صفحه 103 از 151 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1502

موضوع: آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : آیا مهاجرت به کانادا کار درستی است؟

نقل قول نوشته اصلی توسط kary نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ما تا سه ماه ديكه ميايم مونترال ،بماند كه ٤/٥سال كرفتار برنامه مهاجرت به كبك بوديم . با توجه به مطالب زيادي كه راجع به كبك وكانادا تو سايتا نوشته ميشه نميشه تصميم كرفت بايد رفت وديد .به هر حال ما تو ايران خونه رو نميفروشيم و داريم يه مرخصي ٤ ماهه بدون حقوق رديف ميكنيم وميخوايم سه ماه بيايم مونترال و كبك سيتي وكتينو را ببينيم واز نزديك واكه اكي بود ميمونيم والا كارت بي أر مون دريافت ميكنيم وبر ميكرديم وتازه بجمونم دوباره بدون مشكل ميتونه بره مدرسه و خودمونم كارمونو داريم . ،
    بهترين كار را ميكنيد ولي اينجا كه رسيديد ، به شكل سفر بهش نگاه نكنيد و فكر كنيد پشت سر همه چيز را خراب كرديد و سعي كنيد زندگي واقعي اينجا را لمس كنيد.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط amin2015bodo نمایش پست ها
    با سلام و ادب
    دوستان من کلی مطلب راجع به استرالیا و کانادا خوندم و قدرت خرید و امید ب زندگی و توسعه انسانی وتولید ناخالص ملی و هزار تا مطلب دیگه رو حفظم ولی من دنبال یه مقایسه کاربردی ترم مثلا کدوم یکی مدرن تره؟امکانات بهداشتی کدوم بهتره؟نژاد پرستی؟کیفیت کالاهای مصرفی؟حتی سبک معماری ساختمون ها و نحوه برخور و فرهنگ و ادب مردم و.... چیزایی کع تو زندگی کاملا محسوس باشن برا من ازادی نود و هفت درصدی و صد در صدی فرقی نمینه نه اهل مشروب و.. هستم نه سیاسی کارم نه چیز دیگه

ممنون میشم اگه یه مقایسه بین این دو کشور و دست اخر رای ودتون بین این دوتا رو اعلام کنین

شب و روزتون ب خیر
    واقعيت اينه كه افرادي كه اينجا نظر ميدن ، در حال حاضر كانادا زندگي ميكنن و كساني كه هر دو كشور را ديده باشن و بخوان مقايسه كنن تعداد محدودي ميشن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amin2015bodo نمایش پست ها
    با سلام و ادب
    دوستان من کلی مطلب راجع به استرالیا و کانادا خوندم و قدرت خرید و امید ب زندگی و توسعه انسانی وتولید ناخالص ملی و هزار تا مطلب دیگه رو حفظم ولی من دنبال یه مقایسه کاربردی ترم مثلا کدوم یکی مدرن تره؟امکانات بهداشتی کدوم بهتره؟نژاد پرستی؟کیفیت کالاهای مصرفی؟حتی سبک معماری ساختمون ها و نحوه برخور و فرهنگ و ادب مردم و.... چیزایی کع تو زندگی کاملا محسوس باشن برا من ازادی نود و هفت درصدی و صد در صدی فرقی نمینه نه اهل مشروب و.. هستم نه سیاسی کارم نه چیز دیگه

ممنون میشم اگه یه مقایسه بین این دو کشور و دست اخر رای ودتون بین این دوتا رو اعلام کنین

