صفحه 102 از 151 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط sepidjoon نمایش پست ها
    جدی میگید؟
    خدارو شکر بالاخره یه نفر کاملا مثبت گفت و قضیه رو نسبی ندونست.
    اگرچه من تو تاپیک های مختلف که مطالعه کردم دیدم که شما همیشه از مهاجرتتون راضی هستید.البته فکرکنم شما و همسرتون هردو فاند دارید وبارها گفتید که دغدغه پیداکردن کارو مثه اسکیل ورکرها نداشتید
    میتونم معیار هاتونو برای بالاتر بودن محیط بپرسم؟
    درواقع در مقابل همه اون چیزایی که از دست دادید تو ایران چه چیزهای باارزشی به دست اوردید؟
    البته تا اونجا که من از صحبت ایشون برداشت کردم ایشون هم نسبی فرمودند. یعنی در مقایسه با کشور مبدا. اصولا از آدم آکادمیک مطلق شنیدن بعیده. مگه در دنیا چیز مطلقی هم وجود داره؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Philippines

نقل قول نوشته اصلی توسط sh00ca نمایش پست ها
    البته تا اونجا که من از صحبت ایشون برداشت کردم ایشون هم نسبی فرمودند. یعنی در مقایسه با کشور مبدا. اصولا از آدم آکادمیک مطلق شنیدن بعیده. مگه در دنیا چیز مطلقی هم وجود داره؟
    اینجا کسی دنبال چیزمطلقی نیس.نمیدونم دقیقا منظورتون ازپستتون چیه؟ وقتی یه چیزی کیفیت داره و به آدم آرامش میده یعنی خوبه حالا چه درمقایسه باشه چه نه!
    اما اکثرا وقتی نظرشون رو میگن به این اشاره میکنن که بستگی به خودت داره که فلان چیز خوبه یا نه خیلی دیگه گیج کننده اس.مااینجامیخوایم ببینیم در مقابل چیزایی که از دست میدیم چی بدست میاریم کاملا واضحه باید نسبت به چی مقایسه بشه ونسبت به چی گیج کننده اس.
    شاید برای اینکه شما دچار تردید نشید بهتربود میگفتم خداروشکر کسی نگفت بخودت بستگی داره

Senior Member

ولی واااقعا نفهمیدم یه عده میگن از لحاظ کاری بده ولی ارامش و فرهنگ داره دوباره یه عده دیگه میگن درامد نسبت به ایران بیشتره ولی مردم همه بی فرهنگن و...
    واقعا موندم
    تا زمیانیکه خودتون نیایید نمیتونید نتیجه گیری قطعی بکنید در واقع برای اینکه از این موندن در بیایین فقط باید بیایین !
    اینجا کسی دنبال چیزمطلقی نیس.نمیدونم دقیقا منظورتون ازپستتون چیه؟ وقتی یه چیزی کیفیت داره و به آدم آرامش میده یعنی خوبه حالا چه درمقایسه باشه چه نه!
    اما اکثرا وقتی نظرشون رو میگن به این اشاره میکنن که بستگی به خودت داره که فلان چیز خوبه یا نه خیلی دیگه گیج کننده اس.مااینجامیخوایم ببینیم در مقابل چیزایی که از دست میدیم چی بدست میاریم کاملا واضحه باید نسبت به چی مقایسه بشه ونسبت به چی گیج کننده اس.
    شاید برای اینکه شما دچار تردید نشید بهتربود میگفتم خداروشکر کسی نگفت بخودت بستگی داره
    اتفاقا دو مفهوم کلیدی همین "به خودت بستگی داره" و "مقایسه محیط جدید با محیط قبلی" هست. چون برداشت افراد مختلف از شرایط با هم متفاوته. یکی از جالبترین مثال ها مقایسه تجربه خودم بود با دوستی که مطرح کرده بود که از محیط اینجا سرخورده شده. به عنوان مثال یکی از دلایلشون این بود که یکی در رو برای ایشون نگه نداشته. این شکایت ایشون برای من خیلی تعجب برانگیز بود چون یکی از وجوه مشخصه اینجا در اوایل ورودم این بود که مردم در رو برای هم نگه میدارن و اصولا اگه از کشور ما اومده باشید این هم براتون جالبه و هم شاید یکی دو هفته ای زمان ببره که براتون عادی بشه.
    یا تجربه ای که در مورد عدم رعایت حریم شخصی گفته بودن، از نظر من اینجا 1000 برابر بیشتر از کشور ما رعایت می شه چه رعایت فاصله و حتی نگاه کردن و زل نزدن. البته که اینطور نیست که همه اینجا همه چی رو رعایت میکنند اما از این نظر از کشور ما خیلی بهتر هست.
    البته در مورد ایشون شاید تجربیات بدشون از بدشانسی بوده و یا محیط تورنتو و ونکوور متفاوته اما در حالت کلی آدم های راضی و ناراضی از محیط کانادا زیاد هستن و شما میتونید جزو هر کدوم از این دو دسته باشید که این فقط با اومدن و یه مدت موندنتون مشخص می شه.
    Culture lives in everything we do

