بقیه کشورها قشر ناجور و بی فرهنگشون بیان اینجا. روشهای مهاجرتی کانادا برای همه کشورها مشابه است و از نظر فرهنگی هم مهاجرین هیچکدام این ملتهایی که گفتید در کانادا پایین تر از ما نیستند. اینکه چقدر کانادایی الاصل ببینید بستگی دارد در کدام شهر زندگی کنید. ولی در هر حال من و شما خودمان هم کانادایی الاصل نیستیم که انتظار داشته باشیم متفاوت از بقیه مهاجران باشیم.

ApplyAbroad Hero

میتونم سوال کنم شما چندساله اونجا هستید و ایا نظرتون مهاجرتتون کار درستی بوده یا نه؟
    یعنی سطح و کیفیت زندگی در مقایسه باایران بالاتره یا درهمین حده؟
    آیااونجا برتری هایی داره که آدم بخوادپیه مسائلی مثه دوری و خانواده و سرما و نبود کار تو ماههای اول رو به تنش بماله ولی در نهایت از کاری که کرده راضی باشه؟
    متاسفانه این که متوجه بشید که مهاجرتتون درست بوده یا خیر خیلی زمان بر هست و ما که الان حدود سه سال هست اینجاییم خیلی زوده که در این مورد نظر بدیم.
    در مورد سطح زندگی باید بگم که خیلی نسبی هست در مورد هر کسی با دیدگاه خودش متفاوته.
    به هر حال دوری از خانواده و استرسی که همراه این دوری هست چیزی نیست که بشه راحت ازش گذشت و من خودم تو این سه سال هفته ای نبوده که از خودم نپرسم من اینجا , این سر دنیا تنها چیکار میکنم.
    سرما و کار مسایل لاینحلی نیستن و راهش را پیدا خواهید کرد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Philippines

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    منظورم اینه که بدیهی است که شنیدن راجع به هر چیزی از راه دور هیچ وقت مبنای درستی برای قضاوت در مورد آن نیست. من شاید یک شرایطی را بپسندم که شما نمیپسندید و برعکس. تا خودتان تجربه نکنید نمیشود گفت خوشتان خواهد آمد یا نه.

ضمنا چنین چیزی نیست که بقیه کشورها قشر ناجور و بی فرهنگشون بیان اینجا. روشهای مهاجرتی کانادا برای همه کشورها مشابه است و از نظر فرهنگی هم مهاجرین هیچکدام این ملتهایی که گفتید در کانادا پایین تر از ما نیستند. اینکه چقدر کانادایی الاصل ببینید بستگی دارد در کدام شهر زندگی کنید. ولی در هر حال من و شما خودمان هم کانادایی الاصل نیستیم که انتظار داشته باشیم متفاوت از بقیه مهاجران باشیم.
    کاملا درست میگید من چون تجربه زندگی خارج از کشور رو ندارم و یه مقدار تو ایران به اشتباه از اول به ما نژاد پرستی رو یاد میدن این نگرانی ها برام بوجود میاد
    اخه بعضی نظرات تو فروم انقد تنده ک ادم فکر میکنه خییییییلی اونجا رفتار اعصاب خورد کن هست.البته نظر مثبت هم زیاده ولی ذهن آدمیکه میخواد پیش بینی یه اتفاقی که تجربه شو نداشته رو بکنه بیشتر میره به سمت منفی نگری

Member
    رشته و دانشگاه
    Philippines

متاسفانه امکان سفر توریستی رو هم تا زمان اومدنمون که احتمالا برای سپتامبر هست نداریم

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

واقعا موندم
    محیط کانادا از جایی که ما اومدیم بسیار بسیار بالاتره. اگر میبینید که کسی در مورد برخی فرهنگها در جاهای مختلف صحبت میکنه بخاطر اینکه مدت زیادی ایتجا هست و محیط ایران رو فراموش کرده. کشوری که اصل رو بر راستگویی شما قرار میده با کشوری که اصل در آن دروغگویی هست متفاوته!
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Member
    رشته و دانشگاه
    Philippines

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    محیط کانادا از جایی که ما اومدیم بسیار بسیار بالاتره. اگر میبینید که کسی در مورد برخی فرهنگها در جاهای مختلف صحبت میکنه بخاطر اینکه مدت زیادی ایتجا هست و محیط ایران رو فراموش کرده. کشوری که اصل رو بر راستگویی شما قرار میده با کشوری که اصل در آن دروغگویی هست متفاوته!
    جدی میگید؟
    خدارو شکر بالاخره یه نفر کاملا مثبت گفت و قضیه رو نسبی ندونست.
    اگرچه من تو تاپیک های مختلف که مطالعه کردم دیدم که شما همیشه از مهاجرتتون راضی هستید.البته فکرکنم شما و همسرتون هردو فاند دارید وبارها گفتید که دغدغه پیداکردن کارو مثه اسکیل ورکرها نداشتید
    میتونم معیار هاتونو برای بالاتر بودن محیط بپرسم؟
    درواقع در مقابل همه اون چیزایی که از دست دادید تو ایران چه چیزهای باارزشی به دست اوردید؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)