شب و روزتون ب خیر
    دوست عزیز من هر دوتا کشور رو بودم الان هم امریکا هستم. توی اون مواردی که گفتی تقریبا مثل هم هستن. ولی مردم کانادا بسیار نایس هستند و قابل مقایسه با استرالیایا نیستند. هردو کشور پیشرفته هستند و بسته به اینکه کجا بیشتر پول در میاری رفاهتم بیشتره. من شخصا کانادا رو ترجیح میدم برای زندگی. استرالیا رفتن اشتباه بزرگ در دراز مدته. اگر مهندس باشی استرالیا یک دهم کانادا هم نیست. بازم میگم بستگی به خودت داره. همیشه یادت باشه که "در تو چه میگذرد وقتی که جهان در گذر است"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirakk نمایش پست ها
    دوست عزیز من هر دوتا کشور رو بودم الان هم امریکا هستم. توی اون مواردی که گفتی تقریبا مثل هم هستن. 1-ولی مردم کانادا بسیار نایس هستند و قابل مقایسه با استرالیایا نیستند. هردو کشور پیشرفته هستند و بسته به اینکه کجا بیشتر پول در میاری رفاهتم بیشتره. من شخصا کانادا رو ترجیح میدم برای زندگی. استرالیا رفتن اشتباه بزرگ در دراز مدته.2- اگر مهندس باشی استرالیا یک دهم کانادا هم نیست. بازم میگم بستگی به خودت داره. همیشه یادت باشه که "در تو چه میگذرد وقتی که جهان در گذر است"
    اینکه مردم کانادا بسیار نایس هستند را متوجه نشدم ولی در کل با توجه به اینکه من هم در هر دو کشور هم بودم اتفاقن مردم کانادا را بسیار سرد و خشک دیدم و مردم استرالیا به مراتب خونگرم تر و مهربان تر هستند .البته این چیزی هست که من دیدم و حتی در خود امریکا هم مردم جنوب این کشور به مراتب خونگرم تر از شمال ان هستند
    2- این موضوع که برای مهندسین استرالیا یک دهم کانادا نیست اگه میشه بیشتر توضیح منظورتون رشته خاصی هست ؟ اما و ارقام خاصی دارید؟ تجربه خودتون هست ؟ چون الان که میزان بیکاری در استرالیا 6% است و در کانادا بالای 7% است .
    به جز یک دوره محدود برای رشته های نفتی در البرتا و ساسکچوان کلا در کانادا برای رشته های مهندسی هیچ وقت خوب نبوده به جز ای تی که البته بازار کار ای تی در استرالیا هم خوب هست و مشکلی از این بابت نیست.

Junior Member

1 - به طور کلی تجربیاتی که هر فرد توی زندگی کسب میکنه منحصر به فرده. من مشاهدات خودم را دارم میگم براش هیج پروف هم نمیشه اورد. تو همین امریکا همه جور ادمی رو دیدم.
    2- شما ببین خیلی از شرکتهای امریکایی توی کانادا هم افیس دارند. مثلا GE, prattand wirthney - کانادا هم شرکت های بزرگی داره مثل bombardier و.. اما استرالیا خیلی ضعیف تره.
    3-زیاد به امار های بیکاری نمیشه اعتماد کرد. این امارها یه سزی فاکتور ها توش دخیله که کمتر از مقدار واقعی نشون میده. مثلا ملاک امار رو بر اساس کسانی که شهروند یا اقامت داوم دارند میگند و کسایی که با ویزا اومدتد توی امار نیستند.
    4- با قاطعیت میگم که کانادا یه سر و گردن از استرالیا بالاتره. و استرالیا رفتن برای مهندس ها یه اشتباه بزرگ در دراز مدته.