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

با احترام به پستتون باید بگم که اینطور که شما میگید درست نیست. ممکنه چیزی من رو ناراحت کنه اما کس دیگر رو ناراحت نکنه. بسیار ایرانیهایی شما در کانادا میبیند که پس از یک مدت طولانی موندن در کانادا ، از کانادا بدشون میاد. دلیلش هم اینه که دیگه مطلق به کانادا نگاه میکنند و یادشون رفته که از کدام کشور به اینجا آمده اند و در کشور خودشون چه مشکلاتی داشتند.
    اینکه شما چی در کانادا بدست میارید بستگی به دیدگاه شخصی خودتون داره.
    مثلا ما در کانادا فقط در کنار خانواده بودن رو از دست دادیم و چیزهای زیادی بدست آوردیم. حالا آیا این میارزه یا نه دیگه برداشت شخصی خودمون هست
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

سلام به همگی .بظرم بستگی داره که هر کسی از زندگی چی میخواد.من خواهرم مونترال هستن اما به خاطر هزینه ها و نگرانی از شغل یکم نظرشون عوض شده ودر هر صورت هرجایی مزایا و معایب خودش رو داره.من خودم به کارای تحقیقاتی خیلی علاقه دارم اما اینجا همکاری و بودجه لازم معمولا نیست ،

Junior Member

سلام به دوستان میخواستم بپرسم ایا برای من که سنم 46 سال هست ( متاهل) مهاجرت به کانادا مناسبه یا نه؟ و دیر نیست برای اینکار؟ و ایا شانس گرفتن کار با این سن وجود دارد ؟ در واقع سن تاثیری درگرفتن کار دارد یا نه؟