سلام
    دوستان من ی راهنمایی لازم دارم
    برادرم نزدیک یک ساله تورنتو رفتن و ب من هم پیشنهاد دادن کارای مهاجرت رو انجام بدم
    من با وجود مخالفت همسرم بخاطر دوتا دخترم ب فکر رفتن افتادم حالا هنوز اول راهم ت فاز تحقیقات در واقع چون باید زبانم رو تقویت کنم و یکمم وارد فضای کاری بشم با توجه ب سال های خونه نشینی که داشتم
    راستش از فکرشم میترسم نمیدونم قراره چی بشه... باز تکلیف اینجا روشنه بچه ها مدرسه میرن دانشگاه میرن حالا شاید ازدواج کنن خلاصه همین روتین خودمون ولی از اونجا و اونطرف تصویری ندارم هرچند ب امکانات و شرایط بهتر برای بچه ها امیدوارم اما برای خودمون و شرایط خانواده احساس نگرانی دارم
    اینجا از لحاظ تفریح و گردش مشکلی نداریم رفت و امد خانوادگی هم زیاد داریم دلبستگی هامون زیاده نمیدونم سال های اول سخت اونجا رو دوام میارم یا نه ...
    شما شاید تجربه مشابه داشته باشید راهنمایی کنید الان که شرایطمون ب نسبت مناسبه صرف امکانات بیشتر فضاهای بهتر و جدیدتر تحمل سختی های مهاجرت ارزش داره؟ اینجا باید زبان بخونم و کارای پرونده رو انجام بدم که بنظرم سخت میاد اونجا هم جابیفتیم و دنبال کار باشیم...

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط ZohrehSalem نمایش پست ها
    سلام
    برادرم نزدیک یک ساله تورنتو رفتن و ب من هم پیشنهاد دادن کارای مهاجرت رو انجام بدم
    من با وجود مخالفت همسرم بخاطر دوتا دخترم ب فکر رفتن افتادم حالا هنوز اول راهم ت فاز تحقیقات در واقع چون باید زبانم رو تقویت کنم و یکمم وارد فضای کاری بشم با توجه ب سال های خونه نشینی که داشتم
    راستش از فکرشم میترسم نمیدونم قراره چی بشه... باز تکلیف اینجا روشنه بچه ها مدرسه میرن دانشگاه میرن حالا شاید ازدواج کنن خلاصه همین روتین خودمون ولی از اونجا و اونطرف تصویری ندارم هرچند ب امکانات و شرایط بهتر برای بچه ها امیدوارم اما برای خودمون و شرایط خانواده احساس نگرانی دارم
    اینجا از لحاظ تفریح و گردش مشکلی نداریم رفت و امد خانوادگی هم زیاد داریم دلبستگی هامون زیاده نمیدونم سال های اول سخت اونجا رو دوام میارم یا نه ...
    شما شاید تجربه مشابه داشته باشید راهنمایی کنید الان که شرایطمون ب نسبت مناسبه صرف امکانات بیشتر فضاهای بهتر و جدیدتر تحمل سختی های مهاجرت ارزش داره؟ اینجا باید زبان بخونم و کارای پرونده رو انجام بدم که بنظرم سخت میاد اونجا هم جابیفتیم و دنبال کار باشیم...
    دوست عزيز مردم با ميل و رغبت و كلي شوق و اشتياق ميان و كلي انگيزه دارن، تو ششش ماه اول دوام نميارن ، از همين حالا بقول معروف دل يك دله كن. راحت بشين سر جات و نه انرژي خودت را هدر بده و نه پولت را . به آقاي خان داداش هم بفرماييد براتون در خواست ويزاي توزيستي بدن بيايد يك سفر اينجا . اون وقت اگر واقعا شيفته اينجا شديد و .... اقدام كنيد براي اومدن.

ApplyAbroad Guru

سلام
    با وجود شرایط شما و شرح داده شده، بهتر است همانطور که دوستان گفتند این مساله را به کل فراموش کنید. فشارهای مهاجرت با عدم وجود همه فاکتورهای منفی که شما در شرح بالا عنوان نمودید به خودی خود آنقدر زیاد است که جایی برای شک شما باقی نخواهد ماند. وابستگیهای فامیلی و مخالفت همسر، کار تحت فشار و استرس زبان و... همه اینها به اضافه تغییرات محیط جدید و استرسهای تطبیق با شرایط جدید،جایی برای شک در تصمیم گیری در مورد کیسهایی نظیر شما باقی نمیگذارد و لزوما این تصمیم نه تنها منفی نیست بلکه در مورد بسیاری از افراد بهترین تصمیم است.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Senior Member Azumi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    English Literature