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Kooroshsa نمایش پست ها
    سلام به دوستان میخواستم بپرسم ایا برای من که سنم 46 سال هست ( متاهل) مهاجرت به کانادا مناسبه یا نه؟ و دیر نیست برای اینکار؟ و ایا شانس گرفتن کار با این سن وجود دارد ؟ در واقع سن تاثیری درگرفتن کار دارد یا نه؟
    اصولا اگر بر اساس سن نخواهند به شما کار بدند می توانید شکایت کنید
    به نظر من بهترین زمان مهاجرت 26 تا 30 سالگی هست دلیلش هم اینه که فرد پس از گرفتن لیسانس این فرصت رو داشته باشه که وارد جامعه بشه و واقعیتها رو با چشم خودش و مستقل از پدر و مادر حس کنه و بعد بیاد اینجا بتونه مقایسه کنه.
    بعد از 30 سالگی هم شما باید همه چیز رو از صفر اینجا شروع کنید که خودش منجر به پیمودن دوباره یک مسیر طی شده خواهد شد.
    من فردی رو میشناسم که مستقیما بعد از لیسانس اومده اینجا و اون هم پی آر. و میگه ایران بهتره. بهش میگم چرا؟ میگه چون با دوستام بودم و میرفتیم با ماشین دور دور! آخه آدم چی بگه به این! کاملا مشخصه که ای فرد اصلا بلوغ فکری نداره. اصلا یک ریال هم خودش در نیاورده تا بفهمه در ایران چه مشکلاتی هست. اینها رو که میبینم دوست دارم سرم رو بکوبم به دیوار که چرا کانادا به ما پی آر نمیده
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    اصولا اگر بر اساس سن نخواهند به شما کار بدند می توانید شکایت کنید
    به نظر من بهترین زمان مهاجرت 26 تا 30 سالگی هست دلیلش هم اینه که فرد پس از گرفتن لیسانس این فرصت رو داشته باشه که وارد جامعه بشه و واقعیتها رو با چشم خودش و مستقل از پدر و مادر حس کنه و بعد بیاد اینجا بتونه مقایسه کنه.
    بعد از 30 سالگی هم شما باید همه چیز رو از صفر اینجا شروع کنید که خودش منجر به پیمودن دوباره یک مسیر طی شده خواهد شد.
    من فردی رو میشناسم که مستقیما بعد از لیسانس اومده اینجا و اون هم پی آر. و میگه ایران بهتره. بهش میگم چرا؟ میگه چون با دوستام بودم و میرفتیم با ماشین دور دور! آخه آدم چی بگه به این! کاملا مشخصه که ای فرد اصلا بلوغ فکری نداره. اصلا یک ریال هم خودش در نیاورده تا بفهمه در ایران چه مشکلاتی هست. اینها رو که میبینم دوست دارم سرم رو بکوبم به دیوار که چرا کانادا به ما پی آر نمیده
    I don't agree
    best time for immigration is right after high school

studying undergrad in Canada or US is priceless
    I recommend it to everybody who can afford it
    it's an investment for the future
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

با سلام و ادب
    دوستان من کلی مطلب راجع به استرالیا و کانادا خوندم و قدرت خرید و امید ب زندگی و توسعه انسانی وتولید ناخالص ملی و هزار تا مطلب دیگه رو حفظم ولی من دنبال یه مقایسه کاربردی ترم مثلا کدوم یکی مدرن تره؟امکانات بهداشتی کدوم بهتره؟نژاد پرستی؟کیفیت کالاهای مصرفی؟حتی سبک معماری ساختمون ها و نحوه برخور و فرهنگ و ادب مردم و.... چیزایی کع تو زندگی کاملا محسوس باشن برا من ازادی نود و هفت درصدی و صد در صدی فرقی نمینه نه اهل مشروب و.. هستم نه سیاسی کارم نه چیز دیگه

ممنون میشم اگه یه مقایسه بین این دو کشور و دست اخر رای ودتون بین این دوتا رو اعلام کنین

شب و روزتون ب خیر

Junior Member

سلام دوستان
    ما تا سه ماه ديكه ميايم مونترال ،بماند كه ٤/٥سال كرفتار برنامه مهاجرت به كبك بوديم . با توجه به مطالب زيادي كه راجع به كبك وكانادا تو سايتا نوشته ميشه نميشه تصميم كرفت بايد رفت وديد .به هر حال ما تو ايران خونه رو نميفروشيم و داريم يه مرخصي ٤ ماهه بدون حقوق رديف ميكنيم وميخوايم سه ماه بيايم مونترال و كبك سيتي وكتينو را ببينيم واز نزديك واكه اكي بود ميمونيم والا كارت بي أر مون دريافت ميكنيم وبر ميكرديم وتازه بجمونم دوباره بدون مشكل ميتونه بره مدرسه و خودمونم كارمونو داريم . ،
    تاريخ إرسال مدارك كبك :28/12/2010-
    تاريخ مصاحبه وسي اس كيو : 11/09/2014
    مديكال:10/06/2015
    باس ريكوييست :13/10/2015

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)