سلام

من به شما پیشنهاد برنامه بلند مدت رو می دم. چیزیکه خودم به عینه دیدم...
    شما دو فرزند دارید. نمیدونم سنشون چقدره و صحبت از چند سال صبر هست اما من پیشنهاد می کنم شما خودتون روی زبانتون کار کنید و همزمان دخترانتون رو هم برای مهاجرت آماده کنید. همینطور خودتون تحقیقات بیشتر و سفر به کانادا رو انجام بدید و این دید بیشتری بهتون میده.
    من پیشنهاد می کنم اول یک بار برید و بعد هر اقدامی بکنید. چون وقتی میرید خیلی چیزا تغییر می کنه. دیدتون بالکل عوض میشه. یا کاملا مهاجرت رو فراموش خواهید کرد و یا عزمتون جزم میشه و کارهاتونو انجام می دین.
    ولی برنامه ای که من ازش صحبت می کنم بعد رفتن و بازدید از نزدیک، اینه که: شما اجازه بدید دختراتون اول برن دانشگاه اونجا و درس بخونن. و البته شما کارهاتونو انجام بدید و آماده مهاجرت باشید. بعد از چند وقت برید اونجا.
    یکی از دوستان این کار رو در دراز مدت انجام داده بودند و وقتی سنشون بالا بود و فرزندانشون کانادا درس خونده بودن و ازدواج کرده بودند بعد از چندین سفر به کانادا و حضور در محیط به اونها ملحق شدند. اینطوری دیگه دلبستگی ای به اینجا ندارند و البته بازنشسته هم شده بودند... دغدغه شغل رو نداشتند. پس اندازشون اینجا بود و از سودش اونجا خرجشون رو در میاوردن...
    من از جزئیاتش خبر ندارم اما به نظر برای شما که به شدت بین دو راهی موندید و هم دوست دارین برین و هم نمی تونین از شرایط اینجا دل بکنین شرایط مشابهی اومد.
    من نمی دونم فرزندان شما چند سالشون و چقدر باید صبر کنید اما یه چیزی رو خدمتتون بگم. صبر برای مهاجرت چیز خوبیه... بهتون اجازه میده دید وسیعتری داشته باشین و در نهایت از چیزی که بدست میارین نهایت استفاده رو بکنید.
    اگر من امروز تصمیم بگیرم برای مهاجرت و ماه آینده ویزام بیاد قطعا ممکنه سختی های اونجا کمرمو خم کنه و سریعا برگردم. اما وقتی چند سال صبر می کنید و به رفتن فکر می کنید ناخوداگاه به دنبال تحقیقات در مورد زندگی اونجا می گردید. ناخوداگاه آمادگی کسب میکنید و میرید...

امیدوارم هر تصمیمی میگیرید موفق باشید.
    SINP sent and received: 04.11.15/ In process: 26.11.15 /Nomination 18.12.15
    ITA Received: 06.01.16 / Profile / submission and in processed: 12.01.16/ BG in progress: 12.5.16/PPR: 13.05.16/ Landed 18.07.16

Just Decide and You Will Get Whatever You Want Even If All The People Say You Can't

نقل قول نوشته اصلی توسط pimi810 نمایش پست ها
    Are you serious?
    Iranians in Canada are delightful
    very friendly
    When I talk to my friends in Canada, I feel like they are in a different world
    It's all esqo hal and dorehami
    and they all make almost the same money

no competition
    no aggressiveness
    family oriented

Come to LA to see the face of America
    خب شما چرا تشریف نمیارید کانادا؟ البته درامدتون 2/3 قبل میشه ! کلی هم باید تکس بدید ..حاضرید؟؟
    منم این تعریف هارو شنیدم اومدم اینجا ...می بینیم خیلی از ایرانیا دوستی هاشون فقط ظاهریه..مجردها البته چون در مورد خانواده ها نمی دونم ..
    خیلی ها منتظر فرصت هستند امریکا کار پیدا کنند و بیان اونجا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)